Laptop Önerisi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Rtx 3060 ekran kartına sahip ucuz kaliteli bir laptop arıyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir laptop var mı ? Acil değil indirime gireceği günleride bilen söylerse çok iyi olur teşekkürler.
Masaüstü demeyin üniversite öğrencisiyim

felsefe93

Torrent-Oyun.com
Hocam eğer oyun için istiyorsanız 3060 lı birşeye çok para vermeyin en düşüğü zaten 13 bin lira falan. Bende 2060 lı var ve laptoplar da fan sesi gündüz pek duyulmasada gece oluyor oyunlarda. Ben kulaklık kullanmıyorum. Ve cs go valorant v.b online oyunlarda ses kasmaya engel oluyor öğrenci isen en fazla 1660 ti lı bi laptop al gecici olarak özellikle 2. el garantili temiz bakabilirsin o parayı biriktirip üni bittikten sonra masa üstü al yada başka şeylerde değerlendir. Bende sağa sola giderim diye iyi bi laptop alayım dedim ama özellikle oyunlarda sıkıntılı.

Hocam eğer oyun için istiyorsanız 3060 lı birşeye çok para vermeyin en düşüğü zaten 13 bin lira falan. Bende 2060 lı var ve laptoplar da fan sesi gündüz pek duyulmasada gece oluyor oyunlarda. Ben kulaklık kullanmıyorum. Ve cs go valorant v.b online oyunlarda ses kasmaya engel oluyor öğrenci isen en fazla 1660 ti lı bi laptop al gecici olarak özellikle 2. el garantili temiz bakabilirsin o parayı biriktirip üni bittikten sonra masa üstü al yada başka şeylerde değerlendir. Bende sağa sola giderim diye iyi bi laptop alayım dedim ama özellikle oyunlarda sıkıntılı.
2.ele güvenemem alırsam 0 alırım ama 1660ti lar bile 13k olmuş indirim günlerini biliyor musunuz ? Özellikle şu tarihlerde iyi indirimler oluyor dediğiniz, rtx isteme sebebimde dlss özelliğinden dolayı 4 sene sonra bile 20-30fps farkettirir diye düşünüyorum

felsefe93

Torrent-Oyun.com
2.ele güvenemem alırsam 0 alırım ama 1660ti lar bile 13k olmuş indirim günlerini biliyor musunuz ? Özellikle şu tarihlerde iyi indirimler oluyor dediğiniz, rtx isteme sebebimde dlss özelliğinden dolayı 4 sene sonra bile 20-30fps farkettirir diye düşünüyorum
11.11 indirimlerini bekleyebilirsin o zamanlar iyi indirimler oluyor ama kendine modeller belirle ona göre indirimleri takip et.

Rtx 3060 ekran kartına sahip ucuz kaliteli bir laptop arıyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir laptop var mı ? Acil değil indirime gireceği günleride bilen söylerse çok iyi olur teşekkürler.
Masaüstü demeyin üniversite öğrencisiyim

Sürekli gaming üzerine mi odaklanacaksın yoksa mühendislik işleri var mı çizim falan gibi şeyler.
Eğer mühendislik islerin de yoksa fazla ucmana gerek yok malum 3060 li bir sistem alsan masaüstünde olduğu gibi parça eskidiginde yükseltme şansın bulunmuyor.
İşlemci ekran kartı gibi hepsi gömülü geliyor.
Fan sesi de dezavantaj sayılabilir ekran menteseleri de dağılabiliyor pilde ölüyor belli zamandan sonra.
Alsan ekran kartı eskidigi zamana kadar kullanırsın artık 5 6 sene neyse birdaha yok oyun oynatmamaya başlar bu sefer ya yetinmeye çalışırsın ya da yeni bir sistem almak zorunda olursun.
Laptop kullanan biri olarak bunu diyorum sana bu arada bende zamanında uni için almıştım taş gibi çalışsada oyun performansı eskidiginden düştü artık.
Edit: 6 senelik dizüstü pc mevcut.

Sürekli gaming üzerine mi odaklanacaksın yoksa mühendislik işleri var mı çizim falan gibi şeyler.
Eğer mühendislik islerin de yoksa fazla ucmana gerek yok malum 3060 li bir sistem alsan masaüstünde olduğu gibi parça eskidiginde yükseltme şansın bulunmuyor.
İşlemci ekran kartı gibi hepsi gömülü geliyor.
Fan sesi de dezavantaj sayılabilir ekran menteseleri de dağılabiliyor pilde ölüyor belli zamandan sonra.
Alsan ekran kartı eskidigi zamana kadar kullanırsın artık 5 6 sene neyse birdaha yok oyun oynatmamaya başlar bu sefer ya yetinmeye çalışırsın ya da yeni bir sistem almak zorunda olursun.
Laptop kullanan biri olarak bunu diyorum sana bu arada bende zamanında uni için almıştım taş gibi çalışsada oyun performansı eskidiginden düştü artık.
Edit: 6 senelik dizüstü pc mevcut.
Hem oyun oynamak için hem de programlar için almayı düşünüyorum yazılım mühendisliği okuyorum bölümüm için iyi bir pc şart, dersler dışında oyun programlamaylada uğraştığım için beni 4-5 sene götürse yeter işe girdiğimde kendim daha iyisini alırım zaten

Hem oyun oynamak için hem de programlar için almayı düşünüyorum yazılım mühendisliği okuyorum bölümüm için iyi bir pc şart, dersler dışında oyun programlamaylada uğraştığım için beni 4-5 sene götürse yeter işe girdiğimde kendim daha iyisini alırım zaten

O zaman 1660 ti li bir sistem götürür çizim ile alakalı olsaydı bölüm makine mühendisliği ya da elektrik elektronik mühendisliği falan yüksek almanız iyi olabilirdi ama onlarda da 1660 ti de yeterli bir kart olacaktır.

1660 ti li sistem de bahsettiğiniz süre zarfı kadar götürebilir.

1660 ti kartta çoğu oyunu oynatabilecek bir kart zaten piyasa ne durumda bilmiyorum fiyatlar uçtuğundan beri takip etmiyorum ama 1660 ti ile rtx 3060 ya da 3060 ti li sistem arasında dağlar kadar fark yoksa 3060 kartlara yonelmeniz daha iyi olur.
Rtx On ve DLSS teknolojisi bulunmuyor çünkü GTX kartlarında.
Oyun için önemli teknoloji sayılır.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt