Torrent-Oyun | Genel Sohbet Alanı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

MuratTamer

Dutch always has a plan..
Hocam tam olarak olmasa da ekranın kararıp gpu fanının hızlanması başıma gelmiş bir olay.Sebebi aynı mıdır bilmem ama benimkinin sorunu ekran kartının yuvasından hafif oynamış olmasıydı.Tabi ekran geri gelmiyordu bende.Bir de gpu biraz ısınmıştı da.Ben kasayı kapağı açık bir şekilde kullandığım için sebebini kolayca tahmin edip ekran kartının yerini sağlamlaştırdım, bi' kontrol et istersen.
@Transient Ghost peki sizde de online video izlerken mi oluyordu sadece? Bende oyunlarda ya da pc de yüklü filmdir dizidir izlerken bir sorun yok. Kart oturmus durumda bu arada yuvasina.

@melihbass yok hocam nvidiaya gectim. Amd kullaniyordum onda boyle bir sorun yasamamistim.

melihbass

ASASI OLMAYAN KAHIN
arkadaşlar elinde patlamamış uplay valhalla offline hesabı olan varmı oyunun dosyaları bilgisayar da mevcut yardımcı olursanız sevınrım.

WARTH

Even in burning wounds, a mind strong as steel!
Dostlar iyi geceler. Birşey danışacağım. Birkaç gündür pc de bir problem başladı. Şöyleki oyunlarda ve pc deki videolarda sorun yok ancak online bir video izlediğimde tam ekran yaptigimda ekran bir an kararıyor. Sanki monitör kapanmış gibi oluyor, gpu nun fanı biraz hızlanıp birkaç saniye içinde masaüstüne dönüyor ya da pc resetleniyor. İki kez youtubeda bir kez de netflixde video izlerken başıma geldi son birkaç günde. Her seferinde yaşamıyorum bu durumu. Böyle bir şey yaşayan ya da duyan var mı aranızda? Tüm driverlar ve windows güncel pcde.
Hocam ekran karardıktan sonra Windows Arama Çubuğuna ''Güvenilirlik Geçmişi'' yazıp yukarıdaki tablodan hatanın verdiği günü bulup aşağı kısımdan hata koduna bakabilir misiniz? Ekran kartından dolayı LiveKernelEvent hatası veriyor olabilir. Ancak yazılımsal değil, donanımsal bir problem de olabilir. Monitör bağlantısı ile ilgili gibi gibi. Ekran kartı sürücüsünü temiz bir biçimde kaldırıp güncel WHQL sürümü yüklemenizi tavsiye ederim.

MuratTamer

Hocam ekran karardıktan sonra Windows Arama Çubuğuna ''Güvenilirlik Geçmişi'' yazıp yukarıdaki tablodan hatanın verdiği günü bulup aşağı kısımdan hata koduna bakabilir misiniz? Ekran kartından dolayı LiveKernelEvent hatası veriyor olabilir. Ancak yazılımsal değil, donanımsal bir problem de olabilir. Monitör bağlantısı ile ilgili gibi gibi. Ekran kartı sürücüsünü temiz bir biçimde kaldırıp güncel WHQL sürümü yüklemenizi tavsiye ederim.
Hocam technopatta benzer problemi yasayan birine chipseti guncelleyin demisler. Benimde bir tek o guncel degildi. Sabah guncelledim onu. Simdi pc basinda degilim mesai sonrasi aksam dediginiz guvenilirlik gecmisi ve diger tavsiyelere mutlaka goz atacagim. İnsallah donanimsal sorun yoktur yazilimsaldir..

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
@Transient Ghost peki sizde de online video izlerken mi oluyordu sadece? Bende oyunlarda ya da pc de yüklü filmdir dizidir izlerken bir sorun yok. Kart oturmus durumda bu arada yuvasina.

@melihbass yok hocam nvidiaya gectim. Amd kullaniyordum onda boyle bir sorun yasamamistim.
Hayır hocam öyle belli bir şey yaparken değil aniden olan bir şeydi.Dediğim gibi benimkinin sorunu kartın gevşemesinden dolayı oluşan bir sorundu.Malum Gaming X modelleri biraz ağır ve büyük olduğu için anakarta ağır gelmesi normal.Seninkinin olayı farklıdır büyük ihtimal.

f0ze45

Torrent-Oyun.com
Arkadaşlar şuan STEAM 'de EA play 1 aylık üyeliği 29 TL yerine 5.80 TL olarak indirimde ben satın aldım. Oyunları merak edip pahalı diye almayan arkadaşlar için tam deneme fırsatı :) 30 Gün boyunca rahat rahat test edip deneyip isterseniz alabilirsiniz veya aboneliği iptal edip süreniz bitene kadar oyunları oynamaya devam edebilirsiniz. Ben Battlefield 5 için satın aldım bakalım memnun kalırsam yıllık üyelik planlıyorum. Bu fırsat kaçmaz arkadaşlar aklınızda kalan oyunları denemek için tam zamanı.

Arkadaşlar şuan STEAM 'de EA play 1 aylık üyeliği 29 TL yerine 5.80 TL olarak indirimde ben satın aldım. Oyunları merak edip pahalı diye almayan arkadaşlar için tam deneme fırsatı :) 30 Gün boyunca rahat rahat test edip deneyip isterseniz alabilirsiniz veya aboneliği iptal edip süreniz bitene kadar oyunları oynamaya devam edebilirsiniz. Ben Battlefield 5 için satın aldım bakalım memnun kalırsam yıllık üyelik planlıyorum. Bu fırsat kaçmaz arkadaşlar aklınızda kalan oyunları denemek için tam zamanı.
Tabi BF oyunları almıyorsanız. Denemek istediğim tek oyun anthem, gerisi ya hiç ilgimi çekmiyor yada zaten var. Bir sorum olacak oyunları origin den mi açıyor? yani origin le bağlantı kuruyor mu?

Pandemi sürecinde arkadaşlarla oyun oynayalım dedik online oyun(COOP değil) ama düzgün bir oyun bulamadık bir arkadaşın bilgisayarı milattan kalma aklımıza bir MC geldi onuda online yapamadık 2 sorum var
- MC'yi online nasıl yapabiliriz ? Veyahut aynı normal single gibi hayatta kalma temalı server var mı ?
- Online oyun öneriniz var mı ? Milattan önce PC için :D

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Pandemi sürecinde arkadaşlarla oyun oynayalım dedik online oyun(COOP değil) ama düzgün bir oyun bulamadık bir arkadaşın bilgisayarı milattan kalma aklımıza bir MC geldi onuda online yapamadık 2 sorum var
- MC'yi online nasıl yapabiliriz ? Veyahut aynı normal single gibi hayatta kalma temalı server var mı ?
- Online oyun öneriniz var mı ? Milattan önce PC için :D
Onun konusu aşağıda kanka, oraya yere yazsan daha iyi olur, konular karışmasın.

https://www.torrent-oyun.com/threads/oyun-program-oeneri-konusu-suerekli-guencel.504011/page-214

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
O konuyu bulamadım ya ondan buraya yazdım sağolasın :D
Dostum aşağıdaki gibi arama kutusuna yazarak istediğin konuyu bulabilirsin.Mesela ben ''oyun program'' diye aratınca çıktı.İkinci ss'te favorilerine eklemeyi gösterdim.Konuyu favorilerine ekleyerek üstteki 'Favoriler' sekmesinden konuya rahatça ulaşabilirsin.

1611493655142.png

1611493731904.png

MuratTamer

selamlar. Bugun yine oldu ekranın kararıp kapanır gibi olması olayı. Dediğiniz yere girip baktım. Çift tıklayıp içine girdiğimde sorun olay adi: livekernelevent kod kisminda ise:117 yazmakta.

EDIT: Yarım saat sonra tekrar verdi. Bu sefer sorun olay adi: livekernelevent kod kisminda ise:141 yazmakta. Gpu driver en son çıkanı yüklü, oda WHQL zaten. Nette gördüğüm birkaç çözümüde denedim ama işe yaramadı. Visual C++ yüklü olmayabilir falan denmiş tekrar kurdum ama fayda olmadı. İşin ilginç yanı masaüstündeyken ya da oyun esnasında falan hiçbir sorun yok. Şimdiye kadar 8-9 kere olmuştur iki hafta içerisinde bu olay. Son ikisinde linkedin de geziyordum, diğer seferlerinde de youtube da video açıktı. Yani youtube ve linkedin de oluyor. Belki farklı websitelerde ya da anlarda da oluyordur ama bana denk gelmedi henüz. Bu youtube ve linkedin de denk gelmesinden de bilerek bahsettim belki bir çıkarımda bulunabilirsiniz.

@BurakAssassins24

@grey

Son düzenleme:

WARTH

selamlar. Bugun yine oldu ekranın kararıp kapanır gibi olması olayı. Dediğiniz yere girip baktım. Çift tıklayıp içine girdiğimde sorun olay adi: livekernelevent kod kisminda ise:117 yazmakta.

EDIT: Yarım saat sonra tekrar verdi. Bu sefer sorun olay adi: livekernelevent kod kisminda ise:141 yazmakta. Gpu driver en son çıkanı yüklü, oda WHQL zaten. Nette gördüğüm birkaç çözümüde denedim ama işe yaramadı. Visual C++ yüklü olmayabilir falan denmiş tekrar kurdum ama fayda olmadı. İşin ilginç yanı masaüstündeyken ya da oyun esnasında falan hiçbir sorun yok. Şimdiye kadar 8-9 kere olmuştur iki hafta içerisinde bu olay. Son ikisinde linkedin de geziyordum, diğer seferlerinde de youtube da video açıktı. Yani youtube ve linkedin de oluyor. Belki farklı websitelerde ya da anlarda da oluyordur ama bana denk gelmedi henüz. Bu youtube ve linkedin de denk gelmesinden de bilerek bahsettim belki bir çıkarımda bulunabilirsiniz.

@BurakAssassins24

@grey
Hocam bilmem inanır mısınız aynı hata dün gece benim de başıma geldi. Sadece dün gece değil, yaklaşık 4-5 aydır başımda olan bir problem. LiveKernelEvent hatası olduğunu anlamıştım. Monitör kablolarında bir sorun yoksa genellikle ekran titremesi sorununun altından LiveKernelEvent çıkıyor. Bildiğim kadarıyla ekran kartından kaynaklanan bir problem. Gerek yerli gerek yabancı kaynaklara göz gezdirdim fakat bu sorunun neden oluştuğunu, nasıl çözüleceğine dair somut bir veriye ulaşamadım. Ama eskiden her gün veya 2 günde bir başıma gelirken; düzenli olarak ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yükleyince (1-2 ayda bir sefer yapıyorum. öbür türlü zaten hata vermeye başlıyor) sorunun oluşma sıklığının azaldığını fark ettim -artık ayda 1 oluyor-. Kendi geliştirdiğim ilkel bir yöntem. Ancak dediğim gibi, konuyla ilgili düzgün bilgi yok. Veya ben bulamadım. Bir sürü kullanıcı bu sorunla cebelleşirken sorunun kesin kaynağının bulunmaması çok garip.

Ayrıca o an ne yaptığınızla, ekran kartının yük altında olup olmamasıyla bir ilgisi yok sanırım. Tamamen rastgele oluyor. Umarım ciddi bir donanımsal/fiziksel sorun değildir. Ki ben olduğunu düşünmüyorum. Dediğim gibi; bu sorunu 4-5 aydır yaşamaktayım. Şimdiye kadar performansıma, sıcaklığa etki eden garip görünen bir sorunla karşılaşmadım.

Eğer daha önceden sorunu yaşamış veya çözüme kavuşturmuş dostlar varsa yardımcı olurlarsa çok makbule geçer.

Son düzenleme:
Bazen PC yi kapatınca bir hata mesajı geliyor ve öyle kapanıyor başına gelen var mı? :D 2-3 sene dir sadece windows Fotoğraflar ile bu hatayı aldım ama genede sinir bozucu şeyler.

WARTH

Bazen PC yi kapatınca bir hata mesajı geliyor ve öyle kapanıyor başına gelen var mı? :D 2-3 sene dir sadece windows Fotoğraflar ile bu hatayı aldım ama genede sinir bozucu şeyler.
BIOS ekranı tadında bir hata mı dostum? Benim de arada bir başıma geliyor. PC'yi açarken BIOS ekranı arayüzü ile hata kodu olmayan ''bir şeyler yolunda gitmedi'' gibi bir hata verip açılıyordu. Hiçbir şey de olmadı ama şimdiye kadar.

MuratTamer

Hocam bilmem inanır mısınız aynı hata dün gece benim de başıma geldi. Sadece dün gece değil, yaklaşık 4-5 aydır başımda olan bir problem. LiveKernelEvent hatası olduğunu anlamıştım. Monitör kablolarında bir sorun yoksa genellikle ekran titremesi sorununun altından LiveKernelEvent çıkıyor. Bildiğim kadarıyla ekran kartından kaynaklanan bir problem. Gerek yerli gerek yabancı kaynaklara göz gezdirdim fakat bu sorunun neden oluştuğunu, nasıl çözüleceğine dair somut bir veriye ulaşamadım. Ama eskiden her gün veya 2 günde bir başıma gelirken; düzenli olarak ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yükleyince (1-2 ayda bir sefer yapıyorum. öbür türlü zaten hata vermeye başlıyor) sorunun oluşma sıklığının azaldığını fark ettim -artık ayda 1 oluyor-. Kendi geliştirdiğim ilkel bir yöntem. Ancak dediğim gibi, konuyla ilgili düzgün bilgi yok. Veya ben bulamadım. Bir sürü kullanıcı bu sorunla cebelleşirken sorunun kesin kaynağının bulunmaması çok garip.

Ayrıca o an ne yaptığınızla, ekran kartının yük altında olup olmamasıyla bir ilgisi yok sanırım. Tamamen rastgele oluyor. Umarım ciddi bir donanımsal/fiziksel sorun değildir. Ki ben olduğunu düşünmüyorum. Dediğim gibi; bu sorunu 4-5 aydır yaşamaktayım. Şimdiye kadar performansıma, sıcaklığa etki eden garip görünen bir sorunla karşılaşmadım.

Eğer daha önceden sorunu yaşamış veya çözüme kavuşturmuş dostlar varsa yardımcı olurlarsa çok makbule geçer.
Çok saçma ve gereksiz ayrıntı gibi gorecegimiz bir sebep çıkacak sonunda muhtemelen. Aa bu muymuş olay dedirtecek. Çünkü bende de sizde de yerli yabancı forumlarda bu sorunu dile getirenlerde genel kani yazilimsal. Mekanik bir sorun olacagini sanmiyorum. Kart daha bir aylik. Monitor iki haftalik. Bunlarda ariza olsa oyunlarda falan basima gelirdi. Komik bir sekilde linkedinde gezinirken ya da youtubeda netflixde falan video izlerken oluyor ara sira. Keske sorunu ve cozumu bulmus biri ciksa da aydinlatsa bizi. Bos yere gpu yu garantiye gondermek istemiyorum. Biktirdi zaten bu pc beni. Cinnet gecirip sonunda camdan asagi atacam, sonra bi sene borcunu odeyecegim bos yere..

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt