FIFA 19 Nvidia Ekran Kartlarında Süper Renklere Sahip Olun

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

serdar_gs

Torrent-Oyun'cu
Herkese iyi forumlar beyler. Bir başka forumda bir arkadaş Nvidia Freestyle özelliği ile oyunda daha canlı renklere sahip olunması için bir paylaşımda bulunmuş bende kendi adıma bazı oran denemeleri ile çok güzel renkler elde ettim ve bunuda sizinle paylaşmak istedim. Emin olun aşağıda anlattıklarımı uyguladıktan sonra oyundan ciddi anlamda zevk alacaksınız. Resmen oyunu soluk ve siyah beyaz oynuyormuşuz.
Öncelikle bu anlatım Nvidia ekran kartları içindir Ati kartlar için renk ayarı varmıdır veya nasıl yapılır bilmiyorum.

1- İlk olarak Nvidia Experience programından sağ üstte bulunan ayarlar simgesine tıklayın açılan menüde ''Oyun içi Yer Paylaşımı'' açık değilse açın daha sonra onun üstünde ''Deneysel özellik güncelleştirmelerini Etkinleştir'' var onu işaretleyin ve oyunu açın. Oyun açık durumda iken ''Alt+F3''e basın filtre ekranı açılacak (Alt+Z basarak soldan Filtre Ekle'de diyebilirsiniz).
2- Ekranın sol tarafında filtre ekleme menüsü açıldığında 1-2-3 şeklinde 3 adet filtre ekleme hakkınız var istediğinizi seçebilirsiniz. Örneğin 1'i seçin daha sonra filtre ekle diyin ve Color (Renk) seçip 4 adet ayardan sırasıyla 50-13-0-50 yaparak tekrar filtre ekle diyin ve Details (Ayrıntılar-Detaylar) seçerek (ön tanımlı olarak 50-70-60-15 ayarlıdır) 50-70-60-15 ayarlamalarını yapın. Son olarak sol alttan tamamlandı diyerek kapatın. Şimdi herhangi bir maça girerek renklerde ki farkı görün.

Evet arkadaşlar oyunda görüntü renk canlılık herşey çok güzel bu ayarlardan sonra orjinal rengin ne kadar soluk ve kötü olduğunu göreceksiniz.
Bu ayar Nvidianın orjinal ayarları olduğundan diğer oyunlarda online offline her modda uygulayıp oyunlardan daha renkli görüntüler elde edebilirsiniz.
Standart renklere dönmek isterseniz oyun açık durumdayken yine Alt+F3 ile filtre menüsüne girerek 1-2-3 bölümlerinde ki ayarları silebilir veya KAPALI sekmesini seçerek orjinale dönüş yapabilirsiniz.
Kendinize göre renk oranlarını deneyebilir daha iyi görüntüler elde ederseniz bizlerle paylaşabilirsiniz :) Yalnız ayarlamaları dikkatli yapmak gerekir zira kötü renklerde gözlere zarar verebileceği kanısındayım.

Gündüz saatlerinde:

Akşam saatlerinde:

ardaaslan

Profesyonel Oyuncu
Programa gerek yok nvidia denetim masasından digital vibrance ı 50den %58-65 arası isteğine göre arttırıp çıkar renklerin matlığı solukluğu gider

gscarbon

Torrent-Oyun.com
Bu dediğine renk ayarları her monitörde işe yaramaz.Piksel yoğunluğu,renk dengesi,monitörün,led, ya da lcd olmasına göre değişir

ISKA

Seviye 13
Gündüz güzel gözüküyor da gece pek beğenmedim. Faydalı bir konu. Elinize sağlık.

asd3351

Torrent-Oyun.com
diğer oyunlara yada masaüstünde geçerli değil dimi sadece fifa 19 için istiyorum diğer oyunlara bişe olmasın ?

Serkan Doğan

Saygıyı Hak Etmelisin!
Bunlar renk ayarları. AMD'de de ReLive üzerinden yapabilirsiniz. Oyun içerisinde ALT + R tuşu ile Overlayı açıp renk kısmından ayarlayabilirsiniz.

asd3351

Torrent-Oyun.com
Bunlar renk ayarları. AMD'de de ReLive üzerinden yapabilirsiniz. Oyun içerisinde ALT + R tuşu ile Overlayı açıp renk kısmından ayarlayabilirsiniz.
fifa 19 da yapsam alt r yapıp diğer oyunlara işler mi birde bi kere yapsak hep kalır değil mi ?

Serkan Doğan

Saygıyı Hak Etmelisin!
ama fifabase sitesinde sadece fifa 19 da işler diyor diğer oyunlara ve windwos a yansımaz diyor ?
Ben PUBG oynarken renk ayarı yapıp parlaklığı hafif arttırıyorum. Oyunu kapatıp masaüstüne döndüğüm zaman yaptığım ayarlar aynen kalıyor. Fakat aynı yerden direk reset tuşuna basıyorum ve eski haline geri getiriyorum oyundan çıkınca. Bir de oyun sekmesinden ayar yapmış olabilir o kişi. Oradan yapılan ayar sadece o oyuna özel oluyor.

adrenalin6767

Torrent-Oyun.com
ya arkadaşlar oyunda kol ile oynarken yön tuşu tes çalışıyor bu konu ile karşılaşan varmı çıldıracam düzzelmiyor

ben denedim. ekran titremeye başlıyor, renkler bi değişiyor, görüntü gidip geliyor gibi oluyor. Sonra da bi hata veriyor oyun kapanıyor.

VΣNOM

ωє αяє νєησм
Nvidia ayarlarıyla uğraşmadan grafik modu yapın daha iyi. Hem renk ayarlarını ve gözünüzü de bozmamış olursunuz.

Alt+F3 e bastığımda oyununuzu yeniden başlatın diyor ve bunu her seferinde diyor

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt