Gerçek Deep Web: 90'lar Sonu 2000'ler Başındaki İnternete Dair 18 Şey

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
İnternet artık çok sıradan, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Peki internetin hayatımıza girdiği o günleri hatırlayan var mı?

1. Önce bilgisayarımızı açıyoruz.

2. Tabii internete de bağlanmak şart. Bu ses unutulur mu?

3. İnternete giren sayılı insanı bir araya getiren platformdu.

4. Gazeteler bu şekildeydi.

5. Kağıt gazeteler hala çok önemliydi, bu siteler gazetelerin özetleri niteliğindeydi.

6. Site tasarımları benzer ve sadeydi.

7. Hem internet servis sağlayıcı hem de kullanıcıları bir araya getiren bir platformdu.

8. Televizyon kanalları teletextten internete hızlı bir giriş yapmıştı. Bu yüzden en popüler siteler onlardı. Sol sütundaki kategorilere dikkat.

9. Fenomen sitede chatten eğlenceye pek çok şey vardı.

10. İnternet Mahir'siz bir internet nostaljisi olmaz, olamaz.

11. 8m uzantılı siteler çok modaydı.

Aralarında öyle efsaneler vardı ki... Birkaç ay öncesine kadar hepsi görülebiliyorken artık hiçbiri yok :(

12. Grafi2000 ve garip animasyonları hala hatırlanıyor.

Hazır Kart Aptal Kız ve Noel Dayı unutulmazlar arasında.

13. Şu an çok popüler olan sitelerin bebeklik dönemlerine şahitlik ettik.

14. Hemen hemen her internet sitesinin e-posta uzantısı olurdu.

15. Yeni neslin hiçbir zaman anlam veremeyeceği görseller.

Ekran Alıntısı.PNG

16. İnternet paketleri minik CD'ler içinde gelirdi.

2000 superonline e pack , 2000 superonline oyun , Kemal sunal e kolay net reklamı ve E-KOLAY - Kemal Sunal Ayakkabı Numarası (Reklam Filmi) reklamlarını hatırlayan?

17. Her şey çok basitti, giderek karmaşa arttı.

18. İnternette dolaşma hissi bile bugünden farklıydı.

Google'dan öncesini hatırlamak gerçekten çok yaşlı hissettiriyor.

melihbass

ASASI OLMAYAN KAHIN
dün gibi hatırlıyorum o zamanlar internet bu kadar yok iken 146 turk telekom extra ucretli hızlı neti vardı daha sonra ixir 24 saat sınırsız paketler de efsane idi ve son olarak rahmetlı kemal sunal'ın e-kolay.net reklamını unutmadan da olmaz.

dün gibi hatırlıyorum o zamanlar internet bu kadar yok iken 146 turk telekom extra ucretli hızlı neti vardı daha sonra ixir 24 saat sınırsız paketler de efsane idi ve son olarak rahmetlı kemal sunal'ın e-kolay.net reklamını unutmadan da olmaz.
O 146 yı bir ara gizli gizli kullanıp fifaya yama yüklüyordum. Sonra babam telefon faturası yanlış diye Türktelekoma gidip bu nasıl fatura diye veryansın yapmıştı. Eve geldikten sonrasını anlatmaya gerek yok. :D:D

koca kafa

Her şeyi salla ama çayı demle hacı
vay be..sitede bunları yaşayan nesili görmek güzel..o modem sesi. unutulur mu..e kolay net ixirim vardı..kahkaha.com dan mail almıştım oyuna gireredim.karate kamil serisi vardı bir de poke imam bilen bilir :) o zaman tek hayalim sınırsız kotasız 24 saat internet nasıl olur derdim :)

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt