En iyi kablolu internet sağlayıcı firma hangisi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

nik

Torrent-Oyun.com
selamlar, en iyi internet sağlayıcısı hangisi arkadaşlar? türknet kullanıyordum tok yediler galiba nakil işlememi yapmadıkları gibi aboneliğimi iptal etmişler.

naCrimed

'A man chooses, a slave obeys .'
En iyi internet sağlayıcısı diye bir şey yoktur, her bölgede değişir. Yakın çevrenizdeki insanlara danışın, ne kullanıyorlar diye sorun, memnunlar mı öğrenin ona göre seçiminizi yapın.

T-O NiCoLaPeLtZ

Torrent-Oyun.com
millenicom kullanıyorum 4 aydır öncelikle şunu söyliyim türk telekom kullanıyordum sürekli kesilmelerle karşılaşıyordum 1-2 saatlik ve binamın maksimum 16mbit desteklediğini söyliyip 16mbitlik net vermişlerdi ve 120 lira falandı faturam millenicomu aradım artık 4 sene türktelekom kullandıktan sonra bana dediler ki binan 36mbit destekliyor(bu arada türktelekom aynı gün 16 demişti) ve ilk 3 ay 32 tl den kullanabileceğimi daha sonra 81tl ödeyeceğimi söylediler 4 aydır sıkıntısız kullanıyorum 35mbit alıyorum 4 aydır 1 kere kesinti yaşadım oda anlık gidip gelme

Benjamin91

Bir anlık hata..
pc sahibi olduğumdan beri türk telekom'dan çıkmadım (16-17 yıl tahmini) yan firmalara hiç güvenemem maalesef türk telekom'dan her zaman memnun kaldım siz istemiyorsanız eğer yakınlarınıza sormanız daha iyi olacaktır.

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Senelerce sözde 16 mbit diye 8 mbit'lik interneti kaktıran Türk Telekom'dan, 25 mbit'lik Turkcell Superonline'a geçtikten sonra gerçek internet deneyimini yaşadım desem yeridir (+5 mbit upload).Sözde bulunduğum yer en fazla 16 desteklemiyormuş da falan da filanmış.Yalnız arkadaşların da dediği gibi her yerdeki alt yapı aynı değil.Öncelikle çevrendeki kişilere ve interneti alacağın şubeye gidip en fazla ne kadar verebilirsiniz diye sorman gerekiyor.

Son düzenleme:
Varsa turksat yoksa Türk Telekom önerririm. Bir sebepten dolayı alternatif arıyorsanız Turkcell tek seçenek bence. Bu genel kanı bazı kişilere göre değişiklik olur. Mesela ben türknet te rezil oldum Türktelekom da kesintinin ne olduğunu unuttum ve fiyattan dolayı bu sene geçmek zorundayım. Turkcell den başka da kapı yok bence.

nik

Torrent-Oyun.com
kablonet bulunduğum yere net vermiyormuş, milenicom şu anda düşünüyorum bakayım türknet hattımı bağlayacabilecek mi, türknet bugün arayıp saha ekibinin gelip bağlantıyı sağlayacaklarını söylediler, araştırdım 1-2 ay internet veremedikleri müşterileri varmış :rolleyes:

kablonet bulunduğum yere net vermiyormuş, milenicom şu anda düşünüyorum bakayım türknet hattımı bağlayacabilecek mi, türknet bugün arayıp saha ekibinin gelip bağlantıyı sağlayacaklarını söylediler, araştırdım 1-2 ay internet veremedikleri müşterileri varmış :rolleyes:
Türknet'e mümkün mertebe bulaşmamaya bak. Bir ara araştırma yapmıştım ve o esnada yüzlerce olumsuz yorum okudum. Üyelerinin neredeyse %90ı şikayetciydi. Hem internet kopmalarından hem de aradıklarında hiç kimsenin muhatap olmadığını yazmışlardı. Bir çok kişi muhatap olacak derdini anlatacak birilerine ulaşamamaktan şikayetciydi. 15-20 gün geçti ama ne binaya bağlantıya gelen ne de sorunumu çözmeye çalışan biri var diye söyleniyorlardı. Müşteri hizmetleri sıfırmış. Tabi ben hiç kullanmadım. Muhtemelen Türknet'i beğenen bir sorunla karşılaşmayan arkadaşlar da vardır. Kullananlar sana deneyimleriyle yardımcı olur umarım. Sen internette şikayet sitelerinden ya da forumlardan yorumları bul ve oku istersen.

Nerdeyse her firmanın sitesinde bulunduğun bölgeye nasıl hizmet gösterdiğini gösteren sayfalar mevcut. Türk telekom kesinlikle tavsiy etmiyorum, ben kablonet kullanıyorum 100 mbit paketi minimum 97ye kadar düşüyor.

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Nerdeyse her firmanın sitesinde bulunduğun bölgeye nasıl hizmet gösterdiğini gösteren sayfalar mevcut. Türk telekom kesinlikle tavsiy etmiyorum, ben kablonet kullanıyorum 100 mbit paketi minimum 97ye kadar düşüyor.
O siteler pek tutarlı değil maalesef.En iyi yöntem bulunduğu yerdeki bayilere gidip sormak (artı kullananlara).

Transient Ghost

Ekip Lideri
Üst-Yönetim
Olabilir, ben siteden test yapıp telefondan servis istemiştim. Daha sonra gelip kurulumu yaptılar siteyle tutarlıydı sonuçlar ama herkes için olmayabilir tabi ki.
Ben de Turkcell için siteden test yaptığımda en fazla 16 çıkıyordu.Telefonla aradık en fazla 8 dediler.Daha sonra bir bayiye gidip sorduğumuzda 25 mbit'e kadar hız alabildiğimizi öğrendik. :)

Buna verilecek en iyi cevap, bölgesel durumdur. İnternette şikayet vara girerseniz her sağlayıcının binlerce şikayetiyle karşılaşırsınız. Mesela Türknet için olumsuz diyen arkadaşlar olmuş, benim ise tam tersi bu zamana kadar kullanıp en memnun kaldığım sağlayıcıydı kendileri. Hatta evimi taşıma durumu oldu, aynı mahallede başka bir yere, o sırada mahallede altyapı çalışması yapılacağı için yeni bir internet bağlatamayacaktım, arayıp durumu bildirdim müşteri hizmetlerindeki arkadaş bana teknik ekip yönlendirip geçeçiğiniz diğer yere kablo çektiririz dediler, hatta kabloyu elektrikçiden alırsam bir sonraki faturadan o fiyatı düşeriz diyede teklif etmişti. Şuan Türk telekom kullanıyorum, 2 sene oldu aynı şekilde hiç bir sıkıntı yaşamadım. Müşteri hizmetlerini arayacağım bir durum olmadığı için o konuda bir fikrim yok. Çevrenizdeki insanlarla konuşup hangi interneti kullandıklarını ve memnun olup olmadıklarını öğrenin en iyi fikri böyle edinirsiniz.

Buna verilecek en iyi cevap, bölgesel durumdur. İnternette şikayet vara girerseniz her sağlayıcının binlerce şikayetiyle karşılaşırsınız. Mesela Türknet için olumsuz diyen arkadaşlar olmuş, benim ise tam tersi bu zamana kadar kullanıp en memnun kaldığım sağlayıcıydı kendileri. Hatta evimi taşıma durumu oldu, aynı mahallede başka bir yere, o sırada mahallede altyapı çalışması yapılacağı için yeni bir internet bağlatamayacaktım, arayıp durumu bildirdim müşteri hizmetlerindeki arkadaş bana teknik ekip yönlendirip geçeçiğiniz diğer yere kablo çektiririz dediler, hatta kabloyu elektrikçiden alırsam bir sonraki faturadan o fiyatı düşeriz diyede teklif etmişti. Şuan Türk telekom kullanıyorum, 2 sene oldu aynı şekilde hiç bir sıkıntı yaşamadım. Müşteri hizmetlerini arayacağım bir durum olmadığı için o konuda bir fikrim yok. Çevrenizdeki insanlarla konuşup hangi interneti kullandıklarını ve memnun olup olmadıklarını öğrenin en iyi fikri böyle edinirsiniz.
Türknet gibi bağımsız çalışan şirketler biraz daha fazla Turktelekom un eline bakıyor, bu yüzden benim gibi fibersiz altyapılarda daha zor oluyor. Yiğidi öldür hakkını ver 1 buçuk ay internetsiz kalmama ( 3 haftası iptal olayları ve boşluktan fırsatçılık yapan digiturk firması kendi kendine abonelik başlatarak başka abonelik başlatmamı engellediler ben habersizim tabi her talebi me red cevabı geliyor lol ) sebep olsalar da toplam fatura konusunda çok yardımcı oldular.

-Famronty-

Torrent-Oyun.com
Kaç sene önce Türksat hem kablolu yayın hemde internet için almıştım şikayetimiz olmamıştı hızı yavaştı tabi fakat taşınınca bulunduğumuz bölgenin desteklemediğini öğrendik iptalde edemedik sözleşmeden dolayı. 2-3 aya yakın kullanmadığımız hizmetin bedelini ödemiştik. Kullandığım dönem boyunca çok bir kesinti olmamıştı o zamana göre kalitesi iyiydi. Şuan Türknet kullanıcısıyım ve hiç bir sıkıntım yok bulunduğum konuma göre en fazla 18 mbit alıyorum.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt