Format Sonrası Mikrofon Sorunu

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Merhaba arkadaşlar
UZUN YAZDIM KUSURA BAKMAYIN SORUNU DETAYLI ANLATMAK İÇİNDİ.

Ben steel series arctis 1 giriş seviyesi kablolu kulaklıgı kullanıyorum ve geçtiğimiz günlerde bilgisayarıma format attım format attıktan sonra ekran kartı ve anakart driverlerimi kutusunun içindeki CD ler ile kurdum ardından windowsu etkinleştirdim ve tüm windows güncelleştirmelerini yaptım daha sonra microsoft store ye girip tüm uygulamaları da güncelledim ardından kulaklıgımı bilgisayara taktım ve discord a girdiğimde karşımdaki insanlara sesimin normalden az gıttıgını hatta zaman zaman gıtmedıgı şikayetlerini aldım. Formattan önce hangi ayarlarım kuruluysa yine aynı ayarları yaptım eskiden 0db ses ayarında sesım aşırı net ve temiz gidiyordu ama suan +10db yapıyorum ve duyulmadıgımı sesimin kısık oldugunu soyluyorlar defalarca kez anakart driverlerini ve realtek driverlerini silip silip yükledim ama eski haline getiremedim. Hatta sorunun belki mikrafonumda oldugunu dusunup pc den cıkartıp kulaklıgı telefona taktım ve o sekılde dc ye telefondan girdim ama telefondan girdiğimde sesim karşıya çok temiz bir şekilde gidiyor ne yaptıysam çözemedim arkadaşlar o yüzden bu kadar uzun yazdım çünkü 3 gündür bu sorunla uğraşıyorum bilen birisi varsa lütfen yardım etsin!!!

BÖ > EASY <

easy peasy lemon squeezy
Kulaklığın yazılımı yok mu onu indirip kurmayı denedin mi sorun discord kaynaklıda olabilir discord ayarlarını gözden geçir skype yada steam üzerinden konuştuğunda sesin nasıl gidiyor?

Kulaklığın yazılımı yok mu onu indirip kurmayı denedin mi sorun discord kaynaklıda olabilir discord ayarlarını gözden geçir skype yada steam üzerinden konuştuğunda sesin nasıl gidiyor?
Kulaklığın yazılımı yok malesef kulaklıgı telefona takıp dc gırdıgımde o sorun olmuyor bende son care 20db ye cektım mıkrafon ayarını o sekılde kullanıyorum

GREY

[TechGuy]
Merhaba arkadaşlar
UZUN YAZDIM KUSURA BAKMAYIN SORUNU DETAYLI ANLATMAK İÇİNDİ.

Ben steel series arctis 1 giriş seviyesi kablolu kulaklıgı kullanıyorum ve geçtiğimiz günlerde bilgisayarıma format attım format attıktan sonra ekran kartı ve anakart driverlerimi kutusunun içindeki CD ler ile kurdum ardından windowsu etkinleştirdim ve tüm windows güncelleştirmelerini yaptım daha sonra microsoft store ye girip tüm uygulamaları da güncelledim ardından kulaklıgımı bilgisayara taktım ve discord a girdiğimde karşımdaki insanlara sesimin normalden az gıttıgını hatta zaman zaman gıtmedıgı şikayetlerini aldım. Formattan önce hangi ayarlarım kuruluysa yine aynı ayarları yaptım eskiden 0db ses ayarında sesım aşırı net ve temiz gidiyordu ama suan +10db yapıyorum ve duyulmadıgımı sesimin kısık oldugunu soyluyorlar defalarca kez anakart driverlerini ve realtek driverlerini silip silip yükledim ama eski haline getiremedim. Hatta sorunun belki mikrafonumda oldugunu dusunup pc den cıkartıp kulaklıgı telefona taktım ve o sekılde dc ye telefondan girdim ama telefondan girdiğimde sesim karşıya çok temiz bir şekilde gidiyor ne yaptıysam çözemedim arkadaşlar o yüzden bu kadar uzun yazdım çünkü 3 gündür bu sorunla uğraşıyorum bilen birisi varsa lütfen yardım etsin!!!
dostum anakartın marka ve modelini internette aratarak en güncel driverları indirip kur. Sorun devam ederse kulaklığı farklı programlarda test edip tekrar geri dönüş yap.

dostum anakartın marka ve modelini internette aratarak en güncel driverları indirip kur. Sorun devam ederse kulaklığı farklı programlarda test edip tekrar geri dönüş yap.
Anakartı kutusunun içindeki cd den kurdum sonrasında her şeyini güncelledim. Mikrofonu windowsun ses kayıt yerinden de deniyorum fakat yine kısık gidiyor ama telefondan deniyorum telefonda her şey normal bende anlamadım hocam nedir sorun ama valla saldım ya 20db ye aldım oyle kullanıyorum :D

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt