Hangisini almalıyım? (LaptopTavsiyesi)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

peaceamongworlds

Atatürk'ün ışığı altında!
Emektar
Arkadaşlar yakın zamanda Huwaei marka laptop almayı düşünüyorum. Bu markadan alma sebebim kullandığım bütün teknolojik aletler bu marka, telefonumla falan uyumlu olacağı için böyle şeyler hoşuma gidiyor. Bir kaç link bırakacağım hangisinin daha iyi olacağı hakkında fikir paylaşır mısınız? teşekkürler.

https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-matebook-14 (8 ve 16gb ram versiyonları arasında aşırı uçuk bir fark olur mu?)

https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-matebook-d14-256gb/

https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-matebook-d15-i5/

ccengizps4

Torrent-Oyun.com
HUAWEI MateBook 14. Ürünün ekran çözünürlüğü, işlemci ve ekran kartı(işlemci'nin dahili ekran kartı) daha iyi. Eğer ki bu üç üründen birini alacaksan tavsiyem MateBook 14.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Peki 8 GB ram olan versiyonu alsam 16 ram ile arasında çok uçuk seviyede bir fark olur mu?
Oyun oynamayacaksan normal kullanım için gayet yeterli bir miktar.Ram; açılan (kullanımda olan) programların veya internet sekmelerinin geçici bir hafızasıdır.Aynı anda birkaç program açıp onları kullanabiilmen için ram'de bir miktar alan kullanılır (programları kapatınca tekrar eski miktarına göner).Programların kapasitesine ve sayına göre de kullanılan ram miktarı yavaş yavaş azalır.Sınıra geldiğinde kasmalar meydana gelir.Tabi bunun olması 8 GB ram ile zor bir ihtimal.İşlemcin güçlüyse ram'den yana sıkıntın olmaz.Bu arada Chrome'da sanırım 40-50 sekmeden sonra kasmalar başlar diye biliyorum.

peaceamongworlds

Emektar
Oyun oynamayacaksan normal kullanım için gayet yeterli bir miktar.Ram; açılan (kullanımda olan) programların veya internet sekmelerinin geçici bir hafızasıdır.Aynı anda birkaç program açıp onları kullanabiilmen için ram'de bir miktar alan kullanılır (programları kapatınca tekrar eski miktarına göner).Programların kapasitesine ve sayına göre de kullanılan ram miktarı yavaş yavaş azalır.Sınıra geldiğinde kasmalar meydana gelir.Tabi bunun olması 8 GB ram ile zor bir ihtimal.İşlemcin güçlüyse ram'den yana sıkıntın olmaz.Bu arada Chrome'da sanırım 40-50 sekmeden sonra kasmalar başlar diye biliyorum.
O kadar büyük oyunlar oynayacağımı sanmıyorum, çünkü oyun için xbox'ım var. Günlük kullanım internette takılma ve bir kaç online oyun oynarım en fazla. Mesela Pubg Mobile oynuyorum emülatör ile tabi ki.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
O kadar büyük oyunlar oynayacağımı sanmıyorum, çünkü oyun için xbox'ım var. Günlük kullanım internette takılma ve bir kaç online oyun oynarım en fazla. Mesela Pubg Mobile oynuyorum emülatör ile tabi ki.
İşin içine emülatör girince ekstreme bir durum çıkıyor ortaya.Çünkü emu'lar normalden daha fazla sistem istiyorlar, bilgin olsun (cpu, gpu, ram).Ama Windows 10 seneye çıkaracağı güncellemeyle artık Android uygulamalarını çalıştırabilecek bir sistem üzerinde çalışıyormuş.Pubg ve türevleri için ne kadar yeterli olur orasını bilmiyorum ama.Yine ortalama bir sistem isteyebilir.

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Matebook 14 aralarında en iyisi 8 gb ile 16 gb arasında fazla oynamaması lazım zaten 8gb bir ram max 450 lira. En kötü alır kendin takarsın ya da taktırırsın

peaceamongworlds

Emektar
Matebook 14 aralarında en iyisi 8 gb ile 16 gb arasında fazla oynamaması lazım zaten 8gb bir ram max 450 lira. En kötü alır kendin takarsın ya da taktırırsın
Fiyat olarak değil de, performans olarak sormuştum hocam :)

İşin içine emülatör girince ekstreme bir durum çıkıyor ortaya.Çünkü emu'lar normalden daha fazla sistem istiyorlar, bilgin olsun (cpu, gpu, ram).Ama Windows 10 seneye çıkaracağı güncellemeyle artık Android uygulamalarını çalıştırabilecek bir sistem üzerinde çalışıyormuş.Pubg ve türevleri için ne kadar yeterli olur orasını bilmiyorum ama.Yine ortalama bir sistem isteyebilir.
Değerli yorumun için çok teşekkür ederim.

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Fiyat olarak değil de, performans olarak sormuştum hocam :)

Değerli yorumun için çok teşekkür ederim.
Performans olarak tabi ki 8gb ile 16gb arasında dağlar kadar fark olur. Hatta şöyle söyleyeyim yeni çıkan oyunlar artık minimum sistem gereksinimi olarak 8gb istemez 12gb ister. Git gide artıyor. Emulatörler için de geçerli. Bir emulatöre ram olayını ne kadar çok gösterirsen o kadar stabil çalışır.

peaceamongworlds

Emektar
Performans olarak tabi ki 8gb ile 16gb arasında dağlar kadar fark olur. Hatta şöyle söyleyeyim yeni çıkan oyunlar artık minimum sistem gereksinimi olarak 8gb istemez 12gb ister. Git gide artıyor. Emulatörler için de geçerli. Bir emulatöre ram olayını ne kadar çok gösterirsen o kadar stabil çalışır.
Haklısın. Bu laptoplardan birini değilde gamer bir laptop alma düşüncesi doğdu şimdi. HP Pavilion gibi mesela .d kafam çok karışık

Sonat Doğu

Torrent-Oyun.com
14 inç için 2k çok gereksiz diye düşünüyorum epey küçük bir ekran boyutu o 8000 üzerinde harcayacaksan gaming laptoplara da bakabilirsin

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Haklısın. Bu laptoplardan birini değilde gamer bir laptop alma düşüncesi doğdu şimdi. HP Pavilion gibi mesela .d kafam çok karışık
Elimde şu an hp power 15 serisinden bir laptop var 1060 lı ekran kartı olan. 3 yıllık bir laptop ama ram ekledim nvme ssd ekledim canavar gibi bişey yaptım. Düşünmekte haklısın ama sıkıntı şurada ben zamanında 5000 tl ye aldım şu an eş değeri 9000 den başlıyor

peaceamongworlds

Emektar
Elimde şu an hp power 15 serisinden bir laptop var 1060 lı ekran kartı olan. 3 yıllık bir laptop ama ram ekledim nvme ssd ekledim canavar gibi bişey yaptım. Düşünmekte haklısın ama sıkıntı şurada ben zamanında 5000 tl ye aldım şu an eş değeri 9000 den başlıyor
Üzdün üstad... HP önerirsin yani?

peaceamongworlds

Emektar
Konuya son bir mesaj atmak istiyorum.. 7,559 TL'ye Monster Oyuncu Bilgisayarı aldım. Gayet memnunum :)

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt