Laptop Şarj Çabuk Bitme Sorunu ve Sıcaklık Hakkında Sorum

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

MEA

Torrent-Oyun.com
Gayet normal bence şarj süresi. Bende de imzamda alttaki laptop var onunda şarjı belirttiğin sürede gidiyor. Sıcaklık değeri ise en çok apex oynarkn gördüm 90 olabiliyor turbo fanı açınca 85'e falan düşüyor.

MEA

Torrent-Oyun.com
Gayet normal bence şarj süresi. Bende de imzamda alttaki laptop var onunda şarjı belirttiğin sürede gidiyor. Sıcaklık değeri ise en çok apex oynarkn gördüm 90 olabiliyor turbo fanı açınca 85'e falan düşüyor.
Anladım ama bu modelin ryzen ve 1650li versiyonunun incelemsinde adam 5-6 saat gidiyor şarjı demişti de ondan sorayım dedim.

Bir tavsiye vereyim oyun oynıyacaksanız laptop deil masaüstü önerirdim. Oyun oynarken daha çok ısınır daha çabuk pil tüketir. bide küçücük bi laptopta ne kadar soğutma olabilirki o dereceler normal gibi. Çok dersen altınada bi laptop soğutucusu al biraz daha düşürür.

MEA

Torrent-Oyun.com
Bir tavsiye vereyim oyun oynıyacaksanız laptop deil masaüstü önerirdim. Oyun oynarken daha çok ısınır daha çabuk pil tüketir. bide küçücük bi laptopta ne kadar soğutma olabilirki o dereceler normal gibi. Çok dersen altınada bi laptop soğutucusu al biraz daha düşürür.
Zaten pil gücüyle kullandığımda oyun oynamıyorum dizi film izliyorum. Isınma her laptopta var onu da biliyorum ki zaten çok oyun oynamıyorum sadece değerler normal mi sormak istedim sonradan sorun çıkmaması için.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Pek laptop kullanmadığım için normal mi değil mi bilmiyorum fakat eğer cpu'nuz çok ısınıyorsa fanı da aynı şekilde fazla hızlanmak zorunda kalıyordur.Bu da hem işlemcinin fazla işlem yaptığı için ısındığını, çok ısındığı için de fanının hızlanarak daha fazla enerji tükettiğini gösterir.

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Şimdi laptop pilleri genelde 4 veya 6 hücreli üretilir. 6 hücreli olan piller daha uzun süre gider ve daha dayanıklı olur. Laptop alırken şarj süresini önemsiyorsanız buna göre dikkat edip almanız gerekir. Yani kısacası normal o kadar sürede bitmesi ki pilde sistemi yoran uygulama ve oyunlarda bile 6 hücreli pil max 3.5 saat verir sana.
Isınma olayına gelirsek pilde kullanıyorsan sistem otomotik tam performans uygulamaz bu da cpu ve gpu yu daha fazla yorar ve ısındırır şöyle ki aslında %100 performansın 60 kadarını kullanacaksın ama pilde direk o gücü sistem %60 a çekiyor ve tamamını kullanıyorsun. Ayrıca laptopa bir de pili kullandığın için pil ısınması ekleniyor ki bu küçümsenecek bişey değil. Pilde oyun oynamamanı tavsiye ederim hem pil ömrünü kısaltır hem gereksiz ısındırır. Ayrıca laptop için 75-80 derecde normal. Üzerine çıkarsa ve sürekli 80 üzeri seyrederse 90 lara dayanırsa sıkıntı demektir.

Anladım ama bu modelin ryzen ve 1650li versiyonunun incelemsinde adam 5-6 saat gidiyor şarjı demişti de ondan sorayım dedim.
Valla bendeki laptopun incelemesini izlediğimde 4 saat diyordu videoda ama 2 saat-2 saat 15 dakika anca gidiyor. Bizde mi sıkıntı var onlar mı yalan söylüyor anlamadım. Senin bilgisayarına benzer özelliklerde bir arkadaşta da var o da 2.30 saat anca diyor.

Fatih Sarman

Torrent-Oyun.com
Laptoptan hiç anlamam o yüzden bir sorum var. Kimde görsem laptopu şarj kablosu takılı kullanıyor, bu bir süre sonra batarya sıkıntı olmuyor mu? Telefonlarda falan batarya şişiyor ya hani onun gibi.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Laptoptan hiç anlamam o yüzden bir sorum var. Kimde görsem laptopu şarj kablosu takılı kullanıyor, bu bir süre sonra batarya sıkıntı olmuyor mu? Telefonlarda falan batarya şişiyor ya hani onun gibi.
Hayır olmuyor.Tel ile aynı teknolojiye sahip olmadığı için sorun olmuyor.Hatta bataryasız kablo takılı bir şekilde de pc'yi kullanabilirsiniz fakat kablo çıktığı anda pc kapanacaktır.Yani bir anlamda enerjiyi pc'ye veriyor, direkt bataryaya değil.Eğer pc kullanılmıyorsa şarj görevi görüyor gibi düşün.

GREY

[TechGuy]
Hayır olmuyor.Tel ile aynı teknolojiye sahip olmadığı için sorun olmuyor.Hatta bataryasız kablo takılı bir şekilde de pc'yi kullanabilirsiniz fakat kablo çıktığı anda pc kapanacaktır.Yani bir anlamda enerjiyi pc'ye veriyor, direkt bataryaya değil.Eğer pc kullanılmıyorsa şarj görevi görüyor gibi düşün.
her laptopta o koruma yok maalesef yani şu şekilde koruma yoksa batarya takılı şekilde fişide takıyorsanız sürekli bataryanın ömründen yiyorsunuz demektir. 3 yıl dayanacak batarya 6ayda çöp oluyor şarjı 45 dakika gitmiyor. Eğer koruma olup olmadığından emin değilseniz bataryayı söküp direk fişte kullanın.

buraktolgayılmaz

Torrent-Oyun.com
benim laptoptada oyun oynarken ısınma sorunu vardı kaç zamandır temizletmemiştim bakıma gönderdim bakımdan sonra ısınma sorunu çözüldü arada 85 90 dereceyi görüyo oyun oynarken

Son düzenleme:

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt