Hikaye Odaklı PUBG Oyunu Duyuruldu

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Dead Space, Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Advanced Warfare, Call of Duty: WWII gibi oyunlar üzerinde çalışmış olan ve Sledgehammer Games'in de kurucularından biri olan Glen Schofield bugün itibarıyla PUBG Corporation'a katıldı.

Bununla birlikte, PUBG Corporation San Ramon, Kaliforniya'da yeni AAA oyun stüdyosu Striking Distance'ı kurdu ve stüdyonun başına Glen Schofield getirildi.

Stüdyonun ilk projesi "PlayerUnknown's Battlegrounds evreninde geçen orijinal hikaye anlatımı deneyimi" olacak. Glen Schofield, PlayerUnknown's Battlegrounds evrenini keşfetme özgürlüğünün battle royale'in ötesinde heyecan verici fırsatlar yaratacağını belirtti.

Daha fazla bilgi açıklanmadı.

Glen Schofield tarafından paylaşılan duyuru videosunu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

ALINTI

ouzqan

Lütfen Teşekkürler butonuna basmayı unutmayın. Şim
Nasıl olsa para basıyor diye suyunu çıkarmaya başladılar. Keşke şu işleri tadında bıraksalar.

Library_367158

Başlığı görünce vatta ff.k dedim resmen. :)
Şimdi bu bahsedilen hikayeli Pubg'den beklentimiz Sledgehammer'ın CoD'ları gibi mi olmalı yoksa oynanış ve açık dünya anlamında benzer yapıdaki Ghost Recon Wildlands gibi mi olmalı? Oynayanlar bilir Wildlands'de hikaye öyle yavan, öyle boştu ki kimse devamı gelsin diye ısrar dahi etmedi.Yalan yok ben Future Soldier'ın hatrına oynadım.Görevleri birbirlerinin aynısı gibiydi ama oynanışı sardığı için sonuna kadar devam edebildim.Ama bitirdiğimde açık dünya olmayan oyunların artık gereksiz açık dünyalaşmamalarını istedim.Hatta açık dünya oyunlarına karşı bir ön yargım da oluştu [süre uzatmak maksadıyla yapılıyor gibisinden].

Neyse diğer bir ilginç konu da acaba hikayeli oyunları bitirmeye çabalayan, adeta hikayeli oyunların düşmanı olan online, daha doğrusu Battle Royale'lerin atası diyebileceğimiz Pubg'ye hikaye modunun gelebilecek olması.Aslında hikaye anlamında ellerinde kullanılabilecek bir olay var.Bu olay çokça filmlere konu olmuş bir olay [hayatta kalma teması].Mesela Scott Adkins'in oynadığı Zor Hedef 2 filmi ve Açlık Oyunları aklıma geldi.Bu konunun filmi yapılabiliyorsa oyunu da gayet güzel yapılabilir.Insurgency: Sandstorm'dan böyle bir beklenti içerisindeydim fakat nedense hikaye kısmı iptal edilmişti onun da.

ghost_28

Hayat su gibidir,kirletirsen bulanık görürsün.
Pubg oynarken hep aklıma gelirdi, acaba bu bir hikayenin bir parçası diye öne sürüp bir hikayeli oyunu çıkartırlar mı diye. Valla adamlar çıkartacak gibi.:) Öğleya, buna benzer bir çok film var. İnsanları bir çeşit testten geçirmek için bir alana bırakıp hayatta kalmak için yaptıklarını inceleyen xx kişilerini hedef alan filmler. :) Basitten nasıl bir hikaye olur, gözünü uçakta açacaksın ve hoparlörden bir gizemli ses, hayatınız ne kadar değerli? Bunu korumak için neleri göze alırsınız, işte birazdan tüm bunların cevabını alacağınız bir oyun oynayacağız... vs diyip uçağı düşüşe geçirip bizim atlamamıza sebeb olarak oyunu başlatabilirler.Farklı alanlarda karşımıza çıkan yapay zeka ürünü rakipler kimi zaman bizimle iş birliği yapıp takım yapmak isterken kimi zaman bizi öldürüp ekipmanlarımızı almak isteyecek. Bir yandan dost mu düşman mı karar vermeye çalışırken güven sorunları yaşarken bir yandan da belli bölgelerin oyunun ilerleyişine baz alarak sürekli bombalandığını göreceğiz ve oralara tekrar gidemeyeceğiz. Hikaye benzer şekilde geliştirilebilirde tabi. :) Enterasan bir şeyde çıkabilir.ha iyi olur mu? neden olmasın,amaç zaten eğlenmek.:)

ouzqan

Lütfen Teşekkürler butonuna basmayı unutmayın. Şim
Aslında benim gibi BattleRoyal oynamayan ama hikayeli Pochinki de oynayacak olan insanlar illa ki vardır :)

Umarım ben yanılırım da sizin istediğiniz gibi hikayeye doyacağınız bir oyun çıkar hocam. Sektör açısından da güzel olur ama hiç sanmıyorum bence kötü bir oyun olacak.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt