Death Stranding Çözünürlük Sorunu[ÇÖZÜM]

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Merhaba arkadaşlar dün yayınlanan @uzimakireverse sayesinde gördüğüm çözümü anlatacağım size;

İlk yapmanız gereken verdiğim linkten dosyayı indirmek.
http://www.mediafire.com/file/y7qu104cumcmbw1/DeathStranding_CameraTools_v101_%282%29.zip/file

Daha sonra dosyayı rar'dan çıkarın

Death Stranding üzerine gelin yönetici olarak çalıştırın oyunun menüsüne gelin orada durun

Yönetici olarak çalıştırdığınız programda "General" bölümüne gelin "Process to inject to" yazan yerde eğer otomatik bulmadıysa select diyip DS adlı oyunu seçin ve daha sonra Inject diyin.

Hotsampling bölümünde ekranınızın inç boyutunu biliyorsanız direkt soldan bularak seçebilirsiniz bilmiyorsanız en sağda New Resolution Set yazan yerde,
Width:
Heght:
Hangi çözünürlükleri istiyorsanız onları yazın.

Hemen yanında bulunan select tuşuna basın.
Bu kadar umarım yardımcı olmuştur :)

***AŞIRI YIDIZLI ÖNEMLİ NOT***
Eğer oyunu normal çalıştırıyorsanız uygulamayı da normal çalıştırın
Ben ikisini de yönetici olarak çalıştırmanızı tavsiye ederim

NOT2:
Oyun içinde çözünürlüğünüz değişmedi görünür ama değişiyor isterseniz desteklemeyen çözünürlük yapın siyah barlar ortaya çıkıyor

NOT3:
Her oyunu açtığınızda aynı yöntemle açmak zorundasınız çünkü bu yöntemi yapıp çıktıktan sonra ayarları sizin istediğiniz çözünürlük yaptığı için hata veriyor

NOT4:
Bilmeyenler için;

Oyunun kısayoluna sağ tıklayın > Özellikler > Uyumluluk > En altta "Bu programı yönetici olarak çalıştır" tik koyun Uygula diyin artık her seferinde siz yönetici olarak açı seçmek zorunda değilsiniz otomatik kendisi açacak

Program içinde aynı mantık

Programa sağ tıklayın > Özellikler > Uyumluluk > En altta "Bu programı yönetici olarak çalıştır" tik koyun Uygula diyin artık her seferinde siz yönetici olarak açı seçmek zorunda değilsiniz otomatik kendisi açacak

NOT5:
Eğer çözünürlüğü yaptğınızda oyun içinde ekran simsiyah oluyorsa oyunu kapatıp girin programı açmayın grafik ayarlarında en altta FidelityFX CAS ayarını kapatın TXAA veya FXAA kullanın

Moderatör tarafında düzenlendi:

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Ekip Lideri
Eline sağlık dostum, uygun bir vakitte ben de deneyeceğim, bu oyunla o kadar çok vakit kaybettim ki artık zaman dahi bulamaz hale geldim.Üstelik sen CPY sürümünü indirirken ben de dayanamayıp onu da indirmiştim (toplamda 148 GB :D ).

Eline sağlık dostum, uygun bir vakitte ben de deneyeceğim, bu oyunla o kadar çok vakit kaybettim ki artık zaman dahi bulamaz hale geldim.Üstelik sen CPY sürümünü indirirken ben de dayanamayıp onu da indirmiştim (toplamda 148 GB :D ).
Sen delisin ya gerçi bende sabırsızım aynısı forzada yaşamıştım bu umarım çözer sorununu kanka :D

kanfur

Torrent-Oyun.com
140 fps veriyor Full HD de ama ben 60 fps e razıyım 4K da sonuçta bu oyunda fazlasına gerekte yok. Bu tip sorunları oyun dosyalarının içinden değiştirebiliyorduk bunu niye halledememişler ilginç gerçekten. Oyunu az daha siliyordum sıkıcı gibi olmaya başladı sonra bir sinematik geldi ilk boots muş sanırım sonra yeniden sardı ama 4K yapmalıyım inşallah daha pratik ve kalıcı bir çözüm gelir. Gelirse beni etiketleyip haber verirseniz sevinirim oyun farklı bir his veriyor cidden

Transient Ghost

Ekip Lideri
Sen delisin ya gerçi bende sabırsızım aynısı forzada yaşamıştım bu umarım çözer sorununu kanka :D
Bi' arada sırf Gears of War 4'ü oynamak için de böyle bir şeye kalkışmıştım ama onun sonu Win10 sürümü yüzünden hüsran olmuştu. (2 repack - Fitgirl: 57,9+ Xatab: 74,5).

Transient Ghost

Ekip Lideri
Keşke paramız olsada orijinal alıp oynasak bu dertlere girmesek :(
Valla elimde maksimum 100 lira para var ama 1 aydır fareyi mi değiştirsem klavyeyi mi değiştirsem diye düşünüp duruyorum.Farede bazen imlecin takılma sorunu oluyor.Klavyeye de bir kere çay döküldü, taa içine kadar temizledim ama eskisi kadar kullanışlı basılmıyor tuşlara.Neyse böyle idare ederim diyip ikisinden de vazgeçtim (iyisini bulmak da artık zor hale geldi).Şimdi gel de bu parayla oyun al.Bir de aldığın oyun sırf seni maddi anlamda sıkıntıya soktu diye beğenmeme durumu da var.Bu parayla en fazla Gamepass alabilirim.O da şimdilik çok lazım değil.Xbox da olmasa bizim gibileri düşünecek birileri yok maalesef.

Valla elimde maksimum 100 lira para var ama 1 aydır fareyi mi değiştirsem klavyeyi mi değiştirsem diye düşünüp duruyorum.Farede bazen imlecin takılma sorunu oluyor.Klavyeye de bir kere çay döküldü, taa içine kadar temizledim ama eskisi kadar kullanışlı basılmıyor tuşlara.Neyse böyle idare ederim diyip ikisinden de vazgeçtim (iyisini bulmak da artık zor hale geldi).Şimdi gel de bu parayla oyun al.Bir de aldığın oyun sırf seni maddi anlamda sıkıntıya soktu diye beğenmeme durumu da var.Bu parayla en fazla Gamepass alabilirim.O da şimdilik çok lazım değil.Xbox da olmasa bizim gibileri düşünecek birileri yok maalesef.
Valla öyle ya bende de durum aynı elimde 140-150 lira var oyuna versem sıkıntı cepte para kalmıyor ki bu parayla oyunda alınmıyor Oyun Oynamak Artık Lüks :(

orijinalde farklı mı ki durum?
Bu sorunu orijinaldede yaşayan var ama tek bu oyun üzerinden demiyorum atıyorum Forza Horizon ben ilk kırıldığı zaman hatayı aldım o zamanlar sürümden kaynaklı olduğunu kimse bilmiyordu yabancı biriyle uzun uğraşlar sonucu sürümle alakalı olduğunu bulmuştuk :D normalde çok nadir görülen sorunlar

Transient Ghost

Ekip Lideri
@uzimakireverse ve @gslieren3338 Çok teşekkür ederim dostlar, sayenizde oyun oynanabilecek kıvama geldi ama ben biraz soğudum açıkçası.Crysis'i bitirdikten sonra oynama isteği gelir diye düşünüyorum. :)

Bu arada oyun bende açarken tam ekran açılmıyor.Bu ayarları yapmak için önce alt+enter ile tam ekran yapıp öyle ayarları uygulamak lazım.Aynı zamanda çözünürlüğü 21:9 da yaparsak belki daha iyi bir çözünürlüğe ulaşabiliriz (emin değilim).

Bir not daha aşağıdaki ss'lerde gösterdiğim ayar oyundaki kötü görüntüyü gidermeye yardımcı olacaktır.Oyunu tam ekran yapabildik ama çevrenin görüntü kalitesi istediğim seviyede değildi.FidelityFX CAS'ı kapatıp altındakini de FXAA yapınca görüntü daha iyi oldu.Alttaki resimlerden de görebilirsiniz.

Her oyuna girişte bunu yapacaksak ben vazgeçtim. Yine de teşekkürler
Hocam işlem sandığın kadar uğraştırıcı değil.Ben de yazıyı görüntü çok şey yapacağız zannettim ama ayarı yapmak 30 saniyemi almadı.Ordaki yazının uzunluğunu sondaki notlar yüzünden uzun bu arada.Onlara da gerek kalmadı ama hata oluşursa bakılması gerekiyor tabi.

kanfur

Torrent-Oyun.com
@uzimakireverse ve @gslieren3338 Çok teşekkür ederim dostlar, sayenizde oyun oynanabilecek kıvama geldi ama ben biraz soğudum açıkçası.Crysis'i bitirdikten sonra oynama isteği gelir diye düşünüyorum. :)

Bu arada oyun bende açarken tam ekran açılmıyor.Bu ayarları yapmak için önce alt+enter ile tam ekran yapıp öyle ayarları uygulamak lazım.Aynı zamanda çözünürlüğü 21:9 da yaparsak belki daha iyi bir çözünürlüğe ulaşabiliriz (emin değilim).

Bir not daha aşağıdaki ss'lerde gösterdiğim ayar oyundaki kötü görüntüyü gidermeye yardımcı olacaktır.Oyunu tam ekran yapabildik ama çevrenin görüntü kalitesi istediğim seviyede değildi.FidelityFX CAS'ı kapatıp altındakini de FXAA yapınca görüntü daha iyi oldu.Alttaki resimlerden de görebilirsiniz.

Hocam işlem sandığın kadar uğraştırıcı değil.Ben de yazıyı görüntü çok şey yapacağız zannettim ama ayarı yapmak 30 saniyemi almadı.Ordaki yazının uzunluğunu sondaki notlar yüzünden uzun bu arada.Onlara da gerek kalmadı ama hata oluşursa bakılması gerekiyor tabi.
ben de full hd monitör var 4k ya (sanal olarak) nasıl çeviririm? benim tek beklediğim sorun ve ayar bu.yani upsampling ayarı bende açılmıyor!

Transient Ghost

Ekip Lideri
ben de full hd monitör var 4k ya (sanal olarak) nasıl çeviririm? benim tek beklediğim sorun ve ayar bu.yani upsampling ayarı bende açılmıyor!
Hocam programda belki 20 tane birden çözünürlük sunuluyor.Ekran görüntüsü atardım ama şuan oyunun kurulu olmadığı laptoptan yazdığım için atamıyorum maalesef.Programdaki çözünürlükleri görmek için oyunun exe dosyasını tanıtmak gerekiyor.Bunun için de oyunun açılmış olması gerekiyor.Bundan sonrası da zaten programı çalıştırıp çözünürlüğü seçmektir.Bu arada sanal 4K yapılıyor mu bilmiyorum ama programdaki bir butonun üstünde ''fake resolution'' yazıyordu.Belki o seçenek sanal 4K'ya falan imkan tanıyordur.Yarın ss'ini atarım hocam.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt