Kullanıcılar Neden Windows 7 Kullanıyor?.txt

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

EfsaneGazoz

Bu dünyada boşuna yaşıyorsun, g*tünü kaşıyorsun.

Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 ile rekabet içerisinde olan Windows 7, hep kullanıcıların severek tercih ettiği bir sistem oldu. 2020 yılına kadar güvenlik güncellemelerini alacak olan Windows 7 nasıl oluyor da kendisinden sonraki üç işletim sistemine karşı hala ayakta kalabiliyor?

StatCounter tarafından yayınlanan Haziran ayı Windows kullanım verilerine göre Windows 10 yüzde 46.75 ile lider konumda. Ancak kendisinden tam altı yıl önce tanıtılan Windows 7 ile sıkı bir rekabet içerisinde olan Windows 10, Haziran ayında kullanıcıların bir kısmını Windows 7'ye kaptırmış gibi gözüküyor. Çünkü bir önceki aya göre Windows 7 kullanım oranını yüzde 39.44'ten 39.63'e yükseltmiş durumda.

Windows 7'nin Sırrı Ne?
Windows kullanıcı tabanının önemli bir kısmı modern bir kullanıcı arayüzü olmayan, daha klasik bir platforma sahip olmayı tercih ediyor. Ancak Microsoft ise tasarım konusunda yenilikler yapmak istiyor. Örneğin; Windows 8, bu tasarım değişikliğine uğrayan ilk yazılım oldu ancak kullanıcılar bu yenilikten pek hoşlanmadı. Microsoft tarafından sonradan tanıtılan Windows 8.1 ise, bu değişiklikleri düzenli hale getirerek paçayı bir nebze kurtardı.
Ancak Microsoft, Windows 10'u daha kullanıcı dostu geliştirdi ve kullanıcılara, önceki işletim sistemlerinde en çok sevilen özellikleri geri getirecek şekilde uyarlama konusunda müthiş bir iş çıkardı. Fakat yine de Windows 7 kullanıcılarının yükseltme yapması bir hayli zor gözüküyor.
2020 yılının Ocak ayından itibaren güncelleme almayacak olan Windows 7'nin yine de pazarın büyük bir kısmına hitap edeceği düşünülüyor.
Peki ya sizce neden hala Windows 7 bu kadar çok kullanılıyor?

Kaynak: Tamindir (https://www.tamindir.com/haber/kullanicilar-neden-hala-windows-7-kullaniyor_38338/)

Dipnot: Bu konu 00:31 saatinde açılmıştır ya da yazılmıştır o yüzden yatan arkadaşlarımızın, yatmadan önce okuyan arkadaşların ve diğer bütün erkeklerin rüyalarında İsmail YK klibindeki kızları görmesi dileğiyle tatlı ve şirin forumlar.

tunahan43

Torrent-Oyun.com
10la tanışana kadar bende öyle düşünüyordum ama 10 daha iyi bana göre

By|Minareci

Gerçekci Ol İmkansızı İste !!!
evet 10 cok cok ileride windows 7 den...bircok teknoloji w10 ile girdi hayatımıza en önemlisi dx12....bircok hizmet mesela windows magazası...

harun

Atatürk'ün ışığı altında!
Windows 10 tasarımını kullanamadıkları için Windows 7 kullanıyorlar bence. Veya bilgisayarları kaldırmıyor olabilir :)

SHYΛH

El. Psy. Congroo.
win10 da performans sorunları olmuştu bi ara sonra düzelttiler ama akıllarında öyle kalmış bir kere diye düşünüyorum, umarım öyledir

Sehmus Talay

İnanç, size yoldaşlık yapan birer dosttur!
Şuanlık Win10'a ihityacım olmadığı için Win7 kullanıyorum.Çok şükür Win7'den dolayı bir sorunla da karşılaşmadım bugüne kadar. Edit: Win10'a özel oyunları sebebiyle geçmeyi düşünüyorum [henüz değil].
Sanırım sadece güvenlik ile ilgili güncellemeler almıyor o kadar.Zaten Kaspersky kullandığım için bir sorun teşkil etmiyor benim için.
@Bat-Brain Win7 kullananlara cahil demek için ne yaşadın acaba merak ediyorum.

EfsaneGazoz

Bu dünyada boşuna yaşıyorsun, g*tünü kaşıyorsun.
Birçoğu cahil olduğundan "win 10 çok kötü yeaaa" dediği için win7 kullanıyor.
Senin yazdığın yorum ile beğenen kişiler hangi kafada yaşıyor merak ediyorum çünkü senin düşüncene göre herkes cahil çünkü herkes bir zamanlar Windows 7 kullandı ayrıca her şeyin iyisi en son çıkan sürümü demek değildir kardeş tatlı ve şirin forumlar burada Technopat sitesindeki kullanıcılara benzemeyin.

SHYΛH

El. Psy. Congroo.
Senin yazdığın yorum ile beğenen kişiler hangi kafada yaşıyor merak ediyorum çünkü senin düşüncene göre herkes cahil çünkü herkes bir zamanlar Windows 7 kullandı ayrıca her şeyin iyisi en son çıkan sürümü demek değildir kardeş tatlı ve şirin forumlar burada Technopat sitesindeki kullanıcılara benzemeyin.
win10 çıkmadan önce win7 kullananlara laf atmadık olm sakin

ISKA

Seviye 12
Bi ara win 7'ye tekrar geçeceğim. Uyumsuz olduğu için oynayamadığımı bazı eski oyunlar var. Hem özledim o sistemi tabii ama xp kadar değil :(

Relmon

Her türlü Yardım için P.M atabilirsiniz.
Moderatör
Win10 SSD için tasarlanmış bir işletim sistemi olduğu için bir çok kullanıcı da ssd sahibi olmadığı için win7 daha hızlı oluyor. Bende ssd alıp win10 kullanmaya başlayacağım. Çünkü HDD ile win10 kullanınca 1.5 DK sürüyor bilgisayarımın açılması. Win8 ise 20 saniye civarı. Şimdilik idare win8 kullanıyorum. Wİn7 her zaman benim için iyi bir OS idi ama artık güncel OS kullanma zamanı geldi.

Killerbean

All day Every day!!!
Ne yapayım kardeş aklıma Technopat sitesindeki üyelere benzettim neyse sakinim boşver.
Profil fotona zaten her seferinde gülüyorum. Yorumuna da hafiften güldüm. Bende win 7 kullandım zamanında. Fakat win 10 da win 7 de şu da olsa dediğim bir sürü şeyi eklediler. Performans olarakta sorunum yok. Benim asıl lafım win 10 a şans vermeyip alışamayıp kötü bu deyip win 7 daha iyi diyen ve yeniliği ısrarla reddeden tipler. En güncel en iyidir olayı şu şekilde. Windows 7 de 8 de 10 da baştan yazılmadılar. Sürekli ekleye ekleye güncelleye güncelleye değişen bir işletim sistemi windows. Farklı ve yeni kullanıcı deneyimi, teknolojiler vs her zaman daha iyidir, en azından benim için.

Merak etme technopat e benzemez bura xd. Bazen sert ve kısa bir yorum bu uzun yorumdan daha etkili olabiliyor.
@Sehmus Talay bir şey yaşamadım. Sadece genele vurdum biraz. Üstüne alınmayabilirsin.

Son düzenleme:

Sehmus Talay

İnanç, size yoldaşlık yapan birer dosttur!
Profil fotona zaten her seferinde gülüyorum. Yorumuna da hafiften güldüm. Bende win 7 kullandım zamanında. Fakat win 10 da win 7 de şu da olsa dediğim bir sürü şeyi eklediler. Performans olarakta sorunum yok. Benim asıl lafım win 10 a şans vermeyip alışamayıp kötü bu deyip win 7 daha iyi diyen ve yeniliği ısrarla reddeden tipler. En güncel en iyidir olayı şu şekilde. Windows 7 de 8 de 10 da baştan yazılmadılar. Sürekli ekleye ekleye güncelleye güncelleye değişen bir işletim sistemi windows. Farklı ve yeni kullanıcı deneyimi, teknolojiler vs her zaman daha iyidir, en azından benim için.

Merak etme technopat e benzemez bura xd. Bazen sert ve kısa bir yorum bu uzun yorumdan daha etkili olabiliyor.
@Sehmus Talay bir şey yaşamadım. Sadece genele vurdum biraz. Üstüne alınmayabilirsin.
Dostum ben üstüme alınayım veya alınmayayım 'ki genele söylediğini düşünerek alınmamıştım zaten' fakat bu, kullandığın üslubun yanlış olduğu gerçeğini değiştirmez.Adı üstünde genele hitap ediyorsun.Ben üstüme alınmayabilirim ama başka biri benim kadar rahat davranmayabilir.Asıl problem bu da değil aslında.Asıl problem; senin bu genele yaptığın hakareti [cahil] yeni veya eski bir üye örnek alıp bu şekilde kullanabilir ki burada da mod. diye bildiğimiz kişilerin devreye girmesi gerekiyor ama ne yazık ki artık onlar da yoklar.
Neyse, müptezel Samet sakinleştiğine göre sorun yok.:))

Son düzenleme:
Ben çift çift atlıyorum.Win 7 den önce de vistayı kullanmadım xpden direkt win7ye geçtim...şimdi de win10dan sonrasını bekliyorum ..Neden mi çünkü o kadar indirdiğim ve yüklediğim oyunu heba edemem..Hangisi çalışıyor hangisi çalışmıyor diye kontrol etmek istemiyorum..

ugur97

İmkansız, imkansız değil.
Kullanıcılardan ziyade, şirket bilgisayarlarına güncelleme yapılmadığı için kullanım oranı yüksek gözüküyor. Şirketler lisans için para verip, Windows 10'a geçmek için harcama yapmak istemiyorlar. Güncelleme desteği ne zaman kesilirse, o zaman kullanım oranı da düşecektir.

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.