Kırgınlık Davası Kitap Meselesi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Maveraun.Nehr

Hayat su gibidir, kirletirsen bulanık görürsün
Babam öğretmenlik mesleğinden emekli oldu ve mesleği gereği bir şiir kitabı yazdı. Bundan 1000 adet bastırmak istiyor adamsa toplam KDV dahil 4050 TL para alacak. Annemle bense 1000 adet kitap ve 4050 TL'nin çok olduğunu, 500 adede 2600 TL küsurata bastır diyoruz hem ekonomik hem de sayı adedi ideal. Ben dedim ki "Yav baba sen tanınmış bir yazar veya üniversitede profesör değilsin biz 1000 tane kitabı kime nereye hangi kırtasiyeye verelim ? Zaten ilçede yaşadığımız için kitap okuyan yok genç sayısı da hayli az zaten olanı da şehre göç ediyor. Burası küçük yer dalga geçerler. Ayrıca zarar ederiz hadi 300 kadarını verdin iyi kötü kırtasiyelere zaten satış olmayacak diğer 700 tanesi ? Hiç olmazsa 500 adedi iyi kötü eşe dosta bir kaç kırtasiyeye verirken biter."

-Bunları söyleyince babam da bize gönül koydu. Ama gerçekler bunlar ne yapalım? Yarın bugün o kitapların ve babamın resmini çöpte göreceğim sizce benim psikolojim ne olacak? Veya hayal edin liseli gençlerin, zamanını boş işlerde harcayan üniversiteli gençlerin sizi fark etmeden öz babanızın kitabını elinde dalgavari bir söylemle : "ahahaha şu adama bak l*n aklı sıra oturup bir de kitap yazmış l*n oğlum bunu kim okur ki a***k**** (edilen küfrü kelimelerini yıldızlıyorum)"
Veya kitabın sayfalarını yırttığını, babamın resminin üstüne kalemle karalamalar yaptığını vesaire...

-Sizce bu cümleleri ve hareketleri duyan-gören şahsımın yolda yürümeyi bırakın o gün konuşmaya mecali kalır mı ?

Siz değerli üyelerinde düşüncelerini bekliyorum. Teşekkürler.

felsefe93

Torrent-Oyun.com
Kanka o zaman orta yolu bulun. 750 adet bastırın hem babanın gönlü olur hemde siz çok fazla zarar etmezsiniz. Yazarlara edilen küfürleri zaten takma. Takarsan onlardan farkı kalmaz. Şiir zaten öznel bir şeydir. Duygu düşünce her insanda farklıdır. Bunu bilmeyip yapılan hakaretler zaten takılmaz. Sen idefix dr v.b kitap siteleri ile konuş. Belki onlarda sitelerine koyabilirler. Ondan sonra edebiyat sayfaları şiir sayfaları var oralarda paylaş kitabı. Ondan sonra büyük site sahipleri varsa onlarla konuş belki bir kaç kitap hediye ederek tanıtımını yapabilirsin.

Maveraun.Nehr

Hayat su gibidir, kirletirsen bulanık görürsün
Kanka o zaman orta yolu bulun. 750 adet bastırın hem babanın gönlü olur hemde siz çok fazla zarar etmezsiniz. Yazarlara edilen küfürleri zaten takma. Takarsan onlardan farkı kalmaz. Şiir zaten öznel bir şeydir. Duygu düşünce her insanda farklıdır. Bunu bilmeyip yapılan hakaretler zaten takılmaz. Sen idefix dr v.b kitap siteleri ile konuş. Belki onlarda sitelerine koyabilirler. Ondan sonra edebiyat sayfaları şiir sayfaları var oralarda paylaş kitabı. Ondan sonra büyük site sahipleri varsa onlarla konuş belki bir kaç kitap hediye ederek tanıtımını yapabilirsin.
Bakalım bir rica edelim ne diyecekler

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt