GTA 6 ile Tüm Dengeleri Değiştirecek İlginç Açıklama: Oyun Hazır, Geliyor

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Rockstar Games çalışanı olduğunu iddia eden bir kişi, 4chan isimli anonim paylaşım platformunda, yaklaşmakta olduğuna inandığımız GTA 6 ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Uzunca bir süredir hakkında en ufak bir gelişme yaşanmayan Grand Theft Auto 6 (GTA 6) ile ilgili bugüne kadarki belki de en heyecan verici gelişme yaşandı. Rockstar Games çalışanı olduğunu iddia eden bir kişinin 4chan isimli anonim paylaşım platformunda yaptığı açıklama, oyunun uzunca bir süredir hazır olduğunu ve duyurulmasına da çok az bir süre kaldığını gözler önüne seriyor.

4chan'de paylaşıldıktan sonra Reddit gibi küresel platformlarda çok konuşulan iddiaya göre Rockstar Games, GTA 6 ile ilgili çalışmalarına çok önceden başlamış. Hatta şirketin geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen oyunu Red Dead Redemption 2, GTA 6'nın geliştirme sürecini hiçbir şekilde etkilememiş. Yani Rockstar Games, bir yandan Red Dead Redemption 2 için çalışırken diğer yandan da GTA 6'yı geliştiriyormuş.

Bugüne kadar sizlerle paylaştığımız pek çok GTA 6 iddiasında, oyunun geliştirilme aşamasında olduğundan ve hala geliştirildiğinden bahsetmiştik. Ancak Rockstar Games çalışanı olduğunu iddia eden kişi, bu iddiaları elinin tersiyle itiyor. Söz konusu gönderiye göre şirket, GTA 6 ile ilgili çalışmalarına neredeyse 10 yıl önce başlamış. Gönderi sahibi, oyun tüm detaylarının tamamlandığını ve duyurulmaya hazır olduğunun altını çiziyor.

Bugüne kadar sizlerle paylaştığımız iddialarla genel olarak çelişen son paylaşım, GTA 6 hayranlarını heyecanlandırmış durumda. Şirket, şu ana dek konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmamış olsa da bu paylaşımdan sonra gelebilecek en ufak bir hamle, video oyun dünyasını sarsabilir.

Eray Kalelioğlu

Sonat Doğu

Torrent-Oyun.com
ben oyunun 2022 sonbaharında çıkacağını düşünüyorum çoğu tahmin 2023 dese de rockstar ın boş durduğunu sanmıyorum çok büyük ihtimal yaz sonuna doğru bir etkinlikte teaser bir fragman ile duyuracaklarını düşünüyorum 22 sonunda da gelecektir.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Bana da gerçekçi gelmedi. RDR2de tüm Rockstar stüdyoları aynı anda çalışmıştı. Yanında bir de GTA 6’nın geliştirildiği illa ki ortaya çıkardı. GTA 6’nın geliştirme başlangıcının en erken 2018 olabileceğini düşünüyorum ki bu da zor bir ihtimal. En erken de 2023 gibi de gelecektir. Ama gerçekçi çıkış tarihi 2024 olur bence. Zaten şu anda GTA V’yi yeni nesile çıkartmak için hazırlıyorlar, daha birkaç sene onun parasını yiyecekler.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Yani Rdr 2 gibi bir oyunla aynı büyüklükte, hatta belki Rdr 2 den bile büyük olacak bir oyunu aynı anda idare etmek? Bana pek gerçekçi gelmedi.
Bildiğim kadarıyla Rockstar'ın tek bir studio'su yok.Bana da başta imkansız gibi geldi ama tıpkı Ubisoft, EA ve TakeTwo gibi birden fazla studio'su olduğu için mümkün gibi görünüyor.Biliyorsun Ubisoft tepkilerden önce her sene AC çıkartıyordu.Tabi ki Ubisoft kadar seri üretim bir firma değil ama 10 yılda 2 oyun hazırlaması da gayet makul gibi geliyor bana.Bence seneye çıkacağı için bu kadar reklamı dönüyor, yoksa 2-3 sene sonra çıkacak bir oyun olsa şimdiden sızmazdı.

Bu arada kapak resmi GTA 6'ya ait değil, değil mi? Vice City'de geçeceği söyleniyordu da.

Bildiğim kadarıyla Rockstar'ın tek bir studio'su yok.Bana da başta imkansız gibi geldi ama tıpkı Ubisoft, EA ve TakeTwo gibi birden fazla studio'su olduğu için mümkün gibi görünüyor.Biliyorsun Ubisoft tepkilerden önce her sene AC çıkartıyordu.Tabi ki Ubisoft kadar seri üretim bir firma değil ama 10 yılda 2 oyun hazırlaması da gayet makul gibi geliyor bana.Bence seneye çıkacağı için bu kadar reklamı dönüyor, yoksa 2-3 sene sonra çıkacak bir oyun olsa şimdiden sızmazdı.

Bu arada kapak resmi GTA 6'ya ait değil, değil mi? Vice City'de geçeceği söyleniyordu da.
Kapak resmi konusunda kesin bir bilgim yok ama dediğin gibi oyun Vice City'de gececeği söylendiği için fanlar da bu tasarımı yapmış olabilir. İnternette araştırdım genelde konularda ve videolarda bu kapak resmi kullanılmış ama bence de gta 6 ya ait değildir. İlerleyen zamanlarda yeni bilgiler geldikçe anlarız.

Bütün stüdyoları rdr 2 için çalıştı.. Yeri geldi haftada 100 saat.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Bütün stüdyoları rdr 2 için çalıştı.. Yeri geldi haftada 100 saat.
Bildiğim kadarıyla RDR 2, 5 sene boyunca geliştirilen bir oyundu.10 senenin 5 senesi RDR 2, 5 senesi de GTA 6'ya ayrılmış olduğunu düşünürsek gayet makul bence.Ki 10 senede geliştiriliyordu deniyorsa, RDR 2 geliştiriliyorken de az-biraz ilerleme yaptıklarından olsa gerek 10 sene diyorlar.

Bu arada söylenti kesin olarak gerçektir demiyorum, öyle bir anlam çıkmasın bu söylediklerimden.

Bildiğim kadarıyla RDR 2, 5 sene boyunca geliştirilen bir oyundu.10 senenin 5 senesi RDR 2, 5 senesi de GTA 6'ya ayrılmış olduğunu düşünürsek gayet makul bence.Ki 10 senede geliştiriliyordu deniyorsa, RDR 2 geliştiriliyorken de az-biraz ilerleme yaptıklarından olsa gerek 10 sene diyorlar.

Bu arada söylenti kesin olarak gerçektir demiyorum, öyle bir anlam çıkmasın bu söylediklerimden.
Rdr 2 neredeyse 10 yılda yapılan bir oyun. Nasıl 5 yılını Gta ya ayıracaklar anlamadım. O oyun tek başına 10 yıl sürdü.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Rdr 2 neredeyse 10 yılda yapılan bir oyun. Nasıl 5 yılını Gta ya ayıracaklar anlamadım. O oyun tek başına 10 yıl sürdü.
Arattığımda haberlerde 8 sene diyor ama benim aklımda 5 diye kalmış nedense.8 senede durmadan geliştirdiklerine inanmıyorum açıkçası.Arada GTA 6'yı hatta GTA 5'i de geliştirmişlerdir (ek içerikler vs. olarak).Örneğin Cyberpunk 2077 de 7-8 yıl olarak söyleniyor ama o da tam olarak o kadar sene geliştirilen bir oyun değildi (kimi yerde 5-6 da deniyor).Ki bu zaman diliminde birkaç oyun daha geliştirip çıkardılar.Uzun lafın kısası ne söyledikleri geliştirme tarihleri net değil, ne de o dönemde ne yaptıkları.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
No SS, No Name, No Trust

No haşhaş no vitamin gibi oldu :)
4chan'a yazınca daha mı inandırıcı oluyor acaba? :)
Video falan olsa neyse de.Kuru bir söylenti olunca kolay kolay inanamıyor insan.Gerçi fanları çoktan gaza gelmiştir bu haberden sonra.

MuratTamer

Dutch always has a plan..
4chan'a yazınca daha mı inandırıcı oluyor acaba? :)
Video falan olsa neyse de.Kuru bir söylenti olunca kolay kolay inanamıyor insan.Gerçi fanları çoktan gaza gelmiştir bu haberden sonra.
Valla malzeme öyle ilgi çekici ki herkes nemalanmaya çalışıyor. Buna benzer haber söylenti hergün çıkıyor bir yerlerden net aleminde. Rockstar'dan bir godaman açıklama yapmadan inanmayalım derim :D

GTA 5'ten hala ekmek yiyebiliyorken bence iyice beklerler. Gönül ister yarın çıksın ama zaten şuan musluklardan şirkete bereket akarken yeni bir musluk açmazlar. Önce o muslukların iyice kurumasını beklerler diye düşünüyorum. Sonuç olarak temele indiğimizde tek amaçları para kazanmak değil mi ?

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt