TO Haber | Daha Önce Duymadığınız 10 Tarihi Gerçek

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Katılım
Şub 5, 2020
Mesajlar
1,257
Beğeniler
4,782
Puanları
113
#1

Evet bu şaşırtıcı bilgiler tamamiyle gerçek. Etki altında kalmaya hazır olun.
İşte Daha Önce Duymadığınız 10 Tarihi Gerçek:
1- Son 3000 yılda dünyada sadece 240 yıl barış oldu.2- Amerikan Bayrağı o zamanlar lise öğrencisi olan Robert Heft tarafından okul projesi olarak tasarlanmış ve Heft bu projeden B- almıştır. Heft’in tasarımı milli bayrak olarak kullanılmaya karar verilince, hocası B- notunu A’ya çevirmiştir.


3- Ortaçağ zamanında hayvanlar mahkemeye çıkarılır bazen idam hükmü yerlerdi.


4- Eski Mısır’da firavun öldüğü zaman hizmetçileri ve hayvanları da onunla beraber canlı canlı gömülürdü.5- Tarihteki en büyük 19. İmparatorluk olan Roma İmparatorluğu, zirve zamanlarında Roma İmparatorluğu 2.51 milyon m2’ye yayılmıştı.


6- Yunan filozofu Gorgias, ölü annesinin cenaze tabutunda doğmuştur. Tabutu taşıyanlar defnedilme sırasında Gorgias’ın ağlamalarını duymuşlardır.


7- Büyük İskender bugün hala kullanılan bir ajanlık tekniğiyle meşhurdur. Askerlerine evlerine mektup yazmalarını ister ve mektupları adreslere göndermeden önce kontrol ettirirdi. Mektupta söyleyecek güzel bir şeyi olmayanlar idam ettirilirdi.


8- Yue’nin Kralı Goujian savaş sırasında ordusunun önüne mahkumlardan bir şerit oluşturur ve mahkumların kendi kafalarını kesmelerini isterdi. Bu şekilde diğer orduya kendi ordusunun ne kadar çılgın olduğunu gösterirdi.


9- Japon Samurayları yakalanma tehlikesi altında olduklarını fark ederlerse kendi kılıçlarıyla bağırsaklarını keserlerdi.


10- 700’lü yılların ortasında Çin’de gerçekleşen An Lushan isyanında 40 milyon kişi öldü. Bu sayı o zamanlar dünya nüfusunun 1/6’sıydı.
 

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt