ı7 8700 İşlemciye Uygun Fiyat Performans Hava Soğutma Önerileriniz

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

MuratTamer

Dutch always has a plan..
Arkadaşlar,

I7 8700 işlemcim var. Dark Freeze x90 model fan soğutucu kullanıyorum bir süredir ancak sanırım yeterli değil gibi.

Kasam Thermaltake Full tower. Kendinden iki önde, bir üstte ve bir de arkada egzos olmak üzere dört fanı var. Kasa kapalı sıkışık bir alanda değil. Oda sıcaklıoğı normal, soğuk ya da sıcak diyemem. Macun olarak da piyasadaki iyi diyebileceğimiz macunlardan biri olan Cooler Mster Mastergel Maker kullanıyorum (nano elmas partiküllü olarak geçiyor). İşlemcinin fazla ısınmaması için birçok şeyi sağladım diyebilirim sıvı soğutma dışında. Toz falan olayı zaten değil, düzenli temizliğini vs yaparım. Dolayısıyla işlemci soğutucusu fan Dark Freeze yetersiz geliyor diye tahmin ediyorum.

Bir süredir biostan smart fan seçeneğini kapalı konuma getirip, bu işlemci fanının hızını maksimuma çekerek kullanıyorum. Ancak böyle idare edilebilir seviyelere getirebildim ama yine de bir tık daha azaltmalıyım diye düşünüyorum.

İşlemciyi yük altında bırakan Odyssey, Rdr2, BfV gibi oyunlarda 80-81 derece civarında kullanıyorum şu an. Zaman zaman kısa süreli 84'e kadar çıkıp geri 80-81 civarına geri döndüğü de oluyor. Boştayken sorun yok gibi, 38-42 arası gidip geliyor.

Bu noktada bana Dark Freezer x90'dan daha iyi olduğunu düşündüğünüz, en azından bir nebze daha başarılı performans gösterebilecek fiyat/performans işlemci fanı tavsiyelerinizi bekliyorum. Hatta i7 8700 kullanıcıları var ise aramızda ve memnun kaldıkları bir marka model varsa direk yazabilirler. İşlemci zaten normalde çok serin çalışan bir işlemci değil farkındayım, çok düşük dereceler görme gibi bir hayalim yok ama en azından 80 dereceyi de görmeyeyim istiyorum.

Bende netten bakarım zaten ama zaman kaybı olmasın diye belirtmek isterim; önereceğiniz fanın i7 8700 e uyumlu olduğundan emin olun lütfen yazarken. Sıvı soğutma düşünmüyorum, o yüzden o yönde öneride bulunmazsanız sevinirim.

Şimdiden düşünüp, vakit ayırıp yazan arkadaşlara teşekkürler.

MuratTamer

Valla hocam geçende konuşmuştuk sizinle hatırlarsınız, ssd hakkında. Ssd ye harcama yaptım biraz. Dolayısıyla çok pahalı bir şeye yönelemeyeceğim maalesef. Ama ucuz olsun diye fayda alamayacağım bir soğutucuda almam zaten elimde ucuz yollu var. Değistirmemin anlamı olmaz. O yüzden olabildiğince f/p ürünleri tespit etmek istiyorum. Rakam net söyleyemesem de herhalde 200-250 belki çok zorlarsam 300 lira gibi bir bütçe harcayacağım.

MuratTamer

SilverStone KR02 9.2cm Fan

ve
Cooler Master I71C

bunlar nasıldır arkadaşlar i7 8700 için? Fiyatları da çok uçuk değil.

MuratTamer

ccengizps4

Torrent-Oyun.com

ccengizps4

Torrent-Oyun.com
O zaman iyi performans verir diyorsanız daha fazla uğraşmayayım bunu alayım direk. İnce hesap nasıl bir site, daha önce kullanmadım. Sıkıntı yaşatır mı? Daha önce alışveriş yaptınız mı?
Güvenirlik konusunda sıkıntı yaşacağınızı düşünmüyorum, ama kargo süresi biraz gecikebilir.

MuratTamer

Güvenirlik konusunda sıkıntı yaşacağınızı düşünmüyorum, ama kargo süresi biraz gecikebilir.
Hocam son olarak üzerine yoğunlaştığımız şu aşağıdaki modellerden siz olsanız hangisini alırdınız? İşlemcinin i7 8700 olduğunu ve halihazırda elimde dark freezer x90 olduğunu, onun performansından memnun kalmadığımı göz önüne alarak hangisini seçerdiniz?

Cooler Master Hyper 212 LED

Deep Cool Gammaxx 300 Soket Intel ve AMD 120x25mm

Silverstone AR01 12cm Fanlı Intel

ccengizps4

Torrent-Oyun.com
Hocam son olarak üzerine yoğunlaştığımız şu aşağıdaki modellerden siz olsanız hangisini alırdınız? İşlemcinin i7 8700 olduğunu ve halihazırda elimde dark freezer x90 olduğunu, onun performansından memnun kalmadığımı göz önüne alarak hangisini seçerdiniz?

Cooler Master Hyper 212 LED

Deep Cool Gammaxx 300 Soket Intel ve AMD 120x25mm

Silverstone AR01 12cm Fanlı Intel
Bu üç üründen Cooler Master Hyper 212 LED daha iyi.

MuratTamer

Bu üç üründen Cooler Master Hyper 212 LED daha iyi.

Hocam selamlar, bu Hyper'i sipariş geçmiştim ama satıcıyla bazı problemler oldu. 3 günde kargoya veremedi vs iptal ettim siparişi. Bugün şunu gördüm, fiyatı da fena değil ve satıcısı HB;

https://www.hepsiburada.com/thermal...mci-sogutucu-cl-p065-al12sw-a-p-HBV00000NIEOP

Sormak istediğim, çok hoş duruyor ışıkları falan ama resmi web sitesinde şöyle bir liste var;

https://www.thermaltake.com/pub/med...sermanual/5V_RGB_Motherboard_Support_List.pdf

Bu da ürünün resmi web sitesi;

https://www.thermaltake.com/ux200-argb-lighting-cpu-cooler.html

Benim anakartım MSI Z370-a Pro listede yok. Yani benzer dönemlerde çıkan muadil diyebileceğimiz MSI lar var listede ama benim anakartın adını göremedim. Bu ışıklarının yanmayacağı anlamına mı geliyor? Bilginiz var mı acaba bu konuda. Eğer ben yanlış anladıysam, ışıkları aktif bir şekilde çalıştırabileceksem bunu tercih etmek istiyorum açıkçası.

Teşekkürler şimdiden.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt