Mars'tan yeni fotoğraflar geldi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Geçtiğimiz gün Mars yüzeyine iniş yapan Perseverance Mars Aracı, iniş sırasında ve iniş sonrasında yakalanan büyüleyici fotoğrafları Dünya'ya gönderdi. Daha fazlasının ve detaylı bir videonun da yolda olduğu açıklanmış durumda.

NASA'nın Perseverance Mars Aracı geçtiğimiz gün Mars yüzeyini iniş yaptı ve insanlık için önemli bir başarıya daha imza atmış oldu. Şimdiyse araç, Mars'ta yakalanan bazı görüntüleri Dünya ile paylaşmaya başladı.

Yayımlanan karelerde keşif aracının indiği bölgeden görüntüler var. NASA yetkilileri, söz kareleri, "Bu, daha önce görmediğimiz bir şey" sözleriyle tanımlıyor.

Perseverance'in resmi Twitter hesabından paylaşılan görüntülerden ilkinde, aracın Mars yüzeyine temas etmesinin saniye öncesini görüyoruz. Paylaşımda "Takımımın yıllardır hayalini kurduğu an gerçek oldu" ibaresi bulunuyor.

Diğer bir gönderide ise, Perseverance'ın Mars'a iniş yaparken uzaktan çekilmiş bir görüntüsünü görüyoruz. Mars Reconnaissance Orbiter'daki HiRISE kamera ile yakalanan bu görüntü, "Her resmin bir hikayesi var. Bu resim beni havada, Mars'a doğru süzülürken gösteriyor" cümlesi ile sunuluyor.

Bir diğer tweet'te ise, aracın tekerlekleri hizasından çekilmiş bir görüntü bulunuyor. Yapılan açıklama ise şöyle: "Taşları severim. Tekerleğimin yanındakilere bakın. Acaba bunlar volkanik mi, yoka tortulu mu? Cevabı bulmak için sabırsızlanıyorum."

Son tweet'te ise, Mars yüzeyinin daha geniş açılı bir görüntüsü yer alıyor ve şu açıklama ile sunuluyor: "Açık bir ufuk ve keşfedilecek çok fazla şey. Harekete geçmek için sabırsızlanıyorum."

NASA, Perseverance'ın Mars yüzeyine inişini saniye saniye kaydetmiş durumda ve bu video, şu anda dünyaya gönderiliyor. Video geldiğinde, bu resimlerden çok daha fazlasını ve hatta etkileyici videoları göreceğimiz kesin...

ismaily

Torrent-Oyun.com
Ben de iniş anını Barış ÖZCAN ın anlatımıyla izledim... Yıllar önce de Pathfinder' ın (hani yıllar sonra Matt Damon un bulduğu :) ) inişini dinlemiştim...

Perseverance'ın Mars yüzeyi fotoğraflarını bende merakla bekliyorum...

Sayın V HectorJulian fotoğraflar yayımlandığında buradan sizde paylaşırsanız sevinirim...

Ben de iniş anını Barış ÖZCAN ın anlatımıyla izledim... Yıllar önce de Pathfinder' ın (hani yıllar sonra Matt Damon un bulduğu :) ) inişini dinlemiştim...

Perseverance'ın Mars yüzeyi fotoğraflarını bende merakla bekliyorum...

Sayın V HectorJulian fotoğraflar yayımlandığında buradan sizde paylaşırsanız sevinirim...
Eğer haber kaynağına denk gelirsem tabi ki paylaşırım. :)):)

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Valla hocam ben NASA'nın yaptığı uzay çalışmalarına inanmak istiyorum ama gözümle görmeden şimdiye kadar tam olarak inanmadım, inanmam da.''Olabilir, ilerde bize bir faydası olsun da görelim'' diye düşünürüm.

Bu arada geçenlerde Dünya Haritasına bakarken keşfettiğim şu resimde de ilginç bir detay fark ettim.Haritanın Güney Okyanus'u, Antartika tarafında bir fili andıracak yeryüzü oluşumu var.Kendiniz de Dünya Haritasını açıp o kısmı görebilirsiniz.

Screenshot_7.png

Son düzenleme:

nik

Torrent-Oyun.com
Valla hocam ben NASA'nın yaptığı uzay çalışmalarına inanmak istiyorum ama gözümle görmeden şimdiye kadar tam olarak inanmadım, inanmam da.''Olabilir, ilerde bize bir faydası olsun da görelim'' diye düşünürüm.

Bu arada geçenlerde Dünya Haritasına bakarken keşfettiğim şu resimde de ilginç bir detay fark ettim.Haritanın Güney Okyanus'u, Antartika tarafında bir fili andıracak yeryüzü oluşumu var.Kendiniz de Dünya Haritasını açıp o kısmı görebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 244120
yanlış görmüyorsun hocam :D
dünyanın düz olduğuna ve bize gösterilen dünya haritalarının fotoşop olduğuna dair bir çok kanıtlayıcı videolar var, ben şahsen nasanın hiç bir dediğine inanmıyorum :D

MuratTamer

Dutch always has a plan..
Dünya düz müymüş? Yapmayın arkadaşlar o kadar da değil :D

Bunun birde "dünya öküzün boynuzlarında duruyor" versiyonu var :D

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt