Canavar Masaüstü PC & PS5, hangisini alayım?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

-Famronty-

Torrent-Oyun.com
Bu saatten sonra beklemek kelimesinin bir anlamı kaldığını düşünmüyorum, artık fiyatlar 3 aşşağı 5 yukarı bunlar ve böylede kalacak.Hatta belkide daha da artacak. Çok değil 3-5 ay önce aldığınız herhangi bir şeyin şimdi ki fiyatına bakın en az 100 lira fiyat binmiş, daha önce aldığım neye baksam fiyatı artmış görüyorum. Araba piyasasında olduğu gibi. Fiyatların düşmesinin tek yolu yeni kartların piyasaya çıktıkca diğer kartların eskimesi , o durumda da o kartlar alınmaya değer durumda olmayacaklar. Belli seneler sonrasında ayar kısma gibi durumlara katılıyorum fakat bu 3-5 aylık bir süre değil, günümüzde 1050 ti bile hala kullanılan ve iş gören bir kart. 2060, 2070 ,3060 gibi ve muadili kartların çok uzun süreleri var daha.

Eğer durumum olsa ne konsoldan ne bilgisayardan geri kalmazdım, orjinal oyunlara sayacak param olsa önceliğim konsol olurdu hatta. Çevremde bir çok arkadaşım ps4 sahibi oldu, inanın bana ps4 ü aldıklarında yanına koydukları 2-3 oyunla duruyorlar hala. Başka da oyun almaya kıyamadılar. Ya süs yerine duruyor konsolları ya da sattılar. Sonuç olarak eğer durumunuz var ise, oynamak istediğiniz oyunlardan maddi olarak geri kalmayacağınızı düşünüyorsanız ben konsol almanızı tavsiye ederim. Ama aksi durumda bilgisayar diyorum.
Hocam yukarıda yazdığım gibi kardeşlik mantığı var fakat bir çok konsol kullanıcısı bundan bir haber. Xbox kardeşlik ile forumlarda 70-90 TL'ye Resident Village satılıyor fiyatlar kardeşlik ile elden ele dolaşıyor böylece herkes ucuza sahip olabiliyor. Ben hiç 400 500 TL verip oyun almadım.

Web sitesi
www.facebook.com
Çok doğru hocam yazmaya eriniyordum sen yazmışsın. Hala en mantıklı iş PC , konsol diyemezsiniz abi kafanızın iyi olması lazım. 2 ergümanınız var 1. Game pass; bu dediğiniz şeye sahibim doğru dürüst oyun yok şimdi hakkını yemeyim büyük oyunlar var ancak çoğu Microsoft yapımı oyunlar ve bu oyunlarla ben ilgilenmiyorum. Genelde işime yarayanlar Twelve minutes gibi küçük ama oynamak/denemek isteyeceğiniziz oyunlar oluyor. Dishonored i oynamayı planlıyordum ki görünce çok sevinmiştim hevesle indirdim ama türkçe yama yapılının uzunluğu tüm hevesimi aldı ve tekrar dan ne işe yaramazsın be game pass dedim.

2. Xbox konsol ; ucuz evet güzel de cihaz ama PS özel oyunları oynayamadıktan sonra ne yapayım ben konsolu gerçekten benim için çöpe dönerdi. Şu alemde bir konsol oyunu alacak olsam biri tlou 2 diğer de god of war olurdu kaç TL olursa olsun. Başka da bir şey aldırtmazsınız. 600-700 civarı harcamama rağmen elimde sadece 2 oyun olacaktı ,2 oyunlu gamerlık MK olur?

PC öyle mi? ; kırılanlar mı dersin , bedavalar mı dersin , game pass ler mi dersin , bir iki de steam den epic ten kap oh alamayacağın tek oyunlar ubisoft oyunları ve Call of duty gibi sonsuza kadar denuvo kullanan üstüne ucuz oyun satmayı şeriat yasaları ile yasaklamış firmaların üst seviye bütçeli ama çöp oyunları olurdu. Extra olarak strateji manyağı olarak denuvosuz çıkan paradox oyunlarından ve modların dan mahrum kalmak beni bitir be.
peki PC almaya karar verdim bütçe 7bin-15 bin arası nerden almalıyım nelere dikkat etmeliyim bide en cok kafamdaki soru ekran kartı ile hediye edilen oyunlar oluyor ben full kasa alıcam o ekran kartı içinde olucak ama hediye oyun yok bide bu kısmı var.su an tek bildiğim en az 4 gb ekran kartı en az 16 gb ram.

Forum kuralları gereği flood yapmak yasak. İletileriniz birleştirildi.

Bu saatten sonra beklemek kelimesinin bir anlamı kaldığını düşünmüyorum, artık fiyatlar 3 aşşağı 5 yukarı bunlar ve böylede kalacak.Hatta belkide daha da artacak. Çok değil 3-5 ay önce aldığınız herhangi bir şeyin şimdi ki fiyatına bakın en az 100 lira fiyat binmiş, daha önce aldığım neye baksam fiyatı artmış görüyorum. Araba piyasasında olduğu gibi. Fiyatların düşmesinin tek yolu yeni kartların piyasaya çıktıkca diğer kartların eskimesi , o durumda da o kartlar alınmaya değer durumda olmayacaklar. Belli seneler sonrasında ayar kısma gibi durumlara katılıyorum fakat bu 3-5 aylık bir süre değil, günümüzde 1050 ti bile hala kullanılan ve iş gören bir kart. 2060, 2070 ,3060 gibi ve muadili kartların çok uzun süreleri var daha.

Eğer durumum olsa ne konsoldan ne bilgisayardan geri kalmazdım, orjinal oyunlara sayacak param olsa önceliğim konsol olurdu hatta. Çevremde bir çok arkadaşım ps4 sahibi oldu, inanın bana ps4 ü aldıklarında yanına koydukları 2-3 oyunla duruyorlar hala. Başka da oyun almaya kıyamadılar. Ya süs yerine duruyor konsolları ya da sattılar. Sonuç olarak eğer durumunuz var ise, oynamak istediğiniz oyunlardan maddi olarak geri kalmayacağınızı düşünüyorsanız ben konsol almanızı tavsiye ederim. Ama aksi durumda bilgisayar diyorum.
sahibinden den mi almalıyım masüstü pc yi nerden alınır tavsiye istiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
peki PC almaya karar verdim bütçe 7bin-15 bin arası nerden almalıyım nelere dikkat etmeliyim bide en cok kafamdaki soru ekran kartı ile hediye edilen oyunlar oluyor ben full kasa alıcam o ekran kartı içinde olucak ama hediye oyun yok bide bu kısmı var.su an tek bildiğim en az 4 gb ekran kartı en az 16 gb ram.

Forum kuralları gereği flood yapmak yasak. İletileriniz birleştirildi.

sahibinden den mi almalıyım masüstü pc yi nerden alınır tavsiye istiyorum.
İtopya, incehesap, gamegaraj, sinerji gibi siteler iyidir. 7-15 Bin arası bütçeye 4gb ekran kartı az gelir, daha yüksek ekran kartı alabilirsin, bütçen max 15 bin doğrumudur ona göre yardımcı olup sistem toplayalım ya da hazır sistem atalım. Ayrıyetten Monitor ihtiyacın var mı bütçeye monitor dahil olacak mı ?

Son olarak oyun hediyesine fazla takılma vereceği 1 oyun.

uguraliy

Torrent-Oyun.com
Ben de seninle aynı kafadaydım taaa ki şu fikre varıncaya kadar. Bende de ps4 var ve eski laptopumu 9000 e satıp üzerine ekleyip en iyi canavar laptopu aldım. Ps5 için ise 2023 e kadar ps4 desteği olduğu için kullanıp daha sonra ps4 satıp ps5 almayı planlıyorum. Hem o zamana kadar da ps5 fiyatları düşecektir ama pc için bunu söylemem çünkü her allahın günü yükselişte
Şunu da edit yapayım: Pc de sağolsun oyun firmaları hep daha iyisini almaya zorluyor insanı ama ps de öyle değil o yüzden şimdilik pc alıp ps5 sonraya saklayabilirsin

Son düzenleme:
Web sitesi
www.facebook.com
İtopya, incehesap, gamegaraj, sinerji gibi siteler iyidir. 7-15 Bin arası bütçeye 4gb ekran kartı az gelir, daha yüksek ekran kartı alabilirsin, bütçen max 15 bin doğrumudur ona göre yardımcı olup sistem toplayalım ya da hazır sistem atalım. Ayrıyetten Monitor ihtiyacın var mı bütçeye monitor dahil olacak mı ?

Son olarak oyun hediyesine fazla takılma vereceği 1 oyun.
bütçe 8-12 arası ben bunu buldum ama 12 gb ekran kartı şart değil düşüncem beni en az 6 7 yıl idare edicek bir pc olsun farcry 6 cıkıyor mesela islemcisi ekran kartı bi yerden sonra minimum'u karsılamasssa ben ne yapıcam ? bu kasanın GeForce RTX 3060 12 gb ekran kartı atıyorum farcry9 da minumum rtx 3060 bunda da en fazla 10 fps alırsın gıbı bı durum olur mu
https://www.gaming.gen.tr/urun/5125...aign=Google XML&utm_medium=cpc&utm_term=51259

kanfur

Torrent-Oyun.com
canavar pc diyer bir şey olmayacak artık bizlerde.bu kur böyleyken ve malesef dahada artacak gibi duruyor.rtx 3080 olmuş 20 bin küsür tek başına.konsol alayım bari desek ... oyun oynamak zengin işine döndü bizde malesef

Web sitesi
www.facebook.com
bütçe 8-12 arası ben bunu buldum ama 12 gb ekran kartı şart değil düşüncem beni en az 6 7 yıl idare edicek bir pc olsun farcry 6 cıkıyor mesela islemcisi ekran kartı bi yerden sonra minimum'u karsılamasssa ben ne yapıcam ? bu kasanın GeForce RTX 3060 12 gb ekran kartı atıyorum farcry9 da minumum rtx 3060 bunda da en fazla 10 fps alırsın gıbı bı durum olur mu
https://www.gaming.gen.tr/urun/51259/ultima-dual3060-amd-ryzen-5-3600-asus-dual-rtx-3060-v2-oc-12gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/?utm_source=Google Shopping&utm_campaign=Google XML&utm_medium=cpc&utm_term=51259
bende ki eski monitör bu 18,5 inc monitör de almıycam 1ms umrumda değil ayrıca bazı oyunları hdmı ıle tv ye bağlayıp oynamayı dusunuyorum. ben bu yukardaki 11 bınlık sıstemın fıyat dusmesını bekleyıp alayım diyorum ?
https://www.gittigidiyor.com/bilgis...MIqr-l54Tc8gIVj9SyCh1LBQMUEAQYASABEgLI9vD_BwE
evdeki monitörüm

velatt

Seviye 1
tavsiyem en az rtx kartı alman.Dlss ile ömürleri baya uzun olcak gibi duruyor.

bende ki eski monitör bu 18,5 inc monitör de almıycam 1ms umrumda değil ayrıca bazı oyunları hdmı ıle tv ye bağlayıp oynamayı dusunuyorum. ben bu yukardaki 11 bınlık sıstemın fıyat dusmesını bekleyıp alayım diyorum ?
https://www.gittigidiyor.com/bilgis...MIqr-l54Tc8gIVj9SyCh1LBQMUEAQYASABEgLI9vD_BwE
evdeki monitörüm
Attığın sistem iyi, öte yandan sürekli evdeki tv yi kullanacaksan sorun yok ama monitöre işim düşer dersen hazırda olan monitörün topladığın bu pc ile hiç bir türlü performans sağlamaz. Olayın MS değeri çok önemli olmasada, 1080p çözünürlüğü bile yok, sistemin yetmesine rağmen monitörden dolayı oyunları en fazla 1366x768 çözünürlükte oynarsın, ayrıca maksimum 60hz de açarsın. O yüzden eğer sürekli tv kullanamam diyorsan monitör alman şart diyebilirim. Farcry 9 da çıksa o sistemle en kötü med ayarlara düşersin, teknolojinin ne şekilde ilerleyeceğini kestiremediğimiz için böyle diyorum yoksa rahatlıksa yine son ayarlarda oynarsın derdim. İdare etme olayına gelince kimse 6-7 sene kadar bir süre garantisi veremez, bunun içinde sistemdeki herhangi bir parçanın bozulmasınıda ekleyebiliriz. Yeni çıkacak oyunların sistem gereksinimlerinide. Ama en kötü ihtimalle parça güncellemesine gidersin komple sistemi değiştirecek ya da çöp olacak hali yok. Uzun süre seni götüren bir sistem olur.

Web sitesi
www.facebook.com
Attığın sistem iyi, öte yandan sürekli evdeki tv yi kullanacaksan sorun yok ama monitöre işim düşer dersen hazırda olan monitörün topladığın bu pc ile hiç bir türlü performans sağlamaz. Olayın MS değeri çok önemli olmasada, 1080p çözünürlüğü bile yok, sistemin yetmesine rağmen monitörden dolayı oyunları en fazla 1366x768 çözünürlükte oynarsın, ayrıca maksimum 60hz de açarsın. O yüzden eğer sürekli tv kullanamam diyorsan monitör alman şart diyebilirim. Farcry 9 da çıksa o sistemle en kötü med ayarlara düşersin, teknolojinin ne şekilde ilerleyeceğini kestiremediğimiz için böyle diyorum yoksa rahatlıksa yine son ayarlarda oynarsın derdim. İdare etme olayına gelince kimse 6-7 sene kadar bir süre garantisi veremez, bunun içinde sistemdeki herhangi bir parçanın bozulmasınıda ekleyebiliriz. Yeni çıkacak oyunların sistem gereksinimlerinide. Ama en kötü ihtimalle parça güncellemesine gidersin komple sistemi değiştirecek ya da çöp olacak hali yok. Uzun süre seni götüren bir sistem olur.
teşekkür ederim bir de bunu buldum bunların fiyat dusmesını bekleyeceğim https://www.incehesap.com/geforce-r...=google&utm_medium=listing&utm_campaign=46115 yenisi bu.
senin iyi dediğin sistem de bu ilk attıgım https://www.gaming.gen.tr/urun/5125...aign=Google XML&utm_medium=cpc&utm_term=51259

13bin liralık olan sistemin ekran kartı tek fanlı çok ayrıntılı araştırmadım lakin ben tek fanlı ekran kartlarına şüpheli yaklaşıyorum, fiyat konusunda umarım çok uzun süre beklemek zorunda kalmaz ya da tam tersine fiyat artışına yakalanmassın.

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
Mart civarı PS5 bakıyodum. Hem stokta bulunmamasından hem de oyun fiyatlarından dolayı Xbox Series X aldım ve aşırı memnunum. Ayda 45 tlye gamepass ultimate alıyorum, sürekli oyunlar geliyor. Arada oyun da alıyorum. Diablo 2 Resurrected'ı 279 tlye ön siparişle aldım, pcde 40 dolar(340 tl) civarına satılıyor. Dark Souls 3'ü indirimde 50 tlye, Witcher 3'ü ise 15 tlye aldım. Pcde bulunmayan Fable 2, Splinter Cell Pandora Tomorrow, Call of Duty 3 gibi eski oyunlara da erişebiliyorsun. Daha ne olsun?

Series S ve Series X şu dönemde ülkemizde en yüksek sırada olması gereken donanımlar. Özellikle Series S bulunmaz nimet.

Mart civarı PS5 bakıyodum. Hem stokta bulunmamasından hem de oyun fiyatlarından dolayı Xbox Series X aldım ve aşırı memnunum. Ayda 45 tlye gamepass ultimate alıyorum, sürekli oyunlar geliyor. Arada oyun da alıyorum. Diablo 2 Resurrected'ı 279 tlye ön siparişle aldım, pcde 40 dolar(340 tl) civarına satılıyor. Dark Souls 3'ü indirimde 50 tlye, Witcher 3'ü ise 15 tlye aldım. Pcde bulunmayan Fable 2, Splinter Cell Pandora Tomorrow, Call of Duty 3 gibi eski oyunlara da erişebiliyorsun. Daha ne olsun?
God of war çıkınca göreyim ben seni :D

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
God of war çıkınca göreyim ben seni :D
Valla God of War, Horizon, Gran Turismo gibi oyunları severek oynasam da benim ağzımın sularını akıttıracak PS özel 2 seri vardır. Uncharted(Seri bitti) ve The Last of Us(3.oyuna en az 5-6 yıl var)

Öteki taraftan PS5 alsaydım da Starfield, Fable ve Avowed gibi çok beklediğim Xbox oyunlarını kaçıracaktım.

Büyük oyunu yine gördün :d
Yapıyoruz bişiler :D
Valla God of War, Horizon, Gran Turismo gibi oyunları severek oynasam da benim ağzımın sularını akıttıracak PS özel 2 seri vardır. Uncharted(Seri bitti) ve The Last of Us(3.oyuna en az 5-6 yıl var)

Öteki taraftan PS5 alsaydım da Starfield, Fable ve Avowed gibi çok beklediğim Xbox oyunlarını kaçıracaktım.
Şakasına dedim dostum herkes aynı şeyi sevmek/düşünmek zorunda değil.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt