Gaming pc'ye program kurarsak (Kilitlendi)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar gaming pc'ye photshop, ofis programları, visuai ++ yazılım programları kurarsak performansımı etkiler mi? Aklıma takıldı kurmak istemiyorum ama okul için mecburiyet gerekti. Performansa çok özen gösteririm. Oyun dışında hiç program yüklemezdim. Doğru bilgiye ulaşmak istiyorum.

Arkadaşlar gaming pc'ye photshop, ofis programları, visuai ++ yazılım programları kurarsak performansımı etkiler mi? Aklıma takıldı kurmak istemiyorum ama okul için mecburiyet gerekti. Performansa çok özen gösteririm. Oyun dışında hiç program yüklemezdim. Doğru bilgiye ulaşmak istiyorum.
vmware visual studio code brackets android studio yüklü pc başlangıcında açık bırakmazsan hiçbir etkisi olmaz(açık bıraksanda olmazda ben kapatıyorum genede) kısaca oyun oynarken arkada açık değilse bir etkisi yok

melihbass

Seviye 999
arkadaş gaming vs diye ayrım yapmayın diger pclere ayıp ediyonuz bak ne istersen kur kanka şehir efsanelerine inanma sallayan iyi sallamış.bu arada visual++ kurdugun makina daha verimli çalışır kütüphane olarak diger uygumalar da iş görür.

demek istedigim oyun icin kullandigim pc(gaming)

bende emin olmak istedim, o sebepten arastirmak istedim. siz oyle diyorsaniz oyledir.

calismasa dahi fps dusururmu, rami kullanirmi, bundan tereddut ettim.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
demek istedigim oyun icin kullandigim pc(gaming)

bende emin olmak istedim, o sebepten arastirmak istedim. siz oyle diyorsaniz oyledir.

calismasa dahi fps dusururmu, rami kullanirmi, bundan tereddut ettim.
Arkadaşların da dediği gibi arka planda çalışmıyorsa performansını etkilemez.Çok güçlü bir pc'yse açık olsa da etkilemez de sen yine en kötü senaryoya göre hareket et (çok iyi pc'de 32 GB Ram, kabaca i9 işlemci ve 2080 veya 3060 vs olur).

Örneğin aşağıdaki gibi CPU, Bellek ve Disk'e tıklayarak en çok kullanan diye sıralayıp en çok kullanan programı üste taşıyabilirsin.Sıkıntı yaratacak kadar kullanan bir programsa, programa sağ tıklayıp görevi sonlandır yaparsın.Pc'nin açılış hızını etkileyen bir program da varsa onu da 2. görselde gösterdiğim gibi programa sağ tıklayıp ''devre dışı'' yaparak sen açmadığın sürece açılmamasını sağlayabilirsin.

1618062290422.png

1618062644126.png

Arkadaşların da dediği gibi arka planda çalışmıyorsa performansını etkilemez.Çok güçlü bir pc'yse açık olsa da etkilemez de sen yine en kötü senaryoya göre hareket et (çok iyi pc'de 32 GB Ram, kabaca i9 işlemci ve 2080 veya 3060 vs olur).

Örneğin aşağıdaki gibi CPU, Bellek ve Disk'e tıklayarak en çok kullanan diye sıralayıp en çok kullanan programı üste taşıyabilirsin.Sıkıntı yaratacak kadar kullanan bir programsa, programa sağ tıklayıp görevi sonlandır yaparsın.Pc'nin açılış hızını etkileyen bir program da varsa onu da 2. görselde gösterdiğim gibi programa sağ tıklayıp ''devre dışı'' yaparak sen açmadığın sürece açılmamasını sağlayabilirsin.

Ekli dosyayı görüntüle 244865

Ekli dosyayı görüntüle 244866
Ekstra olarak orada olmayan programları alttaki resimde en altta hizmetleri aça tıklayarak kapatabilirsin. Örnek olarak SQL server orada görünmüyor.
Görev_Yöneticisi.png

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
sağolun.

1050 ti
8gb ram
i3 7.nesil
Gaming(!) diye satılan normal hazır bir pc bu dostum, arka planda program açmasan bile oyun oynamakta zorlanacaksın, bilgin olsun.Yine de dediğimiz gibi arka planda gereksiz program çalıştırmaman yararına olacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt