GTX 1050 Ti & i7 7700 Performans Sorunu

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Ekran kartı: (MSI) NVIDIA GTX 1050 TI 4GB
İşlemci: Intel Core i7 7700 3.60 GHz
RAM: 16 GB RAM
Anakart: MSI H110M PRO-VD
PSU: Dark Force High Power 600 Watt
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit
HDD: 1 TB
SDD: Yok
  • NVIDIA ve tüm sürücüleri güncelledim. (Ayrıca Nvidia'nın eski sürümlerini de denedim)
  • Format attım.
  • Teknik servise verdim. (Bilgisayarı alalı 2 ay olduğu halde içini temizlediler, bakımını yaptılar.)
  • NVIDIA grafik ayarlarından yüzlerce ayar denedim.
  • Oyuna update yaptım.
  • Eski PSU'nun( Zalman 300w ZM300-LE ) watt'ının düşük olduğunu söyledikleri için daha fazla watt'lı bir PSU taktım.

Ben bilgisayarı alalı 6-7 ay oldu. Neredeyse hiçbir oyunda istediğim performansı alamıyorum.

İnternete bakıyorum sistemi benden çok daha kötü olan adamlar aynı oyunda benim 2 katım FPS alıyor.

Durum şöyle; FIFA 19 ve PES 2019 apayrı oyunlar ama ikisinde de aynı tür kasma var. İki oyunda da maç sırasında tam topu kontrol eder etmez (pas verirken pası alan adama top değdiği anda) çok çok kısa süreli duraksıyor her seferinde, dolayısıyla oynanmıyor. Ve işin ilginç tarafı ikisini de sistemim ultra'da oynatması gerekirken, ikisinde de ultra low'da (ultra'yla aynı) bile kasma var. Yani oyunun kasması ultra'da da aynı, ultra low'da da... Grafikleri düşürünce oyun çok az da olsa hızlanmıyor.

Onun dışında;
BF1'de kamerayı hareket ettirince (fareyi hareket ettirince) orta ayarları kasmaması gerekirken, titreyerek kamera hareket ediyor.

GTA V'te orta ayarda (Ultra/Yüksek ayarlarda oynatması gerekirken.) araba hızlanınca ve tıpkı BF1'de olduğu gibi fareyi döndürünce ekran titriyor(hafif takılıyor).

Önceden başka bir foruma bir konu açmıştım. O zaman sistemimde Zalman ZM300-LE - 300w bir PSU takılıydı ve herkes sorunun düşük watt'lı bir PSU'dan kaynaklandığını söyledi. Ben de Dark Force High Power 600 watt taktım ama çok az performansım yükseldi ama hiç bir oyunda kasma sorunu tam olarak düzelmedi.

ScofieldTR

Mustafa Kemal Atatürk
Fifa 19 u bırak ben i5 7300HQ ve 1050 Ti ile Fifa 18 i bile ultrada oynayamıyorum msaa kapalı çözünürlük 1920*1080 high ayarda (fps limiti yok) kasma olmuyor rahat rahat oynuyorum ama ultraya çekiyorum kasma başlıyor dx 11-12 arasında geçişler yapıyorum gene aynı bir türlü anlayamadım

bende de benzer bir sorun var her oyunda kamera takılmaları oluyor bi kaç res atınca düzeliyor takılmalar fps droplarındandır sanıyorum

Fifa 19 u bırak ben i5 7300HQ ve 1050 Ti ile Fifa 18 i bile ultrada oynayamıyorum msaa kapalı çözünürlük 1920*1080 high ayarda (fps limiti yok) kasma olmuyor rahat rahat oynuyorum ama ultraya çekiyorum kasma başlıyor dx 11-12 arasında geçişler yapıyorum gene aynı bir türlü anlayamadım
Fifa 18 ile Fifa 19 istediği sitem aynı zaten.

Benim internette baktığımda kasma sorunu yaşayanların neredeyse hepsi benden daha düşük sisteme sahipler. Oyunda değil bilgisayarda bir sorun var. Çünkü iki oyunda da top kontrölü yaparken kasıyor. ultra low'da bile hatta ultra ultra low'da bile ((1280x1024-low-msaa kapalı- dx 11) nvidia ayarlarından her şeyi kapatıyorum, oyun atari oyunu gibi oluyor.) kasıyor. Pes'te de, Fifa'da da

SelamOlsunDostlar

https://steamcommunity.com/id/Originalkillshot
İşlemci ve ekran kartı sıcaklık değerlerine bakar mısın?

Xioo

Niye Serserileri Kimseler Sevemezmiş Ki....?
Emektar
Ekran kartı: (MSI) NVIDIA GTX 1050 TI 4GB
İşlemci: Intel Core i7 7700 3.60 GHz
RAM: 16 GB RAM
Anakart: MSI H110M PRO-VD
PSU: Dark Force High Power 600 Watt
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit
HDD: 1 TB
SDD: Yok
  • NVIDIA ve tüm sürücüleri güncelledim. (Ayrıca Nvidia'nın eski sürümlerini de denedim)
  • Format attım.
  • Teknik servise verdim. (Bilgisayarı alalı 2 ay olduğu halde içini temizlediler, bakımını yaptılar.)
  • NVIDIA grafik ayarlarından yüzlerce ayar denedim.
  • Oyuna update yaptım.
  • Eski PSU'nun( Zalman 300w ZM300-LE ) watt'ının düşük olduğunu söyledikleri için daha fazla watt'lı bir PSU taktım.

Ben bilgisayarı alalı 6-7 ay oldu. Neredeyse hiçbir oyunda istediğim performansı alamıyorum.

İnternete bakıyorum sistemi benden çok daha kötü olan adamlar aynı oyunda benim 2 katım FPS alıyor.

Durum şöyle; FIFA 19 ve PES 2019 apayrı oyunlar ama ikisinde de aynı tür kasma var. İki oyunda da maç sırasında tam topu kontrol eder etmez (pas verirken pası alan adama top değdiği anda) çok çok kısa süreli duraksıyor her seferinde, dolayısıyla oynanmıyor. Ve işin ilginç tarafı ikisini de sistemim ultra'da oynatması gerekirken, ikisinde de ultra low'da (ultra'yla aynı) bile kasma var. Yani oyunun kasması ultra'da da aynı, ultra low'da da... Grafikleri düşürünce oyun çok az da olsa hızlanmıyor.

Onun dışında;
BF1'de kamerayı hareket ettirince (fareyi hareket ettirince) orta ayarları kasmaması gerekirken, titreyerek kamera hareket ediyor.

GTA V'te orta ayarda (Ultra/Yüksek ayarlarda oynatması gerekirken.) araba hızlanınca ve tıpkı BF1'de olduğu gibi fareyi döndürünce ekran titriyor(hafif takılıyor).

Önceden başka bir foruma bir konu açmıştım. O zaman sistemimde Zalman ZM300-LE - 300w bir PSU takılıydı ve herkes sorunun düşük watt'lı bir PSU'dan kaynaklandığını söyledi. Ben de Dark Force High Power 600 watt taktım ama çok az performansım yükseldi ama hiç bir oyunda kasma sorunu tam olarak düzelmedi.
windows 10 da güncelleme sorunu var dostum eğer güncelleme yaptıysan pc nin yada oyunların performansını düşürebiliyor.
15 7200 u 2.50-2.70 ghz işlemci
nvidia 920 m 2 gb ekran kartı
8 gb ram
ile gta 5 i yüksek orta ayarlar da kasmada oynuyordum
win 10 u güncellemedim şimdi orta düşük ayarlar da bile kasıyor
fifa 19 un demosun da problem yaşana 1-2 kişi var (donma, atma vs vs)
bende de maçın sonlarına doğru kasıyor nedense
bu şikayetimi pc nin yetkili servisine mail attım bios ayarlarınızı güncelleyiniz dedi
bazı updateleri pc nin ve oyunların performans düşüklüğüne sebeb oluyor dedi
dün yada ondan önceki gün hatırlamıyorum ama win 10 a bir update daha geldi ve bu sorunlarımın bir çoğu gitti.

windows 10 da güncelleme sorunu var dostum eğer güncelleme yaptıysan pc nin yada oyunların performansını düşürebiliyor.
15 7200 u 2.50-2.70 ghz işlemci
nvidia 920 m 2 gb ekran kartı
8 gb ram
ile gta 5 i yüksek orta ayarlar da kasmada oynuyordum
win 10 u güncellemedim şimdi orta düşük ayarlar da bile kasıyor
fifa 19 un demosun da problem yaşana 1-2 kişi var (donma, atma vs vs)
bende de maçın sonlarına doğru kasıyor nedense
bu şikayetimi pc nin yetkili servisine mail attım bios ayarlarınızı güncelleyiniz dedi
bazı updateleri pc nin ve oyunların performans düşüklüğüne sebeb oluyor dedi
dün yada ondan önceki gün hatırlamıyorum ama win 10 a bir update daha geldi ve bu sorunlarımın bir çoğu gitti.
Geçenlerde ben de update yaptım ama bir sonuç yok.

Xioo

Emektar
bios ayarlarını güncellemeyi düşündün mü ama şöyle söylim bios ayarlarını güncellersen herşeyin siliniyormuş. pc nin garantisi hala devam ediyorsa yetkili servise mail atmayı dene bence

bios ayarlarını güncellemeyi düşündün mü ama şöyle söylim bios ayarlarını güncellersen herşeyin siliniyormuş. pc nin garantisi hala devam ediyorsa yetkili servise mail atmayı dene bence
yaklaşık bir iki ay önce servise mail attım, kargo gönderin bakalım dediler. gönderdim, bilgisayarın içi yeni aldığım için tozlu olmadığı halde temizleyip, bios'u güncelleyip yolladılar. elamanın anlattığına göre hem online oyunlarda hem de singleplayer oyunlarda test etmişler sorun yokmuş. online oyun olarakta iyi bir sistem istemeyen zula'yı test etmişler. singleplayer oyunda ise korsan bir asc oyununu yükleyip test etmişler. ama bilgisayarı teslim aldıktan sonra baktığımda oyun kasmıyor ben de test ettim çünkü adamlar çözünürlülüğü, doku kalitesini, aa'yı en düşüğe aldıkları için. olağan durumda benim sistemimde orta ayarlarda oynatması gerekirken aynı oyun orta ayarlarda kasıyor. bir de bebeler "yazdığınız sorunlar tespit edilemedi" yazmışlar. gel de sövme. bu ülkede her format atmayı bilen bilgisayar mühendisi oluyor.

Xioo

Emektar
yaklaşık bir iki ay önce servise mail attım, kargo gönderin bakalım dediler. gönderdim, bilgisayarın içi yeni aldığım için tozlu olmadığı halde temizleyip, bios'u güncelleyip yolladılar. elamanın anlattığına göre hem online oyunlarda hem de singleplayer oyunlarda test etmişler sorun yokmuş. online oyun olarakta iyi bir sistem istemeyen zula'yı test etmişler. singleplayer oyunda ise korsan bir asc oyununu yükleyip test etmişler. ama bilgisayarı teslim aldıktan sonra baktığımda oyun kasmıyor ben de test ettim çünkü adamlar çözünürlülüğü, doku kalitesini, aa'yı en düşüğe aldıkları için. olağan durumda benim sistemimde orta ayarlarda oynatması gerekirken aynı oyun orta ayarlarda kasıyor. bir de bebeler "yazdığınız sorunlar tespit edilemedi" yazmışlar. gel de sövme. bu ülkede her format atmayı bilen bilgisayar mühendisi oluyor.
zula nedir arkadaş yaa
denesene korsan oyun olarak forza horizon 3 ü
ne bilim 2018 de çıkan 1050 ekran kartı isteyen oyunları
işin içinden çıkmak için böyle birşey yapmışlar muhtemelen
bence işin peşini bırakma dostum çünkü hard diskin ramin ekran kartın hasar almış olabilir en kötü ihtimalle ki öyle bir ihtimali %0.09 ihtimalle diyorum

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt