Football Manager'de oyuncu alirken neye dikkat etmeliyiz ?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Merhabalar.Konumun basliginda da belirttigim gibi fm de oyuncu alirken hangi ozelliklerine dikkat etmeliyiz ? Yaklasik 3 senedir fm oynuyorum bir turlu hangi ozelliklere gore alacagimi ogrenemedim hep gozlemcinin onerdiklerine bakip kafama gore aliyorum.Atiyorum forvet icin bitiricilik hiz felan mi onemli onlari pek kestiremiyorum yardimci olacak varsa simdiden tesekkur ederim

-BRΛVE-

Muggle'lar her yerde !
Yıldızına çalışkanlığına bak tembel bir futbolcu rvp gibi istikrarlı performanslar vermez genç alırsın her ay yeni sözleşme ister

Xioo

Niye Serserileri Kimseler Sevemezmiş Ki....?
Emektar
Merhabalar.Konumun basliginda da belirttigim gibi fm de oyuncu alirken hangi ozelliklerine dikkat etmeliyiz ? Yaklasik 3 senedir fm oynuyorum bir turlu hangi ozelliklere gore alacagimi ogrenemedim hep gozlemcinin onerdiklerine bakip kafama gore aliyorum.Atiyorum forvet icin bitiricilik hiz felan mi onemli onlari pek kestiremiyorum yardimci olacak varsa simdiden tesekkur ederim
fm 19 dan örnek veriyorum
gönderdiğin gözlemcilerin bulduğu yada sana önerilen oyuncuların ortalama puanına bakabilirsin 80 üstü oyuncuları tavsiye ediyorum
bir kere geçmiş başarılarına kesin bakmalısın
mesela 2017-18 sezonunda çıktığı 16 maçta kaç gol atmış bir forvet oyuncusu
2017-18 sezonun da 16 maçta kaç gol yemiş kaç gol yememiş istatistiğe bakmalısın bir kalecide
mesela almanya dan futbolcu alıcaksın (herhangi bir kulüpten) adaptasyon sorunu yaşıyor mu yaşamıyor mu gözlemci bunu dile getiriyor her seferin de buna dikkat etmelisin
adaptasyon sorunu yaşayan bir futbolcu 1 sene çöp demektir.
asosyel bir oyuncuyu asla alma
takım oyununa uymuyorlar maalesef isterse dünya yıldızı olsun ama takım oyununu çöpe atıyorlar
bir forvet alacaksan bitiricilik önemlidir
bir orta saha oyuncusun da pas çok önemlidir sonuçta sana oyunu kazandıran orta sahadır
kanat oyuncuların da dripling hızlanma çeviklik pas orta açma gibi özellikler ön plana çıkar
defans oyuncusun da en önemli özellik markaj ve müdahale (ayakta yada kayarak müdahale)
kaleci de ise çeviklik 1e1 pozisyon elle dağıtım iletişim( iletişim defans oyuncunlarını toparlayan takımı uyaran)
egzantirinklik kaleci de işe yarıyor (kalecinin boşta olduğu pozisyonlar da yada kalesini terk ettiği durumlar da çılgın hareketler yapıp topu uzaklaştırma-yakalama gibi işlem)
bekler de ise pas orta açma ayakta yada kayarak müdahale dripling hızlanma çeviklik ön plana çıkan özellikler
gençler de ise yıldız seviyesinin 1-2 sarı olmasına özen göster
mesela 18 lik bir genç alacaksın yıldız rengi 4-5 gümüş. bu oyuncu için çok çaba sarf etmelisin
bu yıldız rengi 1-2 sarı olursa dolu bir şekilde bu oyuncu gelişmeye açık bir oyuncu.

umarım işine yarar dostum transfer konusun da kafana takılan bir şey olursa sorarsın :)

Son mesajlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt