Intel i5 10400f vs Ryzen 5 3600

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Arkadaşlar anakart işlemci ram değiştirmeye karar verdim, sizce biraz bekleyip intel mi almalı, yoksa Ryzen 5 3600 yada 3300X mi alsam?

Ucuz Intel anakıartların çıkmasını bekliyorum karar vermek için ne dersiniz intel işlemci ve anakartlar amd ye göre uygun fiyata gelir mi?

Bahsettiğim i5 10400f 65 watt tdp ye sahip. Ayrıca intelin açıladığı fiyat ta 157$. Türkiyeye ilk geldiğinde pahalı olacaktır ama bir süre sonra, normal fiyatlarına indikleri zaman, bence 1500 ₺ altına düşer fiyatları. Performans testlerinde ise ryzenden genelde önde gelmiş oyun testlerinde. Soğutucu olarak ben 1151 soket soğutucuları uyumlu iye duydum. Bende zaten güzel bir Cooler Master soğutucu var diye intel daha cazip geliyor.

Anakart fiyatları ise evet şimdilik sadece en pahalı anakartlar var piyasada ben H460, H410 gibi ucuz çipsetlerin çıkmasını bekleyeceğim almak için zaten.

Ama ucuz anakartlar yeterince "ucuz" olmaz ise ryzen alıp yoluma devam edicem. AMD tarafında da yeni 500 serisi çipsetli anakartlar yolda muhtemelen onları da bekler en güncel çipsetle birlikte alırım.

Dr.Lecter

Chesapeake Matadoru
Emektar
Ben her zaman oyun için İntel öneririm. Fiyat konusunda beklemeni öneririm belki düşer fiyatı.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt