Ghost Recon Future Soldier

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Arkadaşlar bugün uzun süredir oynamak istediğim Ghost Recon Future Soldier oyununu indirdim.Tüm güncellemeler yapılı.Oyun normal bir şekilde açılıyor fakat çözünürlük sıkıntısı var.Üstte ve altta oyun ekranını hemen hemen büyük ölçüde kısıtlayacak şekilde yani 800x600 kadar siyah bar var.Benim ekran çözünürlüğüm ise 1440x900.İnternette bulunan tüm çözüm yollarını denedim olmadı.Bazı yerlerde Oyunun belgelerim klaösürnde bulundan oyunun ayar dosyasında Fullscreen ayarını False yap felan yazıyordu.Onu yaptım fakat bu sefer oyun görev çubuğuna geliyor çalışıyor fakat ekrana gelmiyor.Ekran kartım felanda güncel.Acaba sorun nedir?

AykutB

GET OVER HERE!
alt tab falan? valla bu oyun yeni sistemlerde açılmıo diye oynayamadım ben yaa. çalışmıodu? win10da calısıomu ki ? sizin ne sistem?
Yok alt tab değil.Oyun gayet sorunsuz şekilde açılıyor tüm updateleri yapılı türkçe yaması bile hata vermiyoır.Sadece oyun içerisinde üstten ve alltan çıkan siyah barlar var buda oyunu 1440x900 çözünürlükte tam ekran olarak değilde 800x600 çözünürlükte oynuyormuş hissi veriyor.Tabi çözünürlüğü arttırınca görüntü kalitesi yine iyileşiyorda siyah barlar hala duruyor ve dediğim gibi oluyor.Sistemim :

Amd Radeon r7 240 2 gb ekran kartı

4gb ram 1333 mhz

Intel i3-3240 3.40 ghz

Windows 8.1 Pro

Yok alt tab değil.Oyun gayet sorunsuz şekilde açılıyor tüm updateleri yapılı türkçe yaması bile hata vermiyoır.Sadece oyun içerisinde üstten ve alltan çıkan siyah barlar var buda oyunu 1440x900 çözünürlükte tam ekran olarak değilde 800x600 çözünürlükte oynuyormuş hissi veriyor.Tabi çözünürlüğü arttırınca görüntü kalitesi yine iyileşiyorda siyah barlar hala duruyor ve dediğim gibi oluyor.Sistemim :

Amd Radeon r7 240 2 gb ekran kartı

4gb ram 1333 mhz

Intel i3-3240 3.40 ghz

Windows 8.1 Pro

https://www.youtube.com/results?search_query=ghost+recon+future+soldier+black+bars

Çözüme ulaşana kadar hepsini dene.Bu arada Notepad++ indir lazım olacak.

AykutB

GET OVER HERE!
Bende de 900p'lik monitor var, bazı oyunlarda ben de çözünürlük sorunları yaşıyorum.Mesela bir oyunu açınca varsayılan çözünürlüğü 1440x900'den fazla olunca monitör out of range mesajı gösteriyor.Bunu da ya alt enter'la pencere moduna alıp çözünürlüğü düşürerek yapıyorum ya da daha karmaşık bir yöntemle [anlatması uzun sürer :)].Siyah barlar sorununu da bazen yaşadığım oluyor.Çoğunlukla öyle olduğunu varsayıp oynamaya başlıyorum, baktım can sıkıyor, çözümünü arıyorum.Bulamayınca da mecbur o şekilde oynuyorum.Sana tavsiyem ya 1080p'lik monitör al ya da benim gibi çözümünü bulamayınca bu durumu kabullen, yapacak başka bir şey yok maalesef. :)

Bende de 900p'lik monitor var, bazı oyunlarda ben de çözünürlük sorunları yaşıyorum.Mesela bir oyunu açınca varsayılan çözünürlüğü 1440x900'den fazla olunca monitör out of range mesajı gösteriyor.Bunu da ya alt enter'la pencere moduna alıp çözünürlüğü düşürerek yapıyorum ya da daha karmaşık bir yöntemle [anlatması uzun sürer :)].Siyah barlar sorununu da bazen yaşadığım oluyor.Çoğunlukla öyle olduğunu varsayıp oynamaya başlıyorum, baktım can sıkıyor, çözümünü arıyorum.Bulamayınca da mecbur o şekilde oynuyorum.Sana tavsiyem ya 1080p'lik monitör al ya da benim gibi çözümünü bulamayınca bu durumu kabullen, yapacak başka bir şey yok maalesef. :)
Hmm.Oyunların çoğunda 1440x900 çözünürlük yani ekranımın kendi çözünürlüğüne alınca bile yükarıda aşağıda siyah barlar oluyor.Bende oyunları 1366x768 çözünürlüğe getirip oynuyorum çünkü o zaman barlar gidiyor.1440x900 çözünürlüğün üstünde veya altında kalan bazı çözünürlükleri uyguladığımda ise out of range hatası vermiyor ama gelen görüntü ya sağa kaymış oluyor ya da sola kayıyor yani ekrana tam oturmuyor.Bu oyunda nedense hiç düzelmedi.Ama neyse oyunu böyle oynayacağız artık.Yardımın için teşekkür ederim.

Hmm.Oyunların çoğunda 1440x900 çözünürlük yani ekranımın kendi çözünürlüğüne alınca bile yükarıda aşağıda siyah barlar oluyor.Bende oyunları 1366x768 çözünürlüğe getirip oynuyorum çünkü o zaman barlar gidiyor.1440x900 çözünürlüğün üstünde veya altında kalan bazı çözünürlükleri uyguladığımda ise out of range hatası vermiyor ama gelen görüntü ya sağa kaymış oluyor ya da sola kayıyor yani ekrana tam oturmuyor.Bu oyunda nedense hiç düzelmedi.Ama neyse oyunu böyle oynayacağız artık.Yardımın için teşekkür ederim.
Rica ederim, iyi oyunlar.

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt