TO Haber | Hile Sebebiyle Yasaklanan Warzone Oyuncularının Sayısı 500 Bini Aştı!

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Mart 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana oyundaki hilecilere karşı topyekün bir mücadele veren Call of Duty Warzone, yeni bir ban dalgası daha başlattı. Ücretsiz Battle Royale oyununun arkasındaki Activision ve Raven Software, geçtiğimiz günlerde 30 binden fazla yeni Warzone hesabının yasaklandığını açıkladı.

Şubat ayında 60 binden fazla oyuncuyu banlayan Activision, nisan ayında ise sadece bir haftada 45 bin hesabın yasaklandığını duyurmuştu. 30 binden fazla oyuncunun temizlenmesini sağlayan yeni ban dalgasının ardından yasaklanan toplam hesap sayısı yarım milyonun üzerine çıktı.

Call of Duty Warzone’a dahili hile önleme yazılımı dahil olmak üzere pek çok güvenlik aracı ekleyen Activision, iki faktörlü kimlik koruması sayesinde binlerce şüpheli hesabın devre dışı bırakıldığını açıklamıştı.

Raven Software’in yaratıcı direktörü Amos Hodge, nisan ayında VGC ile yaptığı röportajda, oyunda hile yazılımları kullanılması nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını söylemişti. Amaçlarının adaletli ve eğlenceli bir oyun deneyimi sunmak olduğunu belirten Hodge, ”Hilenin, hayatımda yaptığım en iyi işlerden birini mahvetmesine çok üzülüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Hileleri tespit etmek için 7/24 hem kaynak hem de zaman ayırmaya devam eden Raven Software ve Activision, bu mücadeleyi daha uzun bir zaman sürdürecekmiş gibi görünüyor.

Berk Baylançiçek

Sheriff Buffalo

Torrent-Oyun.com
Normalde PUBG oyununda çok fazla hileci vardı. Ancak zamanla bariz bir şekilde azaldı. Bu süre zarfında çok oyuncu kaybedildi. Yapımcılar bazen oralı bile olmuyor. Bu büyük bir sıkıntı. Hile yapanı her yerde banlayacaksın. Online oyunlarda hile yapanlar ne zevk alıyor anlayamıyorum. Oyundaki amaç zaten hile yapmadan bir amaç doğrultusunda zevkini çıkarabilmek. İyi oldu. Hiç üzülmedim.

Normalde PUBG oyununda çok fazla hileci vardı. Ancak zamanla bariz bir şekilde azaldı. Bu süre zarfında çok oyuncu kaybedildi. Yapımcılar bazen oralı bile olmuyor. Bu büyük bir sıkıntı. Hile yapanı her yerde banlayacaksın. Online oyunlarda hile yapanlar ne zevk alıyor anlayamıyorum. Oyundaki amaç zaten hile yapmadan bir amaç doğrultusunda zevkini çıkarabilmek. İyi oldu. Hiç üzülmedim.
Aynen öyle hocam. Az olsun ama sağlam oyuncu olsun ama yapımcılar kar etmenin derdinde. Bence Bir oyuncu bir oyunda hile yapıp banlanıyorsa o Yapımcının hiç bir oyununu oynayamamalı.

-Famronty-

Torrent-Oyun.com
Yav her şeyi geçtim kardeşim konsol oyuncusu ile pc oyuncusunu niye aynı server'a atıyorsun ? Ps konsolunda crossplay'in kapandığı söyleniyor fakat Xbox'ta kapanmıyor. Hem grafikler düşük hem fps düşük hem de adamlar mouse klavye ile oynuyor birde konsoldaki adam hileyle uğraşacak. Activision böyle yaparak oyuncu kazanacağını düşünüyor ama daha fazla kaybedecek.

Sheriff Buffalo

Torrent-Oyun.com
Aynen öyle hocam. Az olsun ama sağlam oyuncu olsun ama yapımcılar kar etmenin derdinde. Bence Bir oyuncu bir oyunda hile yapıp banlanıyorsa o Yapımcının hiç bir oyununu oynayamamalı.
"Yapımcının hiçbir oyununu oynayamamalı" kısmına pek katılamayağım hocam. Örneğin GTA 5 ve RDR2 oyunlarını satın aldım. GTA5'i pek oynamam. Arada canım isterse yarım saat takılırım ve bırakırım. Ancak RDR2 oyununu sürekli oynarım. Hiçbir şekilde de hile yapmadım, yapmam da. Hilecileri de hiç affetmem ve rapor ederim. Yeğenim GTA5'te ban yerse benim RDR2 oyununu oynayamamam çok saçma olmaz mı hocam.. Genel olarak düşüncemi belirtmek isterim ki, tabi ki ban sistemine biraz daha katı kurallar koymalılar diye düşünüyorum.

melek12345

Torrent-Oyun.com
Warzone deil multiplayer oynayacaksın. Shipment - Bıçak efsane. Favorim.

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt