Torrent-Oyun | Genel Sohbet Alanı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

WARTH

Even in burning wounds, a mind strong as steel!
Hiç sormayın valla ya. Yani burada konuştuğumuz mecra gereği ana odak oyun/konsol/pc üçgeni ama hayatımızı sürdürmek için yöneldiğimiz herşey kazancımızla ters düşüyor. Ev kiralarından tutun da marketteki çocuk mamasına kadar herşeye ulaşmak zor hale gelmeye başladı. Üzülüyorum elin conisinin harçlığını biriktirerek aldığı bir elektronik cihaza bir ay çalışıp emek harcayarak kazandığım maaşın tamamının bile yetememesine.

Bu kadar kötü bir manzaraya karşın, toplumca dehşet bir tüketim cılgınlığımız da var. Ulaşması bu kadar zor gözüken tüketim malları yok satıyor. Kimse ben neden bu kadar fazla ödüyorum demiyor. Konsol giriyor stoğa bakmışsın stok tükenmiş. Gpu geliyor web satışa bir saate tükeniyor. Arabalar gereksiz zamlandı piyasa saçmaladı diyor kimle konuşsam e naaptın peki diyorum. Şu kadara aldım arabasız mı kalayım diyor. Hani bazı tipler vardı dalga geçerdik zamanında; asgari ucretle çalışıyor son model telefon alıyor ölümüne vadeli taksitle. İçine kontör yükleyemiyor çaldırıp kapatıyor. Dalga geçerdik. Ama toplumca hepimiz bu profile bürünmeye başlıyoruz farkında olmadan. Orta direk tükendi. Ya zenginsin ya fakir. Ya da daha kötüsü işte yukarıda bahsettiğim zengin taklidi yapmaya çalışan fakir profili.

İçimi döktüm kusura bakmayın yorumunuzu görünce hak verip iki kelamda ben edeyim dedim. Sürçi lisan etiysek affola.
Ne demek hocam, sonuçta burayı forum ortamı yapan da ettiğimiz muhabbetler değil mi? Bana kalırsa bu ekonomi durumu da siyaset üstü bir vaziyet. Ekonomi hakkında konuşmak şu sıralar siyasete girmemeli.

WARTH

Even in burning wounds, a mind strong as steel!
Uzun bir aradan sonra bugün tekrar GeForce Now'u denedim dün forumda dönen muhabbetten sonra.
Belli ki bu sistem iyice hayatımıza girecek. Her yönünden belli. Hatta bu piyasaya kollarını genişleten Amazon, Microsoft, Google ve NVDIA ile birlikte rekabet ortamı oluşacak, bu şekilde streaming/cloud sistemi gitgide ilerleyecek. Yeni dünya düzeninde her şey çok hızlı tüketiliyor. Daha bundan birkaç sene önce GTX serisi yerlere göklere sığdırılmıyorken şimdi RTX yüzünden ''orta-yüksek seviye'' bir grafik kartı olarak görülüyor. Ancak bu streaming gaming modeli yeni bir şey değil, senelerdir çeşitli aplikasyonlar altında geliştirilen bir sistemdi. Ancak büyük çaplı firmaların sahaya inmesiyle bu olay artık bir ''yenilik'' değil, bir dönüm noktası olacak gibi. Kartların üretim maliyeti artınca piyasa fiyatları da artışa geçti. Bu yüzden büyük kitlelere hitap edemeyen NVDIA, kendini bu yeni gelişen sektöre atadı.

Ancak oyunlar hala optimize edilmemiş, onu fark ettim. Örneğin Kingdom Come yağ gibi akarken The Witcher 3 hala pixelleşiyor ve mouse-klavye uyumu hâlâ smooth değil. GFN'den çekilen firmaların çoğunluğunun derdi ise para. Stadia ile anlaşsalar oyunlarını oyuncuların yaklaşık %40'lık bir kısmına tekrardan sattıracaklar. Yani adamların derdi para değil, daha fazla para.
Özel de 30 mbps yaptım 50 denedim olmuyor menüler vs aynı PC de açmışım gibi ama savaş alanı çöp gibi
İşte optimizayondan kastım bu. Oyun içi menüler FHD iken oyun içi görüntü hala 480p'ye düşüyor bazen. Tek sıkıntılı nokta da bu.

Uzun bir aradan sonra bugün tekrar GeForce Now'u denedim dün forumda dönen muhabbetten sonra.
Belli ki bu sistem iyice hayatımıza girecek. Her yönünden belli. Hatta bu piyasaya kollarını genişleten Amazon, Microsoft, Google ve NVDIA ile birlikte rekabet ortamı oluşacak, bu şekilde streaming/cloud sistemi gitgide ilerleyecek. Yeni dünya düzeninde her şey çok hızlı tüketiliyor. Daha bundan birkaç sene önce GTX serisi yerlere göklere sığdırılmıyorken şimdi RTX yüzünden ''orta-yüksek seviye'' bir grafik kartı olarak görülüyor. Ancak bu streaming gaming modeli yeni bir şey değil, senelerdir çeşitli aplikasyonlar altında geliştirilen bir sistemdi. Ancak büyük çaplı firmaların sahaya inmesiyle bu olay artık bir ''yenilik'' değil, bir dönüm noktası olacak gibi. Kartların üretim maliyeti artınca piyasa fiyatları da artışa geçti. Bu yüzden büyük kitlelere hitap edemeyen NVDIA, kendini bu yeni gelişen sektöre atadı.

Ancak oyunlar hala optimize edilmemiş, onu fark ettim. Örneğin Kingdom Come yağ gibi akarken The Witcher 3 hala pixelleşiyor ve mouse-klavye uyumu hâlâ smooth değil. GFN'den çekilen firmaların çoğunluğunun derdi ise para. Stadia ile anlaşsalar oyunlarını oyuncuların yaklaşık %40'lık bir kısmına tekrardan sattıracaklar. Yani adamların derdi para değil, daha fazla para.

İşte optimizayondan kastım bu. Oyun içi menüler FHD iken oyun içi görüntü hala 480p'ye düşüyor bazen. Tek sıkıntılı nokta da bu.
Maalesef bu sistem 5 yılda altın çağına ulaşsa Türkiye ye 10 yılda gelir.

ZireaeL_

г๏lคภtเאє ๔єשค๓..
EA özenerek yaptığı single oyundan bu kadar vurduysa artık Online yaptığı kadar single da yapar. Fallen order dan daha çok satan oyun hangisi?
her oyun Low da bile güzel gözükecek diyorlarda ben hiç görmedim daha

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
EA özenerek yaptığı single oyundan bu kadar vurduysa artık Online yaptığı kadar single da yapar. Fallen order dan daha çok satan oyun hangisi?
her oyun Low da bile güzel gözükecek diyorlarda ben hiç görmedim daha
Şahsen son zamanlarda çıkan birkaç oyunu low'a alsam bile öyle aman aman bir fark göremiyordum.Low kavramının yavaş yavaş yok olacağını düşünüyordum hatta.Tabi her oyunda öyle olmuyor, bazı oyunlarda oyun çamur gibi de gözükebiliyor.

EA konusuna gelecek olursak; ben olaya EA olarak değil de EA'in esiri olmuş firmalar açısından bakıyorum.Örneğin EA oyunu değil de BioWare veya Respawn oyunları olarak bakıyorum.Örneğin Titanfall 2'yi beğenince aklıma EA değil, Respawn geldi.Aynı şekilde Jedi'ı oynamadım ama onun da başarısı yine Respawn'a yazılır.Yalnız Anthem ve Mass Effect Andromeda aklıma gelince aklıma sadece BioWare değil aynı zamanda EA de geliyor.EA burda biraz günah keçisi olarak duruyor ama hak ettiği gerçeği de var.Sayısız firmanın sonunu getiren ve iyi firmaların da zorla online yapmasını isteyen bir firmaya başka gözle bakılamıyor maalesef.

Son düzenleme:

nik

Torrent-Oyun.com

Sonat Doğu

Torrent-Oyun.com
AMD yeni WHQL sürüm yayınladı 20.11.2 6000 serisi destekli olacak haberiniz olsun.
bende çok büyük sıkıntı çıkardı o sürüm direk kaldırdım normalde 32-33 derecede çalışan kart o güncellemeden sonra 45 derecelerde çalışmaya başladı 6000 serisi kullanan var mı bilmiyorum ama sadece o kartlar düşünülerek yapılmış gibi not: RX 5700

RUBENム

war. war never changes.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt