GPU Kullanımı (Cevaplandı)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba arkadaşlar görev yöneticisinden baktığımda CPU normal 60-70 arası ama GPU baktığımda %0 görünüyor bazen %1 oluyor oyunlarda donma takılma fps drop falan yok neden böyle görünüyor ?

Sistemimi:
i5-6400
RX 560 V4GB
Ram 8G

melihbass

Bilgi paylaştıkça Çoğalır
Merhaba arkadaşlar görev yöneticisinden baktığımda CPU normal 60-70 arası ama GPU baktığımda %0 görünüyor bazen %1 oluyor oyunlarda donma takılma fps drop falan yok neden böyle görünüyor ?

Sistemimi:
i5-6400
RX 560 V4GB
Ram 8G
kanka benım de ekran kartı 0 ve hatta fan bile dönmüyor normal bence senın durum çünkü windows üzerinde genelde işlemci kullanımı fazla olur video ve oyunlarda ise ekran kartı ön plana çıkar kullanım miktarı olarak.

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"

Sistemimi:
i5-6400
RX 560 V4GB
Ram 8G
Boştayken cpu nun %60 70 olması sıkıntı.GPU normal %0 olması.

Veysigz

başta değil başta %20 falan gta5 odyssey gibi oyunlarda 60-70ki az bile mersinde yaşıyorum :D
gpu'nun 0 olması normal mi oyun içinde ?
Elbette değil.Göstergede bug olabilir :) Msi aftter burner ile mi bakıyorsun ? Bide ss atarsan iyi olur.

başta değil başta %20 falan gta5 odyssey gibi oyunlarda 60-70ki az bile mersinde yaşıyorum :D
gpu'nun 0 olması normal mi oyun içinde ?
Mersin de yaşamanın ne alakası var ? Sıcaklıktan mı bahsediyorsun ?kastın sıcaklıksa 60-70 normal . Kullanımsa GPU en kötü %90-95 de kalmalı görev yöneticisi yerine afterburner la dene kurulumu kullanımı biraz karışık videolara bakarak çalıştır.

Elbette değil.Göstergede bug olabilir :) Msi aftter burner ile mi bakıyorsun ? Bide ss atarsan iyi olur.
Görev yöneticisinden bakıyorum msi afterburnerdan değil görev yöneticisinde performans bölümünde en alttaki GPU %0 bazen %3 falan oluyor ama dediğim gibi bir yavaşlık görmedim pc'de stabil çalıışyor 0 olması değişik geldi :D

Veysigz

yöneticisinden bakıyorum msi afterburnerdan değil görev yöneticisinde performans bölümünde en alttaki GPU %0 bazen %3 falan oluyor ama dediğim gibi bir yavaşlık gör
Dostum oyundan çıktığında o gpu anlık olarak 0 a iniyor.Mevzu oyun içinde değerlere bakmak.Bunuda MSI After Burner ile bakabilirsin.Masaüstünde zaten GPU %0 olur.
Mesela ;
1600625377688.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt