Cod mw2 Remastered sıcaklık değerleri

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Öncelikle selamlar herkese RX 580 ARMOR OC ekran kartım var malum havalar sıcakladı fakat oyunu oynarken en düşük 72 ve en yüksek 90 derece sıcaklık görüyorum biraz fazla değilmi hatta bence 90 baya fazla zarar gelmesinif felan istemiyorum ekran kartı değiştirmeye gücüm yetmez garantiside bitti yani bu değerler normalmidir
avg sıcaklık 83 cevaplayanlar için şimdiden teşekürler

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Ekran kartınla alakalı değil kardeşim sıcaklık. Tamam havalar ısındı +10 derece eklendi bu da az değil fakat soğutucularını temizlemek ve temiz olduğu halde halen ısınma yapıyorsa ekran kartı yerine önce fanı değiştirmeni tavsiye ederim

GREY

[Get Schwifty]
Öncelikle selamlar herkese RX 580 ARMOR OC ekran kartım var malum havalar sıcakladı fakat oyunu oynarken en düşük 72 ve en yüksek 90 derece sıcaklık görüyorum biraz fazla değilmi hatta bence 90 baya fazla zarar gelmesinif felan istemiyorum ekran kartı değiştirmeye gücüm yetmez garantiside bitti yani bu değerler normalmidir
avg sıcaklık 83 cevaplayanlar için şimdiden teşekürler
90c kartın ömrümden tırtıklar hafiften throttle yapmaya başlar 90 derecede. benim taviseyem kasa içi temizlik ve macun değişimi 10-15 derece fark ettirir. Bu arada ekran kartı fanını otomatikten çıkartıp %70-80 arasında çalıştırın.

90c kartın ömrümden tırtıklar hafiften throttle yapmaya başlar 90 derecede. benim taviseyem kasa içi temizlik ve macun değişimi 10-15 derece fark ettirir. Bu arada ekran kartı fanını otomatikten çıkartıp %70-80 arasında çalıştırın.
Msı afterburnerde temp limit yazıyor onu 80 yapsam ne olacak peki yani onu 80 yapsam fanlar dahamı hızlı dönecek 80 i aşmamak için o daha mantıklı geldide

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Forum Yetkilisi
Msı afterburnerde temp limit yazıyor onu 80 yapsam ne olacak peki yani onu 80 yapsam fanlar dahamı hızlı dönecek 80 i aşmamak için o daha mantıklı geldide
90 dereceyi MSI Afterburner'da görüyorsan önce ordaki maksimum sıcaklık değerini sıfırla (alttaki çizelgeye sağlık tıklayıp 'geçmişi temizle' de).Daha sonra fan hızını 90'a kadar çıkartıp öyle oynamayı dene.Bu sefer 90 derece olmayacaktır diye tahmin ediyorum.Tabi oyundan çıktıktan sonra sıcaklık normal seviyeye döndükten sonra tekrar eski haline getirebilirsin.

GREY

[Get Schwifty]
"Temp Limit" ayarını 80 yaparsanız ekran kartınız 80 dereceye ulaştığında bilgisayar kendini kapatacaktır. Kendinize bir profil oluşturup ekran kartı fan ayarını 70-80 civarına ayarlayın ve kaydedin oyuna girmeden önce aktif edip oyunu başlatın sonra tekrar sonuçları paylaşırsınız.

"Temp Limit" ayarını 80 yaparsanız ekran kartınız 80 dereceye ulaştığında bilgisayar kendini kapatacaktır. Kendinize bir profil oluşturup ekran kartı fan ayarını 70-80 civarına ayarlayın ve kaydedin oyuna girmeden önce aktif edip oyunu başlatın sonra tekrar sonuçları paylaşırsınız.
Dün kasayı sağlam bi temizledim ve fan hızını 70 yaptım sıcaklık değerleri 60 ile 75 arası idi maks 75 gördü ortalama olarak 67 diyebilirim
fakat bazı görevlerde mesela uçaktan vurdugumuz 87 c lere kadar çıkıyor çözemedim daha çok belirsiz

Son düzenleme:

GREY

[Get Schwifty]
Dün kasayı sağlam bi temizledim ve fan hızını 70 yaptım sıcaklık değerleri 60 ile 75 arası idi maks 75 gördü ortalama olarak 67 diyebilirim
fakat bazı görevlerde mesela uçaktan vurdugumuz 87 c lere kadar çıkıyor çözemedim daha çok belirsiz
hocam tesselation arttığı için olabilir yani ekran kartı o kadar fazla doku ve mozaik yüklemeye çalışıyor ki kartın aktif olmayan bir bölümü bile olmuyor hal böyle olunca da sıcaklık hayli bir yükseliyor. Macun değişiminden sonra düzeleceğini umuyorum. Düzelmezse, sorun tamamıyla kasanın içindeki hava sirkülasyonuyla alakalıdır.

Transient Ghost

Forum Yetkilisi
Ayarları kısarsan kart daha az yorulacaktır.

hocam tesselation arttığı için olabilir yani ekran kartı o kadar fazla doku ve mozaik yüklemeye çalışıyor ki kartın aktif olmayan bir bölümü bile olmuyor hal böyle olunca da sıcaklık hayli bir yükseliyor. Macun değişiminden sonra düzeleceğini umuyorum. Düzelmezse, sorun tamamıyla kasanın içindeki hava sirkülasyonuyla alakalıdır.
kasa xıgmatek glory kırmızı olan cod mw sistem gereksinimleri fazla değil ondan dolayı yani rx580 ile ultrada oynamayacaksam neyle oynayacagım aklım karıştı macun değişimi kolay bir işlemmidir youtubeden izleyerek yapabilirmiyim

uguraliy

Torrent-Oyun.com
kasa xıgmatek glory kırmızı olan cod mw sistem gereksinimleri fazla değil ondan dolayı yani rx580 ile ultrada oynamayacaksam neyle oynayacagım aklım karıştı macun değişimi kolay bir işlemmidir youtubeden izleyerek yapabilirmiyim
Tamam normalde ultra oynarsın da mevsim sıcaklıkları normal değil bir de bulunduğun ortamda nem de fazla ise en azından bu 1 1.5 ay boyunca grafikleri az geriye çekersen ekran kartını rahatlatırsın

GREY

[Get Schwifty]
Ben sana ultrada oynama demedim ki macun yenile dedim. Havalar olmuş 500 derece kasa içi sıcaklık en az 10-15 derece artıyor. Macun sürmek kolay mı sorusuna gelecek olursak, eğer elin tornavida tutuyorsa daha önce herhangi bir alet açtıysan kolay. Ekran kartı üstündeki vidaları söküp backplate kaldıracaksın. İşlemci üzerindeki kurumuş macunu saf alkol ile temizledikten sonra, macun uygulayıp kapatacaksın bu kadar basit.

Transient Ghost

Forum Yetkilisi
Ne olur ne olmaz sen yine de bir video izle öyle yap.Eskisini iyice silip yenisini de çok koyup taşırmamaya dikkat et yeter.

MuratTamer

Dutch always has a plan..
sanırım yapmak zorundayım ya bakıcam yine 2 3 videoya bide macunlardan hangisini alayım farklı farklı var
Video izleyerek çok kolay yapabilirsiniz. Zor bir işlem değil. Birkaç ay önce bende ilk kez gpu ya macun sürmüştüm zorlanmadım. 3-4 derece fark ettirdi. Cooler master marka macun önerebilirim.

BÖ > EASY <

good awp player - supreme
rx 580 yüksek tdp değerine sahip olduğu için ısınan bir kart 90 derece normal değil kasadaki fan sayısı az ise ön panele yada üst kısımda boşluk varsa fan alıp içeriye üfletebilirsin kasayı kapalı bir yere koyma sağı solu açık olsun derece olarak fark ettiriyor bunlar olmazsa yan kapak açık bir şekilde kullanmayı deneyebilirsin.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt