Torrent-Oyun | Genel Sohbet Alanı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
GTA Remastered Trilogy'den sızıntılar var.

Açıklama yazısı:

"Three iconic cities, three epic stories. Play the genre-defining classics of the original Grand Theft Auto Trilogy: Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City and Grand Theft Auto: San Andreas updated for a new generation, now with across-the-board enhancements including brilliant new lighting and environmental upgrades, high-resolution textures, increased draw distances, Grand Theft Auto V-style controls and targeting, and much more, bringing these beloved worlds to life with all new levels of detail."

"By purchasing Grand Theft Auto: The Trilogy — The Definitive Edition from store.rockstargames.com or the Rockstar Games Launcher by January 5th, 2022, you’ll receive a $10 discount on your next purchase through the Rockstar Games Launcher or Rockstar Web Stores on qualifying products of $15 or more (exchange rates apply). Discount expires January 16th, 2022. For complete details/terms, https://support.rockstargames.com/articles/4407663218067"

Türkçe özeti:
  • Yeni ışıklandırmalar ve çevre geliştirmeleri.
  • Yüksek çözünürlüklü kaplamalar.
  • Geliştirilmiş uzak çizim mesafesi.
  • GTA V tarzında kontroller ve nişan alma sistemi.
  • 5 Ocak 2022'den önce satın alırsanız Rockstar Games Launcher'da harcayabileceğiniz 15 dolar ve üzeri alış verişlerinizde geçerli 10 dolarlık indirim kuponu hediye. Kupon S.K.T. 16 Ocak 2022.
Sistem gereksinimleri:

Minimum:
  • Intel Core i5-2700K / AMD FX-6300
  • Nvidia GeForce GTX 760 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
  • 8 GB RAM
  • 45 GB Storage Space
  • Windows 10
Önerilen:
  • Intel Core i7-6600K / AMD Ryzen 5 2600
  • Nvidia GeForce GTX 970 4GB / AMD Radeon RX 570 4GB
  • 16 GB RAM
  • 45 GB Storage Space
  • Windows 10

Sistem gereksinimleri beklediğimden yüksek geldi. Ya boş bir remastered değil ya da optimizasyonu beceremediler. Karşılaştırma amacıyla GTA V sistem gereksinimlerini altta koydum. Arada baya fark var.

1634335123154.png

Son düzenleme:

ISKA

Seviye 13
Son zamanlarda (1-3 ay arası) Unreal motoru kullanan oyunlarda çökme sorunu yaşayan oldu mu hiç? Girişte oyun açılırken siyah ekranda kalma, ya da oyunu 5-10 dakika oynayıp aniden çökme sorunu. Birçok kişide bu sorun olmuş. Benim de başıma geldi bazı oyunlarda.

naCrimed

En son 6 ay önce görüntüsü paylaşılan ve 2021'in yazında çıkacağı söylenen The Day Before'un yeni fragmanı geldi. Çıkış tarihi 21 Haziran 2022 olmuş.
(21 Haziran 2022)

Yaklaşık 3 aydır bu fragmanı gazlıyorlardı ''Mega Event'' diye ve gösterdikleri görüntü süresi 2.5 dakika... Hâlâ oyuna karşı güvenim çok yok, geliştirici ekip çok garip davranıyor. Birçok kez etkinliği ertelediler, uzun süre sessiz kaldılar, bu fragman gelene kadar oyunun ertelendiğini resmi olarak söylemediler bile. Son olarak fragmanın yönetmeni kimse müziği rastgele seçmiş galiba, bu nasıl müzik seçimidir.

-Famronty-

Torrent-Oyun.com
En son 6 ay önce görüntüsü paylaşılan ve 2021'in yazında çıkacağı söylenen The Day Before'un yeni fragmanı geldi. Çıkış tarihi 21 Haziran 2022 olmuş.
(21 Haziran 2022)

Yaklaşık 3 aydır bu fragmanı gazlıyorlardı ''Mega Event'' diye ve gösterdikleri görüntü süresi 2.5 dakika... Hâlâ oyuna karşı güvenim çok yok, geliştirici ekip çok garip davranıyor. Birçok kez etkinliği ertelediler, uzun süre sessiz kaldılar, bu fragman gelene kadar oyunun ertelendiğini resmi olarak söylemediler bile. Son olarak fragmanın yönetmeni kimse müziği rastgele seçmiş galiba, bu nasıl müzik seçimidir.
Sıfır güven veriyorlar. Bu oyunu böyle çıkarmaları imkansız ya downgrade yiyecek ya da iptal olacak.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
(21 Haziran 2022)

İşte şimdi The Division'dan pek bir farkı kalmadı (zombi teması haricinde).En azından fragmanlarındaki gibi görevlerindeki sinematikimsi anları yaşatabilir diye küçük bir beklentiye girmiştim ama büyük ihtimal The Division'ın çıkmadan önceki hype'ı ve çıktıktan sonraki hayal kırıklığı gibi olacak benim açımdan.Türünden dolayı aşırı beklentim olmadığı için hayal kırıklığı yaşamam ama yine de zombi temalı iyi bir oyun görmek isterdim.

Bu arada oyun türleri hakkında konu açacağım da bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı acaba?
Oyun türleri malum baya bi' çeşitleniyor, varsa bir bilginiz veya kaynağınız, yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Caineiru

keyneyru
Forum Yetkilisi
Beyler fifa 22 de bazı oyuncuların maç esnasında kafalarında ok işaretleri oluyor. Bu okun anlamı nedir? Bir de bu ok kapatılıyor mu? Her yerde aradım ama o okun ne anlama geldiğini bulamadım.
Bir oyun haber sitesinde Settings -> Controller Settings -> Next Player Switch Indicator ayarını Off durumuna getirerek kapatıldığı yazılmış hocam.
Sitenin yazdığına göre savunma yaparken "üstünde ok olan oyuncuya geç" anlamındaymış.
Oyun içinde ise "Savunma yaparken LB'ye bastığında hangi oyuncuya geçeceğini gösterir." yazıyor. HectorJulian

Bir oyun haber sitesinde Settings -> Controller Settings -> Next Player Switch Indicator ayarını Off durumuna getirerek kapatıldığı yazılmış hocam.
Sitenin yazdığına göre savunma yaparken "üstünde ok olan oyuncuya geç" anlamındaymış.
Oyun içinde ise "Savunma yaparken LB'ye bastığında hangi oyuncuya geçeceğini gösterir." yazıyor. HectorJulian
Cevap için teşekkürler hocam. Bu ok ( Aşağı gösteren gri ok) Bilgisayara karşı oynarken Bilgisayarın yönettiği Ronaldonun ya da Messinin de kafasının üzerinde de oluyor. Yani Bilgisayarın savunma yapmadığı oyuncularda da oluyor. Bildiğimiz oyuncu kafası üstündeki üçgen işareti değil.

Oyuna girdiğimde o dediğiniz ayarı kapatıp öyle deneyeceğim.

naCrimed

Bu arada oyun türleri hakkında konu açacağım da bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı acaba?
Oyun türleri malum baya bi' çeşitleniyor, varsa bir bilginiz veya kaynağınız, yardımınızı bekliyorum.
Ben olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım hocam, nasıl yapacağız?

İşte şimdi The Division'dan pek bir farkı kalmadı (zombi teması haricinde).En azından fragmanlarındaki gibi görevlerindeki sinematikimsi anları yaşatabilir diye küçük bir beklentiye girmiştim ama büyük ihtimal The Division'ın çıkmadan önceki hype'ı ve çıktıktan sonraki hayal kırıklığı gibi olacak benim açımdan.Türünden dolayı aşırı beklentim olmadığı hayal kırıklığı yaşamam ama yine de zombi temalı iyi bir oyun görmek isterdim.

Konuyu içerik olarak tam anlamadım ama Oyun türleri olarak başka bir site böyle kategorize yapmış. Belki faydası olur diye atayım.

Ekran Alıntısı.PNG

Elden Ring'in 27 saniyelik oynanış videosu:
Karakterin hareketleri aynı Dark Souls 3. Görüntüsü de Ringed City :D
https://streamable.com/ohtwj8
Dark souls remastered ı daha çok sevsemde pek sorun olacağını sanmıyorum ama biraz estetiksiz gibi geliyor :D bence elden ring yanıltmaz ya sarar hayvan gibi. Hikaye ortam istiyoruz reis grafik değil. Valhalla oynadıysan böyle ruhsuz olacağına grafiği ünity gibi kalsaydı daha iyiydi :D

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Ben olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım hocam, nasıl yapacağız?
Konuyu içerik olarak tam anlamadım ama Oyun türleri olarak başka bir site böyle kategorize yapmış. Belki faydası olur diye atayım.

Ekli dosyayı görüntüle 249591
Kusura bakmayın arkadaşlar, bugün beklemediğim şekilde yoğun olduğum için foruma girip cevap yazamadım.Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Bugün açmak istediğim konu, anket şeklinde olacaktı aslında (başlığı tahmin etmişsinizdir :) ).Tıkandığım nokta örneğin sadece strateji yazarsam yetmez, çünkü birden fazla strateji türü var.Bildiğim kadarıyla sıra tabanlı ve gerçek zamanlı diye 2'ye ayrılıyor.Bir de bunun tarihsel (historical) olanı falan da var.Onların çeşidini vs. pek bilmiyorum.Aynı şekilde indie oyunların çeşitleri, simülasyon oyunlarının çeşitleri, yarış oyunlarının çeşitleri, RPG oyunlarının çeşitleri ve korku oyunlarının çeşitleri var da var yani.Bildiklerimizi bir araya getirirsek güzel bir anket konusu ortaya çıkar diye tahmin ediyorum.

naCrimed

DC Fandome etkinliğinden önemli haberler:

Suicide Squad: Kill the Justice'in yeni fragmanı geldi.
(2022)
Fragman güzel duruyordu hikayeye önem fazlaca verilmiş gibi hissettirdi. Hem tek oyunculu hem CO-OP olması hâlâ biraz endişelendiriyor, umarım Rocksteady dengeyi iyi kurar. Bilmeyenler için oyun açık dünya olacak ve Metropolis'de geçecek. Ayrıca Arkham evreninde geçiyor. Oyun PS5, XSX/S ve PC'ye çıkacak.

Gotham Knight'dan yeni fragman geldi.
(2022)
Bu oyuna karşı heyecanım Suicide Squad'a göre daha az. Suicide Squad'a göre online daha çok kayan bir oyun olacakmış gibi hissettiriyor. Oyun hem eski hem yeni nesil konsollara ve PC'ye çıkacak.

The Batman'den yeni fragman geldi.
(4 Mart 2022)
DC bunun içine etme lütfen. Gayet güzel gözüküyor fragman, merakla bekliyorum. The Dark Knight kalitesinin yarısına sahip olsa bile yine diğer DC filmlerinin üzerine kat ve kat çıkar. Birkaç ay önce çıkan The Suicide Squad iyiydi bu da iyi olsa DC akıllanmaya başladı diyebileceğim artık.

naCrimed

Kusura bakmayın arkadaşlar, bugün beklemediğim şekilde yoğun olduğum için foruma girip cevap yazamadım.Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Bugün açmak istediğim konu, anket şeklinde olacaktı aslında (başlığı tahmin etmişsinizdir :) ).Tıkandığım nokta örneğin sadece strateji yazarsam yetmez, çünkü birden fazla strateji türü var.Bildiğim kadarıyla sıra tabanlı ve gerçek zamanlı diye 2'ye ayrılıyor.Bir de bunun tarihsel (historical) olanı falan da var.Onların çeşidini vs. pek bilmiyorum.Aynı şekilde indie oyunların çeşitleri, simülasyon oyunlarının çeşitleri, yarış oyunlarının çeşitleri, RPG oyunlarının çeşitleri ve korku oyunlarının çeşitleri var da var yani.Bildiklerimizi bir araya getirirsek güzel bir anket konusu ortaya çıkar diye tahmin ediyorum.
Strateji en fazla dallanıp budaklanan tür, en zoru olabilir ayırmakta. Her ne kadar birçok alt türü olsa da çoğu oyun birden fazlasına giriyor.
En uzak olduğum türlerden biri ama bildiğim kadarıyla yazayım.

Gerçek Zamanlı Strateji: Age of Empires, Warcraft, Starcraft..
Sıra Tabanlı Strateji: Civilization, Total War.
Sıra Tabanlı Taktik: XCOM, Gears Tactics.
MOBA: League of Legends ve Dota 2.
Tarihsel: Europa Universalis, Crusader Kings, Hearts of Iron IV.
Eminim ki aklıma gelmeyen Strateji türü daha da vardır.

Yarışlar da bildiğim Arcade ve Simülasyon var.
Simülasyon: Project Cars, Gran Turismo.
Arcade: Forza Horizon, Need For Speed.

Simülasyonlar:
Hayat Simülasyonu: The Sims.
İnşa ve Yönetim Simülasyonu: Cities: Skylines, Frostpunk, Prison Architect, Planet Zoo.

Araç Simülasyonları: Euro Truck Simulator, Bus Simulator, Train Simulator vb. .

RPG'ler.
RPG: Pillars of Eternity, Baldur's Gate, Divinity Original Sin.
Aksiyon RPG: The Witcher, Mass Effect, Fallout 4.
MMORPG: World of Warcraft, New World, The Elder Scrolls Online.
JRPG: Persona, Final Fantasy.

Korku oyunları:
Hayatta Kalma Korku: Resident Evil, The Evil Within, Dead Space, Alien: Isolation.
Psikolojik Korku: Silent Hill, Eternal Darkness, Amnesia.
Aksiyon Korku: Resident Evil 5-6, F.E.A.R. , Doom 3.

Ekstra birkaç tür (Genellikle Indie'lerde popüler):
Metroidvania: Hollow Knight, Ori, The Messenger. AAA oyunlarda kullanılıyor bazen. Batman Arkham Serisi, Control, Dark Souls, Bloodborne.
Rogue-Lite: Dead Cells, Hades, The Binding of Isaac. AAA oyunlarda; Returnal, Deathloop.
Rogue-Like: Darkest Dungeon.
Point & Click Macera: Twelve Minutes, Telltale's The Walking Dead, Oxenfree.

Son düzenleme:

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Strateji en fazla dallanıp budaklanan tür, en zoru olabilir ayırmakta. Her ne kadar birçok alt türü olsa da çoğu oyun birden fazlasına giriyor.
En uzak olduğum türlerden biri ama bildiğim kadarıyla yazayım.

Gerçek Zamanlı Strateji: Age of Empires, Warcraft, Starcraft..
Sıra Tabanlı Strateji: Civilization, Total War.
Sıra Tabanlı Taktik: XCOM, Gears Tactics.
MOBA: League of Legends ve Dota 2.
Tarihsel: Europa Universalis, Crusader Kings, Hearts of Iron IV.
Eminim ki aklıma gelmeyen Strateji türü daha da vardır.

Yarışlar da bildiğim Arcade ve Simülasyon var.
Simülasyon: Project Cars, Gran Turismo.
Arcade: Forza Horizon, Need For Speed.

Simülasyonlar:
Hayat Simülasyonu: The Sims.
İnşa ve Yönetim Simülasyonu: Cities: Skylines, Frostpunk, Prison Architect, Planet Zoo.

Araç Simülasyonları: Euro Truck Simulator, Bus Simulator, Train Simulator vb. .

RPG'ler.
RPG: Pillars of Eternity, Baldur's Gate, Divinity Original Sin.
Aksiyon RPG: The Witcher, Mass Effect, Fallout 4.
MMORPG: World of Warcraft, New World, The Elder Scrolls Online.
JRPG: Persona, Final Fantasy.

Korku oyunları:
Hayatta Kalma Korku: Resident Evil, The Evil Within, Dead Space, Alien: Isolation.
Psikolojik Korku: Silent Hill, Eternal Darkness, Amnesia.
Aksiyon Korku: Resident Evil 5-6, F.E.A.R. , Doom 3.

Ekstra birkaç tür (Genellikle Indie'lerde popüler):
Metroidvania: Hollow Knight, Ori, The Messenger. AAA oyunlarda kullanılıyor bazen. Batman Arkham Serisi, Control, Dark Souls, Bloodborne.
Rogue-Lite: Dead Cells, Hades, The Binding of Isaac. AAA oyunlarda; Returnal, Deathloop.
Rogue-Like: Darkest Dungeon.
Point & Click Macera: Twelve Minutes, Telltale's The Walking Dead, Oxenfree.
Öneriler için teşekkürler dostum.Bugün geç oldu biraz, yarın bendeki türleri de bunlara ekleyip düzgün bir konu açmış oluruz artık.İyi geceler.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt