Ekran Kartı Tavsiyesi

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

AykutB

GET OVER HERE!
Herkese iyi günler dilerim. Sistemim beni şu anda idare ediyor ama yine de uygun bir zamanda ekran kartımı değiştirmek istiyorum. Ayrıyeten aynı ramdan yakın bir zamanda almayı da düşünüyorum.. Şimdi bu sisteme uygun, darboğaz gibi olaylar yaşatmayacak, en iyi takabileceğim ekran kartı nedir? Bütçe belirtmiyorum. Benim aklımda gtx 1660 Ti var ama bilemiyorum. Böyle detaylı, hangi parça hangi parçayla uyumlu olur gibi işlerden çok fazla anlamadığım için sizlerin fikirlerini almak istedim. Sistemim şu şekilde:

Screenshot_1.png

BÖ > EASY <

easy peasy lemon squeezy
ti almak saçma olur super daha mantıklı ryzen 3100'e en fazla takabileceğin 1660 super aynı zamanda rami dual channel yaparsan hem fps hem rekabetçi oyunlardaki ufak darboğaz kalkar işlemciyi daha verimli kullanırsın.

Rami 16 gb ye yükseltmeniz şart oldu gibi öncelikleriniz arasında o da olsun, 1660 ti uyumlu ve kullanılabilir fakat 1660 super daha sonradan çıkan yeni bir kart olduğu için o nuda tercih edebilirsiniz OC yapıldığı zaman Ti modelini az da olsa geride bırakabiliyor. Bu arada bu attığınız sistemde şuan sizde mevcut olan sistem değilse SSD niz kronik sorunlu ssdler arasında haberiniz olsun.

AykutB

GET OVER HERE!
ti almak saçma olur super daha mantıklı ryzen 3100'e en fazla takabileceğin 1660 super aynı zamanda rami dual channel yaparsan hem fps hem rekabetçi oyunlardaki ufak darboğaz kalkar işlemciyi daha verimli kullanırsın.
Aynı ramden 1 tane daha alsam oluyor mu?
Rami 16 gb ye yükseltmeniz şart oldu gibi öncelikleriniz arasında o da olsun, 1660 ti uyumlu ve kullanılabilir fakat 1660 super daha sonradan çıkan yeni bir kart olduğu için o nuda tercih edebilirsiniz OC yapıldığı zaman Ti modelini az da olsa geride bırakabiliyor. Bu arada bu attığınız sistemde şuan sizde mevcut olan sistem değilse SSD niz kronik sorunlu ssdler arasında haberiniz olsun.
Maalesef james donkey ssd var. Aldığım zaman fiyat bakımından biraz artmış olduğu için sistemde değişiklik yapamadım.

Burdaki dostlar kadar piyasayı takip etmiyorum.
Bence o rami 32 yap.2-3 sene sonra 2.el ram arama.Bütçene saygım var ama neden ddr4 sistem topluyorsun.neden ddr 5 veya ddr6 değil.kasa ve bu sistem iş görür ama ne kadar zaman seni götürür ne kadar zaman sonra teknolijye yenik düşer dersen.Bence maksimum 5 sene.
ekran kartına gelince ekran kartları çok pahalı.
kendime kasa toplıycam sadece ekran kartının fiyatını düşünürken yoruldum.

AykutB

GET OVER HERE!
Burdaki dostlar kadar piyasayı takip etmiyorum.
Bence o rami 32 yap.2-3 sene sonra 2.el ram arama.Bütçene saygım var ama neden ddr4 sistem topluyorsun.neden ddr 5 veya ddr6 değil.kasa ve bu sistem iş görür ama ne kadar zaman seni götürür ne kadar zaman sonra teknolijye yenik düşer dersen.Bence maksimum 5 sene.
ekran kartına gelince ekran kartları çok pahalı.
kendime kasa toplıycam sadece ekran kartının fiyatını düşünürken yoruldum.
Sistemi ayrı ayrı toplamadım, direk hazır sistemler kısmından satın aldım. 32 gb evet iyi bir değer fakat bence şimdilik çok fazla. 16 gb yeterli olur diye düşünüyorum. Ekran kartı fiyatları cidden dediğin gibi pahalı. gtx 1660 super fiyatlarına bakıyorum 2.500 den falan başlıyor, 3 e kadar gidiyor. Eğer bu sistem beni 5 sene kadar götürürse okeyim. O zaman kadar illaha değiştirilir.

Son düzenleme:

RUBENム

war. war never changes.
Bütçene saygım var ama neden ddr4 sistem topluyorsun.neden ddr 5 veya ddr6 değil.
Daha DDR5 bellekler çıkmadı. DDR6'ya ise en az bi' 10 yıl daha var.

Herkese iyi günler dilerim. Sistemim beni şu anda idare ediyor ama yine de uygun bir zamanda ekran kartımı değiştirmek istiyorum. Ayrıyeten aynı ramdan yakın bir zamanda almayı da düşünüyorum.. Şimdi bu sisteme uygun, darboğaz gibi olaylar yaşatmayacak, en iyi takabileceğim ekran kartı nedir? Bütçe belirtmiyorum. Benim aklımda gtx 1660 Ti var ama bilemiyorum. Böyle detaylı, hangi parça hangi parçayla uyumlu olur gibi işlerden çok fazla anlamadığım için sizlerin fikirlerini almak istedim. Sistemim şu şekilde:

Ekli dosyayı görüntüle 241981
1660S alın. 1660Ti ile kafa kafaya bir performans veriyorlar test videolarında gördüğüm kadarıyla. Hem daha ucuz.

Daha DDR5 bellekler çıkmadı. DDR6'ya ise en az bi' 10 yıl daha var.

1660S alın. 1660Ti ile kafa kafaya bir performans veriyorlar test videolarında gördüğüm kadarıyla. Hem daha ucuz.
İlk defa pc ile alakalı doğru düzgün bir yorum yazim dedim bellekler çıkmamış. )) bir tanesinin 10 sene sonra çıkacak olması benim ileri görüşlüğümün göstergesi )))

AykutB

GET OVER HERE!

RUBENム

war. war never changes.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt