M2 SSD Soket Problemi (Çözüldü)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ogz93

Seviye 8
B350M Pro Gaming adında bir ana kartım var, elime m2 ssd geçti, daha önce ilgilenmediğim için bu anakartın yeterli soketi olup olmadığına dikkat etmeden aldım, velhasıl kelam ne bir PCI-E soketi ne de dönüştürücü için uygun bir soket var. Anakart tam olarak bu.

A1yoW4h7rnL._AC_SL1500_.jpg

Tam olarak bilmediğimden konu açayım dedim. Ssd bu: https://www.hepsiburada.com/sandisk...vme-m-2-ssd-sdssdh3n-500g-g25-p-HBV00000WEC2W

Acaba bir şekil de ssd yi bu anakart a takabilmem mümkünmüdür? Mümkünatı yoksa uygun bir anakart önerisi yaparsanız sevinirim.

Edit: Ryzen 5 1600 işlemciye sahibim.

maalesef kullanamazsınız ama aldığınız ssd çok iyi,elden çıkartmayın derim.

Bu anakart ise düşük güç tüketimine odaklı yapılan giriş seviyesi bir anakart olduğu için standartlarıda yüksek değil.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
B350M Pro Gaming adında bir ana kartım var, elime m2 ssd geçti, daha önce ilgilenmediğim için bu anakartın yeterli soketi olup olmadığına dikkat etmeden aldım, velhasıl kelam ne bir PCI-E soketi ne de dönüştürücü için uygun bir soket var. Anakart tam olarak bu.

Ekli dosyayı görüntüle 242156

Tam olarak bilmediğimden konu açayım dedim. Ssd bu: https://www.hepsiburada.com/sandisk...vme-m-2-ssd-sdssdh3n-500g-g25-p-HBV00000WEC2W

Acaba bir şekil de ssd yi bu anakart a takabilmem mümkünmüdür? Mümkünatı yoksa uygun bir anakart önerisi yaparsanız sevinirim.

Edit: Ryzen 5 1600 işlemciye sahibim.
Ne kadar işe yarıyorlar bilmiyorum ama M2 SSD'ler için dönüştürücüler var hocam.

https://www.google.com/search?q=m2+...UClIsKHVczDxsQ_AUoAnoECAcQBA&biw=1440&bih=757

Aşağıdaki gibi videolara bakarak işe yarayıp yaramadıkları hakkında az-çok fikir sahibi oluabilirsin hocam.

Ne kadar işe yarıyorlar bilmiyorum ama M2 SSD'ler için dönüştürücüler var hocam.

https://www.google.com/search?q=m2+ssd+dönüştürücü&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiXlpXd8K_tAhUClIsKHVczDxsQ_AUoAnoECAcQBA&biw=1440&bih=757

Aşağıdaki gibi videolara bakarak işe yarayıp yaramadıkları hakkında az-çok fikir sahibi oluabilirsin hocam.

maalsef o ürünü takacak soket yok anakartta.Ekran kartı kullanmayacaksa uyar ama erkran kartı kullanacaksa başka bir soket olmadığı için iş görmüyor.

Bu tür apartlar ise ssd diskin performansını %10 kadar düşürüyor ayrıca.

Transient Ghost

Ekip Lideri
maalsef o ürünü takacak soket yok anakartta.Ekran kartı kullanmayacaksa uyar ama erkran kartı kullanacaksa başka bir soket olmadığı için iş görmüyor.

Bu tür apartlar ise ssd diskin performansını %10 kadar düşürüyor ayrıca.
Performansın biraz düşeceği aşikar fakat aşağıdaki aparat ile kullanması mümkün olmaz mı? Bildiğim kadarıyla bunu sata kablosu ile kullanabiliyor olması gerekiyor.

Ekli dosyalar

Performansın biraz düşeceği aşikar fakat aşağıdaki aparat ile kullanması mümkün olmaz mı? Bildiğim kadarıyla bunu sata kablosu ile kullanabiliyor olması gerekiyor.
Bu ürünle mümkün ama çoğu kez uyum sorunuda yaşatma riskide var.Birkaç kez bende yaşadım çünkü.mevcut haliyle anakarta ekran kartı takmaz ise kullanabilir.Paylaştığınız ürün uygun fiyatlı ama performansıda direkt olumsuz etkileyecek bir ürün.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Bu ürünle mümkün ama çoğu kez uyum sorunuda yaşatma riskide var.Birkaç kez bende yaşadım çünkü.mevcut haliyle anakarta ekran kartı takmaz ise kullanabilir.Paylaştığınız ürün uygun fiyatlı ama performansıda direkt olumsuz etkileyecek bir ürün.
Kullanmadığım için performansı ve işlevliği hakkında bilgim yok maalesef.Zaten bu yüzden Youtube inceleme videolarına yönlendirdim.Bir de sata haricinde ismini unuttuğum (PCI-E x1 olabilir) yuvaya da takılabilen aparatlar da mevcut.

Edit: Usb'li bile varmış.Tabi hiçbiri ekran kartı yuvasına takmak kadar performanslı olamaz o ayrı.Güvenilir kaynaklardan araştırılmasını tavsiye ederim.Ya da hiç risk almak istenmiyorsa direkt M2'li anakart alınabilir.

Ekli dosyalar

Kullanmadığım için performansı ve işlevliği hakkında bilgim yok maalesef.Zaten bu yüzden Youtube inceleme videolarına yönlendirdim.Bir de sata haricinde ismini unuttuğum (PCI-E x1 olabilir) yuvaya da takılabilen aparatlar da mevcut.

Edit: Usb'li bile varmış.Tabi hiçbiri ekran kartı yuvasına takmak kadar performanslı olamaz o ayrı.Güvenilir kaynaklardan araştırılmasını tavsiye ederim.Ya da hiç risk almak istenmiyorsa direkt M2'li anakart alınabilir.
çok denedim alternatip aparatları ama orjinal soket kullanımı kadar verilmli ve stabil olmuyor ne yazıkki.Bundan ötürüde yanlış yönlendirme yapmakda istemiyorum açıkçası.

Bu tür apartlar genelde veri kurtarma veya opsiyonel harici depolama senaryolarında kullanılan ürünler oluyor.Hatta sistem kurtarma için dahi kullanma opsiyonu sunarlar ama ana kullanım için tavsiye etmiyorum.

Ogz93

Seviye 8
Komik gelecek ama soket girişi varmış. :D Ekran kartının altında kaldığından ve bu günün iş yorgunluğundan görmemişim, size de yanlış bilgi vermiş olduk. :oops: Bir parça rezil olmuşluk bir parça da utanç duygusu içindeyim şu an. :)

@Transient Ghost Konuyu kilitleyebilir misin hocam hatta mümkünse yakıp kül et.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Komik gelecek ama soket girişi varmış. :D Ekran kartının altında kaldığından ve bu günün iş yorgunluğundan görmemişim, size de yanlış bilgi vermiş olduk. :oops: Bir parça rezil olmuşluk bir parça da utanç duygusu içindeyim şu an. :)

@Transient Ghost Konuyu kilitleyebilir misin hocam hatta mümkünse yakıp kül et.
Estağfurullah hocam ne rezilliği, konuyu kilitleyeyim ama silmeye gerek yok.Yarım yamalak da olsa az-çok bilgi vermiş olduk. :) Aparat almayı düşünen varsa konudan yaralanır diye tahmin ediyorum.İyi forumlar.

Bu arada ben de yeni fark ettim, kırmızı beyaz ekran kartı slotunun hemen altındaymış. :)

Transient Ghost

Ekip Lideri
Hocam, anlamadım ssd anakarta takılmıyor mu.
Takılıyor hocam, normal olarak aşağıdaki işaretli yere yatay olarak takılıyor.Ama her anakartta o yuva yok.M2 SSD'ler çıktıktan sonra çıkan anakartlarda oluyor genellikle.Olmayanlar için de alternatif aparatlar mevcut.Tabi ne kadar performanslı olduklarını kullanmadan söylemek zor.

Ekli dosyalar

ccengizps4

Torrent-Oyun.com
Takılıyor hocam, normal olarak aşağıdaki işaretli yere yatay olarak takılıyor.Ama her anakartta o yuva yok.M2 SSD'ler çıktıktan sonra çıkan anakartlarda oluyor genellikle.Olmayanlar için de alternatif aparatlar mevcut.Tabi ne kadar performanslı olduklarını kullanmadan söylemek zor.
Hocam ama arkadaşın anakartında mevcut slot.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt