ISDone.dll hatası ve Var olmayan aygıt belirtildi hatası

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

aybrkkzld33

Torrent-Oyun.com
Öncelikle sorunumu anlatmadan önce şunları söyleyeyim, bilgisayarımda 500 GB Ssd ve 1TB HDD var. SSD ve Hard disk için bad sector taramalarını yaptırdım ve 1 tane bile bad sector yok. SSD Taraması HDD Taraması
Aynı zamanda da Windows Bellek Taraması yardımıyla da RAM Testi de gerçekleştirdim ve onda da herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
Son 2-3 gündür bilgisayarıma bir şeyler oluyor. İlk defa It Takes Two oynarken durduk yere oyundan atıyordu. Fifa 21 oynarken hem oyundan atıyor hem de bilgisayar direk kapanıyordu. Warframe oynarken bilgisayar direk kapandı. RE2 oynarken de oyundan atıyordu.
Korsan oyun indirip kurduktan sonra ISDone.dll hatası alıyorum, bugünde uTorrent uygulamasından böyle bir hata almaya başladım. Resme bakmadan önce şunu söyleyeyim bu oyunu kurarken de ISDone.dll hatası aldım ve hala alıyorum. HATA

Son olarak da şunu söyleyebilirim ki bilgisayarımı açtığımda ve ARADA SIRADA HDD dosya gezgini açılıyor. Her bilgisayar açılışında ve normal durduk yere. Yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Muhtemelen isdone hatasını Fitgirl Repack'te alıyorsun.Diğer repack'lerde veya normal repack'sizlerde de bu hata alınıyor ama Fitgirl kadar sık rastlanan bir durum değil.

Bu hatayı çözmek için çeşitli çözümler mevcut.Aşağıdaki maddeleri eksiksiz uygulayarak çözüme ulaşman mümkün.

• Başka bir yere kurmayı dene.Örneğin C'ye kuruyorsan D'ye, D'ye kuruyorsan C'ye kurmayı dene.
  • Gerekli boş alanın haricinde en az 10 GB daha boş alan olduğundan emin ol (oyundan oyuna göre değişir, mümkün olduğunca fazla olmalı).
  • Oyun yüklenirken pc'yi yormamaya dikkat et (gerekiyorsa yükleme esnasında kullanma).
  • Sanal belleği 2 kat arttırmayı dene.
  • Kullanıcı adında Latin harfler haricinde harfler varsa bu harfler olmadan yeniden adlandır (İ-ı-ğ-ü-ö-ş-ç).
  • UAC'ı geçici olarak devre bırak (Kullanıcı Hesap Denetimi).Asla uyarma olarak ayarlanabilir.
  • Unarc.dll nerde varsa bulup çok ayrı bir yere taşı (System32'de vs. vardır-silme önerilir).
  • Yükleme yaptığın dosya veya kurulum için oluşacak dosya ismi mümkün olduğunca kısa olmalı.
  • Setup'un uyumluluğunu Windows 7 olarak ayarlayıp yönetici olarak çalıştır.
  • Mümkünse arkada çalışan hiçbir uygulama olmasın (tarayıcı dahil).
  • Yükleme esnasında hiçbir koruma aktif olmamalı.
  • Oyunun dosyaları eksiksiz olmalı (Utorrent'ten 'tekrar kontrol et' yapabilirsin).
  • Pc'ndeki bütün C++ Redistributable'lar eksiksiz olmalı.
  • Kurulumu 'Güvenli Mod'da çalıştır.
  • Son olarak aşağıdaki adımları da uygula.
  • FitGirl (özellikler gif).gif

aybrkkzld33

Torrent-Oyun.com
İlk dediğinizi denedim ve aynı zamanda 2. dediğinizde de herhangi bir sorun yok, boş alan yeteri kadar var. Sanal bellek durumumda şu şekilde; https://i.resmim.net/LvySM.png
Kullanıcı ismim User zaten, UAC'ı siz dedikten sonra devre dışı bıraktım. Unarc.dll SysWow64 içinde. uTorrent'ten tekrar kontrol et dediğim zaman bu hatayı alıyorum; https://i.resmim.net/L5bNE.png
Yönetici olarak çalıştırma uyumluluk vs'leri de deneyeceğim, çok teşekkürler yine de cevabınız için.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
İlk dediğinizi denedim ve aynı zamanda 2. dediğinizde de herhangi bir sorun yok, boş alan yeteri kadar var. Sanal bellek durumumda şu şekilde; https://i.resmim.net/LvySM.png
Kullanıcı ismim User zaten, UAC'ı siz dedikten sonra devre dışı bıraktım. Unarc.dll SysWow64 içinde. uTorrent'ten tekrar kontrol et dediğim zaman bu hatayı alıyorum; https://i.resmim.net/L5bNE.png
Yönetici olarak çalıştırma uyumluluk vs'leri de deneyeceğim, çok teşekkürler yine de cevabınız için.
Utorrent kullanmak zorunda değilsin dostum, Qbittorent kullanarak indirme sorunundan rahatça kurtulabilirsin.

Bu arada Unarc.dll'yi masaüstü gibi bir yere taşı, o madde de öyle yazıyor.Bilgiyi aldığım yerde silin diyor hatta.

aybrkkzld33

Torrent-Oyun.com
Utorrent kullanmak zorunda değilsin dostum, Qbittorent kullanarak indirme sorunundan rahatça kurtulabilirsin.

Bu arada Unarc.dll'yi masaüstü gibi bir yere taşı, o madde de öyle yazıyor.Bilgiyi aldığım yerde silin diyor hatta.
Şansımı Qbittorrentte kullanacağım biraz da. Uyumluluk vs'de etki etmedi yine unable to read data ısdone.dll hatası aldım. Unarc.dll'i de sildim. Olmadı yarın sabaha başka bir kaynaktan indireceğim ancak re2 kurarken bile aynı hatayı almıştım bir şekilde düzeltmiştim. Sanal belleği falan yükseltmiştim. Ayrıca bu sürekli D dosya gezgininin açılması hakkında fikriniz var mı?

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Şansımı Qbittorrentte kullanacağım biraz da. Uyumluluk vs'de etki etmedi yine unable to read data ısdone.dll hatası aldım. Unarc.dll'i de sildim. Olmadı yarın sabaha başka bir kaynaktan indireceğim ancak re2 kurarken bile aynı hatayı almıştım bir şekilde düzeltmiştim. Sanal belleği falan yükseltmiştim. Ayrıca bu sürekli D dosya gezgininin açılması hakkında fikriniz var mı?
Dosya gezgini hakkında bir bilgim yok maalesef, Google'dan falan farklı farklı kelimelerle aratarak bir sonuca ulaşabilirsin belki.Bu arada isdone hatası direkt Untorrent'le de alakalı olabilir.Çünkü oyunu onun üzerinden indirmişsen eksik indirmiş olma ihtimali yüksek.Utorrent'te yapamıyorsan Qbittorent'ten indirdikten sonra ''denetlemeye zorla'' gibi bir seçenek olacak.Ordan dosyaların eksiksiz indiğinden emin olabilirsin.

aybrkkzld33

Torrent-Oyun.com
Dosya gezgini hakkında bir bilgim yok maalesef, Google'dan falan farklı farklı kelimelerle aratarak bir sonuca ulaşabilirsin belki.Bu arada isdone hatası direkt Untorrent'le de alakalı olabilir.Çünkü oyunu onun üzerinden indirmişsen eksik indirmiş olma ihtimali yüksek.Utorrent'te yapamıyorsan Qbittorent'ten indirdikten sonra ''denetlemeye zorla'' gibi bir seçenek olacak.Ordan dosyaların eksiksiz indiğinden emin olabilirsin.
Biraz önce bilgisayarım Fifa 21'deyken bir anda dondu ve baya yüksek bir ses gelmeye başladı kulaklığımdan. Mavi ekran hatası yedim ve kodu da KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR'du. Çözümü ya da sebebini biliyor musun?

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Biraz önce bilgisayarım Fifa 21'deyken bir anda dondu ve baya yüksek bir ses gelmeye başladı kulaklığımdan. Mavi ekran hatası yedim ve kodu da KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR'du. Çözümü ya da sebebini biliyor musun?
Maalesef.Bilgisayarın sandığımızdan daha büyük bir sorunu olabilir.Son çare format atılacak gibi görünüyor.
Aşağıdaki linkte belirtilen çözüm önerilerini deneyebilirsin.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt