Eski kasama rx 570 takacağım güç kaynağı hakkında

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
ekte verdiğim güç kaynağı girişleri rx570 nitro+ 4gb modeline uygun olur mu internete baktım 8 pin falan filan diyolardı forumlarda iyice kafam karıştı
Ek olarak güç kaynağı 500watt

Ekli dosyalar

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Forum Yetkilisi
Pin girişleri konusunda sorun olur mu ?
Psu'nun kablolarına bak, aşağıdaki gibi 6'lı veya 8'li güç girişi varsa sorun olmayacaktır.Arkadaş muhtemelen 80+ sertifikası varsa o girişler kesin vardır demek istiyor galiba.Bu arada ekran kartının gereksinimine göre 6'lı veya 8'li olması yeterli.Ekran kartının özellikler kısmında yazar.

SATPCIEXADAP.C.jpg

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"

Transient Ghost

Forum Yetkilisi
+80 Sertifikası verimlilik ile alakalıdır :) .
80 plus'ın verimlilikle alakalı olduğunu biliyorum dostum.Arkadaşın, 80 plus sertifikası olan bir psu'nun yeterli güç girişlerine de sahip olduğunu kastettiğini söyledim ki ben de öyle düşünüyorum.

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
80 plus'ın verimlilikle alakalı olduğunu biliyorum dostum.Arkadaşın, 80 plus sertifikası olan bir psu'nun yeterli güç girişlerine de sahip olduğunu kastettiğini söyledim ki ben de öyle düşünüyorum.
Siz biliyorsanız konu sahibi bilmiyordur.Ben de arkadaş anlasın diye açıkladım zaten.Hemen bir savunmaya geçmişsiniz.

Siz biliyorsanız konu sahibi bilmiyordur.Ben de arkadaş anlasın diye açıkladım zaten.Hemen bir savunmaya geçmişsiniz.
Sakin olun arkadaşlar verimlilik zamazingosu olduğunu duymuştum işlemci modelim i5 3470 o pinlere bakıcam 8 adet ya da 6 adet girişli pin aramam gerekiyor sanırım değil mi
Bu pinler konusunda ipucu verebilir mi bilmiyorum ama daha önce kasada r9 270x sapphire dual 2gb vardı o kartın pin girişleri bunla aynı mıdır aynıysa çalıştırır herhalde değil mi

Son düzenleme:

Transient Ghost

Forum Yetkilisi
Savunmaya geçmiyorum hocam.Yanlış anlaşıldığımı düşünüp konuya kendi açımdan açıklık getirdim.Burda herhangi bir ofansif söylemim de bulunmuyor ayrıca.

Sakin olun arkadaşlar verimlilik zamazingosu olduğunu duymuştum işlemci modelim i5 3470 o pinlere bakıcam 8 adet ya da 6 adet girişli pin aramam gerekiyor sanırım değil mi
Bu pinler konusunda ipucu verebilir mi bilmiyorum ama daha önce kasada r9 270x sapphire dual 2gb vardı o kartın pin girişleri bunla aynı mıdır aynıysa çalıştırır herhalde değil mi
Dostum hangi ekran kartının kaç pinlik güç girişi kullandığını bilmiyorum.Ya resimlerinden anlaşılır ya da satış sayfasındaki teknik özellikler kısmından (üretici firmanın sayfası da olur, Sapphire vs.).

Kısaca bir araştırma yaptım senin eski r9 270x, 2 adet 6 pinlik güç girişi kullanıyormuş.Aşağıda gösterildiği gibi:

Yeni alacağın ekran kartının marka modelini tam olarak belirtmemişsin ama tahminen o da Sapphire olacaktı.Buna istinaden bir araştırma daha yapıp onun da 6 pin ve 8 pin'lik güç girişleri istediği sonucuna vardım.Ona da aşağıdaki resim ve linklerden ulaşabilirsin.

Savunmaya geçmiyorum hocam.Yanlış anlaşıldığımı düşünüp konuya kendi açımdan açıklık getirdim.Burda herhangi bir ofansif söylemim de bulunmuyor ayrıca.

Dostum hangi ekran kartının kaç pinlik güç girişi kullandığını bilmiyorum.Ya resimlerinden anlaşılır ya da satış sayfasındaki teknik özellikler kısmından (üretici firmanın sayfası da olur, Sapphire vs.).

Kısaca bir araştırma yaptım senin eski r9 270x, 2 adet 6 pinlik güç girişi kullanıyormuş.Aşağıda gösterildiği gibi:

Yeni alacağın ekran kartının marka modelini tam olarak belirtmemişsin ama tahminen o da Sapphire olacaktı.Buna istinaden bir araştırma daha yapıp onun da 6 pin ve 8 pin'lik güç girişleri istediği sonucuna vardım.Ona da aşağıdaki resim ve linklerden ulaşabilirsin.

Sapphire nitro+ aldım hatta şuan çantamda eve doğru gidiyorum sadece 6pinlik güç girişine takmam yeterli olur mu yardımcı olduğunuz için çok minnettarım bu arada

Bolshoi Booze

MERCES LETIFER
8 pin şart. 6 pin opsiyonel, OC için. İkisini de takman sağlıklı olur. Güç kaynağının 2 adet 6+2 PCI-E güç girişi olması lazım, birinin tamamını, diğerinin sadece 6'lık kısmını takman gerekiyor.

Transient Ghost

Forum Yetkilisi
Sapphire nitro+ aldım hatta şuan çantamda eve doğru gidiyorum sadece 6pinlik güç girişine takmam yeterli olur mu yardımcı olduğunuz için çok minnettarım bu arada
Rica ederim AMD tarafındaki ekran kartlara pek hakim olmadığım için yeterli olur mu bilmiyorum açıkçası.Yukarıdaki arkadaş bu konu hakkında bilgili galiba, ona güvenebilirsin, eski üyelerdendir. :)

8 pin şart. 6 pin opsiyonel, OC için. İkisini de takman sağlıklı olur. Güç kaynağının 2 adet 6+2 PCI-E güç girişi olması lazım, birinin tamamını, diğerinin sadece 6'lık kısmını takman gerekiyor.
Bu girişleri takıcam değil mi kasanın içinde bu vardı başka bulamadım ekte görüntüyü koydum
Tek bir kablodan gelip 2 tarafa ayrılıyor

Ekli dosyalar

Evet, yanlarında ek 2 pin daha var onların. Birini yanındaki 6 pinle birleştirip 8 pin olarak tak, diğerini 6 pin olarak.
Dediğiniz gibi yaptım driver yükledim sistem gördü teşekkürler şimdi furmark testi yapıyorum 8x msaa açtım 1920x1080de 12 fps veriyor internetteki test örneklerinde msaa kapalı çoğu testte 60 civarlarında fps değeri veriyor 75 derece sabit gidiyor değerler normal mi

Bolshoi Booze

MERCES LETIFER
Dediğiniz gibi yaptım driver yükledim sistem gördü teşekkürler şimdi furmark testi yapıyorum 8x msaa açtım 1920x1080de 12 fps veriyor internetteki test örneklerinde msaa kapalı çoğu testte 60 civarlarında fps değeri veriyor 75 derece sabit gidiyor değerler normal mi
MSAA çok yük bindirebiliyor, asıl oyunlarda denemek daha mantıklı aslında. İşlemcin nedir? 20.5.1 HWS sürücülerini yüklemeni öneririm, en stabili o şu anda.

MSAA çok yük bindirebiliyor, asıl oyunlarda denemek daha mantıklı aslında. İşlemcin nedir? 20.5.1 HWS sürücülerini yüklemeni öneririm, en stabili o şu anda.
20.5.1 mi bilmiyorum ama her zaman recomended yani önerilen sürümü kullanıyorum işlemcim i5 3470 darboğaz olmaz sanırım değil mi
Sadece gta 5 oynadım performans tatmin ediciydi
Kendi otomatik ayarlarında 1080p de 60fps stabil veriyor

ZireaeL_

г๏lคภtเאє ๔єשค๓..
MSAA ekran kartını ağlatır resmen.

Bolshoi Booze

MERCES LETIFER
20.5.1 mi bilmiyorum ama her zaman recomended yani önerilen sürümü kullanıyorum işlemcim i5 3470 darboğaz olmaz sanırım değil mi
Sadece gta 5 oynadım performans tatmin ediciydi
Kendi otomatik ayarlarında 1080p de 60fps stabil veriyor
İşlemci darboğaz yapıyor olabilir. Ben de i7 2600 ile kullandım birebir aynı kart, yapıyordu. i7 2600, i5 3470'ten biraz daha güçlü bir işlemci.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt