Torrent-Oyun | Film Öneri, Sohbet, İstek ve Puanlama Konusu [Sabit Konu]

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim

Bu başlık altında izlediğiniz filmleri önerebilir veya herhangi bir türden film isteğinde bulunabilirsiniz.İstekte bulunduğunuzda, cevaplayacak kişilerin yine sizler olduğunu unutmayınız.Ayrıca Filmler hakkında sohbet de edebilirsiniz ancak filmlerin içeriğiyle ilgili spoiler olabilecek kısımları spoiler butonu içine yazmanız gerekmektedir (kullanmayı bilmiyorsanız sorabilirsiniz)..Bu arada bu konuya da yazabilirsiniz, sakıncası yok.

Önemli Not!.png

Konuya girip filmler hakkında yorumları okuyan arkadaşlar, SPOILER yiyebileceklerini unutmasınlar lütfen.Eğer bu durumdan rahatsız oluyorsanız bunu belirtmeniz gerekiyor.Aksi halde yorumların spoiler içermediği farz edilir.

güncelleme.png

Konular birleşti arkadaşlar, bu konuya da puanlama yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Film önerim: The Salesman (forushande)
Yapım: 2016 - İran
Tür: Drama
İmdb: 7.8

Bu sıralar bir çok iran yapımı film izledim ve neredeyse hepsini şaşırarak ve hayranlıkla izledim. 25 yaşında iran sinemasını keşfetmem biraz geç olduğuna kanaat getiriyorum. Bu film zaten ödül almış bir film dünya çapında bilindik bir film çok detaylı yorum yapacak kadar bilgi sahibi değilim yeni izledim ve diğer izlediğim iran filmleri gibi çok etkiledi beni. Çok gerçekçi, hayatın içinden enteresan bir drama diyebilirim evet çok hareketli bir film değil biraz durağan fakat filmin sonlarında inanılmaz geriliyorsunuz ve oyunculuklar mükemmel harika diyebilirim. Herkese hitap etmeyecektir ama benim gibi filmde gerçekçilik arayan film izlerken kitap okur gibi bir şeyler düşündürmesini isteyen arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.

Film puanım: 7/10

Dipnot olarak film önerisi ve film değerlendirme konusunu aynı konu üzerinde yapılabilirdi mesela ben bu filmi öneriyorum ve önerirken kendi puanımı burda yazmam daha mantıklı geldi bana ve öyle de yaptım her iki konuya da yazdım.
the-salesman.jpg

12numara

Torrent-Oyun.com
içimdeki yangın
Aile dostları olan bir avukatın çağrısı üzerine annelerinin ölümünün ardından kendilerine yazılmış bir mektupla karşılaşan ikiz kardeşler Jeanne ve Simon, ölen annelerinin son arzusunu yerine getirmek amacıyla Lübnan'a doğru yola çıkarlar. Simon ilk başta isteksiz davransa da bir süre sonra o da kardeşi Jeanne'e katılır... Aradan geçen yıllar, ailenin tarihini karmaşık bir hale getirmişse de, çocuklar bu serüvenin izlerini sürmeye kararlıdırlar.
Fakat gün geçtikçe daha fazla deştikleri geçmiş, kardeşleri yürek burkan gerçeklerle yüz yüze getirecektir. Orta Doğu'daki iç savaşın en karanlık dönemine ışık tutan İçimdeki Yangın

film puanı 7.5/10

içimdeki yangın.jpg

rebidem

Torrent-Oyun.com
Film önerim: Tenet
Yapım: 2020
Tür: Aksiyon,Bilim-Kurgu
Yönetmen: Christopher Nolan
Imdb: 7.4 ama(Benim puanım: 85/100)

Konusu: Tenet, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir kahramanın hikayesini konu ediyor. Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalır. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan kahraman, casusun alacakaranlık dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkar

Benim Filmle ilgili yorumum: Bence 2020'nin en iyi filmi bunun en büyük nedenlerinden biri de pandemi nedeniyle 2020'de çıkacak filmlerin çoğunluğu başka tarihe ertelendi.Bir diğer ve en önemli neden de benim Nolan hayranı olmam.Yönettiği her filmi çok sevdim. Interstaller hariç 2008 sonrası filmlerinin çoğunu sinemada izledim. Filmde kullanılan müziklere çok önem verdiği için sinemada izlemek +5 puan ekliyor. Bazı sahneleri göründüğünden daha havalı göstermeyi başarıyor. Evde izlerken o kadar etkilenmiyorsunuz. Sinemada izlemek hakikaten çok büyük fark ettiriyor bu nedenle Tenet'i çıktığı hafta pandemiye rağmen sinemada izledim.Ve filme bayıldım tek kelimeyle muazzamdı.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
aşk tutulması filmini ekleyebilirmisiniz
Konuyu yanlış anlamışsınız, siteye film ekleme olayı olmayacak.Başlıkta yazan 'istek'ten kasıt; film öneri isteği, ''bana bu türden film önerir misiniz'' gibisinden.Konu içerisinde belirtmiştim, lütfen okumadan geçmeyiniz.İyi forumlar.

Ayrıca flood yapmak yasak, lütfen tekrarlamayınız.

Film önerim: The Salesman (forushande)
Yapım: 2016 - İran
Tür: Drama
İmdb: 7.8

Bu sıralar bir çok iran yapımı film izledim ve neredeyse hepsini şaşırarak ve hayranlıkla izledim. 25 yaşında iran sinemasını keşfetmem biraz geç olduğuna kanaat getiriyorum. Bu film zaten ödül almış bir film dünya çapında bilindik bir film çok detaylı yorum yapacak kadar bilgi sahibi değilim yeni izledim ve diğer izlediğim iran filmleri gibi çok etkiledi beni. Çok gerçekçi, hayatın içinden enteresan bir drama diyebilirim evet çok hareketli bir film değil biraz durağan fakat filmin sonlarında inanılmaz geriliyorsunuz ve oyunculuklar mükemmel harika diyebilirim. Herkese hitap etmeyecektir ama benim gibi filmde gerçekçilik arayan film izlerken kitap okur gibi bir şeyler düşündürmesini isteyen arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.

Film puanım: 7/10

Dipnot olarak film önerisi ve film değerlendirme konusunu aynı konu üzerinde yapılabilirdi mesela ben bu filmi öneriyorum ve önerirken kendi puanımı burda yazmam daha mantıklı geldi bana ve öyle de yaptım her iki konuya da yazdım.
Ekli dosyayı görüntüle 245853
Puanlama yapmak için o konu zorunlu değil zaten hocam, kendi puanınızı ''benim puanım'' diyerek buraya da yazabilirsiniz.Benim puanım demeniz IMDb puanıyla karışmamasıyla açısından önemli.Tek zorunluluk durumu var, o da ''Puanlama Konusu''nda sadece verilen puanın olması gerekiyor, yani uzun uzun film hakkında yorum yapılırsa konunun bir anlamı kalmaz.Ama burda yorum artı puan olursa bir sorun olmaz.

green mile ( yeşil yol )
benim puanım 9.5/10
22779.jpg

Yeşil Yol, bir hapishane görevlisi ile bir mahkumun öyküsünü anlatıyor. Paul Edgecomb'un hapishanedeki görevi, idama mahkum edilen mahkumları son yolculuklarına uğurlamaktır. Çalıştığı yıllar içerisinde yüzlerce mahkumu idam etmiştir. Bir gün John Coffey isimli korkutucu görünümlü bir adamla tanışır. Ancak Coffey'in bu ürkütücü görünümünün altında oldukça saf bir ruh yatmaktadır. Coffey, iki küçük kız çocuğunun katil davasında yargılanmaktadır. Coffey'in günden güne gün yüzüne çıkan dünya ötesi güçleri, karakteri hakkında yeni ipuçlarını anbean ortaya çıkaracaktır.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
16 Blok (2006) - Bruce Willis
Tür: Polisiye, aksiyon, macera
- IMDb: (daha fazlasını hak ediyor)
1621019431253.png

18478341.jpg

Parasite (2019)

Daha dün ailecek oturup izledik, genel olarak hepimiz beğendik. Kısaca özetlersem, yoksul bir ailenin, zengin bir ailenin evine kapak atması sırasında beklenmeyen bir ziyaretçi ile bodrum katından doğup büyüyen drama.

Genel olarak bence filmin ilk yarısı komik, ikinci yarısı dramaydı ve bu iki yarının içine serpiştirilmiş biraz trajikomiklikler, bol bol da günümüz dünyasında ki sorunlardan karelere yer vardı.
Güzel bir hikaye anlatımıydı.

Bence tüm cinayetler işlendikten sonraki sahneler biraz gereksizti, kafalarda daha çok soru bırakarak bitmesini tercih ederdim, he senaristler farklı bitirelim demiş ve bir kaç sahne ile açıklamada bulunmaya çalışmışlar ama tabii yinede hala havada kalan sahneler var. Olsun çokta önemli değil. Oğlanın(adları unutmuşum) yaşaması şaşırtıcı, kızın ölmesi beklenendi. Babanın Park'ı öldürmesi şok ediciydi (bknz. beklenmeyen aşırı tepki) Başladığı ve yer yer yükseldiği çarpıcı olma seviyesinden, "he tamam inandık inandık" seviyesindeki sahnelerle düşsede güzel ve kaliteli bi şekilde bir araya geldiği için güzel bir seyir zevkiydi diyebilirim.

Ayrıca birisi bodrum katınızda bir şey unuttuğunu söyleyip bodruma inmek istedimi "tamam kardeşim sen gel kendin al" demeyin, "neydi kardeşim söyle getireyim" deyin. Yoksa başınıza iş alırsınız, demedi demeyin.

Son düzenleme:
Madem böyle bir konu açılmış hayırlı olmasını dilerim. Her izlediğim filmi buraya puanlıyacağım o zaman bundan sonraki yorumlarımda son izlediğim bir film ile başlıyayım.

Mortal Kombat

Yıllardır oyunlarını oynadığımız playstation cafelerde "Hayır lan sub zero benim" diye sesizimi yükselttiğimiz fanların izlediği kadar oyunlarını hiç oynamamış ve karakterlerine hakim olmayan kişilerin filmi izlerken tamam da bu kim olay ne vb diyebileceği bir film olmuş. Yeteri kadar hasılat elde edip yeni filmler çıkarırlar mı bilmem ama keşke kendilerince bir film evreni yaratmaya başlayıp karakterlerin solo filmlerini çekip daha sonra Mortal Kombat'da birleştireselerdi çok çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Hiç film çıkarmamış ve karakterleri kısa tanıtan Avangers izlermiş gibi hissetim. Onun haricinde Bütçesine göre efektleri çok iyi absürt kaçmamış ve rahatsız etmiyor Oyunu oynayanların filmi izlerken "Bak şimdi şu gelicek , bak bunun finisheri oyunda da böyleydi , bak bu şimdi böyle şeyler yaşayabilir" dediği bir film olup , aynı zamanda izlemeyen kişinin de bayık bayık izlediği bir film gibi geldi bana şahsi düşüncem budur.
Puanım ; 7,2

Beklediğim film : A Quiet Place 2

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
The Trial of the Chicago 7 (2020)
Tür:
Dram/Tarih/Mahkeme Dramı
Konu: 1968 yazında Vietnam Savaşını protesto eden 7 farklı kişinin komplo kurma suçuyla mahkemeye verilmesini anlatıyor.​

Yorumum: Filmi beğendim, baştan sona kadar sizi ekran tutmayı başarıyor. Özellikle Aaron Sorkin'in her zaman olduğu gibi zekice yazdığı diyaloglar filmi sizin için şiir gibi akıtıyor. Oyuncu kadrosu oldukça güçlü olmakla beraber genel olarak ekrana kaliteli bir performans da sunuyor. Favori performansım Frank Langella canlandırdığı Hakim Julius Hoffman oldu. Müzikler ise atmosferi güzel desteklemiş özellikle
isyan
sahnesindeki müziği beğendim.

Ama yönetmenlik olarak maalesef başarılı olduğunu düşünmüyorum. Sorkin'in yazarlığı oldukça iyi olsa da yönetmenliği maalesef değil. Film gerçek olayları baz almış olmasına rağmen gerçeği yansıtmakta başarısız. Sorkin kendi politik düşünce biçimi filme aşılamış ve 1968'de yaşanan olayı fazlasıyla değiştirerek Hollywood tarzında sunmuş. Tabii gerçek olayları yansıtıp yansıtmaması ile bir probleminiz yoksa ve türü seviyorsanız zevkle izleyeceksinizdir.

Puanım: 7/10

Son düzenleme:
4474498.png

Dün izledim. Spoiler vermeden kısaca şunu söyleyebilirim. Sıkmadan 1.30 saat izleten güzel bir bilim kurgudur. Her anı merak uyandırdı bende : )

Az önce "Sweet Home" adında G. Kore dizisini izlemeye başladım. İlk pilot bölümü izledim ve çok beğendim. İlk sezonu 10 bölümden oluşan Bilim Kurgu, Dram, Fantastik türde görsel kalitesi oldukça iyi bir netfilix dizisiydi. Hem Alt yazılı hem de Türkçe dublajlı seçenekleri var. Belki bir çoğunuz önceden duymuş ve izlemişsinizdir. Şimdilik ilk bölümü bende çok merak uyandırdı ve olumlu biz izlenim bıraktı. Bir kaç bölüm sonra ne olur bilemem. Umarım böyle devam eder :D

Ben Kore dizi ve filmlerine uzak olduğumdan belki benim gibi daha önce bu diziyi duymamış arkadaşlara fikir olsun diye paylaşayım dedim. Konu Film konusu ama ben dizi paylaştım. O yüzden yasak ise kusuruma bakmayın arkadaşlar.

Konusu da, Güney Kore'de dışarı ile tüm bağlantıları kesilmiş çok katlı ve çok fazla sakinin yaşadığı büyük bir apartmanda geçmekte. Etrafta salgın bir hastalık meydana geliyor ve hastalığa yakalananlar birer yaratığa dönüşüp form değiştiriyorlar. Karakterlerimiz de tüm kapıları kapatılmış bu apartmanda olup biteni anlamaya çalışıyor. Bu arada apartman da delisinden tut, depresyonda olan mı dersin. katil mi dersin her çeşit insan var. Dizinin ilk bölümünde bu saydıklarımdan bazı karakterleri tanıtmaya çalışmışlar. Koreliler dizi için teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanmışlar. Bütçe olarak büyük bir bütçe harcadıkları rahatlıkla anlaşılıyor.

Bonus olarak Koreli kadın oyuncular çok güzel naughty:.:D

Son düzenleme:

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Az önce "Sweet Home" adında G. Kore dizisini izlemeye başladım. İlk pilot bölümü izledim ve çok beğendim. İlk sezonu 10 bölümden oluşan Bilim Kurgu, Dram, Fantastik türde görsel kalitesi oldukça iyi bir netfilix diziydi. Hem Alt yazılı hem de Türkçe dublajlı seçenekleri var. Belki bir çoğunuz önceden duymuş ve izlemişsinizdir. Şimdilik ilk bölümü bende çok merak uyandırdı ve olumlu biz izlenim bıraktı. Bir kaç bölüm sonra ne olur bilemem. Umarım böyle devam eder :D

Ben Kore dizi ve filmlerine uzak olduğumdan belki benim gibi daha önce bu diziyi duymamış arkadaşlara fikir olsun diye paylaşayım dedim. Konu Film konusu ama ben dizi paylaştım. O yüzden yasak ise kusuruma bakmayın arkadaşlar.

Konusu da, Güney Kore'de dışarı ile tüm bağlantıları kesilmiş çok katlı ve çok fazla sakinin yaşadığı büyük bir apartmanda geçmekte. Etrafta salgın bir hastalık meydana geliyor ve hastalığa yakalananlar birer yaratığa dönüşüp form değiştiriyorlar. Karakterlerimiz de tüm kapıları kapatılmış bu apartmanda olup biteni anlamaya çalışıyor. Bu arada apartman da delisinden tut, depresyonda olan mı dersin. katil mi dersin her çeşit insan var. Dizinin ilk bölümünde bu saydıklarımdan bazı karakterleri tanıtmaya çalışmışlar. Koreliler dizi için teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanmışlar. Bütçe olarak büyük bir bütçe harcadıkları rahatlıkla anlaşılıyor.

Bonus olarak Koreli kız oyuncular çok güzel naughty:.:D
Yok dostum dizi önerisi ve sohbeti yasak değil, benim hatam, onu yazmayı unutmuşum.Hatta Çizgi film dahi konuşulabilir.

Yalnız anime konuşulmazsa daha iyi olur diye düşünüyorum.Lütfen bundan yanlış bir anlam çıkarılmasın, ''anime sevmiyor, o yüzden ötekileştiriyor'' gibi bir çıkarımda bulunulmasın.Bunu söylememin sebebi daha önceki sabit konunun dizi film konusundan çıkıp neredeyse tamamen anime sohbet konusuna dönüşmesinden dolayıdır.Anime konusu için o konuyu kullanabilirsiniz, aşağıya linkini de bırakıyorum.İyi trafından bakacak olursak anime için başlı başına bir konunuz olmuş olacak. :) Anlayışınız için teşekkürler.

Edit: Konuyu ararken fark ettim ki konu zaten direkt anime konusuymuş.Konuları karıştırmışım. ;D

Az önce "Sweet Home" adında G. Kore dizisini izlemeye başladım. İlk pilot bölümü izledim ve çok beğendim. İlk sezonu 10 bölümden oluşan Bilim Kurgu, Dram, Fantastik türde görsel kalitesi oldukça iyi bir netfilix dizisiydi. Hem Alt yazılı hem de Türkçe dublajlı seçenekleri var. Belki bir çoğunuz önceden duymuş ve izlemişsinizdir. Şimdilik ilk bölümü bende çok merak uyandırdı ve olumlu biz izlenim bıraktı. Bir kaç bölüm sonra ne olur bilemem. Umarım böyle devam eder :D

Bonus olarak Koreli kadın oyuncular çok güzel naughty:.:D
3.bölümden sonrasını izleyemedim aşırı saçma bir senaryo aşırı saçma sahne geçişleri duygu geçişleri duygusal olması gereken yerde aksiyon müziği aksiyon olması gereken yarde duygusal müzik çalıyor dizide Mini Etekli kore kızı seviyorsanız izlenir kanımca 5.2/10
(Legends Never Die çalıyor birde) :D

3.bölümden sonrasını izleyemedim aşırı saçma bir senaryo aşırı saçma sahne geçişleri duygu geçişleri duygusal olması gereken yerde aksiyon müziği aksiyon olması gereken yarde duygusal müzik çalıyor dizide Mini Etekli kore kızı seviyorsanız izlenir kanımca 5.2/10
(Legends Never Die çalıyor birde) :D
Days Gone den fırsat bulursam geceye iki bölüm daha izlemeyi düşünüyorum. İlk bölüm gibi sarmazsa bırakırım.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt