kac wat psu gerekir

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

tommyvereceti

clay_was_here
arkadaslar merhaba
islemci=i7 8700
ram=32 gb
ekran karti=rtx 2060 6gb
anakart=asus tuf gaming z390
ssd=samsung evo 500 gb
hdd=wd blue 2tb
bu sisteme kac wat power supply uygun olur

650W yeterli olacaktır ancak size tavsiyem 750 Watt olması yönünde. Daha sessiz olur :)
Bütçenizi söylerseniz öneri yapabilirim.

tommyvereceti

clay_was_here
650W yeterli olacaktır ancak size tavsiyem 750 Watt olması yönünde. Daha sessiz olur :)
kardesim elimde frisby 650 wat 80+ guc kaynagi var suan sistemimde 1050 wat guc kaynagi var ama sorun su pc nin dugmesine basiyom isiklar yaniyo pc kapaniyo tekrar aciliyo sonra normal sekilde devam ediyo calismaya ben aceba guc kaynagindan mi diye elimdeki sifir 650 wat guc kaynagini takip deneyecem aceba yetermi diye merak ettim

bayADA

Youtube kanal reklamı yasak. Torrent-Oyun
Öncelikle siz ikinize bir sorayım;
Neden yanlış yönlendiriyorsunuz?
Neye göre bu hesabı yaptınız?
Ben söyleyeyim, kafadan atıyorsunuz. Sağdan soldan duyduklarınızla...

Şimdi de arkadaşın sorusuna cevap verelim;
Bu sistemie 450W dahi yetiyor. Yüklenme %71 civarında iken, boştaki güç %29... Yani sorunsuzca kullanabilirsin. Hatta Cooler Master 400W'lık PSU'sunu önerdi...
550W'da ise PSU'ya Yüklenme %58 seviyesinde. Boştaki güç %48...

Özetle 400W-550W arası yeterli.

Peki, neye göre? Bilime göre. Elektronik bilimi... Google'a "Power Supply Watt Calculator" diye yazarsan MSI, CoolerMaster, GigaByte, BEQUİET vb diğer bir çok markanın hazırlamış olduğu PSU hesaplama sayfalarına ulaşabilirsin.

Buyur aşağıda senin sistem için hesaplama ekran görüntüleri;
1- Foto da sisteminin ihtiyacı 318W olarak listelendi.
11.png

2- 400-550W yeterli.
22.png

33.png

3- Cooler Master'ın tablosu daha detaylı ve iyi. Toplam 309W enerji çekeceğini listeledi ve 400W PSU önerdi.
44.png

Bu sistemie 450W dahi yetiyor. Yüklenme %71 civarında iken, boştaki güç %29... Yani sorunsuzca kullanabilirsin. Hatta Cooler Master 400W'lık PSU'sunu önerdi...

Peki, neye göre? Bilime göre. Elektronik bilimi... Google'a "Power Supply Watt Calculator" diye yazarsan MSI, CoolerMaster, GigaByte, BEQUİET vb diğer bir çok markanın hazırlamış olduğu PSU hesaplama sayfalarına ulaşabilirsin.

Ekli dosyayı görüntüle 241876
2- 400-550W yeterli.
Ekli dosyayı görüntüle 241877
Ekli dosyayı görüntüle 241878
3- Cooler Master'ın tablosu daha detaylı ve iyi. Toplam 309W enerji çekeceğini listeledi ve 400W PSU önerdi.
Ekli dosyayı görüntüle 241879
Ders çalışır gibi üstüne uzun uzun anlatıp yazmayacağım , ben sistem için şu değer yeterlidir veya bu değerin altını alma diye bir söylemde bulunmadım daha çok alacağı psunun markası bakımından tavsiye de bulundum. Yanlış yönlendirme demişsin, eğer ben gidipte 300w psu önerseydim veya kalitesi çok kötü bir marka psuyu önerseydim yanlış yönlendirmeyi o zaman yapmış olurdum. Bahsettiğin değerlerin sistem için yeterli olduğu konusunda hemfikirim, fakat psu konusunda riske girilmemesi gerektiğini düşünüyorum, 100-150 lira daha fazla fiyata 650-700 w psu alma imkanı varsa 400w psu seçmenin mantığı yok. Eğer bir soru soruyorsan yaftalama yapmadan önce cevabımı bekle, sonra tartışma çıktı diye mesajlarımız siliniyor, ne konu sahibi öğrenmek istediğini öğreniyor ne biz bir sonuça varabiliyoruz, ''arkadaşlara katılmıyorum, bu şekilde tercih etmelisin'' diye belirtsen konu sahibide kendi seçimini yapar mantıklı olanı alır. Bu kadar basit.

bayADA

Youtube kanal reklamı yasak. Torrent-Oyun
Ders çalışır gibi üstüne uzun uzun anlatıp yazmayacağım , ben sistem için şu değer yeterlidir veya bu değerin altını alma diye bir söylemde bulunmadım daha çok alacağı psunun markası bakımından tavsiye de bulundum. Yanlış yönlendirme demişsin, eğer ben gidipte 300w psu önerseydim veya kalitesi çok kötü bir marka psuyu önerseydim yanlış yönlendirmeyi o zaman yapmış olurdum. Bahsettiğin değerlerin sistem için yeterli olduğu konusunda hemfikirim, fakat psu konusunda riske girilmemesi gerektiğini düşünüyorum, 100-150 lira daha fazla fiyata 650-700 w psu alma imkanı varsa 400w psu seçmenin mantığı yok. Eğer bir soru soruyorsan yaftalama yapmadan önce cevabımı bekle, sonra tartışma çıktı diye mesajlarımız siliniyor, ne konu sahibi öğrenmek istediğini öğreniyor ne biz bir sonuça varabiliyoruz, ''arkadaşlara katılmıyorum, bu şekilde tercih etmelisin'' diye belirtsen konu sahibide kendi seçimini yapar mantıklı olanı alır. Bu kadar basit.
Arkadaşlara "katılmıyorum" cümlesini kurabilmek için, o cümle içinde katılabilmenin mümkün olduğu bir argüman olmalı. Dolayısıyla bu önermen yanlış. Çünkü, sistem için fazlasıyla yeterli olacak 400-550W PSU yerine, 650-700W gibi aşırı bir değeri öneriyorsun ve elinde bunu önermene sebep olarak bir veri de yok! Ayrıca, neden 650-700W PSU alma imkanı varsa 400-550W PSU seçmenin mantığı yok? Yani bu mandalina gibi bir şey mi, fazla al, nasıl olsa yeriz mi mesela? PSU bu ve 650-700W değerlere ulaşan bir ev kullanıcısı, oyun sistemi göremedim ben! Peki, neden daha fazla ödesin gereksiz yere, hiç bir zaman ulaşamayacağı o değerlere? 650-700W değerlerine ancak hangi cihazlar ulaşabiliyor, bir araştır derim. Tüyo vereyim, standart ev kullanıcısı ve üst düzey oyun bilgisayarı dahi bu Watt değerine ulaşamıyor. Hangi cihazlar bu değere ihtiyaç duyuyor, artık bu kadar bildiğine göre bunu da öğrenebileceğine inanıyorum.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri

Ekli dosyayı görüntüle 241876
2- 400-550W yeterli.
Ekli dosyayı görüntüle 241877
Ekli dosyayı görüntüle 241878
Ekli dosyayı görüntüle 241879
Tartışmaya sebep olacak kelimeler kullanmayalım lütfen.Aksi halde bilgi içerdiğini düşündüğüm yorumlarını silmek zorunda kalacağım.Sırf bilgi içeriyor diye de silmekten çekinmem bu arada.Bazı yeni arkadaşlar, bu durumu onlara muhtaçmışız gibi algılıyor da o yüzden dedim.İyi forumlar.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt