Hikayesi efsane olan oyun önerileri lazım :(

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

LORD COMMANDER

Torrent-Oyun.com
Selamlar herkese iyi forumlar büyük ihtimalle efsane olanları bitirdim ama arada bir kaç tane kaldı gibime geliyor aklıma da oyun gelmiyor şöyle türkçe yaması olan güzel olan bildiğiniz oyun varmı oyunsuzluktan ağlıcam sanırım :D

RUBENム

war. war never changes.
Selamlar herkese iyi forumlar büyük ihtimalle efsane olanları bitirdim ama arada bir kaç tane kaldı gibime geliyor aklıma da oyun gelmiyor şöyle türkçe yaması olan güzel olan bildiğiniz oyun varmı oyunsuzluktan ağlıcam sanırım :D
Late Shift. Hikayesi efsane değil fakat oynanır bir oyun/film.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Öyle oyunları pek sevmiyorum nasıl söyliyim böyle aksiyon gerilim hitman tarzı last of us tarzı god of war tarzı bu tarz oyunları seviyorum
Dead Space Serisi
Metro Serisi
Batman Arkham Serisi
Bioshock Serisi
Mafia Serisi
Mass Effect Serisi
Fallout Serisi
Wolfenstein Serisi (eskiler dahil)
Dishonored Serisi
The Evil Within Serisi
Resident Evil Serisi
The Witcher Serisi
Half Life Serisi
Yakuza Serisi
Call of Duty Serisi (eskiler)

Son olarak oynanışı kısıtlı ama hikayesi
çok iyi olan şu oyunları oynamadan geçme bence:

SOMA (gerilim+gizem)
Detroit Become Human
Beyond Two Souls
Heavy Rain

Super seducer 3 , gerilim, aksiyon hat safa da iliklerine kadar. Yok yok.

Titanfall 2 anakarakterle beraber hikaye için de ki dostumuzla bağ kurduğum tek oyun yeri çok başka.

COD MW serisini aslında 2. Olarak çok rahat sayabilirim hikayesini pek sevmesem de ( sonuncusunu senaryoya kadar hiç dahil etmedim net bir şekil de çöp bir senaryosu var )

arkadaşlar pek fazla bir şey bırakmamış ondan bir şaka yapayım dedim

Son düzenleme:
Dead Space Serisi
Metro Serisi
Batman Arkham Serisi
Bioshock Serisi
Mafia Serisi
Mass Effect Serisi
Fallout Serisi
Wolfenstein Serisi (eskiler dahil)
Dishonored Serisi
The Evil Within Serisi
Resident Evil Serisi
The Witcher Serisi
Half Life Serisi
Yakuza Serisi
Call of Duty Serisi (eskiler)

Son olarak oynanışı kısıtlı ama hikayesi
çok iyi olan şu oyunları oynamadan geçme bence:

SOMA (gerilim+gizem)
Detroit Become Human
Beyond Two Souls
Heavy Rain
Bioshock serisindeki inanılmaz hikayeyi hala daha anlamadım. 1. oyuna başladım hikayede tek şey arkadan birinin sürekli konuşması.Üstelik aksiyon falan dinlemeden susmak bilmiyorlar ve hiç dikkatimi vermedim oraya aksiyonda vs. Daha sonra çok sıktı sildim. Sonra dedim herkes infinite i o kadar övmüş ki başladım oyun bitti veee hiç birşey anlamadım :D.Bir oyun ancak bu kadar başarısız olabilir hikayesini anlatmada.

İletileriniz Birleştirildi (Flood Yapmak Yasak)

Bioshock serisindeki inanılmaz hikayeyi hala daha anlamadım. 1. oyuna başladım hikayede tek şey arkadan birinin sürekli konuşması.Üstelik aksiyon falan dinlemeden susmak bilmiyorlar ve hiç dikkatimi vermedim oraya aksiyonda vs. Daha sonra çok sıktı sildim. Sonra dedim herkes infinite i o kadar övmüş ki başladım oyun bitti veee hiç birşey anlamadım :D.Bir oyun ancak bu kadar başarısız olabilir hikayesini anlatmada.Dark souls kadarda mı olamadınız :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Avhan

Squidward'ün hayalleri burada yatıyor.
Dragon Age OYNA! The Wolf Amoung us da güzel, sherlock oyunları da güzel.

ISKA

Seviye 13
2020'de çıkmış oyunlardan bitirdiğiniz varsa ben de tavsiye olarak alabilirim.

Bioshock serisindeki inanılmaz hikayeyi hala daha anlamadım. 1. oyuna başladım hikayede tek şey arkadan birinin sürekli konuşması.Üstelik aksiyon falan dinlemeden susmak bilmiyorlar ve hiç dikkatimi vermedim oraya aksiyonda vs. Daha sonra çok sıktı sildim. Sonra dedim herkes infinite i o kadar övmüş ki başladım oyun bitti veee hiç birşey anlamadım :D.Bir oyun ancak bu kadar başarısız olabilir hikayesini anlatmada.
Niye başarısız olsun ya kendin söylemişsin hiçbir şeyi okumadım dinlemedim dikkatimi vermedim diye. E bu oyunlarda bunu yaparsan zaten bir şey anlaman anormal olurdu. Oyunlarda sorun yok. Sorun sende.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Konudakileri okuyunca aklıma geldi:

Spec Ops The Line (hikaye+oynanış)
Rage (1) (grafiklerine takılma her türlü oynanır bir oyun)
PREY (hafif gerilim+oynanış+gizemli hikaye)
What Remains of Edith Finch (sıradışı oynanış ve hikaye anlatımı)

Niye başarısız olsun ya kendin söylemişsin hiçbir şeyi okumadım dinlemedim dikkatimi vermedim diye. E bu oyunlarda bunu yaparsan zaten bir şey anlaman anormal olurdu. Oyunlarda sorun yok. Sorun sende.
Fark ettiysen anlatmada diyorum hikaye demiyorum.2 Cutscene koyup anlatmak yerine michael gel bakam konuş sesini kaydedelim de hikaye olarak sunarız şeklinde ilerlemişler.Ayrıca bu tarz fps ve aksiyon oyunlarında kullanılabilecek en kötü anlatım şeklini kullanmışlar. Kısaca seri tam bir çöp. Ne mekanikler iyi ne yetenek kullanımı iyi.

Fark ettiysen anlatmada diyorum hikaye demiyorum.2 Cutscene koyup anlatmak yerine michael gel bakam konuş sesini kaydedelim de hikaye olarak sunarız şeklinde ilerlemişler.Ayrıca bu tarz fps ve aksiyon oyunlarında kullanılabilecek en kötü anlatım şeklini kullanmışlar. Kısaca seri tam bir çöp. Ne mekanikler iyi ne yetenek kullanımı iyi.
Seri tam bir çöp? Phahahahaha. Gelmiş geçmiş en iyi serilerden birine çöp demek. Üstelik bunu hikayeyi zerre takip etmeyen, oyunu COD oynar gibi oynayan birisi söylüyor. :D Siz alışmışsınız Activision ya da Ubisoft oyunlarına. Bu seri size fazla gelir. Çöp dediğin serinin da puanlarına bir bak derim. :D

1t.png

2.png

3.png

iskoziys

iskoziys was here
Castlevania serisi.
Dragon Age serisi.
Assassin's Creed serisi. ( Bana göre Unity oynama. Oynamaktan keyif alamadığım tek Assassin's Creed oyunuydu. )
Far Cry serisi.
Prens of Persia.
Bir oyun daha vardı. Fakat adını unuttum. O da çok iyiydi. Hikayesi gelecekte geçiyordu, genç bir kızı kontrol ediyorduk, bazı yozlaşmış veya zombileşmiş insanlarla dövüşüyorduk, bölümleri geçtikçe hafızasını tamamlıyorduk sanırım. İsmi tek kelimeydi ama aklıma gelmedi bir türlü. :(

Seri tam bir çöp? Phahahahaha. Gelmiş geçmiş en iyi serilerden birine çöp demek. Üstelik bunu hikayeyi zerre takip etmeyen, oyunu COD oynar gibi oynayan birisi söylüyor. :D Siz alışmışsınız Activision ya da Ubisoft oyunlarına. Bu seri size fazla gelir. Çöp dediğin serinin da puanlarına bir bak derim. :D

Ekli dosyayı görüntüle 244149

Ekli dosyayı görüntüle 244150

Ekli dosyayı görüntüle 244151
Hmm emin ol senin algının anlayabileceğinin üstünde hikayesi olan oyunları oynayıp hayran kalıp bitirmişliğim çok.

Oyunu beğenmeyebilirsin anlatım sunum aksiyon cart curt sana hitap etmiyor olabilir lakin 96-88-94 puan almış bir seriye *ÇÖP* demek bir tık komik kusura bakma :D Kavga amaçlı yazmıyorum lakin puanlar incelemeler ortada çöp tabiri yanlış

Öneri olarak
Immortals Fenix Rising AC Odyssey-Yunan mitolojisi ve Zeldaya ilgin varsa taş gibi oyun

Yukarıdaki oyunlara ek olarak:
Fahrenheit: Indigo Prophecy
Divinity: Original Sin 2
Baldurs Gate
Vampire: The Masquerade - Bloodlines
To the moon
Alan Wake
L.A.Noire
TES Morrowind - Oblivion
KOTOR
Diablo 2

Caineiru

keyneyru
Forum Yetkilisi
Ana karakter Andrew Ryan'ın ve metresi Jasmine Jolene'in 1956 doğumlu gayri meşru oğlu. Jolene, hamileliğinde para sıkıntısı çekince, Fontaine'in önerisiyle, Jack'i embriyo haliyle Brigid Tenenbaum'a satıyor, ve Jack, Schong ve Tenenbaum'un da dahil olduğu Fontaine Futuristics'deki bilim insanları tarafından bir laboratuvarda büyütülüyor. "Would You Kindly" diyerek verilen herhangi bir emri yapacak şekilde Jack'in beynini programlama da bu laboratuvarda gerçekleştiriliyor. Ayrıca daha 1 yaşındayken 68 kilo ve 19 yaşındaki bir yetişkinin vücuduna sahip oluyor, bu da yine laboratuvarda yapılan deneyler sonucu. Daha sonra Atlas (Fontaine), sahte ölümünü ayarlamadan kısa bir süre önce, Jack'i bir bathysphere dünyaya yolluyor.
Bunun sebebi ise, eğer Fontaine, Andrew ile olan savaşında zor bir duruma düşerse, Jack'i kullanmak istemesi.
Jack, soyadının Wynand olup, 1936'da doğup, Kansas'ın Overlook bölgesindeki bir çiftlikte "ailesiyle" birlikte yaşadığına inanıyor. Ama bunların hepsi Fontaine tarafından kendisi için önceden yazılmış. Jack, Bioshock 1 olayları sırasında (1960) biyolojik olarak 4 yaşında.
Zamanı geldiğinde ise Jack'a İngiltere'ye gelmesi gerektiğini söyleyen bir mektup, ve "hediye" (bir silah ve "Bu koordinatlara (Rapture'a girişi sağlayan Lighthouse yakınlarına) gelmeden lütfen (Would You Kindly) açmayın yazılı kağıt) yolluyor.
Ryan'a ulaştıktan sonra, "Would You Kindly, ne kadar da güçlü bir cümle değil mi?" diyip, "Would you kindly stop (Jack olduğu yerde duruyor), Sit, would you kindly (Jack yere oturuyor), Stand, would you kindly (Jack ayağa kalkıyor), Run (Jack koşuyor), Stop (Jack duruyor), Turn (Jack, Ryan'a doğru dönüyor)" emirlerini verdikten sonra, olayın ne olduğunu anlıyorsunuz.
Oyunda Atlas'ın yapmanızı istediği her şeyi, aslında sırf "Would You Kindly" diyerek istediği için yaptığımız anlaşılıyor. Her ne kadar oyuncu olarak Jack'i biz kontrol etsek de, gerçekte Jack, "Would You Kindly" diyerek yapması istendiği için kendisine verilen emirlere uyuyor. Oyun başında düşen uçağın da, teknik bir arıza sonucu değil, Jack'in "Would You Kindly" emrine uyarak, pilotun kafasına silah dayamasıyla düştüğünü öğreniyoruz.
Daha sonra oyun sonlarına doğru Tenenbaum, bu emre uymasını sağlayan programlamadan Jack'i kurtarıyor, ve daha sonra Fontaine'in peşine düşüyoruz.
Booker DeWitt isminde bir adam var. Wounded Knee Muharabesi'nde savaşıyor, bir çok yerliyi öldürüyor, ve bundan pişmanlık duyuyor. Savaş bittiğinde, bir nehirde vaftiz edilen insanları görüyor. Rahip tarafından vaftiz edilmeyi kabul ediyor.
Bu noktada, evren ikiye ayrılıyor. A Dünyası ve B Dünyası oluşuyor. A Dünyası'nda, Booker vaftiz olmamayı seçiyor ve eski hayatına geri dönüp, grev kırıcı olarak çalışıyor. B Dünyası'nda, Booker, Zachary Comstock oluyor, ordudan ayrılmıyor ve Columbia'ya gidiyor.

A Dünyası'ndaki Booker'ın Anna adında bir çocuğu oluyor. B Dünyası'ndaki Comstock'un Leteuce tarafından yapılan deneyler sonucu hiç çocuğu olmuyor. B Dünyası'ndaki Comstock "ben çocuk istiyorum" diyor, Leteuce "kardeşinin" (aslında bir başka evrendeki Leteuce'in kendisi, Comstock ve Booker'un aslında aynı kişiler olması gibi) kendisine bir tane getirebileceğini söylüyor. Booker'ın bir ton kumar borcu, ama bu borçları ödeyecek beş kuruş parası yok, erkek Leteuce bebeğini kendisine vererek borçlarından kurtulabileceğini söyleyince kabul ediyor. Bebeği alıyorlar, ama Booker fikrini değiştirip peşlerine düşüyor. Leteuce, Anna'yı yarıktan geçiriyor, ama bu sırada serçe parmağı kopup Booker'ın dünyasında kalıyor, bu da Anna'nın hem A hem de B Dünyası'nda aynı anda var olması demek. Bu da ona dünyalar arasında geçitler açmasına olanak sağlıyor. Bu geçitler de çok farklı zamanlara açılabiliyor (örnek vermek gerekirse, oyunun bir kısmında Elizabeth New York'a bir geçit açıyor, ve tiyatroda Star Wars verildiğini görüyoruz, ama oyunda daha yıl 1912. İlk Star Wars filmi 1977'de çekiliyor.)
Booker kızını kaybettikten sonra depresyona giriyor ve alkol kullanmaya başlıyor, eline kızının baş harflerini (AD) yazıyor, ve daha çok borca giriyor. Leteuce yine, eğer bir şehre gidip, bir kızı New York'a getirebilirse, borçlarından kurtulabileceğini söylüyor. Booker kabul ediyor, Maine'e gidiyorlar, ve Booker fark etmeden bir noktada bir geçitten geçiyorlar. Booker deniz fenerine çıkıyor, Columbia'ya gidiyor, Elizabeth'i kulesinden kurtarıyor, şehirden kaçıyorlar. Bir noktada Elizabeth, Songbird tarafından yakalanıp Comstock'un evine getiriliyor. Elizabeth'in gelecekteki hali Booker'u geleceğe götürüp Elizabeth'i Songbird'den kurtaramadığı için neler yaşandığını gösteriyor, ve Songbird'i durdurması için onu geçmişe geri gönderiyor. Kurtarıldıktan sonra Elizabeth, Bioshock 1'in Rapture'ına bir geçit açıyor ve Songbird su basıncı sebebiyle ölüyor. Booker ve Elizabeth deniz fenerine gidiyorlar. Ufuktaki her deniz feneri bir karar (Booker'ın vaftizi kabul edip etmemesi gibi) sebebiyle oluşmuş "Dünya"lardan oluşuyor. Her dünya, içinde verilen farklı kararlar sebebiyle bir çok kola ayrılıyor. Anna (Elizabeth), Comstock'un var olduğu bir dünya oldukça, Columbia'yi kullanarak bütün dünyayı yok edeceği bir evrenin olduğunu anlıyor. Bir geçit açıyor, ve Comstock'un oluştuğu yere, vaftiz nehrine gidiyorlar. Burada, Anna ile aynı sonuca ulaşmış Elizabeth'ler beliriyor ve Booker, Comstock'a dönüşemeden onu boğuyorlar. Böylece dünyanın yok edildiği evren gerçekleşmemiş oluyor, ve hepsi kayboluyorlar.
@Tsukuyomi

Son düzenleme:

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
En yüksek puan ortalamasına sahip çoklu platformlu FPS oyun serisine çöp demek biraz değil çok komik bir durum. Oyunlar sanattır düşüncesinin ilk örneği olarak gösterilen oyuna çöp demek...
BioShock'un hikaye anlatımına kötü demek, Mario'nun platformuna, Wolfenstein'nın FPS'ine, RDR2'nin açık dünyasına kötü demekle aynı şeydir. Hikaye anlatımına kötü dediğiniz oyun, sektördeki en önemli kilometre taşlarından biri, sadece BioShock değil Shock oyunları sayesinde FPS oyunlarına seviye atlatıldı.

Aksiyon sırasında devamlı arkada konuşan birisi yok. Tabii siz konuşma bitmeden bam güm CoD gibi oynarsanız tabii hikayeyi algılayamazsınız. Shock oyunları olmasaydı büyük ihtimalle şu an oynadığımız her FPS oyunu Doom Wolfenstein tarzında run n gun olacaktı. Bunu elbette oyunları kötüleme manasında söylemiyorum.

Önereceğim oyunlar bence efsanevi hikayeye sahip değil ama hepsi belli kalitenin üzerinde oyunlar.

Firewatch
A Plague Tale: Innocence
Dishonored
Horizon Zero Dawn
Gone Home
Mass Effect Serisi (Efsanedir)
Silent Hill 2
Star Wars Knight of the Old Republic
Brothers: A Tale of Two
Quantum Break

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt