Torrent-Oyun | Genel Sohbet Alanı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

stark9403

Torrent-Oyun.com
Strateji en fazla dallanıp budaklanan tür, en zoru olabilir ayırmakta. Her ne kadar birçok alt türü olsa da çoğu oyun birden fazlasına giriyor.
En uzak olduğum türlerden biri ama bildiğim kadarıyla yazayım.

Gerçek Zamanlı Strateji: Age of Empires, Warcraft, Starcraft..
Sıra Tabanlı Strateji: Civilization, Total War.
Sıra Tabanlı Taktik: XCOM, Gears Tactics.
MOBA: League of Legends ve Dota 2.
Tarihsel: Europa Universalis, Crusader Kings, Hearts of Iron IV.
Eminim ki aklıma gelmeyen Strateji türü daha da vardır.

Yarışlar da bildiğim Arcade ve Simülasyon var.
Simülasyon: Project Cars, Gran Turismo.
Arcade: Forza Horizon, Need For Speed.

Simülasyonlar:
Hayat Simülasyonu: The Sims.
İnşa ve Yönetim Simülasyonu: Cities: Skylines, Frostpunk, Prison Architect, Planet Zoo.

Araç Simülasyonları: Euro Truck Simulator, Bus Simulator, Train Simulator vb. .

RPG'ler.
RPG: Pillars of Eternity, Baldur's Gate, Divinity Original Sin.
Aksiyon RPG: The Witcher, Mass Effect, Fallout 4.
MMORPG: World of Warcraft, New World, The Elder Scrolls Online.
JRPG: Persona, Final Fantasy.

Korku oyunları:
Hayatta Kalma Korku: Resident Evil, The Evil Within, Dead Space, Alien: Isolation.
Psikolojik Korku: Silent Hill, Eternal Darkness, Amnesia.
Aksiyon Korku: Resident Evil 5-6, F.E.A.R. , Doom 3.

Ekstra birkaç tür (Genellikle Indie'lerde popüler):
Metroidvania: Hollow Knight, Ori, The Messenger. AAA oyunlarda kullanılıyor bazen. Batman Arkham Serisi, Control, Dark Souls, Bloodborne.
Rogue-Lite: Dead Cells, Hades, The Binding of Isaac. AAA oyunlarda; Returnal, Deathloop.
Rogue-Like: Darkest Dungeon.
Point & Click Macera: Twelve Minutes, Telltale's The Walking Dead, Oxenfree.
batman arkham serisinin metroidvania türüyle alakasını çözemedim düz aksiyon gizlilik oyunlarıdır batman arkham oyunları soulslike oyunlar kategorisine koyman garip geldi

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
batman arkham serisinin metroidvania türüyle alakasını çözemedim düz aksiyon gizlilik oyunlarıdır batman arkham oyunları soulslike oyunlar kategorisine koyman garip geldi
Soulslika’a koymadım Batman oyunlarını hem Batman Arkham’ı ve Soulsborne’u Metroidvania’ya koydum. Her iki seride de ilk vardığınızda giriş yapılamayan sonra ise farklı güçler veya aletlere sahip olduğunuzda açabileceğiniz yerler var. Sizi haritada devamlı backtracking (gittiğin yolu tekrar gidip araştırma yapma) yapmaya zorluyor. Bu yüzden Metroidvania. Bunu yazarken Resident Evil serisi de aklıma geldi o da Metroidvania oluyor.

stark9403

Torrent-Oyun.com
Soulslika’a koymadım Batman oyunlarını hem Batman Arkham’ı ve Soulsborne’u Metroidvania’ya koydum. Her iki seride de ilk vardığınızda giriş yapılamayan sonra ise farklı güçler veya aletlere sahip olduğunuzda açabileceğiniz yerler var. Sizi haritada devamlı backtracking (gittiğin yolu tekrar gidip araştırma yapma) yapmaya zorluyor. Bu yüzden Metroidvania. Bunu yazarken Resident Evil serisi de aklıma geldi o da Metroidvania oluyor.
anladım ama nadiren oluyor o dediklerin batman daha çok aksiyon gizlilik kategorisine uygun bence

naCrimed

anladım ama nadiren oluyor o dediklerin batman daha çok aksiyon gizlilik kategorisine uygun bence
Zaten türü aksiyon gizlilik oluyor. Metroidvania daha çok harita tasarımına ve oyuncu ilerleyişine ithafen bir tür o yüzden Metroidvania’ya giriyor. Yoksa Dark Souls’un türü ne diye sorarsanız aklıma gelen ilk şey Metroidvania olmaz tabii ki. Mesajda oyunları eklememin sebebi AAA oyunlarda da örneğinin olduğu bilinsin diye, genellik dikkatten hep kaçar.

stark9403

Torrent-Oyun.com
Zaten türü aksiyon gizlilik oluyor. Metroidvania daha çok harita tasarımına ve oyuncu ilerleyişine ithafen bir tür o yüzden Metroidvania’ya giriyor. Yoksa Dark Souls’un türü ne diye sorarsanız aklıma gelen ilk şey Metroidvania olmaz tabii ki. Mesajda oyunları eklememin sebebi AAA oyunlarda da örneğinin olduğu bilinsin diye, genellik dikkatten hep kaçar.
anladım tammdır o kadar detaylı bakmıyorum ben açıkçası bloodborne ve souls ü batman ile aynı yerde görünce bi şoklandım ondan yani :D

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Squid game dizisi popüler benimde ilgimi çekti anime izlediğim için yabancı diziler pek sarmıyor ama bu baya akıcı diye duydum izlemeyi düşünüyorum şimdi açtım ama Korece dili .ben böyle şeylerden pek zevk alamıyorum Korece dili çince dili vs vs . ingilizce dublajli olarak bulabilir miyiz bu diziyi yoksa sadece Korece dublaji mi var

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Squid game dizisi popüler benimde ilgimi çekti anime izlediğim için yabancı diziler pek sarmıyor ama bu baya akıcı diye duydum izlemeyi düşünüyorum şimdi açtım ama Korece dili .ben böyle şeylerden pek zevk alamıyorum Korece dili çince dili vs vs . ingilizce dublajli olarak bulabilir miyiz bu diziyi yoksa sadece Korece dublaji mi var
Telefon uygulaması olan Rabbit Web uygulamasından Türkçe dublajlı halini izleyebilirsin.Pc'den izlemek için BlueStacks gibi emülatör programlarını kullanabilirsin (apk'yı emülatör programına yüklemiş olacaksın.).

Avhan

Squidward'ün hayalleri burada yatıyor.
Türkçe dublajı var. Arkadaşla dublajlı izledik, ama Netflix'te

naCrimed

Epic Games Store Cadılar Bayramı İndirimi başladı. İndirimler 18 Ekim'den 1 Kasım'a kadar sürecek. İndirimlerde kullanabileceğiniz kuponunuzu almak için @BlackAncalagon hocamın açtığı konudaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Kupon konusuna buradan, indirimlere de buradan ulaşabilirsiniz.

tunahan43

Torrent-Oyun.com
Sa arkadaşlar fall out 4e başladım ama şu kilitli kapılar oyunun başında verdiğimiz perklerle mi alakali oyunun başındaki kapıyı acamamak ne demek skyrimde de çok zor olayı vardi ama sana şans veriyordu zorda olsa acabiliyordun burda çok karışık deyip geçiyor

Edit: gerek kalmadı . Skyrim gibi hile kodları olduğu için içinden geçiverdim .

Son düzenleme:

Avhan

Squidward'ün hayalleri burada yatıyor.
Sa arkadaşlar fall out 4e başladım ama şu kilitli kapılar oyunun başında verdiğimiz perklerle mi alakali oyunun başındaki kapıyı acamamak ne demek skyrimde de çok zor olayı vardi ama sana şans veriyordu zorda olsa acabiliyordun burda çok karışık deyip geçiyor
Onun için modlar vardı. Zaten ileri bir çağda geçtiği için kurcalasan bile açamayacağın kapılar var mantığında. O yüzden ustalık perkü istiyor. Hiç uğraşmak istemiyorsan "easy lockpick" modunu kurarak her kapıyı rahatça açabilirsin.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Ne şansız bir takımız ya.Batshuayi'nin vuruşu direkten döndü, Vida istemeden penatıya sebebiyet verdi, Alex gol attı, iptal oldu, aynı golü Cem Yılmaz filmindeki gibi tekrar yedik.İnanılmaz gerçekten.Ama ben yine takımın oyununu beğeniyor ve güveniyorum.Ne olursa olsun destekliyorum takımımı, orası ayrı.

Ne şansız bir takımız ya.Batshuayi'nin vuruşu direkten döndü, Vida istemeden penatıya sebebiyet verdi, Alex gol attı, iptal oldu, aynı golü Cem Yılmaz filmindeki gibi tekrar yedik.İnanılmaz gerçekten.Ama ben yine takımın oyununu beğeniyor ve güveniyorum.Ne olursa olsun destekliyorum takımımı, orası ayrı.
Skor kötü ancak bende Beşiktaşı çok beğendim. Zaten Alex, Pjanić, Batshuayi, Ghezzal ... Bunları izlemek zevk veriyor. Ancak son vuruşlarda Batshuayi bu kadar bencil ve kötü vuruş sergilemese durum bambaşka olurdu. Alex in o iptal olan golü neydi öyle ya. :eek:

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Skor kötü ancak bende Beşiktaşı çok beğendim. Zaten Alex, Pjanić, Batshuayi, Ghezzal ... Bunları izlemek zevk veriyor. Ancak son vuruşlarda Batshuayi bu kadar bencil ve kötü vuruş sergilemese durum bambaşka olurdu. Alex in o iptal olan golü neydi öyle ya. :eek:
Şansızlık işte, yapacak bir şey yok.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt