Eve internet baglatacagım Turktelekom sınırsız internet düsünüyorum ?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

Murusti

Torrent-Oyun.com
Turktelekomda 88 liraya sınırsız internet var kota aşımı falan yok kullanan varmı tavsiye edermisiniz ?

SELEN

Seviye 3
Turktelekomda 88 liraya sınırsız internet var kota aşımı falan yok kullanan varmı tavsiye edermisiniz ?
Ben de telekom 80 TL'ye 16 mbps kullanıyorum. Kullanım açısından memnunum. Yüksek boyutlu oyunlarda bir zor oluyor indirme hızından dolayı. Onun haricinde normal kullanımda hiç sıkıntı yaşamadım. Ama altyapınız müsaitse türk telekom harici bakmanızı öneririm. Kablonette bu fiyatlara daha avantajlı hızlı tarifeler oluyor.

WARTH

A land of empires born, a land of total war!
Altyapına güvenmiyorsan aklından bile geçirme. Sonra aradan 1-2 ay sonra ''16 MBPS yerine 6 MBPS alıyorum'' diye başlıklar açman muhtemel çünkü.

kanfur

Torrent-Oyun.com
50 mbit Türk telekom kullanıyorum çoğu kez 50 mbit' i bile geçiyor.tabiki nereden upload veya download ettiğinede bağlı.kısaca memnunum

Murusti

Torrent-Oyun.com
Hızını bilmiyorumda 88 liraya sınırsız kota aşımı olmadıgını dediler

Birleştirilen 2. mesajınız (flood yapmak yasak):

Ben de telekom 80 TL'ye 16 mbps kullanıyorum. Kullanım açısından memnunum. Yüksek boyutlu oyunlarda bir zor oluyor indirme hızından dolayı. Onun haricinde normal kullanımda hiç sıkıntı yaşamadım. Ama altyapınız müsaitse türk telekom harici bakmanızı öneririm. Kablonette bu fiyatlara daha avantajlı hızlı tarifeler oluyor.
80 liraya 16 mbps bence iyi

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Uzun zamandır TTNET'in sözde 16'lık paketini kullanıyordum fakat hiç memnun değildim.Sözde 16 olan paketten en fazla 8 mbps, taş çatlasa 9 mbps alıyordum (son zamanlarda en fazla 7).Upload hızı da 0.8'i geçmiyordu.Yakın zamanda Turkcell Superonline'a geçtik.Söylediklerine göre onların 8'lik paketi TTNET'in 16'lık paketine bedelmiş.Yine de yetersiz kalacağını düşünüp 25'ilk paketi aldık ve şuan aldığımı sonuç 22 mbps indirme hızı (indirmede seed iyiyse 2-2.2 mb'lara kadar çıkıyor), upload hızı da 2.8'e kadar çıkıyor (paket fiyatları yakındı).Tavsiyem eğer alt yapı varsa Turkcell Superonline kullanman.Tabi alırken iyice sorup öğrenirsiniz, hangi paketten maksimum kaç alırım diye.Muhtemelen yaklaşık değeri verirler ama en azından bilinçli olduğunuzu gösterin karşı tarafa.

Fiyat bana göre fazla. Uydunet 100mbps (19-24 arası 24mbpse düşüyor) + televizyon paketi 87 lira. Sen de varsa başka sağlayıcılara bak.

Veirelis

Night Owl.
Yönetici Yardımcısı
Üst-Yönetim
TurkNet bazı konularda sıkıntılı bile olsa TTNet-TurkTelekom'dan kat kat iyidir.

Valla 15 sene kadar ttnet üyesiydim. 2 ay önce vodafone Evde+99 kampanyasına geçiş yaptım.. Fiber ve 100 mbit oluyor hızı. Ve vodafone tv 2 senelik paketide ücretsiz olarak yanında veriyorlar. Ayrıca kampanyada kota aşımı ya da hız sınırlaması vs de yok tamamen sınırsızdır. Fiyatı ise 99tl. Ayrıca diğer internet sağlayıcılardan taahhüt vs bozup vodafona geçer isen, 500 tl cayma bedeli karşılamaktalar.

Aşagıdaki sayfadan evde+99 diye aratıp kampanya bilgilerine bakabilirsin.
https://www.vodafone.com.tr/Net/fiber-internet.php

Hızım ise şu şekilde..

Son düzenleme:

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
bu durumda 50 gb nekadar zamanda iner yada saniyede nekadar indirme yapar
Benim internetin 25'lik paketten verdiği hız 22 mbps ise, 50'lik paketin vereceğin ortalama hız da 45 mbps falan olur tahminimce (50 gb'tan kastın 50 mbps ise).Ben indirme yaparken maksimum 2.2 mb'ta indiriyorum.Sen de o internetle ortalama 4-4.5 mb falan alırsın bence.Ki bu hem seed'e hem evdeki kullanım oranına göre de değişir.Ve de tam olarak ne kadar verebildiğine.50'nin 45 verebilmesi kesin değildir, bunu anca speedtest'te ölçtükten sonra anlayabiliriz.

Edit:
@Aircanada nikli arkadaşın yorumuna göre yanlış anlamışım. ;D

Son düzenleme:
bu durumda 50 gb nekadar zamanda iner yada saniyede nekadar indirme yapar
Sabit 100 mbps hız ile ki karşı tarafta bunu karşılıyacak durumda olduğunu ve sizin indirme sırasında hızınızın düşmediğini ele alırsak 100 mbps sabit hız ile 50 gb veriyi 1 saat 11 dk 34 saniye de indirmiş olursunuz.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt