Torrent-Oyun | Genel Sohbet Alanı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

WARTH

Even in burning wounds, a mind strong as steel!
Çok saçma ve gereksiz ayrıntı gibi gorecegimiz bir sebep çıkacak sonunda muhtemelen. Aa bu muymuş olay dedirtecek. Çünkü bende de sizde de yerli yabancı forumlarda bu sorunu dile getirenlerde genel kani yazilimsal. Mekanik bir sorun olacagini sanmiyorum. Kart daha bir aylik. Monitor iki haftalik. Bunlarda ariza olsa oyunlarda falan basima gelirdi. Komik bir sekilde linkedinde gezinirken ya da youtubeda netflixde falan video izlerken oluyor ara sira. Keske sorunu ve cozumu bulmus biri ciksa da aydinlatsa bizi. Bos yere gpu yu garantiye gondermek istemiyorum. Biktirdi zaten bu pc beni. Cinnet gecirip sonunda camdan asagi atacam, sonra bi sene borcunu odeyecegim bos yere..
Ciddi bir sorun olsa muhtemelen yük altında oluşurdu hocam. Bu rastgele oluşuyor. Bence de önemsiz bir ayrıntıdan dolayı oluşuyor. Şu ana kadar ciddi bir zararını görmedim. Ancak başına buyruk PC'nin kapanması sıkıntı yaratabilir. Şu an için yapılabilecek en iyi şey ekran kartı sürücülerini DDU ile temizce kaldırıp WHQL onaylı sürücüyü tekrar yüklemek. Yapacak bir şey yok.

BIOS ekranı tadında bir hata mı dostum? Benim de arada bir başıma geliyor. PC'yi açarken BIOS ekranı arayüzü ile hata kodu olmayan ''bir şeyler yolunda gitmedi'' gibi bir hata verip açılıyordu. Hiçbir şey de olmadı ama şimdiye kadar.
Yok hocam sadece crackli oyunu açarsın hata bildirimi gelir ya, aynı onun gibi geliyor ama arkada PC normal şekil de kapanıyor.

MuratTamer

Dutch always has a plan..
Ciddi bir sorun olsa muhtemelen yük altında oluşurdu hocam. Bu rastgele oluşuyor. Bence de önemsiz bir ayrıntıdan dolayı oluşuyor. Şu ana kadar ciddi bir zararını görmedim. Ancak başına buyruk PC'nin kapanması sıkıntı yaratabilir. Şu an için yapılabilecek en iyi şey ekran kartı sürücülerini DDU ile temizce kaldırıp WHQL onaylı sürücüyü tekrar yüklemek. Yapacak bir şey yok.

Şu videodaki üç adımı uyguladım. Tabi işe yaradı mı yaramadı mı zaman gösterecek hocam. Sonuçta sık sık olan bir problem değil. Önümüzdeki günlerde tekrar yaşamaz isem düzelmiş demektir. Sizin tavsiyenizi de uygulayıp temiz kurulum yaptım aynı sürücüyü tekrar gpu konusunda. Videoyu da bırakayım belki izlemek istersiniz, işe yararsa yazarım zaten sizde uygularsınız. Basit uygulamalar;

Windows 10 Kernel Power Error *Fix* - YouTube

Kernel Power Error dediği genel bir problem yalnız. Mesela bilgisayarın fişini çekersin ve olay görüntüleyiciye girip baktığında yine Kernel Power görürsün. Ya da pc ye restart atarsın yine aynı şekilde. Bilgisayar beklenmedik bir şekilde kapandığında Kernel Power her zaman olay görüntüleyicisinde çıkar.

MuratTamer

Dutch always has a plan..
Kernel Power Error dediği genel bir problem yalnız. Mesela bilgisayarın fişini çekersin ve olay görüntüleyiciye girip baktığında yine Kernel Power görürsün. Ya da pc ye restart atarsın yine aynı şekilde. Bilgisayar beklenmedik bir şekilde kapandığında Kernel Power her zaman olay görüntüleyicisinde çıkar.
İşte neden bu olay oluyor onu çözmeye çalıştık. Benim pc kapanmıyor genelde. Bir kere bu problemi yaşadığımda restart oldu. Diğerlerinde hep 4-5 saniyelik sanki monitörü aç-kapa yapıyormuşum gibi siyah ekranda kalıp geri geliyordu ekran. Bakalım yukarıdaki videodaki adımları izleyip driverı temiz kurulumla tekrar yükledim. Bu akşam olmadı hiç. Birkaç gün takip edeceğim.

EDIT: Yazdıktan 5-10 saniye sonra oldu :(

buraktolgayılmaz

Torrent-Oyun.com
ulan bende yarım saattir neden nete giremiyorum diyorum oyuna girmek için antivirüs programının çevrim dışı modunu etkinleştirmiştim.Hiçde aklıma gelmedi bu.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Nereye gidiyoruz ya, bu çağın 1050 Ti ı 3,5k ya mı çıkacaktı.
HÖH diyorum başka da bir şey demiyorum.Yaklaşık 1,5 sene önce 2. el olarak 1060'ı 900'e alırken bile 1060'ın fiyatı en fazla 1500 falandı (en iyi modeli).Ki o zamanlar bile Dolar 5-6 civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam.1060'ın alt modeli 1050Ti bile bu kadar uçuk bir rakama satılıyorsa biz oyun oynamamaya yavaş yavaş alışsak mı ne yapsak?! :rolleyes:

Edit: Nerde 3,5'a satılıyor dostum, ben göremedim de. :)

HÖH diyorum başka da bir şey demiyorum.Yaklaşık 1,5 sene önce 2. el olarak 1060'ı 900'e alırken bile 1060'ın fiyatı en fazla 1500 falandı (en iyi modeli).Ki o zamanlar bile Dolar 5-6 civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam.1060'ın alt modeli 1050Ti bile bu kadar uçuk bir rakama satılıyorsa biz oyun oynamamaya yavaş yavaş alışsak mı ne yapsak?! :rolleyes:

Edit: Nerde 3,5'a satılıyor dostum, ben göremedim de. :)
Arkadaş zaten 2. Eli satmış 3.3k ya , Stock gelse en az 3.5 K olur yani fiyat görmedim daha :D . Bazen babam bu PC yi alacağına altın alsaydın şimdi en iyisini toplardın diyor kötü hissediyorum :D.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Arkadaş zaten 2. Eli satmış 3.3k ya , Stock gelse en az 3.5 K olur yani fiyat görmedim daha :D . Bazen babam bu PC yi alacağına altın alsaydın şimdi en iyisini toplardın diyor kötü hissediyorum :D.
Bekle Dolar düşsün, bekle stoğa gelsin, bekle yenisi çıkacak, biriktir daha iyisini alırsın...
Bekle, bekle nereye kadar? Hep ömrümüzden gidiyor valla. :D

Bekle Dolar düşsün, bekle stoğa gelsin, bekle yenisi çıkacak, biriktir daha iyisini alırsın...
Bekle, bekle nereye kadar? Hep ömrümüzden gidiyor valla. :D
Aynen öyle, üzücü. Kimse para kazanmanın en büyük sebebi olan zamanı para ile eşdeğer görmüyor. Sen onla para kazanıyorsun Nasıl para kadar değeri olmaz?

Para olduğunda zamanın olmadığında para nın anlamı yok. Zamanın olduğu ama paranın olmadığı zamanda zamanın anlamı yok. Kim söylemiş unuttum şimdi affetsin :D

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Size güzel haberlerim var arkadaşlar.Kimin ne kadar ilgisini çeker veya umrunda olur bilmiyorum ama çevirmen bir arkadaştan aldığım bilgiye göre Mad Max ve Star Wars: Battlefront 2'nin ücretsiz yamaları yakında çıkacakmış.O arkadaşın söylediğine göre DH'de konusu açılıp bilgilendirmesi yapılacakmış.Az önce baktım, Mad Max için bir konu mevcut ama tam olarak Türkçe yamanın yapıldığına yönelik değil.Yakın zamanda SW: Battlefront 2 ile birlikte konuları açılır büyük ihtimal.Açıkçası pek takip ettiğim bir platform değil, sizden ricam yamanın paylaşıldığını öğrendiğiniz an burdan da bilgilendirmeniz.Şimdiden teşekkür ederim.Bu arada bilmeyen varsa diye söylüyorum SW: Battlefront 2 Anonymous tarafından çevrilmiş.

RUBENム

war. war never changes.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Fazlasıyla sahte gözüküyor oynanış videosu ama umarım gösterileni verir. Ayrıca dediğiniz TLoU'a fazlasıyla benziyor.
Ne kadar garip, TLoU 1 ve 2 için de aynı şeyler söyleniyordu. :)

Sonuç itibariyle animasyon ve oynanış olarak üst seviye bir oynanış sunabildiği kanıtlandı.Bunun da gerçek olmaması için bir sebep yok bence.Ayrıca TLoU 2 kadar yumuşak animasyonları yok bence, sanki onun daha hızlısı gibi.TLoU 2'deki animasyonlar daha gerçekçi hissetiyordu bu arada.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Ne kadar garip, TLoU 1 ve 2 için de aynı şeyler söyleniyordu. :)

Sonuç itibariyle animasyon ve oynanış olarak üst seviye bir oynanış sunabildiği kanıtlandı.Bunun da gerçek olmaması için bir sebep yok bence.Ayrıca TLoU 2 kadar yumuşak animasyonları yok bence, sanki onun daha hızlısı gibi.TLoU 2'deki animasyonlar daha gerçekçi hissetiyordu bu arada.
Hocam sahte dememin sebebi animasyonlar değil genel oynanış videosundan dolayı öyle dedim. Animasyon olarak TLoU2’nin yakınından bile geçemez zaten. Oynanış videosunu izlerken zaten çok ciddi bir şekilde kurgulandığı belli oluyor. Elbette gösterdikleri gibi çıkmasını istiyorum ama bir firmanın hiç yapmadığı bir türe girip böyle bir video yayınlaması, videonun sorunsuz gözükmesi güven vermiyor açıkçası. Ayrıca video Division 1 E3 videosuna benziyor ama çıkışında Division'a ne olduğunu biliyoruz.

TLOU1 ve 2yi ND gibi tecrübeli bir firma yaparken güvenim vardı zaten. Adamlar animasyonlarda her oyunda üst düzeye çıkıyorlardı o yüzden TLOU2de çoğu kişinin (Tomb Raider yapımcısı dahil) ‘’ sahte’’ dediği oynanış videosu izlerken ben kendi içimden ‘’evet yine yapmışlar’’ diyordum.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Hocam sahte dememin sebebi animasyonlar değil genel oynanış videosundan dolayı öyle dedim. Animasyon olarak TLoU2’nin yakınından bile geçemez zaten. Oynanış videosunu izlerken zaten çok ciddi bir şekilde kurgulandığı belli oluyor. Elbette gösterdikleri gibi çıkmasını istiyorum ama bir firmanın hiç yapmadığı bir türe girip böyle bir video yayınlaması, videonun sorunsuz gözükmesi güven vermiyor açıkçası. Ayrıca video Division 1 E3 videosuna benziyor ama çıkışında Division'a ne olduğunu biliyoruz.

TLOU1 ve 2yi ND gibi tecrübeli bir firma yaparken güvenim vardı zaten. Adamlar animasyonlarda her oyunda üst düzeye çıkıyorlardı o yüzden TLOU2de çoğu kişinin (Tomb Raider yapımcısı dahil) ‘’ sahte’’ dediği oynanış videosu izlerken ben kendi içimden ‘’evet yine yapmışlar’’ diyordum.
Aynı kurguyu TLoU 2 nasıl oynanışında da yaşatabildiyse (oyunlar genel olarak kurgudan ibarettir) bu oyunun verebileceğini düşünüyorum.Yanlış anlaşılmasın, kesin yaparlar demiyorum, bunun mümkün olabileceğini düşünüyorum.Ha firmayı vs. ne bilirim ne tanırım ama bu yapamayacakları anlamına gelmiyor bence.Mesela CD Projeckt Red'in de kimse Witcher gibi büyük bir oyun yapabileceğini bilemezdi ama yaptılar.FPS oyunu için millet şüpheliydi ama onu da sorunlu bile olsa yapabildiler (RTX kartlarda düzgün çalışıyor).Sonuç itibariyle hit bir oyun olamasa da çoğu insanın (sistemi iyi olan çoğu insanın) beğenisi kazanan bir oyun oldu.

Bu arada karanlık şehir ortamı bana da The Division'ı hatırlattı.The Divison'daki eksiklik görevlerdeki ruhsuzluktu.Zaten amacı görev ve hikaye sunma değildi o oyunun.Bu oyunda onu verebilirlerse en azından bi' Days Gone kadar ses getirir diye düşünüyorum.Days Gone'ın yapımcısı da pek bilinen bir firma değildi bu arada.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt