TO Haber | İzmir'de 6.6 Şiddetinde Deprem! [Geçmiş Olsun]

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

amazon123

Torrent-Oyun.com
Merkez üssü yıkılan yerlere bile 140Km uzakta olan deprem İstanbulda,Kocaelide,Sakaryada bile hissedildiyse bence tüm Türkiye'nin kocaman bir dozer ile yıkılıp yeniden yapılması lazım.
Depremin uzak yerlerde hissedilmesinin binalarla hiçbir alakası yok fay hattı ile ilgili bir durum fayların uzunlukları vardır bir tele bir noktadan vurursun ucu da titrer etkisi uca doğru azalır. Diğer bir konuda sallanan bina sallanmayan binadan çok daha iyi yapılmıştır. Seni hayatta tutan binalardaki esneklik payıdır. Sallanmayan bina kırılıp kolon üstü çöker. Avmlerde yürürken yaşadığın sallanma hissi yine ray sistemidir. Deprem öldürmez bina öldürür lafından daha doğru bir laf yok. Bina sallanıyor diye yıkılıp yeniden yapacaksak izolatör sistemine ihtiyacımız var sadece o da evlerde kullanılacak bir sistem değil. Hastanelerde kullanılma sistemi hassas el hareketleri gerektiren anlarda depremden etkilenmemek. Ray sistemleri ve esneme payları malzemeden çalınmadığı sürece9 şiddetindeki depremlere kadar yeterlidir.

Sonat Doğu

Torrent-Oyun.com
ben izmirliyim ailemin büyük çoğunluğu orada fakat şu an didimde yaşıyorum yine de depremi birebir yaşamış oldum güçlü ve yeni yapılmış bir binada oturmama rağmen çok ciddi sarstı kendimi nasıl dışarı atacağımı bilemedim 6.6 şiddetinde olduğunu söyleyen kurumlara itibar etmeyin avrupa ve abd kaynaklarının söylediği gibi bu net 7.0 şiddetinde bir depremdir buna eminim çünkü 2017 de bodrum-muğla açıklarında olan depremi de yaşadık o da 6.6 olarak açıklanmıştı dün yaşadığımız şiddet çok daha güçlü bir seviyeydi bundan emin olabilirsiniz arkadaşlar herkese geçmiş olsun diyorum

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Siz hiç yıkılan bir banka binası gördünüz mü veya duydunuz mu?

Peki okul binası?!

SELEN

If you think you can then you can.
Ben de İzmirdeyken yakalandım çok kötüydü. 99’u hatırlamıyorum küçüktüm ama denilenlere göre daha şiddetli gelmiş İzmir. Herkese çok geçmiş olsun.

Son düzenleme:

Lolitta

Seviye 1
Bazı sıkıntılı arkadaşları kınıyorum.

Geçmiş olsun. Ölü sayısı sürekli artıyor televizyonu açmaya korkuyorum.

quty

Seviye 1
sabah en az 2 artçıya ve saat 10 gibi de şiddetli bir artçıya uyandım. zaten gece yarısı her 10 dakikada bir deprem oldu. yine uykusuz bir gece daha geçti..

İzmirli dostlarıma büyük geçmiş olsun.
Marmara depremi her an gelebilir mi ? Sorusu beynime cınlanıyor.
Uzmanlar hala da ısrarla uyarıyor. Bizler önlem alamıyoruz. Ölmeyi bekliyoruz resmen :(

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt