İlginç Bilgiler ve Resimler (11.01.2018) [Güncelleme 17,5]

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

THEA17

Assassin'S
Katılım
Haz 20, 2016
Mesajlar
745
Beğeniler
178
Puanları
43
Ynt: İlginç Bilgiler ve Resimler (11.01.2018) [Güncelleme 17,5]

Yeee 17,5'uncu güncelleme,eline sağlık.18,5'uncu güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyorum ;D
 

kitik

Torrent-Oyun.com
Katılım
Eki 20, 2012
Mesajlar
253
Beğeniler
45
Puanları
28
Ynt: İlginç Bilgiler ve Resimler (11.01.2018) [Güncelleme 17,5]

Eline sağlık kültürlenmeye devam :)
 

rafett

Torrent-Oyun.com
Katılım
May 1, 2012
Mesajlar
91
Beğeniler
0
Puanları
6
Eğlenceli ve bilgili konuma hoşgeldiniz.


Romalılar insan idrarını ağız temizliği için kullanıyorlardı.İngiliz-Zanzibar Savaşı Dünyanın en kısa süren savaşıdır 38 dakika sürmüştür.Osmanlı padişahı 1. İbrahim (Deli İbrahim) Cariyelerinden birinin başka bir erkekle birlikte olduğu söylentisi üzerine, söylentiyi çıkaran cariyesi hariç geri kalan 280 cariyesini çuvallara koydurup denize attırmıştır.Karasineklerin vızıldaması FA nota sesini çıkartmaktadır.1900'lü yılların başında sigara şirketleri doktor önerilerinin yer aldığı reklamlar yapıyordu.Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu Yeni Zelandada bir yer adıdır.Nobel barış ödüllerinin isim babası Alfred Nobel dinamit üreticisiydi.İran ordusu, 2007 yılında 14 sincabı ajan oldukları gerekçesiyle tutukladı.( İran, yabancı istihbarat servisleri tarafından gönderildiğini belirttiği 14 casus sincabın üzerinde GPS cihazı, kamera ve dinleme aygıtları bulunduğu açıklandı. )Ayak kokusunun peynirli cipse benzemesinin nedeni aynı tür kimyasalları bulunduruyor olmasıdır.Ankaralı Namık aslında Muş'luydu.Rodi Moodun Açılımının Ramazanoğulları Dikim İşletmesi olduğunu biliyor muydunuz?Beethoven beste yapmadan önce kafasını soğuk suya sokardı.Adolf Hitler tarihteki ilk sigara karşıtı kampanyayı başlatan kişidir.Çinde bir pandayı öldürmek idamla cezalandırılabilir.Auroraların sadece kutuplarda olmasının sebebi dünyanın manyetik alanıdır. Manyetik alan dünyanın çevresini bir kalkan gibi sarar ama kutup bölgelerinde tıpkı bir donut gibi boşluklar bırakır.
Resimdeki Marie-Antoinette cep saati dünyanın en pahalı saati. Tam 3000000000 dolar değerinde.İlk ses kaydı Fransız yayıncı ve matbaacı Édouard-Léon Scott de Martinville tarafından, kendi geliştirdiği fonotograf adlı cihazla 9 Nisan 1860 yılında yapıldı.Büyük Petro (Deli Petro) karısının aşığının başını kestirmiş ve kesik başı karısının odasında muhafaza ettirmiştir.Orta Çağda Avrupada hayvanlar da suçlarından dolayı yargılanırdı ve genellikle ölüm cezası alırlardı.( Medeni Avrupa :) )15. yüzyılda Avrupalılar hastalıklarını iyileştireceklerine inandıkları için ceset yerlerdi.Kuğular, hayatlarını tek partnerle geçirirler. Dahası, partneri ölen bir kuğu üzüntüden hayatını kaybedebilir.Gülen insanların yanında olmak veya resimlerine bakmak insanı rahatlatır.Antik Mısırda taş veya odun yastık olarak kullanılırdı.Elektrikli yılan balığı 600 volta kadar elektrik verebilir ve bu bir atı nallarını havaya dikmesi için yeterlidir.Güzel düşünülerek tasarlanmış bir gece lambasıPek kurabiye seven biri değilim fakat bunu sevmemek elde değil sanırım tasarımı bile yetiyor. ^-^

GÜNCELLEME 1Her 5000 bebekten birisi anüsü olmadan (imperforate anus) doğuyor ve hastane ortamında anüs yapılması gerekiyor.Pablo Picasso, parasızlık çektiği gençlik günlerinde yaptığı resimleri yakarak ısınırdı.Kıta isimlerinin hepsi aynı harfle başlayıp aynı harfle biter.Antik Yunanda insanlar egzersizlerini çıplak halde yapardı.Arjantin'de çevreci Richard Torres ağaçla evlendi.Birisine laf sokmak IQ nuzu geliştirir.Adolf Hitler'in ilk aşkı Stefanie Isak bir Yahudiydi.Avustralya'nın Adelaide kentinde bir kişi 14 kedisini evde bırakarak açlıktan birbirini yemelerine sebebiyet verdi.Barış Manço'nun gerçek adı Tosun Yusuf Barış Manço'dur.Martılar doğada etçillerdir. Onlara simit yemeyi öğreten Türklerdir.

GÜNCELLEME 2
Singapur'da metroda sakız çiğnemenin cezası vardır.Tayland'da iç çamaşırsız gezmek yasaktır.Aslanlar bir günde 50 kez çiftleşebilirler.Edison karanlıktan korkardı."Arkadaş" kelimesi, Orta Asya'da savaşan Türk askerlerinin ateşten korunmak için sırtını dayadığı taşlardan gelir. (Arka-Taş)Eksi 90 derecede nefesimiz, havanın ortasında donar ve düşer.Aşık olduğumuzda beynimiz phenylethylamine üretir. Bu kalp atışınızı hızlandırır ve sizi mutlu yapar. Bu kimyasal madde çikolatada da vardır.Dünyanın en kokulu camisi Tebriz şehrindedir. Mescit inşa edilirken çamuruna misk kokusu ilave edilmiştir ve 600 sene geçmesine rağmen hala mescit misk kokmaktadır.Bir seri katilin sorgusundaki cevabı;Sokakta yürüyen güzel bir kız gördüğünde ne düşünürsün?
Bir tarafım onunla flört etmeyi, onunla iyi vakit geçirmeyi,
diğer tarafım ise kazığa geçirilmiş kafasının nasıl duracağını düşünür.
-Edmund Kemper
Bir kağıt 42 defa katlanabilseydi, kağıdın kalınlığı Ay'a kadar ulaşabilirdi.

GÜNCELLEME 3YU-MA-TU, bir uzak doğu firması değil Türk Firmasıdır. İsmi de Yusuf-Mahmut-Tuncay'dan gelir.Türkiye'nin en büyük Holdinglerinden Enka'nın açılımı "Enişte ve Kayınbirader"dir.Antartika buzullarının %3'ü donmuş penguen idrarından oluşmaktadır.Modern emniyet kemeri Volvo tarafından icat edilmiş ve patenti diğer markaların da kullanması için ücretsiz açılmıştır. Bu emniyet kemeri dizaynı her 6 dakikada bir hayat kurtarmaktadır.Lacoste markasının küçük timsah logosu 1933 yılında basılmaya başlamıştır ve kıyafetler üzerine basılan ilk marka logusudur.2014 itibari ile Avrupa'da evlenen çiftlerin yaklaşık %20'si internet üzerinden tanımışlardır.Uçakların kara kutuları, isminin aksine rahat farkedilebilmesi için parlak turuncu renktedir.

GÜNCELLEME 4Firavun Pepi 2, sinekleri kendisinden uzaklaştırmak için çıplak kölelerin üzerine bal sürdürürdü.Yunanasitan'ı ziyaret eden yıllık turist sayısı ülkenin nüfusundan fazladır.Kesilen en yüksek aşırı hız cezası 1 milyon dolara yakındır, İsviçre'de trafik cezaları sürücülerin gelirine göre belirlenmektedir. ( Zenginlerin ne olacak 3-5 kuruş öderiz diyemeyeceği miktarlar oluyor gayet güzel uygulama. )İlk havuçlar mor renkteydi.Büyük İskender askerlerine eve mektup yazmalarını ister ve bu mektupları inceleterek casusları tespit ettirirdi.Antik Roma'da yaban domuzu dışkısı tedavi amaçlı olarak şarapla karıştırılarak içilirdi.Kediler bıyıklarını bir boşluğun içinden geçebilecek kadar büyük olup olmadığını anlama da kullanılırlar.En küçük kuş türü olan sinekkuşu bozuk paradan daha hafiftirKandan tamamen temizlenmiş bir kalp.-Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir.Ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce km. Uzaktadır.

-Bu taşların nasıl getirildiği bilinmemektedir.

-Piramit kimin adına yapıldıysa,onun bulunduğu odaya, yılda iki defa güneş girmektedir.(doğduğu ve tahta çıktığı günler.)

-Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan; mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

-Piramitlerin içerisinde ultra sount,radar,sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

-Kirletilmiş suyu, birkaç gün ''piramit''in içine bırakırsanız ,suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

-Piramitlerin içinde süt birkaç gün süreyle taze kalır ve daha sonra hiç bozulmadan yoğurt haline gelir.

-Bitkiler piramitin içinde daha çabuk büyür.

-''Piramit''in içine bırakılmış su beş hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılır.

-Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku yaymadan piramitler içinde mumyalaşır

-Kesik,yanık,sıysık gibi yaralar bir piramidin içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

-Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğuna hakkında bir bilgi yoktur.Araştırmacıların çoğu ya içinde kayboldu yada aynı yerde birkaç tur attılar fakat içlerini göremediler.

-Piramitlerin içi yazın soğuk,kışın sıcak olur.

-Piramitlerde kullanılan taş sayısını piramitleri oluşturan basamak sayısı ile çarpınca dünyanın güneşe olan uzaklığı az bir farklada olsa çıkmaktadır

-Piramitlerde kullanılan basamak ve taş sayılarını birbirine oranlayınca pi sayısı nın çıkmasıdır

-Mısır piramitleri dünya haritası düz olarak baz alındığında dünyanın tam merkezinde bulunmaktadır.

-Şahsen ilk başta bunu koymak istemedim yalan olabilir diye fakat birçok yerde belirtilmiş. Değişik :eek:Bizi emen sivrisinekler sadece dişi sivrisineklerden oluşur sebebi ise emdiği kanı yumurtalarını beslemek amaçlı kullanır.Ciğerlerimize giren hava yüksek ihtimalle daha önce başkaların tarafından solunmuştur. Örneğin şu an Kleopatra'nın ya da Fatih Sultan Mehmet'in bir zamanlar soluduğu molekülleri soluyor olabiliriz.Avrupalıların zamanında neden pis olduklarına dair bir bilgi Veba Salgını: 14. yüzyılın ortalarında Avrupayı kasıp kavuran bir veba salgını gerçekleşti. Bu salgın sırasında doktorlar insanlara yıkanmamalarını, çünkü yıkanmanın vücuttaki delikleri açarak kişiyi hastalık yapan kötü ruhlara ve diğer etkilere açık hale getireceğini söylediler. (O zamanlar mikrop ve virüsler bilinmiyordu)

GÜNCELLEME 5
Derinin altında yaşayıp göz bölgesine kadar ulaşmış bir göz kurtçuğu.2004 Atletico Madrid FormasıBiri tırmanıcı mı dedi ? Dağ Keçileri.Fransız Alpleri'inde kurulu bir güneş santrali.2009 yılında İngiltere de 10 yaşında bir kız, eBbay'de anneannesini satışa çıkardı.Çölde hava sıcaklıkları 45 dereceye çıkıyor. Aşırı sıcak olan çölde bir damla bile su bulmak imkansız.Cutest kertenkelesinde ise durum farklı. Bu kertenkele su ihtiyacını gözünden karşılıyor.Sabahları oluşan sisin nemini gözünde toplayan kertenkele, bu nemi gözünde suya çeviriyor.Jaguar ile aslan birleşmesinden olan Jaglion.Japonların Amerika'ya karşı kullandığı kamikaze taktiğinden bir fotoğraf. Bilmeyen varsa açıklayım bir nevi intihar uçakları.İddiaya göre Bilge Kağanın yazdığı eski Türk yasalarından bazı maddeler.
-Türk'ten köle olmaz. / -İki Türk tek düşmana saldırmaz.
-Atlı bir Türk yaya düşmana saldırmaz. / -Yalan söylemek yasaktır.
-Aman dileyene el kaldırılmaz. / -Kadın ve çocuğa vurulmaz esir edilmez.
-Bunlara riayetsizliğin cezası ölümdür.


GÜNCELLEME 6
Hamsterların yanaklarında keseler vardır. Bir hamster, kesesinde kendi vücut hacminin yarısı kadar yiyeceği taşıyabilir.Kedilerin eve rahatlıkla girip çıkmasını sağlayan kedi kapısını Isaac Newton icat etmiştir.18 Ay Boyunca Kafasız Yaşayan Ünlü Horoz Mike.Emir Timurdan 2 Söz
Komuta edemediğim 10.000 adamım olacağına, komutam altında olan 10 adamım olmasını tercih ederim.
-Emir Timur ( Kısaca dostlarınıza dikkat edin ne demiş Icarus 10 Tane 10 Kuruş da 1 Lira eder 2 Tane 50 Kuruş da. )


Şu Allah'ın işine bak! Koca dünya senin gibi bir körle benim gibi bir topala kaldı, ona gülüyorum!
(Ankara Savaşı sonrası esir ettiği Yıldırım Bayezid'in huzuruna çıkartılması sırasında gülmeye başlamasına Bayezid'in tepki göstermesine cevabı. Gerçekten de Timur'un sol ayağı oldukça topal iken, Yıldırım Bayezid'in de sağ gözü oldukça az görmekteydi.)
-Emir Timur
Kurşun kalemden yapılmış efsane çalışmalar.

5 Yavrusunu yangından kurtaran anne kedi.2. Dünya Savaşı'nda Owen Bagget isimli bir ABD askeri paraşütle havadayken siahıyla pilotun başından vurup, bir Japon uçağını düşürmüştür.( Daha ayrıntılı olarak bakabilirsiniz yabancı dile çok hakim olamadığım için tam çeviremedim bu yazıda nette vardı zaten. ) https://en.wikipedia.org/wiki/Owen_J._Baggett )Tavşanlar birşeyden çok korkarlarsa korkudan ölebilirler.1974-2017 Beşiktaş Soyunma Odası.

Jelibon, Amerikalıların Türk lokumunu taklit etmeye çalışırken kıvamı tutturamaması sonucu tesadüfen bulunmuştu. ( Bazı arkadaşlar he ayı oldu derse istediğin şekli sonradan verebilirsin. )Sergenin sosyal sorumluluk anlayışını gösteren bir diyalogdan
Muhabir: Sergen 10-12 yaş arasındaki çocuklar İddaa oynuyor, ne diyeceksin?
Sergen: Almanyadan uzak dursunlar, çok sürpriz oluyor.
Deniz mayınlarına tebeşirle resimler çizen bir Kriegsmarine subayı. (1939)"Güzel Hitler ne yazık ki, o oyuncağı alamam." adlı Fransız karikatürü.
Naziler Türkiye sınırına geldiğinde. Franz von Papen Almanya'nın Türkiye Büyükelçisi.Adolf Hitler, Paris'teki Les Invalides'te yer alan Napolyon'un mezarında. 1940

GÜNCELLEME 7
Fallout 4 oyununda Moe Cronin isimli karekterin beyzbol topunda Atatürk'ün imzası vardır.2024 Olimpiyatlarında E-Spor oyunları dahil edilebilir.Leningrad kuşatması sırasında ölen sivil ve asker Rus vatandaşı sayısı, Amerika ve İngiltere'nin tüm savaşta verdiği asker kaybından fazladır.II. Dünya Savaşı sırasında mahkumlarla beraber esir tutulan Judy adlı köpek, mahkumları koruduğu için idam cezası aldı ama kamptan kaçtı. Savaştan sonra bulundu. Madalya verildiİngiliz Asker Robert Campbell tutulduğu kamptan ölmek üzere olan annesini görmesi için serbest bırakıldı. Annesini gördükten sonra geri döndü. Yoksa beraber tutulduğu arkadaşları öldürülecekti.İsrail kurulduğunda ilk devlet başkanlığı Albert Einstein'a teklif edilmiştir.Ünlü rock grubu Nirvana'nın amiral gemisi olmadan önce Kurt Cobain köprü altlarında yaşıyor ve kimi zaman da hastanelerin bekleme salonlarında sabahlıyordu.Tavşanları diğer hayvanlar gibi arkadan sinsice gidip yakalayamazsınız. Çünkü tavşan ve papağanların gözleri kafataslarının ön kısmında değil yan kısmında yer alırlar ve kafalarının ön ve arka kısımlarında görüş alanlarını kapayacak herhangi bir yapı yoktur. Ayrıca gözleri tüm yırtıcı düşmanlarını görebilecek şekilde 360 derece dönebilmektedir.İnsan beyni uyanıkken küçük bir ampülü yakmaya yetecek kadar elektrik üretir.

GÜNCELLEME 8
Bethesda'nın şuan için duyurulmamış 2 büyük oyun geliştirdiği biliniyor iddiaya göre bunlardan biri Game of Thrones oyunu. Bu iddiayı kuvvetlerinden sebep ise daha önce Bethesda'ya Game of Thrones projesi teklif edilip geri çevrilmişti.Fallout 3'te Fat Man ismindeki silahın bir de Little Boy isminde atış modu bulunuyor. Bu isimler Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombalarının adları.Lara Croft'un göğüslerinin büyük olmasının sebebi oyunun tasarımcısı Toby Gard'ın yanlışlıkla göğüs boyutunu %150 daha büyük yapmasıdır.Hepimizin bildiği GTA: San Andreas oyununda yapımcılar tarafından gizlenmiş Hot Coffe adında bir mod bulunuyordu CJ'in kız arkadaşlarıyla cinsel ilişkiye girmesine olanak sağlayan bu mod yüzünden oyuna sadece yetişkinler oynayabilir damgası vuruldu bu olay yapımcıları tedirgin etti ve yapımcıların bu modu oyundan kaldırıcak vakitleri olmadığı için bu modu oyunda gizleyip kodlarına erişimi kapattılar bunu duyan oyuncular bu modun kodlarını açığa çıkartan mod çıkarttılar bu sayede gizlenen mod tekrar aktif hale gelmiş oldu.Witcher 3 de çoğu kişinin bilmediği bir görev vardır. Skellige'da An Skellig'in sağ alt taraflarına doğru giderseniz gemi enkazı olan bir ada görürsünüz, gemide bir sancak var ama bilindik hiçbir krallığa ait değil bu sancak, bu geminin enkazını Novigrad kırsallarına kadar takip edersek Novigrad'ın Skellige adalarına bakan tarafında bi mağarada bi kadın ve çocuğu buluyoruz, yabancı bir dil konuştukları için birşey anlamıyoruz. İletişim kurmaya çalışırken bir ödül avcısı gelip kenara çekilmemizi, onları götüreceğini söylüyor 2 seçenek var ya teslim et ya kurtar. Eğer kadını kurtarırsak dilini anlamasak da bize minnettar oluyor ve ülkesinden getirdiği bir şeyi bize hediye ediyor.Witcher 2'nin sürpriz yumurtasından biride Assassin's Creed'e bir göndermeydi. Yığılmış samanlıkların olduğu ortasında düşerek ölmüş beyaz kıyafetli bir insan bulunuyordu.Far Cry da arabanızı taş merdiven bulunan bir yere bırakıp bir süre gezinirseniz geri geldiğinizde yaban domuzunun arabanızı sürdüğünü görürsünüz.

GÜNCELLEME 9
1900'ler Fare Yakalayıcıları.

Çift atlı sokak temizleme aracı, 1905 New York.Coca Cola Şişesinin EvrimiSelam Miki Fareler. Dünya savaşı sırasında düşman birimlerinin uçaklarını tespit etmek için dinleme cihazlı askerler.Beyaz temel bir renk değildir. Bir cisim 7 rengi birden yansıtırsa tek beyaz ışık ya da renk olarak gözlerimize yansır.Rusyanın Rudnya bölgesinde yangın sonrası çekilen resim.Farklı türlerde uyuşturucu alan örümceğin ördüğü ağlar.1993 Yılında Super Mario'nun 'Super Hornio Brothers' adı altında 2 porno filmi çekilmiştir. Nintendo bu filmlerin yayınlanmasını durdurmak için filmleri satın aldı ve yayınlanmasını durdurdu.Fallout 3'te nükleer bomba patlatma görevinde; bombayı kurmak ya da imha etmek için seçenek mevcuttur. Fakat Japonca versiyonda tarihi olayların bir daha yaşanmaması için sadece bombayı imha etme seçeneği bulunur.CS:GO da yaşanan ilginç bir olay vardır oyunda yapılan bıçak savaşını kaybeden bir adam kendisini oyunda öldüren kişiyi gerçek hayatta 6 ay boyunca aradı. Aylarca aradığı kişiyi bulan adam mutfak bıçağını kurbanın göğsüne sapladı. Zanlı yakalandı kurban ise hayatta. Lolde veletler adres ver oç tel ver oç(ararsın açmaz) der ya şu abi bunları diyenlerin evine gitse ya...

GÜNCELLEME 9,51.000 Gol pozu Pele !Zebra üzerindeki bir Alman Askeri. 1. Dünya Savaşı Doğu Afrika 1915.1984'te Helikopter ile Dinazor Boston Bilim Müzesine teslim edilirken.Swimmobile havuzu olmayan bir mahallede. 1960'lar New York.

GÜNCELLEME 10
Yapılan ilk arabalarda direksiyon yoktu. Onun yerine iki tane kol vardı sağdakini çekince sağa soldakini çekince araba sola gidiyordu ve motoru çalıştırmak için bir çalıştırma demirine ihtiyaç duyuluyordu.Size yanlış bilinen bir bilgiyi paylaşmak isterim yanlış bilgiye göre ''İnsan saçı ve tırnakları, ölümden sonra da uzamaya devam eder.'' Hayır uzamaz! vücutta oksijen dolaşımı olmadan, deri hücreleri en fazla 12 saat içinde ölmektedir. Dolayısıyla öldükten sonra da hiçbir şekilde insanın saçı uzamaz. Aynı zamanda, yeni tırnak hücreleri için glukoz gereklidir ve ölümün ardından bunun üretimi durduğu için, tırnaklar da uzamayacaktır.1. Dünya Savaşındaki bir Alman denizaltısının kontrol odası.Herkesin fantazisi farklı sonuçta...Dünyanın ilk canlı yayınlanan futbol maçı Arsenal vs Arsenal Reservedir yıl 1937Bu muhteşem manzara ile güncellemeye son verelim. Dolomites, İtalya.

GÜNCELLEME 11
Yıllar önce Fatih Terim.İleriki yıllarda DNA'dan suçlunun yüz şekli belirlenebilecek.HBO ve Warner Bros işbirliğinde Turbine tarafından geliştiren Game of Thrones: Conquest( Taht Oyunları: Fetih) isimli mobil oyunun bu yılın sonunda piyasa sürüleceği açıklandı.Hayvanların Dünya Savaşı'ndaki Görüntüleri

Atın üzerine yerleştirilmiş silah.Sağlık ekiplerinin destekçisi köpek.Kamera yerleştirilmiş bir güvercin.Yük taşıtılan bir fil.Tedavi edilen bir at.Narcos dizisinin tanıtımları devam ediyor önce nusret şimdi gemi. Boğazdan geçen bir yük gemisine Netflix tarafından "Kolombiyadan sevgilerle" yazılı pankart astırıldı.
Dünya tarihinin ilk kadın hükümdarı Türktür adı Tomris Hatundur.Güncellemeye bu güzel manzara ile son verelim. Lungern Gölü, İsviçre.

GÜNCELLEME 12
İnsanlığın yüz karası korkunç deneyler! gördüğünüz fotoğraflarda hayvanların doğrudan burnuna saatlerce sigara dumanı pompalanıyor bunların sonuçlarını söylememe hiç gerek yok.

Başka bir insanlık suçu... Çin-Japon Savaşı ve 2. Dünya Savaşı sırasında Japon İmparatorluk Ordusu Birim 731 olarak adlandırdıkları gizli bir biyolojik ve kimyasal savaş araştırması deneyini başlattı. Bu deneyler 1937'den 1945'e kadar sürdü. Çinli, Rus, kadın, çocuk, bebek, yaşlı ve hamile ayırt etmeden hepsi teste tabi tutuldu. İddia edilen deneylerin bazıları: Canlı vücuttan yaşayan organların çıkarılması, kan kaybının incelemesi içinde amputasyon yapılması, ayrıca bazı deneklerin mideleri çıkarıldı ve yemek borusu bağırsaklara yeniden bağlandı, kangreni incelemek için bazı uzuvların dondurulup tekrar çözülmesi, vücudun kimyasal maddelere karşı tepkileri ve daha bir çok deney... Birim 731'de yer alan bilim insanlarının birçoğu siyasette, akademik çevrede, iş dünyasında ve tıpta seçkin meslek hayatlarına yükseldi.


Artık güzel şeylere geçelim. Bazen herşey parayla deriz ya belkide öyle değildir...Tophane'de bir trafik polisi. 1960'lar İstanbul.Size yaşanmış güzel bir hikaye paylaşacağım. Diyarbakırın bir dağ köyünde ilköğretimde görev yapan arkadaşımın arkadaşı olan Ahmet S. Matematik dersinde;
Bir kasada şu kadar çilek varsa, 10 kasada kaç çilek vardır? Diye öğrencilerine bir soru soruyor.
Öğrenciler:
Öğretmenim çilek ne? Diyorlar.
Öğretmen:
İşte çocuklar çilek.
Biz hiç çilek yemedik. diyorlar.


Bunun üzerine öğretmen pes etmiyor, oturup Bursadaki tarım firmalarına toprak numunesi yolluyor ve diyor ki;
Bu toprakta çilek yetişir mi ? diyor.
Bursadaki firmalardan cevap geliyor.
Evet Diyarbakır şartlarında çilek yetişir.


Mektubun yanında çilek fideleri ve yetiştirme şeklini anlatan bir tarif yolluyorlar. Öğretmen öğrencilere okuyor nasıl yetiştirileceğini, çıkarıyor bahçeye ve diyor ki:
Bu sene size matematikten sınav yok.
Öğrenciler:
E nasıl not alacağız öğretmenim?


Hepsine bahçeyi kazdırıp, çilekleri diktirip, can sularını verdikten sonra her birine dörder çilek fidesi verip:
Şimdi gideceksiniz evinize anne babanıza ben size nasıl öğrettiysem sizde onlara öyle öğreteceksiniz.
Çocuklar gidiyorlar evlerine hepsi anlatıyorlar ve çilekleri dikiyorlar ve öğretmen diyor ki:
-Çilek mevsimi gelince getireceksiniz tabakta on tane çileğe bir not alacaksınız.
Çocuklar tabaklarla getiriyorlar çilekleri sayıyor öğretmen çilekleri eksik olanlara da tam not veriyor ve sonra diyor ki:


Çocuklar nasılmış tadı?
Öğrenciler:
-Valla ucunda not vardı diye yiyemedik.
Hadi bakalım yiyin. Diyor öğretmen.


Çocuklar ağızlarını burunlarına bulaştıra bulaştıra yiyorlar çilekleri. Aradan iki yıl geçtikten sonra çilek girmemiş o köyün halkı şu anda Diyarbakırın pazarında çilek satıyorlar.Takahashi, saniyede 16 kere oyun konsolu butonuna basabiliyor.Diablo oyununun sonunda, Diablonun kendi dilinde ne konuştuğunu anlayamazsınız. Konuşulanları tersten okursanız eğer sebzelerinizi yiyin ve her yemekten sonra dişlerinizi fırçalayın anlamına gelir.Güncellemeye bu güzel söz ile veda edelim. Kediler doğanın başyapıtıdır.
-Leonardo da Vinci-


GÜNCELLEME 13
Bir seri katilin son sözü Söylesenize, siz kafamı kestikten sonra kısa bir süreliğine de olsa duyabilecek miyim? Boğazımdan fışkıran kanın sesini duymak büyük bir zevk olurdu. -Peter KürtenRivayetlere göre Cengiz Han doğduğunda eli yumruk şeklindeydi ve avucunda kan pıhtısıyla doğmuştu. Bu durum çevresi tarafından büyük bir savaşçı olacağı şeklinde yorumlanmıştır.Çin'den Japonya'ya, kafeste değil bakıcısının yanında, emniyet kemeri takılı, bambusuyla yolculuk eden panda.Huzur kokuyor...Yüzme öğrenen çocuklar. İngiltere, 1920'ler.Parmak izi ve yüz tanıma sisteminden daha güvenli olan kalp tarama sistemi geliştirildi.Kan nakli ilk kez 1825 yılında Londra'da yapılmıştır. İlk 200 gram kanın verilmesinden sonra hasta, yatağında doğruldu ve "Kendimi bir boğa kadar güçlü hissediyorum" dedi.
Güncellemeye bu güzel söz ile veda edelim.

''Ne kadar zordur aslında sevipte seviyorum diyememek. Görüp görmemezlikten gelmek, yaşadığını bilipte benim için öldü demek.''
-Can Yücel-


GÜNCELLEME 14
İngilterenin Saltney bölgesinde yer alan Morrisons Supermarketi adeta ikinci evi gibi benimseyen tekir yakışıklısı Brutus, her kedi olduğu gibi kendini bulunduğu yerde de sevdirmeyi başarıyor kısa sürede. Gerek tezgah aralarında, gerek geri dönüşüm kutuları üzerinde müşteri selamlayarak onlara kendini sevdiren sevimli pati, alışveriş arabalarının üzerinde de yatarak rahatlığıyla dikkat çekiyor. Bölge halkının büyük ilgi gösterdiği ve Brutus adını alan kedi hakkında birçok güzel geri dönüş aldığını söylüyor market sahibi.Yıllar geçtikçe marketin bir parçası ve ailenin bir üyesi haline geldi. Herkes bu resmi olmayan çalışanımızın karşılamasından memnundu ve geldiklerinde gözleri onu arıyordu.
Şube müdürü Christine Joy da Brutus için aynı şeyleri hissediyordu.
Fakat Brutus doğuştan gelen ve tedavi edilemeyen bir karaciğer hastalığına sahipti. 2013 yılında bu hastalığın tanısı konulduktan sonra da her gün markete gelmeye devam etti Brutus. Çünkü insanlarla olmak onu mutlu ediyordu.
6 mutlu yılın ardından 2017 yılının Ocak ayında melek olan Brutus için üzülen market sahibi ve halk; onun anısını yaşatıp ölümsüzleştirecek bir heykelini yaptırdı.
Hepimizin yüzünü güldürüp ruhumuzu aydınlatıyordu. Şimdi insanlar yine onu hatırlatacak bir şeyler arıyor. diyor market sahibi Owens.
2017 Eylül ayında en sevdiği yerlere konulan Brutus heykeli hala en sevimli haliyle müşterileri selamlamaya ve pofuduk ruhunu hissettirmeye devam ediyor


Osmanlı dönemi simitçi çocuklar, 1910.Hitlerin babası 1877de oğlunun ismini değiştirdi. Değiştirmeseydi insanların Hitlerin tam ismini söylemesi ve hatırlaması zor olacaktı çünkü gerçek ismi Adolf Schicklgruber idi.Cumhuriyet Bayramı kutlaması, 1930'lar Türkiye.Benim için ülke tarihimizde kara lekelerden olan bir olayı anlatacağım. Amerika bir çok ülkeye marshall adı altında yardımlar yaptı bunlardan biride Türkiye idi. Yardımın bazı koşullarından biride ABD'den mısır özüyağı alınmasıdır. Türkiye'de ilk margarin fabrikası kurulur ve yüzbinlerce zeytin ağacı sökülür Türk insanı zeytinyağından soğutularak mısırözü yağına ve margarine alıştırılır. ''Zeytinyağı ısınırsa kanser yapar'' gibi yalanlar uydurulur. Doğrusu zeytinyağı pişme süresi en yüksek olan yağlardan biridir onların ürünlerine göre zeytinyağı daha sağlıklıdır maalesef halkımız yıllarca Amerikanın ürünlerine muhtaç edildi sadece bu ürünler değil bize zamanında süt tozuda verdiler bunun zararlarını araştırabilirsiniz.Eski Çinli kadınlar normalden küçük ayakkabılar giyerler ve sıkıca bağlarlardı. Bu şekilde daha güzel ve kadınsı oldukları düşüncesi içinde olmaktaydılar. Sonuçta ayakları o ayakkabılara benzer ve deforme olurdu.Hava saldırısına karşı minareye konulmuş MG08. 1941 İstanbul,Türkiye.Güncellemeye bu güzel manzara ile son verelim.

Karagöl, Artvin

GÜNCELLEME 15
Al Capone'nin hapishane hücresi.1920'lerde Cadılar Bayramı için atları ile birlikte iskelet kamuflajına bürünmüş 2 insan.Şef Demir Ayı, 1886 Kuzey Dakota.Dünyanın önde gelen spor ürünleri üreticisi 'Nike'nin ismi, Yunan mitolojisinden zafer tanrıçası Nikea dan geliyor. Markanın işareti tanrıçanın uçuşunu sembolize ediyor. Türkiyede çinileriyle ünlü İznik kentinin de eski ismi 'Nikea'ydı. Google Nikea yazdığınız taktirde İznik karşınıza çıkacaktır.Karşınızda Yoğurtlu Pepsi içecek ürünü.Lig tarihinde en fazla puan farkıyla şampiyonluğa ulaşan takım Galatasaraydır. Sarı-kırmızılı ekip 1987-1988 sezonunda 90 puanla mutlu sona ulaştı, ikinci sıradaki Beşiktaş 78 puanda kaldı. Aradaki 12 puanlık fark, şimdiye dek şampiyonla ikinci arasındaki en fazla puan farkı olarak tarihe geçti.Clarence Anglin, John Anglin ve Frank Morris isimli üç banka soyguncusu 1962 yılında hücrelerinden firar ettiler. Firar edilmesi imkansız denilen Alcatraz'dan kaçan bu üçlüye dair bir daha hiçbir ize rastlanmadı. Bazıları kaçarken boğulduklarına inansa da olay hala gizemini koruyor.Marvel karakteri Magneto sadece metalleri değil, tüm elektromanyetik güçleri kontrol edebilir. Ayrıca ısı üretebilir, Isı izlerini görebilir, Radyo sinyallerini kullanıp üretebilir, insan vücudunun sinir sistemini kullanabilir, kendisini görünmez yapmak için ışığı kullanabilir ve atomik bir seviyede suyu kontrol edebilir.1985'de New Orleanslı cankurtaranlar o yıl şehrin havuzlarında kimsenin
boğulmamasını kutlamak için bir parti verdiler. Partide konuklardan biri
çok ilginç bir biçimde boğuldu.
Değişik bir meslek dalı vardır yas tutucular. Profesyonel yas tutucular isimlerinden de anlaşıldığı üzere özellikle cenaze zamanı gidip ağlarlar ve yas tutarlar. İngiltere de popülerdir.Bu güzel söz ile güncellemeye veda edelim.

Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun.

-William Shakespeare

GÜNCELLEME 16
Sovyetler Birliğinde açılan ilk McDonald's sırasına giren 30.000 Rus.(30 Ocak 1990)Sikorsky S-64 Skycrane ağır taşıma helikopteri bir ev taşıyor.(1960'lar)Günümüzde, an itibariyle Dünya etrafında 22.000 adet uydu dolanmaktadır. Bunların sadece %5'i çalışmaktadır, %8'inin yakıtı bitmiştir, %87'si ise bozuktur/çalışmamaktadır.Türkmenistan'da bulunan Cehennem Kapısı isimli çukur, yer altında sıkışmış gazın, düzgün bir krater içerisinde alev almasından ötürü, 40 yıldan uzun bir süredir, durmaksızın yanmaktadır.Türk lokumu bilinen eski tatlılardandır.Beyinin tepkilere hızlı cevap verme sebebi giden ve gelen sinir sinyallerinin hızının saatte 273.6 kmye ulaşabilmesidir.Oyunlarda görülmüş ilk Easter Egg, Atari 2600 için yapılan Adventure oyununda görülmüştür. Girilen bir odada yapımcının ismi görülmektedir.Cumhurbaşkanlığı forsundaki yıldızlar 16 Türk devletini simgeler.Aynı zamanda Milli İstihbarat Teşkilatı'nın logosundaki 16 yıldızda bu devletleri simgelemektedir.

Devletlerin listesi şu şekildedir:
1.Büyük Hun İmparatorluğu
2.Batı Hun İmparatorluğu
3.Avrupa Hun İmparatorluğu
4.Ak Hun İmparatorluğu
5.Göktürk Kağanlığı
6.Avar Kağanlığı
7.Hazar Kağanlığı
8.Uygur Kağanlığı
9.Karahanlı Devleti
10.Gazne Devleti
11.Büyük Selçuklu Devleti
12.Harzemşahlar Devleti
13.Altın Orda Devleti
14.Timur İmparatorluğu
15.Babür İmparatorluğu
16.Osmanlı Devleti
Bu güzel söz ile güncellemeye veda edelim.

İmparatorunuza söyleyin, şimdiki Osmanlı padişahı öncekilere benzemez. Bizim gücümüzün ulaştığı yerlere, sizin imparatorunuzun hayalleri bile ulaşamaz.

-Fatih Sultan Mehmed Hân

1. YILA ÖZEL / GÜNCELLEME 17
Dünyada yaşayan tüm insanları oluşturan atomlardaki boşluklar çıkarılırsa tüm dünya nüfusu bir elmaya sığabilir.Müzikle yapılan terapiler dünyanın en eski tedavi yöntemlerinden biri olup, her hastalık için farklı tür önerilmektedir.
Bugün market dolaplarını dolduran 'tahta çubuklu dondurmanın mucidinin 11 yaşında bir çocuk olduğunu biliyor musunuz? Yıl 1905. 11 yaşındaki Franck Epperson toz halde soda ile karıştırılmış su dolu bir kabı, içinde karıştırmak için kullandığı tahta bagetle, bahçe masasının üstünde bırakır. O gece San Fransisco`da hava buz gibidir. Sabah uyandığında, sıvının donduğunu, bagetin de içinde sıkışıp kaldığını görür.Kağıt para sanıldığı gibi kağıttan değil pamuktan yapılır. 1950´den önce kenevir, ağaç kabuğu ve marijuana yaprağı kullanılarak yapılırdı.Türkiye'ye ilk bilgisayar 1960 yılında yol yapımında gereken hesaplamaları daha hızlı yapabilmek için Karayolları Genel Müdürlüğü'ne gelmiştir.Yıllar önce 3398 dolara satılan 10MB Hard Disk.Budist rahip Thich Quang Duc, Güney Vietnam Hükümeti'nin din adamlarına eziyet etmesini kendini yakarak protesto ediyor. Rahip yanarak ölürken hiç ses çıkarmadı ve kıpırdamadı.6 Ağustos 1945'de Hiroşimaya atom bombası atılmadan önce ve sonraki hali SAVAŞ CEHENNEMDİR.Di Maria 7 yaşındayken Rosario Central'e 35 futbol topu karşılığında transfer olmuştur.Hababam Sınıfında savaş anılarıyla gaza getirilen Paşa Nuri karakterini canlandıran Sıtkı Akçatepe gerçekte de Kurtuluş Savaşı gazisidir.Gabe Newell'in 5.5 milyar dolar serveti vardır. Eğer isterse Steam, Origin ve UPlay gibi sitelerdeki bütün oyunları satın alabilir.Star Wars Battlefront 2 temel içeriklerini açmak 2100 Dolar tutuyor. Para vermek istemiyorsanız oyuna 4,528 saatinizi ayırmanız gerekiyor.Mutluluk bizde olmadığı halde, başkalarına verebileceğimiz tek şeydir.

-Albert Schweitzer-

MUTLU FORUMLAR TORRENT - OYUN

GÜNCELLEME 17,5
Ben uyuşturucu kullanmam. Ben uyuşturucuyum. Salvador Dali "Savaşın Yüzü" resmini çiziyor.
(1941)
Dünyadan izole olarak yaşan kabileler vardır. Bu kabileye göre yükseğe ev yapmak onlar için önemlidir. Merak edenler Human Planet 4. Bölümü izleyebilir.Gemileri daha çok geliştirmek isteyen ülkeler dünya savaşı döneminde gemilerin hızını, rotasını ve mesafesini belirmeyi zorlaştırmak amacıyla gemileri özel bir yöntem ile boyuyorlardı.SR-71'in Motoru.Güncellemeye bu güzel yer ile ara verelim Şanlıurfa Balıklı Göl.

Konu ve güncellemeler hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

[size=14pt]-Güncelleme Hakkında Bilgiler-

Güncellemede 1 - Sincap olayına + bilgi ekledim. ve yeni bilgiler.

Güncelleme 2 - Yeni Bilgiler.

Güncelleme 3 - İngiltere Zanzibar Savaşı yazısını güncelledim. + yeni bilgiler.

Güncelleme 4 - Yeni bilgiler.

Güncelleme 5 - Baştaki yazıyı güncelledim + Yeni Bilgiler. ( Belirtmek isterimki istediğim gibi fotoğraflar bulamayınca fotoğraflar biraz düzensiz oldu diğer güncellemede bunu düzelteceğim. )

Güncelleme 6 - Yeni bilgiler ve düzeltmeler.

Güncelleme 7 - Güncelleme 5 son bilgi düzeltildi ve yeni bilgiler.

Güncelleme 8 - Oyunlara özel güncelleme.

Güncelleme 9 - Yeni bilgiler.

Güncelleme 9,5 - Tarihe yönelik özel güncelleme.

Güncelleme 10 - Hızlı güncelleme yeni bilgiler.

Güncelleme 11 - Yeni bilgiler.

Güncelleme 12 - Yeni bilgiler.

Güncelleme 13 - Yeni bilgiler.

Güncelleme 14 - Güncelleme 13'ün son fotoğrafı değiştirildi ve yeni bilgiler.
güzel ve gerçekten ilginç bilgiler tşkler :)

Güncelleme 15 - Yeni bilgiler.

Güncelleme 16 - Yeni bilgiler.

Güncelleme 17 - 1. Yıla Özel Güncelleme.

Güncelleme 17,5 - Yeni BilgilerKonu Etiketleri
İlginç Bilgiler , İlginç Resimler , Bilgi , Bilgiler , Resim , Futbol ile ilgili bilgiler , Tarihi Bilgiler , İngiltere , Sigara ,
Adolf Hitler , Osmanlı , Avrupa , Hayvanlar , Roma , Türkler , Güzel Sözler
 

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt