Esnek Hesap Hesaplama

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

byrock2000

Torrent-Oyun.com
Staj maaşımın yatırılması nedeniyle ilk kez bir banka hesabı açtırdım geçen günlerde. Çok güzel yanları olduğunu düşünüyorum. Aklımda ki soruları müşteri temsilcisine de sordum ama yine de sizlere de sormak istedim. Çünkü bugüne kadar bankalar hakkında duyduklarım pek iyi şeyler olmadı. Üniversiteye hazırlanıyorum ve test kitaplarının, soru bankalarının fiyatları malum... Müşteri temsilcisine durumu anlattığımda bana bir link attı ve Esnek Hesap Hesaplama diye bir şey çıktı. Kullanım tarihi, ödeme tarihi ve tutara göre ödemem gereken vergiler dahi faiz tutarı orada yazıyor. Örneğin 29-09-2018 kullanım tarihi olsun, ödeme tarihi 29-12-2018 olsun, tutarda 300 TL olsun. Web sitesine göre ödemem gereken vergiler dahi faiz tutarı 22,30 TL. Yani ben bugün 300 TL harcama yapar isem 29-12-2018 tarihinde 322,30 TL mi ödemem gerekir? Yoksa iliğime kemiğime kadar sömürürler mi?

unique

Yönetici
Üst-Yönetim
Selam,

Bankalar konusunda çok fazla insanların korkutulduğu doğru tabi, ancak sözü geçen tutar çok yüksek değil faiz oranına göre hesaplama yaptığında bu tutar üzerinden çok fazla bir rakam çıkmayacaktır. Söylenen sözler daha çok 10.000 TL gibi kredi kartı borcu olup bunu aylarca ödemeyen yada sadece asgari ödemesini yapanlar ile ilgilidir.

300TL'nin geri ödemesi çok fazla olmayacaktır. Bir kredi kartı kullanmayı düşünüyorsan da faturanın minimum ödeme tutarını öderim bir şey olmaz düşüncesiyle yaklaşma. Bu şekilde yaklaşırsan faturanın kalanına sürekli gecikme faizi ekleneceği için ortaya hiç bitmeyen bir borç çıkacaktır.

Ayrıca kredi puanı kırılıyor ilerliyen dönemler de araba veya ev için kredi çekersen bu puan baz alınıyor kimisinin yüksek olduğunda bankalar at imzanı git der gibi anında çıkarıp 50 bin verebilir o yüzden borç ödeme işlemlerini dikkate almakta fayda var ülke de çoğu kişi varlıklı değil ve ev veya araba alırken kredi kullanıyor şimdiden öğrenip alışılırsa faydası var

Son düzenleme:

byrock2000

Torrent-Oyun.com
Ayrıca kredi puanı kırılıyor ilerliyen dönemler de araba veya ev için kredi çekersen bu puan baz alınıyor kimisinin yüksek olduğunda bankalar at imzanı git der gibi anında çıkarıp 50 bin verebilir o yüzden borç ödeme işlemlerini dikkate almakta fayda var ülke de çoğu kişi varlıklı değil ve ev veya araba alırken kredi kullanıyor şimdiden öğrenip alışılırsa faydası var
Zamanında ödememi yaptıktan sonra neden puanım kırılsın ki?

Zamanında ödememi yaptıktan sonra neden puanım kırılsın ki?

Zaten ödeme yapmanız durumunda kırılmaz borç ödenmezse o zaman oluyor bahsettiğim mevzu benden üstte arkadaş gerekli bilgiyi verdiği için ben ekleme yaptım. Çünkü bu ay ödemem öbür ay öderim diye düşünen çok insan var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt