Fitgirl CPU Kullanımı?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

LegenDofHelly

Dünya Senindir.
Senelerdir fitgirl oyun kurar oynarım çünkü crack derdi yok bişeyi yok kurulumu da çok düzenli olduğu için hep tercihim ondan yana olmuştur ama yeni sistemim
Ryzen 5 3600 İşlemci var Aerocool cylon 4 soğutucum var oyunda 65c geçmez ama gel görelim ki fitgirl oyun kurulumunda cpu 75-80 arası sürekli gidip geliyor. çok nadir de olsa 60c düşüp anlık geri 75-80e fırlıyor cpu kullanımı genelde %65-95-100 arası değişken. bunun uzun vadede zararı olurmu ?

Son düzenleme:
Senelerdir fitgirl oyun kurar oynarım çünkü crack derdi yok bişeyi yok kurulumu da çok düzenli olduğu için hep tercihim ondan yana olmuştur ama yeni sistemim
Ryzen 5 3600 İşlemci var Aerocool cylon 4 soğutucum var oyunda 65c geçmez ama gel görelim ki fitgirl kurulumnda cpu 75-80 arası sürekli gidip geliyor. çok nadir de olsa 60c düşüp anlık geri 75-80e fırlıyor cpu kullanımı genelde %65-95-100 arası değişken. bunun uzun vadede zararı olurmu ?
Fitgirl ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Dereceler bence gereksiz artmış zararı olur mu ille olur ama ciddi değil tabi , çıkmasa o derecelere daha iyi olurdu diyelim. Kullanımda sıkıntı yok repack cpu ve ram kullanır fazla fazla.

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Ryzen 5 3600 İşlemci var Aerocool cylon 4 soğutucum var oyunda 65c geçmez ama gel görelim ki fitgirl kurulumnda cpu 75-80 arası sürekli gidip geliyor. çok nadir de olsa 60c düşüp anlık geri 75-80e fırlıyor cpu kullanımı genelde %65-95-100 arası değişken. bunun uzun vadede zararı olurmu ?
Uzun vadede olur tabi. Oyunun ileri sürümleri var mı onu kontrol etmelisin. Bazen updatesiz halleri optimizasyon sorunu yapabiliyor. Belli ki yüklediğin oyunun o sürümünde var.

LegenDofHelly

Dünya Senindir.
Sorun yaşamıyor sadece tam yük altında sıcaklık fazla. Kule tipi soğıtucum olmasına rağmen fazla gibi geldi.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Sorun yaşamıyor sadece tam yük altında sıcaklık fazla. Kule tipi soğıtucum olmasına rağmen fazla gibi geldi.
Mümkün olduğunca diğer repack'leri indir hocam, ben de daha önce işlemci sıcaklığının 98-99'lara çıktığını görünce çok mecbur kalmadıkça Fitgirl yerine DODI veya Xatab kullanmaya başladım.Tabi uzun süren yükleme ekranları da beni Fitigirl'den soğutan başka bir sebep.

EDIT

Ek olarak Fitgirl'de herkeste yaşanmış olmasa bile çoğu kullanıcının şikayet ettiği belli bir yüzde de takılma (devam etmeme) veya isdone hataları da çokça yaşanıyor.Oyun indirirken bu da aklında bulunsun hocam. @LegenDofHelly

Son düzenleme:

GREY

[TechGuy]
Ryzen 5 3600 İşlemci var Aerocool cylon 4 soğutucum var oyunda 65c geçmez ama gel görelim ki fitgirl oyun kurulumunda cpu 75-80 arası sürekli gidip geliyor. çok nadir de olsa 60c düşüp anlık geri 75-80e fırlıyor cpu kullanımı genelde %65-95-100 arası değişken. bunun uzun vadede zararı olurmu ?
değerler normal işlemciyi en çok yoran işlem unzip işlemidir. Kurulum sırasında işlemciyi ekstra zorlayacak işlemlere sokmayın. Sıcaklıkları 85 altında tutarsanız uzun vadede hiç bir sorun yaşamazsınız. Eğer işlemcinizde otomatik turbo boost varsa gereğinden fazla voltaj çektiği içinde fazla ısınır bilginiz olsun. Ama şuan için sıkıntı edeceğiniz bir durum yok fitgirl kullanmaya devam edebilirsiniz. Sadece indirme sırasında CPU ve kasa içi fanların rpm devirlerini arttırın

Mümkün olduğunca diğer repack'leri indir hocam, ben de daha önce işlemci sıcaklığının 98-99'lara çıktığını görünce çok mecbur kalmadıkça Fitgirl yerine DODI veya Xatab kullanmaya başladım.Tabi uzun süren yükleme ekranları da beni Fitigirl'den soğutan başka bir sebep.

EDIT

Ek olarak Fitgirl'de herkeste yaşanmış olmasa bile çoğu kullanıcının şikayet ettiği belli bir yüzde de takılma (devam etmeme) veya isdone hataları da çokça yaşanıyor.Oyun indirirken bu da aklında bulunsun hocam. @LegenDofHelly
Ben hiç sıcaklığını kontrol etmedim ama böyle bir sorun varsa oyun oynadığında da aynı sıcaklığa erişmeli, oyun içi değerlerim 60-65 % 90 kullanımda.

Issdone dll C++ gibi önemli sistem dosyalarının güncel olmayışı yüzünden yada dosyaların eksik inmiş olmasından kaynaklanıyor. Virüs programı da problemlere yol açabiliyor ama son zamanlarda kapatmadığım halde sorun olmasa da eskiden kapatmadığım için sorun yaşardım.

amazon123

Torrent-Oyun.com
Fitgirl setup için çok normal yüzde 99 kullanması, ısıda doğal olarak o düzeye yükselir setup süresince korkulacak bir durum yok sadece setupta yaşıyorsun bunu, sorun var diyenlere kulak asma

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Ben hiç sıcaklığını kontrol etmedim ama böyle bir sorun varsa oyun oynadığında da aynı sıcaklığa erişmeli, oyun içi değerlerim 60-65 % 90 kullanımda.

Issdone dll C++ gibi önemli sistem dosyalarının güncel olmayışı yüzünden yada dosyaların eksik inmiş olmasından kaynaklanıyor. Virüs programı da problemlere yol açabiliyor ama son zamanlarda kapatmadığım halde sorun olmasa da eskiden kapatmadığım için sorun yaşardım.
Dostum sadece oyunun yüklenişinde yani unpack yaparken bu işlemci kullanımı ve ısı değerleri ortaya çıkıyor.Muhtemelen kullanılan sıkıştırma tool'undan dolayı bu güç harcanıyor ki en düşük boyutlu olmasının sebebi de budur diye tahmin ediyorum.Açıkçası oyun oynarken böyle bir sorunu hiç hissetmedim, bunun oyuna sirayet ettiğini düşünmüyorum.Öyle olsaydı Reddit'te falan baya olay olurdu.

Dostum sadece oyunun yüklenişinde yani unpack yaparken bu işlemci kullanımı ve ısı değerleri ortaya çıkıyor.Muhtemelen kullanılan sıkıştırma tool'undan dolayı bu güç harcanıyor ki en düşük boyutlu olmasının sebebi de budur diye tahmin ediyorum.Açıkçası oyun oynarken böyle bir sorunu hiç hissetmedim, bunun oyuna sirayet ettiğini düşünmüyorum.Öyle olsaydı Reddit'te falan baya olay olurdu.
Ben hiç denemedim aklımda olsun deneyeceğim :)

LegenDofHelly

Dünya Senindir.
xatab orjinal sitesi hangisi yillardir fitgirl kullanirim ama birakma vakti gelmis dodi veya xatab kullanicam bundan sonra

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt