Evde Fizik Tedavi nasıl yapılabilir.

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

refikilhan

Torrent-Oyun.com
Arkadaşlar,
Çok araştırdım, forumda bu konuyu açacak başka bir bölüm bulamadığım için buraya yazıyorum, yanlış bir yere yazdı isem yönetim beni affetsin.
Uzun yıllardır bel fıtığı sorunu ile uğraşıyorum, her yıl fizik tedavisi görüyorum, 78 yaşındayım Covit-19 nedeni ile bu yıl hastaneye gitmeye korktuğum için, tedavi olamadım, ama bu işi evde kendim, eşimin de yardımı ile yapmaya karar verdim, bunun için bir adet, "Comfort Plus DM 3000 Dijital Masaj/Ems/Tens Cihazı" ve bir adette "12 Dilimli Bel Hot Pack " aldım daha alınacak şeylerde var ama emekli maaşı ile şimdilik bunları alabildim, yıllardır hastanelerde bu tedaviyi olduğum işin tens cihazının nereye kadar ayarlanabileceğini az çok biliyorum, Hot Pack sıcak su torbasının da 20 Dk kadar kaynatıldıktan sonra bir havluya sarılarak kullanılacağını da biliyorum.
Sizlerde öğrenmek istediğim şey şu :
Bunu evinde tatbik eden var mı ? Konu hakkında bilgisi olan varsa, başlamadan önce, bilinçli olarak kullanabilmek için, sizlerin tavsiyesini almak istedim, ayrıca Satın aldığım bu tens cihazı ve Hor Pack (Isı torbası) yeterli olacak mı ? bu ikisini şimdilik sizlerin tavsiye edeceği şekilde kullansam fayda görebilir miyim ?
Sağlığım konusunda yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

MuratTamer

Dutch always has a plan..
Arkadaşlar,
Çok araştırdım, forumda bu konuyu açacak başka bir bölüm bulamadığım için buraya yazıyorum, yanlış bir yere yazdı isem yönetim beni affetsin.
Uzun yıllardır bel fıtığı sorunu ile uğraşıyorum, her yıl fizik tedavisi görüyorum, 78 yaşındayım Covit-19 nedeni ile bu yıl hastaneye gitmeye korktuğum için, tedavi olamadım, ama bu işi evde kendim, eşimin de yardımı ile yapmaya karar verdim, bunun için bir adet, "Comfort Plus DM 3000 Dijital Masaj/Ems/Tens Cihazı" ve bir adette "12 Dilimli Bel Hot Pack " aldım daha alınacak şeylerde var ama emekli maaşı ile şimdilik bunları alabildim, yıllardır hastanelerde bu tedaviyi olduğum işin tens cihazının nereye kadar ayarlanabileceğini az çok biliyorum, Hot Pack sıcak su torbasının da 20 Dk kadar kaynatıldıktan sonra bir havluya sarılarak kullanılacağını da biliyorum.
Bunu evinde tatbik eden var mı ? Konu hakkında bilgisi olan varsa, başlamadan önce, bilinçli olarak kullanabilmek için, sizlerin tavsiyesini almak istedim, ayrıca Satın aldığım bu tens cihazı ve Hor Pack (Isı torbası) yeterli olacak mı ? bu ikisini şimdilik sizlerin tavsiye edeceği şekilde kullansam fayda görebilir miyim ?
Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım şifa bulursunuz en kısa zamanda.

Nacızane yanlış anlamazsanız bence bu işlemler buradan fikir alarak yürütülebilecek işlemler değil. Kendi doktorunuza ya da bu alanda uzman farklı bir sağlıkcıya danışarak bu ems/tens cihazını kullanın derim. Bende birkaç yıldır kas hastalığı ile uğraşıyorum ve bahsettiğiniz ems/tens cihazının ems modunu iki yıldır kullanıyorum evimde. Klavuzundaki adımları uyguluyorum genelde ve bir sorun yaşamadım. Ama bu kişiye göre, bünyeye göre, yaşa göre ve tabi en önemlisi hastalığa göre farklı sonuçlar doğurabilir. Kullanmadan önce iyice emin olun danışın işin ehline. Geçmiş olsun tekrardan.

refikilhan

Torrent-Oyun.com
Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım şifa bulursunuz en kısa zamanda.

Nacızane yanlış anlamazsanız bence bu işlemler buradan fikir alarak yürütülebilecek işlemler değil. Kendi doktorunuza ya da bu alanda uzman farklı bir sağlıkcıya danışarak bu ems/tens cihazını kullanın derim. Bende birkaç yıldır kas hastalığı ile uğraşıyorum ve bahsettiğiniz ems/tens cihazının ems modunu iki yıldır kullanıyorum evimde. Klavuzundaki adımları uyguluyorum genelde ve bir sorun yaşamadım. Ama bu kişiye göre, bünyeye göre, yaşa göre ve tabi en önemlisi hastalığa göre farklı sonuçlar doğurabilir. Kullanmadan önce iyice emin olun danışın işin ehline. Geçmiş olsun tekrardan.[/QUOTE

Çok tşekkürler dostum, fakat Covit-19 nedeni ile yaşım gereği hastanede fizik tedavi benim için sakıncalı bu nedenle tedaviyi bizzat kendim evde uygulamak istiyorum, uzun yıllar fizik tedavi gördüm onlarda tens cihazını ugluladıktan sonra yeterlimi diye bana soruyorlar yeterli dersen öyle bırakıyor yaklaşık 20 Dk sonra gelip çıkarıyorlar, Lütfen, siz kullanıyorsanız bana yardım edebilirsiniz .

MuratTamer

Dutch always has a plan..
O yeterli mi diye sordukları şiddet seviyesidir. Çok acı verici olmasını da çok hafif olmasını da istemiyorlardı fizyoterapistler. O kısım dediğiniz gibi kendi elinizde olan bir ayar. Bence asıl önemli olan pedleri yapıştıracağınız alanları doğru tespit edebilmeniz. Ben bel için hiç kullanmadığımdan bir yönlendirme yapamam maalesef. Nokta atışı yapmanız gerekli yapıştıracağınız alan konusunda. Bir diğer hususta bel agrısı için cihazın hangi modunu seçiyor olacaksınız. O da önemli.

Hastaneye gidemeseniz de belki telefon ile destek alabilirsiniz. Ya da cihazı satın aldığınız yer ile bir görüşün belki tavsiyeleri olur. Hiç olmadı bir kereye mahsus gidin hastaneye doktorunuza. Anlatın durumu size bir ev programı yazsın.

Temelinde çok tehlikeli ağır bir cihaz değil haklısınız. Ama sağlık nihayetinde, hakim olmadığımız bir rahatsızlıkta tavsiye vermemiz inanın saçma ve riskli olur.

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Arkadaşlar,
Abim geçmiş olsun Allah acil şifa versin inşallah. Arkadaşın da dediği gibi buradan alacağın yardım yerine en basiti fizik tedavi merkezinden birini bulup ondan bilgi alman bile buradaki en tecrübeli kişiden daha faydalı olacaktır. Eminim ben de dahil forumun %99 'u o dediğin cihazların ne olduğunu ne işe yaradığını bile bilmiyor.

RUBENム

真島吾朗
Arkadaşlar,
Konu hakkında bir bilgim yok ama çok geçmiş olsun.

GREY

[Get Schwifty]
Arkadaşlar,
Abicim öncelikle çok geçmiş olsun. Bende 27 yaşındayım ve L5-S1 ve Kemik Düzlenmesi var. Halk adıyla fıtığın bir türü diyelim. Abicim öncelikle yaşın gereği sana tavsiye edilen hiç bir şeyi uygulama ve mutlaka bir fizik terapistine başvur. Gerekirse telefon ile ulaş olmadı ambulans ara ama bir şekilde ulaş sana söyleyeceğimiz her şey sağlığınız için büyük bir sorun oluşturabilir ki bunu hiç istemeyiz. Kullandığınız ürün sinirleri rahatlatmak için siyatik varsa kullanılması daha mantıklı gibi duruyor ama hiç bir şekilde yorumda bulunmak istemiyorum. Tekrardan geçmiş olsun abicim kendinize iyi bakın

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
Geçmiş olsun.Bir hata yapmanız durumunda geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsiniz.O yüzden evde tavsiye etmem.Tavsiye ile de yapmanız hiç ama hiç istemem.

refikilhan

Torrent-Oyun.com
Arkadaşlar, Biliyorum yanlış yapmamdon korkuyorsunuz, hepinize çok teşekkürler ederim ama:
Kronik sorunlarım nedeni ile hastaneye gitmem çok riskli, öncelikle bu bel ağrısınma sorunumu çözmem de gerekiyor, böyle ağrılar içinde yaşamak çok zor. Ben her şeyi göze alarak "Confort Plus DM 3000 dijital masaj/Ems tens cihazı" yani fizik tedavi cihazı satın aldım, uzun yıllar fizik tedavisi olduğum için fizyoterapistin titreşimi nereye kadar yükselttiğini biliyorum. O da zaten her defasında yeterli mi diye bana soruyordu, bu nedenle sonucuna katlanıp bu cihazı kullanacağım.

Bu evinde kullanan çok fazla kişi olduğunu internette okuyorum, bilinçli kullandıktan sonra sorun yaşamayacağımı da sanıyorum, Fizik tedaviyi evde yapanları duydum, ama bazı fizyoterapistler den de Covit-19 nedeni ile vefat ettiklerini duydum, onları eve almam çok riskli, çünkü çok önemli 2 kronik rahatsızlığım nedeni ile günde onlarca ilaç kullanıyorum. Bu bel fıtığı da öyle duruma geldi ki, evimde dahi bir odadan diğer odaya zorlanarak yürüyorum, "78 yaşında bir insanın artık korkacak bir şeyi kalmıyor, ben her şeyi göze aldım, fakat tek sıkıntım bu cihazın kullanımı hakkında biraz daha bilgi sahibi olabilmek. Bu nedenle bunu kullanmasını bilen arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Diğer konu da:

Bu cihaz 4 adet AAA ince kalem pil ile çalışıyor, normal pilin yeterli olamayacağını düşünerek bir de 4 ince kalem pili ayni anda şarj edebilecek bir şarj cihazı satın almak istiyorum.

Bu 2 konuda tavsiyelerinize ağrılar içinde yaşamaya çalışan bu yaşlı adamın ihtiyacı var. Lütfen güzel tavsiyelerinizle beni sevindirin.

sokakta rovaşata

Torrent-Oyun.com
hocam şaka mısın bilmiyorum, şaka değilse geçmiş olsun.
burası bir oyun platformu ve buradakilerin yaşı ortalama 15 falan olup senin sorununu anlayabilecek tecrübede ve kapasitede bile değillerdir. uzman bir doktora görünmende fayda var, ayrıca doktor forumları falan var oralardan doktorlardan bilgi alma şansın var

refikilhan

Torrent-Oyun.com
İlgin için teşekkürler. ben araştırdım, ama cevap verecek bir sağlık forumu bulamadım, ancak benim gözümden kaçan bu konuda yardımcı olabilecek bir forum varsa linkini verirsen çok sevinirim.

refikilhan

Torrent-Oyun.com

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
Eğer ingilizceniz varsa yabancı kaynaklarda elbet vardır kullanan.Oraları araştırmanızı öneririm illa kullanıcam diyorsanız.

sokakta rovaşata

Torrent-Oyun.com
Çok teşekkürler, Doktorumonline'ye bir ay önce bağırsak sorunum hakkında bir soru sormuştum, maalesef hala cevap alamadım ama sizin tavsiyeniz üzerine donanımhabere şimdi yazdım, inşallah biri çikar yardımcı olur.
Tekrar teşekkürler.
Hocam bir de paran varsa linkte yorumu iyi bir doktor bulup randevu alabilirsin, etkilidirler ama çok para isterler
https://www.doktortakvimi.com

refikilhan

Torrent-Oyun.com
Hocam bir de paran varsa linkte yorumu iyi bir doktor bulup randevu alabilirsin, etkilidirler ama çok para isterler
https://www.doktortakvimi.com
Size öncelikle çok teşekkür ediyorum, bana donanımhaberi hatırlattınız, oranın eski üyesiyim, tavsiyeniz üzerine oraya yazdığımı söylemiştim, sağ olsun bir Fizyoterapist uzaktan da olsa yardım edeceğini söyledi.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt