darboğaz?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Web sitesi
www.facebook.com
arkadaşlar i3-3240 3.40 GhZ işlemci kullanıyorum radeon RX570 almayı düşünüyorum darboğaz yapma ihtimali varmdır varsa % kaç olur bütçem yeni sistem toplamaya yetersiz bitek ekran kartı alabiliyorum

retr0_

Rölantiye devam..
Darboğaz yapar. Ciddi bir darboğaz yapar hemde. Hatta demin testlerine baktığımda Battlefield 1 gibi oyunlarda işlemci kullanımı yüzde yüzde ve oyun resmen oynanmıyor. Onun için bu işlemciye bu ekran kartını değil, daha ucuz bir tane alın bence.

Kreindreh

乇丂 乇丂
https://thebottlenecker.com/ calculator üzerinden test edebilirsin ortama test sonucları sunuyor 3240'a ideal olan 2gb 128 bitlerde daha uygun olur örneğin gtx 1050'de darboğaz yaşamazsın gpu modelıne gore değişir yok rx570 serilerinden diyorsan i3 8100 veya i5 4.nesıl işlemci vs. mınumum 8gb ram ile sağlam performans alırsın

Son düzenleme:
Web sitesi
www.facebook.com
https://thebottlenecker.com/ calculator üzerinden test edebilirsin ortama test sonucları sunuyor 3240'a ideal olan 2gb 128 bitlerde daha uygun olur örneğin gtx 1050'de darboğaz yaşamazsın gpu modelıne gore değişir yok rx570 serilerinden diyorsan i3 8100 veya i5 4.nesıl işlemci vs. mınumum 8gb ram ile sağlam performans alırsın
o siteye bakmıştım hocam konuyu açmadan önce %25 darboğaz çıkmıştı şaşırmıştım

Aynı ekran kartı ile i5-3570 kullanıyorum yinede zorluyor fakat 4 gb ram var ordan kaybediyorum..

Haricinde ekran kartı çok performanslı üzmez :)

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
Bu sitede bende test ettim i5 6500 ile RX470 57.56% çıktı.Ancak oyunlar çok güzel performans alıyorum ve tüm kullanımlar %100 de. 16 gb ram de var.

Sekar

Baykuştan Korkumuz Yok! Biz Ki, Şahinler Sürüsü.
İleride diğer donanımları da değiştireceğim için tekrar kart almak zorunda kalmayayım dedim i5-4460'a RX580 aldım. PC ram 8GB. Şuanda ki oyunlarda sıkıntı olmuyor. Ben eskiden kartın kaldırdığı oyunları 60 fps, kaldırmadılarını 30 fps kilidiyle oynardım. Şuan da tabiki hepsini 60 fps de oynuyorum. Zaten monitor 60hz oldugu için daha yüksek fps değerlerinde kırılmalar felan oluyor. Şimdiki oyunları 60 fps de çalıştırmaya yetiyor işlemci.

Sende aldığın zaman fps kilidi koyarsın bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Şimdi şunu anlamak lazım o kart çoğu oyunu 60 fps'nin üzerinde açar ama işlemcin bu fps değerlerini kaldıramaz sonuçta darboğaz yersin. Ama grafik ayarlarını maksimuma çeker fps değerini de 60 gibi bir değere sabitlersen durumu kurtarırsın. İleride çıkacak oyunlarda ne olur orasını bilemem. Benim şahsi görüşüm bu şekilde.

Web sitesi
www.facebook.com
İleride diğer donanımları da değiştireceğim için tekrar kart almak zorunda kalmayayım dedim i5-4460'a RX580 aldım. PC ram 8GB. Şuanda ki oyunlarda sıkıntı olmuyor. Ben eskiden kartın kaldırdığı oyunları 60 fps, kaldırmadılarını 30 fps kilidiyle oynardım. Şuan da tabiki hepsini 60 fps de oynuyorum. Zaten monitor 60hz oldugu için daha yüksek fps değerlerinde kırılmalar felan oluyor. Şimdiki oyunları 60 fps de çalıştırmaya yetiyor işlemci.

Sende aldığın zaman fps kilidi koyarsın bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Şimdi şunu anlamak lazım o kart çoğu oyunu 60 fps'nin üzerinde açar ama işlemcin bu fps değerlerini kaldıramaz sonuçta darboğaz yersin. Ama grafik ayarlarını maksimuma çeker fps değerini de 60 gibi bir değere sabitlersen durumu kurtarırsın. İleride çıkacak oyunlarda ne olur orasını bilemem. Benim şahsi görüşüm bu şekilde.
anladım teşekkürler...

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt