Düşük cpu ve gpu kullanımı

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
çok uzun bir süredir bu sorunun çözümünü arıyorum ancak hala bir çözüm bulabilmiş degilim çözüm yolunu bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim sorun şu mesela lol de yada pubg lite gpu-cpu kullanımı 40 ı gecmiyor buda daha az fps almama neden oluyor .
şimdi ekranın 60 hz daha fazlası ne işine yarar felan demeyin bende biliyorum ancak yayın actıgım zaman da kullanım aynı kaldıgı icin fps 50 lere iniyor bazen

not: becnmark programlarında sistem kendini %100 kullanıyor
Adsız.jpg

GREY

[TechGuy]
oyunu alta aldığın zaman gerçek değerleri vermez değerleri tam ölçmek için msi afterburner indiirip oyun içi gerçek değerlere bak. ayrıca v-sync gibi ayarların açık 60fps sabit oynuyorsan kartın %100 kullanılmayacaktır. oyun içi değerleri paylaşırsan sorun var mı yok mu daha net anlarız

oyunu alta aldığın zaman gerçek değerleri vermez değerleri tam ölçmek için msi afterburner indiirip oyun içi gerçek değerlere bak. ayrıca v-sync gibi ayarların açık 60fps sabit oynuyorsan kartın %100 kullanılmayacaktır. oyun içi değerleri paylaşırsan sorun var mı yok mu daha net anlarız
Çift ekran kullanıyorum oyunu alta almadım resimlerdeki anlık değerler oyun içi vysnc tabikide kapalı

GREY

[TechGuy]
oyunun çözünürlüğü ve grafikleri yüksek mi?

Veirelis

Night Owl.
Yönetici Yardımcısı
Üst-Yönetim
Bu olayı bazı oyunlarda ben de yaşıyordum, hiç bir şekilde işlemci veyaa ekran kartını kullandırtamıyorsun. Yalnızca görev yöneticisinden gerçek zamanlı olarak ayarladığım zaman biraz fps artışı gözlemliyordum.

Çözümünü hiç bulamadım.

oyunun çözünürlüğü ve grafikleri yüksek mi?
İşte garip bir şekilde ayarları nereye getirirsen getir isterse 8K açmaya çalışsın hiç bir şekilde o işlemci-ekran kartı kullanımı artmayacak. İşin en saçma kısmı oydu.

GREY

[TechGuy]
Ister yükseğe al ister low a arkadaşında dediği hep aynı nerdeyse
dostum @Veirelis arkadaşında dediği gibi bazı oyunlar sistemi yük altına sokmuyor lol gibi lite gibi sistem dostu oyunlar ekran kartını tam yüke sokamıyor nvidia denetim masasından dsr aktif ederek deneyebilirsin ama yük altına soksanda fps artacağını düşünmüyorum.

dostum @Veirelis arkadaşında dediği gibi bazı oyunlar sistemi yük altına sokmuyor lol gibi lite gibi sistem dostu oyunlar ekran kartını tam yüke sokamıyor nvidia denetim masasından dsr aktif ederek deneyebilirsin ama yük altına soksanda fps artacağını düşünmüyorum.
şöyle anlatayım sorunumu tamam sistemi yormasın gereginden fazla fps vermesin bana ama ben bu sistem ile lol oynarken cok rahat bir şekil yayın yapabilmem lazım işlemci ve ekran kartı kendini kullanmadıgı icin yayın yaparken düşük fps ile oynamak zorunda kalıyorum mutlaka bir yolu var ancak henüz bulamadım oveclock dışında tabiki

GREY

[TechGuy]
şöyle anlatayım sorunumu tamam sistemi yormasın gereginden fazla fps vermesin bana ama ben bu sistem ile lol oynarken cok rahat bir şekil yayın yapabilmem lazım işlemci ve ekran kartı kendini kullanmadıgı icin yayın yaparken düşük fps ile oynamak zorunda kalıyorum mutlaka bir yolu var ancak henüz bulamadım oveclock dışında tabiki
hocam yayında ramlerin dual olarak çalışmadığı için sorun yaşıyor olabilir misin? sadece 16gb ile yayın açmayı denedin mi?

hocam yayında ramlerin dual olarak çalışmadığı için sorun yaşıyor olabilir misin? sadece 16gb ile yayın açmayı denedin mi?
önce tek 16 vardı sonra dual yaptım ramleri ondan kaynaklıdır diye oda degilmiş sebep şu an 24 gb ram var mhz cl leri aynı kontrol ettim dual olarak çalısıyorlar

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt