Torrent-Oyun | Genel Sohbet Alanı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Oyunda bir çok yetenek var. Ama çoğu özellikle bosslara karşı çok da etkili değil. Öğrenmen gereken iki hareket var. Birincisi doğru zamanda deflect yapmak. DS deki gibi boss saldırılarından kaçman pek mümkün değil. Eğer kaçmaya çalışıyorsan baştan yanlış yapıyorsun demektir. İkincisi ise shift ile yaptığın mikiri counter hareketi. Özellikle mızraklı bossları karşı bu hareketi öğrenmeden savaşmak intihar demek. Oyunun kilit noktası bu söylediğim iki hareket. Sen nereye kadar geldin oyunda? Tahminim kelebek teyzede bırakmışsındır.
Baştan belirtiyim yorumdaki sinir oranı %0. :D

Oyunu bıraktığım falan yok, en ufak hatada canın önemli bir kısmı gidince konsantre olmak daha zor hale geliyor.Dediğim gibi kıyıdan köşeden kaçarak bölüm geçmek de istemediğim için her npc'ye dalıyorum.Npc'ler sorun değil de mini boss'lara gitmeden önce 1 darbe bile almış olsam o 1 darbe çok önemli bir eksiklik oluyor.Yine orayı da birkaç denemede geçmeyi başarırım ama bu artık roguelike'a döneceği için (hiç sevmediğim bir tür, challenge gibi devamlı öl başa dön) ve bu artık bana zevk vermediği için başka bir şekilde oynamaya karar verdim.

Ben oyunları film tadında senaryolarını deneyimleyip bir süre sonra bitmesi için oynarım.Nasıl ki bir oyun serisinin birkaç oyun sonra bitmesi gerektiğini düşünüyorsak bir oyun da öyle bitmeli.Ha hikaye klişe veya sıradansa oynanışındaki çeşitlilik ve eğlencesine bakarım ki o da bir süre sonra bitmesi gerekiyor.Aksi durumda online oyunlardaki sürekli kapış olayına döner.Roguelike türü de buna yakın bir tür.Oyun tamamıyla casual olsun demiyorum ama en azından bir npc öldürdüğümde azıcık da olsa can yenilesin ki damage yediğime pişman olmayayım.

Oyundaki savunma hareketlerini yavaş yavaş öğrenmiş durumdayım.Zaten öğrenmeden ileri gitmek mümkün değil.Zamanlama konusunda da bir sıkıntım yok.Ama işte saldırı yaparken atak yemen canını rakibe vurduğun damage'e oranla daha fazla götürdüğü için konsantre ilk denemede olmasa bile bir süre sonra bozuluyor.Şu dash hareketi de düzgün çalışmadığı için bir dash yapıp vurma gibi bir şey de yapamıyorsun.Anca rakibini yoracan da o zaman bir küçük damage vurabiliyorsun.

Edit: Bu arada kaldığım yer uzun mızraklı bir mini boss (3 yıl önce bölümünde).Fazla denemedim.

Baştan belirtiyim yorumdaki sinir oranı %0. :D

Oyunu bıraktığım falan yok, en ufak hatada canın önemli bir kısmı gidince konsantre olmak daha zor hale geliyor.Dediğim gibi kıyıdan köşeden kaçarak bölüm geçmek de istemediğim için her npc'ye dalıyorum.Npc'ler sorun değil de mini boss'lara gitmeden önce 1 darbe bile almış olsam o 1 darbe çok önemli bir eksiklik oluyor.Yine orayı da birkaç denemede geçmeyi başarırım ama bu artık roguelike'a döneceği için (hiç sevmediğim bir tür, challenge gibi devamlı öl başa dön) ve bu artık bana zevk vermediği için başka bir şekilde oynamaya karar verdim.

Ben oyunları film tadında senaryolarını deneyimleyip bir süre sonra bitmesi için oynarım.Nasıl ki bir oyun serisinin birkaç oyun sonra bitmesi gerektiğini düşünüyorsak bir oyun da öyle bitmeli.Ha hikaye klişe veya sıradansa oynanışındaki çeşitlilik ve eğlencesine bakarım ki o da bir süre sonra bitmesi gerekiyor.Aksi durumda online oyunlardaki sürekli kapış olayına döner.Roguelike türü de buna yakın bir tür.Oyun tamamıyla casual olsun demiyorum ama en azından bir npc öldürdüğümde azıcık da olsa can yenilesin ki damage yediğime pişman olmayayım.

Oyundaki savunma hareketlerini yavaş yavaş öğrenmiş durumdayım.Zaten öğrenmeden ileri gitmek mümkün değil.Zamanlama konusunda da bir sıkıntım yok.Ama işte saldırı yaparken atak yemen canını rakibe vurduğun damage'e oranla daha fazla götürdüğü için konsantre ilk denemede olmasa bile bir süre sonra bozuluyor.Şu dash hareketi de düzgün çalışmadığı için bir dash yapıp vurma gibi bir şey de yapamıyorsun.Anca rakibini yoracan da o zaman bir küçük damage vurabiliyorsun.

Edit: Bu arada kaldığım yer uzun mızraklı bir mini boss (3 yıl önce bölümünde).Fazla denemedim.
Seven Spears sanırım kaldığın boss.

BlackAncalagon

Çay içen adamdan zarar gelmez.
24 Eylül de Epic yeni bir bedava bomba yapacak söylentisi var, oyunun ise Red Dead Redemption 2 olduğu söyleniyor.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Seven Spears sanırım kaldığın boss.
Yok o kadar ilerlemedim daha.Benim kaldığım mini boss daha ince yapılı, beyaz giyinimli biriydi.Zaten oyuna birkaç gün önce başladım.Her gün de oynayamadığım için yavaş yavaş ilerliyorum.Yanındaki npc'ler yüzünden ölmüştüm bu arada.

maxresdefault.jpg

24 Eylül de Epic yeni bir bedava bomba yapacak söylentisi var, oyunun ise Red Dead Redemption 2 olduğu söyleniyor.

Bu video benim de ana sayfama düştü.Büyük ihtimal click-bait olsun diye yapmıştır.Söylentisi vardır orası başka.Ama doğruluğu çok muamma.Bu arada videoyu da sonuna kadar izledim.Kendisi de söylüyor.

Ekran görüntüleri konusundaki mesajları gördümde buraya yazayım dedim, orayı karıştırmıyım daha fazla :p RDR2 her ne kadar taş gibi oyun olsa da hatalı denebilecek yanları var. Hantallık oyunda gerçekten var, gerçekçilik dışında çok hantal kalıyor karakterler. TLOU 2 de aynı kalitede hemen hemen fakat onunda eksiklikleri var, dört dörtlük oyun çıkması çok zordur zaten. Bana kalırsa TLOU2nin rezil bir hikayesi vardı mesela, bunlar kişisel zevklerle alakalı bir şey. Hah ama kesin olan bir şey varsa Gta 4 Gta5ten daha kaliteli bir oyundur :D

Ama ne olursa olsun RDR'ye GTA'nın skin giydirilmiş hali denmek çok yanlış olur. Oyun geçtiği dönemi çokta güzel yansıtıyor, kurak alanlarıda yeteri kadar var. Ayrıca açılışı ve epilogue kısımlarının -en azından açılış kısmı için eminim- yavaş olması harika bir süreç, insanı ortama sokuyor her şeyi yavaş yavaş anlatıyor. Tamam belki epilogue kısımları daha hızlı başlayabilirdi ama orda da malum karakterin geçmişine derinlik kattılar, hoştu yani. GTA5te olduğu gibi soygunun içinde, çatışmanın ortasında saf aksiyonla başlangıç çok hoşuma gitmiyor ve oyundan kopartıyor açıkçası.

Bak ya, finali merak ettim şimdi. :)
Galiba oyunu beğenmeyenleri büyük bir kısmı final sahnesinden dolayı beğenmemiş..

Şuan birçok insan o hantal diye tabir edilen (öyle olmadığını kastetmiyorum) animasyonların Mafia 1'in Remake'inde de olmasını istiyor ki biraz daha gerçeklik olsun oyunda.Mafia 3'teki gibi takır takır adam öldürmek o eski Mafia'ların tadını veremeyeceği düşünülüyor.Bence de RDR 2'deki animasyonlar Mafia Remake'te de olması gerekiyor.Hızlı oynanış bazen, insanı atmosferden koparabiliyor.Gerçi Mafia 1'in kendine özgü gerçekçi mekanikleri de var.Onları da kullanabilirler (inşallah kullanmışlardır).

RDR2de ki kadar hantal bir oynanış Mafia'ya yakışmaz bence çünkü gerçekten baymaya başlıyor bir yerden sonra ama bir iki tık üstü muazzam olurdu

Son düzenleme:

Transient Ghost

Ekip Lideri
Ekran görüntüleri konusundaki mesajları gördümde buraya yazayım dedim, orayı karıştırmıyım daha fazla :p RDR2 her ne kadar taş gibi oyun olsa da hatalı denebilecek yanları var. Hantallık oyunda gerçekten var, gerçekçilik dışında çok hantal kalıyor karakterler. TLOU 2 de aynı kalitede hemen hemen fakat onunda eksiklikleri var, dört dörtlük oyun çıkması çok zordur zaten. Bana kalırsa TLOU2nin rezil bir hikayesi vardı mesela, bunlar kişisel zevklerle alakalı bir şey. Hah ama kesin olan bir şey varsa Gta 4 Gta5ten daha kaliteli bir oyundur :D

RDR2de ki kadar hantal bir oynanış Mafia'ya yakışmaz bence çünkü gerçekten baymaya başlıyor bir yerden sonra ama bir iki tık üstü muazzam olurdu
Maalesef oynamadığım için o hantallığın seviyesini bilmiyorum.O hantallık kişiden kişiye göre de değişebilir, platformdan platforma göre de.Örneğin pc'deki kolay kolay ile konsoldaki joystick kontrolü birbirinden farklı hassasiyete sahipler.Kimi oyun gamepad ile oynanması tavsiye edilirken kimi oyunda pc'de daha rahat oynanabilir olabiliyor.Ben RDR 2'dekine benzer bir animsayon sistemi olmasını istiyorum çünkü o Mafia atmosferini hızlı hızlı deneyimlemek bana filmvari senaryoyu iyi yaşatamayacak kanısındayım.Ama söz edildiği gibi bıktıracak seviyede de olmaması gerekiyor tabi ki de.

Bu arada GTA 4'ü oynamadım ama GTA 5 hikaye anlamında yetersiz bir oyundu.Bildiğim kadarıyla da GTA 4 hiakyesiyle beğenilmiş bir oyun.Bir ara oynayacağım diye kendime söz verdim ama henüz oynamaya fırsat bulamadım. :)

Maalesef oynamadığım için o hantallığın seviyesini bilmiyorum.O hantallık kişiden kişiye göre de değişebilir, platformdan platforma göre de.Örneğin pc'deki kolay kolay ile konsoldaki joystick kontrolü birbirinden farklı hassasiyete sahipler.Kimi oyun gamepad ile oynanması tavsiye edilirken kimi oyunda pc'de daha rahat oynanabilir olabiliyor.Ben RDR 2'dekine benzer bir animsayon sistemi olmasını istiyorum çünkü o Mafia atmosferini hızlı hızlı deneyimlemek bana filmvari senaryoyu iyi yaşatamayacak kanısındayım.Ama söz edildiği gibi bıktıracak seviyede de olmaması gerekiyor tabi ki de.

Bu arada GTA 4'ü oynamadım ama GTA 5 hikaye anlamında yetersiz bir oyundu.Bildiğim kadarıyla da GTA 4 hiakyesiyle beğenilmiş bir oyun.Bir ara oynayacağım diye kendime söz verdim ama henüz oynamaya fırsat bulamadım. :)
Deneme şansın olursa mutlaka Rdr 2 yi dene. Yani Arno arkadaşın dediği şeyi bir kenara bırakarak söylüyorum, o hantallığın sebebi maalesef oyundaki gerçekçilik. Adamlar feci şekilde gerçekçiliğe takmış durumdalar. Mermi bile craft ederken tek tek craftlıyorsun. Neredeyse her şeye animasyon falan yapmışlar. Bu kadar gerçekçiliğin bedeli de bu hantallık. Ki ben çok seviyorum bu hantallığı..

Oyunda azıcık renk olsaymış şu an GTA5 yerine GTA4 konuşulurdu :p

Ayrıca Cyberpunk gayet yenilikçi bir oyun, daha önce bu bütçeyle yapılan açık dünya/rpg oyunu hatırlamıyorum ben. Karakteri bu kadar detaylandırdığımız ve karakter geçmişlerine göre oyundaki diyalogların ve gidişatın değiştiği bir oyunda hatırlamıyorum. Ayrıca bu adamların elinin altından Witcher gibi bir oyun çıktı ki bu oyuna tam RPG demek imkansız sizde taktir ederseniz, işte bu adamlar tam bir RPG oyununu büyük yeniliklerle getiriyorlar

Deneme şansın olursa mutlaka Rdr 2 yi dene. Yani Arno arkadaşın dediği şeyi bir kenara bırakarak söylüyorum, o hantallığın sebebi maalesef oyundaki gerçekçilik. Adamlar feci şekilde gerçekçiliğe takmış durumdalar. Mermi bile craft ederken tek tek craftlıyorsun. Neredeyse her şeye animasyon falan yapmışlar. Bu kadar gerçekçiliğin bedeli de bu hantallık. Ki ben çok seviyorum bu hantallığı..
Yok yok gerçekçilik dışında bir hantallık var oyunda yoksa rdr2de ki gerçekçilik olayına bende bayılıyorum fakat bunun dışında karakterler fazla hantal

Hatta bak oynadın mı bilmiyorum ama oyunu ikinciyi-üçüncüyü oyna belli aralıklarla oyunun "çizgisel" olduğu bile dikkatini çekiyor

Son düzenleme:
Oyunda azıcık renk olsaymış şu an GTA5 yerine GTA4 konuşulurdu :p

Ayrıca Cyberpunk gayet yenilikçi bir oyun, daha önce bu bütçeyle yapılan açık dünya/rpg oyunu hatırlamıyorum ben. Karakteri bu kadar detaylandırdığımız ve karakter geçmişlerine göre oyundaki diyalogların ve gidişatın değiştiği bir oyunda hatırlamıyorum. Ayrıca bu adamların elinin altından Witcher gibi bir oyun çıktı ki bu oyuna tam RPG demek imkansız sizde taktir ederseniz, işte bu adamlar tam bir RPG oyununu büyük yeniliklerle getiriyorlar

Yok yok gerçekçilik dışında bir hantallık var oyunda yoksa rdr2de ki gerçekçilik olayına bende bayılıyorum fakat bunun dışında karakterler fazla hantal

Hatta bak oynadın mı bilmiyorum ama oyunu ikinciyi-üçüncüyü oyna belli aralıklarla oyunun "çizgisel" olduğu bile dikkatini çekiyor
İkinci kere oynamadım. Bir gün mutlaka oynarım ancak yakın zamanda değil. Yaklaşık bir 25 gündür falan online kısmına sardım orada takılıyorum şuanlık.

İkinci kere oynamadım. Bir gün mutlaka oynarım ancak yakın zamanda değil. Yaklaşık bir 25 gündür falan online kısmına sardım orada takılıyorum şuanlık.
Dene dene ikinciyi oynamayı. Tahmini olarak olacakları söyleyeyim, ilk oynayışına göre aldığın zevk azalacak. Oyunun çizgisel yapısı çok dikkat çekecek ve o hantallık hissini yaşayacaksın <3 Ama yinede taş gibi oyun

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
Ben de ekran görüntüleri konusunu dağıtmamak için buraya RDR2 hakkında birkaç şey yazacağım.
İlk başta şunu söyleyeyim daha yeni 5. Kısıma geçtim, oyunu direkt bam güm hikaye giderek değil her şeyi tecrübe ederek oynuyorum avlanmasından yan görevlere, at sürmesinden soygun yapmasına her şeyi deniyorum ve hiçbir şey sıkmadı.

Şu ana kadar çıkmış en detaylı açık dünya oyunudur benim görüşümde ki bunu daha oyunu bitirmeden rahatlıkla söyleyebiliyorum ve Rockstar tekrar yapana kadar en iyi olmaya devam edecektir.

Sıkıntılı kontrol mekanikleri beni çok rahatsız etmese de şikayet edenleri de anlayabiliyorum. Rockstar uzun zamandır aynı mekaniği kullanıyor. Özellikle konsol kısmında auto-aim kullanmayı sevmeyen birçok insan var buna ben de dahilim ama rockstar oyunlarında auto aim olmadan oynamak çok sıkıntı oluşturuyor. At kullanırken auto aim olmadan nişan almayı düşünemiyorum bile. İnternette bir sürü yazı ve video bulabilirsiniz ''RDR2 için en iyi kontrol ayarları nedir'' diye. PC'ye ileride oyunu alırsam eminin ki çok daha rahat hissettirecektir m+k ile.

Grafiksel ve animasyonlar olarak çok olmasa da TLOU:2'nin biraz gerinde kalmış gibi geldi. Elbette birinin açık dünya diğerinin çizgisel olması sebebi var tabii.

Oyunla alakalı şu anlık söyleyebileceğim 2 küçük negatif şey var.

1- Şeref sisteminin düzgün çalışmaması. Şöyle örnek vereyim: Polislerle çatışmadayız görev olduğu için silahla sıkıp öldürdüğünde şeref sistemi etkilenmiyor bomba atıp yaksan da bir şey olmuyor ama eğer gidip yumruk atarsan ki ben yakın dövüşü çok seven birisi olarak yumruk atmak istiyorum oyun direkt şeref puanının büyük bölümünü alıyor. Ayrıca Oyunun 2. kısmından beri şerefim sabit ilerlemiyor arkadaşlarıma sorduğumda oyunun sonlarına doğru birden ilerlediğini söylediler.

2- Oyunda yaptığınız şeylere göre birden oyunun zorlaştırması. Mesela challange yapacaksanız yapmanız gereken şey de 10 tane bir hayvanı öldürmek bu challange başladığı an açık dünyada öldürmeniz gereken hayvanlar var oluştan siliniyor. Normalde her at sürüşünüzde onlarca göreceğiniz hayvanları bir daha göremiyorsunuz.

Bunlar puan kırılacak şeyler değil sadece aklıma takılan ufak şeyler yoksa RDR2 kesinlikle oynanması gereken bir oyun.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Dostlar şu işaretlediğim konuya girerken virüs uyarısı veriyor.Sizde de böyle mi?

Screenshot_1.png Screenshot_2.png

melihbass

ASASI OLMAYAN KAHIN

kanka o haber yalan haber öyle birşey gündem de değil gta v bile kaç yıl sonra anca bedeva yapabildiler ki rdr 2 epic store dediğin tarih de verirse ki zannetmiyorum efsane olurdu ama imkansız şu şartlarda. ben gidim satın alam belki o zaman ücretsiz yaparlar :D

RUBENム

war. war never changes.
RDR2'nin bedava verilme ihtimali yok. GTA 5 bedava olarak verildiğinde 7. yılını tamamlamıştı. RDR2 ise henüz daha 2. yılını doldurdu.

Verilecek oyun Conan Exiles olabilir. Steam'de gördüğüm kadarıyla yeni DLC çıkmış oyun için. Geçtiğimiz dönem Epic'in Conan'ı vereceği söyleniyordu ama sonradan iptal oldu sanırım o iş.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Beyler eski laptop'umda Bios'a girip Sanal Teknolojisi (Virtual Technology) denen ayarı etkinleştirmem gerekiyor ama hangi tuşa basarsam basayım laptop Bios'a girmiyor.Başlangıçta ekranın sol üst köşesindeki çizginin oynaması dışında bir tuş göstergesi ve Toshiba logosu yer almıyor.Laptop'un kendi klavyesi de çalışmıyor bu arada.Harici bir klavyesi var, başlangıçta çalışmıyor büyük ihtimal.Farklı yöntemlerle girmek istiyorum ama pek işe yarayan yöntem bulamadım.Örneğin aşağıdaki yöntemi deneyecektim fakat sistem UEFI değil.Başka yöntem bilen arkadaşların yardımı bekliyorum, lütfen yardımınızı esirgemeyin, şimdiden teşekkürler.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Beyler eski laptop'umda Bios'a girip Sanal Teknolojisi (Virtual Technology) denen ayarı etkinleştirmem gerekiyor ama hangi tuşa basarsam basayım laptop Bios'a girmiyor.Başlangıçta ekranın sol üst köşesindeki çizginin oynaması dışında bir tuş göstergesi ve Toshiba logosu yer almıyor.Laptop'un kendi klavyesi de çalışmıyor bu arada.Harici bir klavyesi var, başlangıçta çalışmıyor büyük ihtimal.Farklı yöntemlerle girmek istiyorum ama pek işe yarayan yöntem bulamadım.Örneğin aşağıdaki yöntemi deneyecektim fakat sistem UEFI değil.Başka yöntem bilen arkadaşların yardımı bekliyorum, lütfen yardımınızı esirgemeyin, şimdiden teşekkürler.

Koskoca forumda bi' bilen yok mu ya?o_O

nik

Torrent-Oyun.com

anladığım kadarıyla laptop a elektrik geliyor yalnız biosa girmiyor ve açılmıyor.
bıos pilini sök tak diyecektim ama laptop da o iş zor, ayrıca bir elekrtik dalgalanması biosu çökertmiş olabilir, bios güncellenebilir ama öncesinde biosun açılması lazım gibi görünüyor o da bios pilini çıkarmakla olabilir, başka alternatif aklıma gelmedi, kritik bir sorun, açılsa alternatifler çoğalırdı.

son çare baktın olmuyor videosunu izleyerek tornavidayla laptobu aç, pilini bataryası vs. çıkarıp bir dakika sonra tekrar tak, donanım kablolarının temas ettiğinden emin ol

Son düzenleme:
KAIROS'tan isteyecektim de kendisi Emektar olmuş, nick değişimi için kime başvurmamız lazım?

iyi akşamlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt