Hız Testi Değeri ve İndirme Hızı İlişkisi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Maritinez

MARİTİNEZ
Selamlar. İnternet hızımı ölçtüğüm zaman 6.50 mbps sabit çıkıyor. Fakat oyun indirmeye başladığımda 800 kbps'yi geçmiyor. Bu hızı nasıl yükseltebilirim? Hız testi ile indirme hızı arasındaki ilişki nedir? Bilgili biri yardımı olursa sevinirim.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Selamlar. İnternet hızımı ölçtüğüm zaman 6.50 mbps sabit çıkıyor. Fakat oyun indirmeye başladığımda 800 kbps'yi geçmiyor. Bu hızı nasıl yükseltebilirim? Hız testi ile indirme hızı arasındaki ilişki nedir? Bilgili biri yardımı olursa sevinirim.
Nerden indirme yaptığını da yazsaydın be hocam (Steam veya torrent programları vs.), millet ona göre cevap verirdi.

TheDaRKNesSs

Korkaklıkta Ar İlerlemekte Şeref Var ...
Indirme hızın kadar indirdiğin yerin sana verdiği band genişliği önemlidir mesela hızın 30 mgb tır ama Steam den indirme yaptığında 20 mgb hızla indirir bu da indirme hızında n çok indirdiğin yerin sana verdiği hız onemli

Maritinez

MARİTİNEZ
Indirme hızın kadar indirdiğin yerin sana verdiği band genişliği önemlidir mesela hızın 30 mgb tır ama Steam den indirme yaptığında 20 mgb hızla indirir bu da indirme hızında n çok indirdiğin yerin sana verdiği hız onemli
Hocam peki bu band genişliği hakkında bizim yapabileceğimiz bir durum var mı?

Tam olarak sorun nedir hocam ? 6.5 mbps internetiniz var ise 800 kbps ile indirme yapmanız gayet normal değerler. Yani maksimum hızınızda indirme yapıyorsunuz. Hesaplamak için hız testi yaptığınızda çıkan internet hızınızı 8 e bölüyorsunuz (1 Bayt= 8 bit) Yani 6.5 / 8 = Ulaşabileceğiniz maksimum indirme hızı.

Standart olarak 1MBPS = 128KB dir 128x8= 1024 kb yani 1MB indirmen lazım saniyede 8 mbps hız alman şartı ile.

Ama tam 8 almıyorsun 6.5 alıyorsun normal o indirme hızı.
Santrale uzaklık vs bunlar dahilinde net gelen hızın 6.5 sana...

Maritinez

MARİTİNEZ
Tam olarak sorun nedir hocam ? 6.5 mbps internetiniz var ise 800 kbps ile indirme yapmanız gayet normal değerler. Yani maksimum hızınızda indirme yapıyorsunuz. Hesaplamak için hız testi yaptığınızda çıkan internet hızınızı 8 e bölüyorsunuz (1 Bayt= 8 bit) Yani 6.5 / 8 = Ulaşabileceğiniz maksimum indirme hızı.
Hocam bahsettiğiniz denklem hakkında bir bilgim yoktu,sağ olun. Ben hızımın tamamını olmasa bile en azından yarısı (3 mbps) civarı kullanabilmem gerekiyor diye düşünmüştüm. O halde daha yüksek hız için paketimi büyütmem gerek.

RUBENム

war. war never changes.
Hız değerleri normal. İndirme hızını 8 ile çarptığında aldığın internet hızını bulabilirsin.

Hocam bahsettiğiniz denklem hakkında bir bilgim yoktu,sağ olun. Ben hızımın tamamını olmasa bile en azından yarısı (3 mbps) civarı kullanabilmem gerekiyor diye düşünmüştüm. O halde daha yüksek hız için paketimi büyütmem gerek.
Sizde sağ olun, evet varolan internet hızınıza uygun indirme yaptığınız için elle müdahele ederek daha fazla yükseltemessiniz, paketinizi yükseltmeniz gerekiyor. Yani istediğiniz gibi 3 mbit ile indirme yapmak istiyorsanız 24mbps internet bağlatmalısınız.

35 mbps internet ile yüksek seed edilmiş oyunu torrentle indirmen 4.1 mb i bulabilir geçme olasılığı da var ama malum tam hızı alamıyorsun.

Zamanında bf 3 ü türknetle indirmiştim oradan hatırlıyorum.

20 mbps 2.2 ile indirir.

16 mbps 1.6 -1.7 - 1.8 arasında falan olması lazım.

BlackAncalagon

Çay içen adamdan zarar gelmez.
İndirme hızın internet hızının ort: %10/15 civarında olur eğer hızlı bir sunucu ise %20 yi bulur 6,5 mb 800kb hız gayet iyi değer sıkıntı yok hızın 100 mb olsaydı indirme hızın 10-15 mb arası olurdu bende böyle.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt