Can it Run Crysis 4K 60 FPS ? (RTX 3080 Ağlıyor)

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
O zaman ne diyoruz ? Yakın zamanda RTX 3080 4K için yetersiz gelmeye başlayacak ve RTX 3080 Ti ortaya çıkacak diyoruz.

GREY

[TechGuy]
O zaman ne diyoruz ? Yakın zamanda RTX 3080 4K için yetersiz gelmeye başlayacak ve RTX 3080 Ti ortaya çıkacak diyoruz.
yetersiz gelmeye başlayacak yanlış bir cümle. Belli ki oyunun optimizasyonu gene çok kötü. Belli karelerde sahnede grafik detayı olmamasına rağmen fps 50 üzerine çıkmıyorsa bu kartın yetersizliği değil oyunun kötü optimizasyonu olduğunu gösterir. Death stranding, RDR 2 gibi yüksek grafikli oyunlarda 4K sorun yaşamıyor. En uç örnek ise şuan Control oyunu 4K ultra RTX açık halde 50fps altına düşmüyor. Sorun kartta değil oyunun kötü optimizasyonu ile alakalı.

Son düzenleme:
İsterse rtx 4000 veya titanın kıralını versinler optimizasyon sorunları olduğu sürece bir halt olmaz. Kartta aramamak lazım sorunu.

Alone_Boy1453

Torrent-Oyun.com
Oyunun RTX 3800'de bile kasması grafik kalitesinden değil kötü optimizasyondan dolayıdır. İnternette oyununun analizini yapanlar oyunun tıpkı ilk oyunda olduğu gibi CPU darboğazından dolayı kasıldığını beyan ediyorlar. Oyun işlemcilerin sadece tek çekirdeğini kullanıyor, çoklu çekirdeklerden yararlanamıyor. dolayısı ile ekran kartı ne kadar güçlü olursa olsun oyun kasılıyor. Bu da Crytek'in işgüzarlığından kaynaklanan bir durum.

Ayrıca dün oyunu Epic üzerinden satın alıp 1 saat kadar oynadım ve sonuç hayal kırıklığı. Bir kere hiç te öyle ekran kartlarını ağlatacak kadar gelişmiş grafikler yok ortada. 8K doku kalitesi demişler, doku kalitesi 3 sene önceden kalma. Hayran yapımı grafik modlarında bile daha gelişmiş doku kalitesi mevcut. Ayrıca bir sürü de grafik hatası var. Oyundan orijinal oyunda olan istediğimiz yerde kayıt etme, nano giysi kısayolları gibi özellikleri çıkarmışlar. Ayrıca ilk oyunun çok eleştirilen sıfır vuruş hissinin olması sorunu da aynen duruyor. Kısacası oyuna makyaj atmak dışında neredeyse hiçbir yenilik ve geliştirme bulunmuyor. Bundan dolayı oyunu Epic Store üzerinden iade etmeye karar verdim. Crytek'i seviyorum ancak bu kafayla devam ederlerse firmanın batacağı günler yakındır korkarım.

ZireaeL_

г๏lคภtเאє ๔єשค๓..
Oyunun RTX 3800'de bile kasması grafik kalitesinden değil kötü optimizasyondan dolayıdır. İnternette oyununun analizini yapanlar oyunun tıpkı ilk oyunda olduğu gibi CPU darboğazından dolayı kasıldığını beyan ediyorlar. Oyun işlemcilerin sadece tek çekirdeğini kullanıyor, çoklu çekirdeklerden yararlanamıyor. dolayısı ile ekran kartı ne kadar güçlü olursa olsun oyun kasılıyor. Bu da Crytek'in işgüzarlığından kaynaklanan bir durum.

Ayrıca dün oyunu Epic üzerinden satın alıp 1 saat kadar oynadım ve sonuç hayal kırıklığı. Bir kere hiç te öyle ekran kartlarını ağlatacak kadar gelişmiş grafikler yok ortada. 8K doku kalitesi demişler, doku kalitesi 3 sene önceden kalma. Hayran yapımı grafik modlarında bile daha gelişmiş doku kalitesi mevcut. Ayrıca bir sürü de grafik hatası var. Oyundan orijinal oyunda olan istediğimiz yerde kayıt etme, nano giysi kısayolları gibi özellikleri çıkarmışlar. Ayrıca ilk oyunun çok eleştirilen sıfır vuruş hissinin olması sorunu da aynen duruyor. Kısacası oyuna makyaj atmak dışında neredeyse hiçbir yenilik ve geliştirme bulunmuyor. Bundan dolayı oyunu Epic Store üzerinden iade etmeye karar verdim. Crytek'i seviyorum ancak bu kafayla devam ederlerse firmanın batacağı günler yakındır korkarım.
Başka bir şey söylememe gerek kalmamış. Yorumun altına imzamı atarım. Ancak bir şeyi aynen ben de tekrar etmek istiyorum. Bu oyunun grafikleri Crysis 3 kadar bile değilken istediği sistem tam bir saçmalık.

Alone_Boy1453

Torrent-Oyun.com
Başka bir şey söylememe gerek kalmamış. Yorumun altına imzamı atarım. Ancak bir şeyi aynen ben de tekrar etmek istiyorum. Bu oyunun grafikleri Crysis 3 kadar bile değilken istediği sistem tam bir saçmalık.
Açıkçası bu berbat optimizasyonun biraz da reklam amaçlı kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. "Bakın bizim oyunumuz piyasanın en güçlü kartı RTX 3080'in bile ırzına geçiyor." demek için. Ama gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. Ah be Crytek ve Yerli kardeşler. Siz bu hallere düşecek adamlar mıydınız?

ZireaeL_

г๏lคภtเאє ๔єשค๓..
Açıkçası bu berbat optimizasyonun biraz da reklam amaçlı kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. "Bakın bizim oyunumuz piyasanın en güçlü kartı RTX 3080'in bile ırzına geçiyor." demek için. Ama gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. Ah be Crytek ve Yerli kardeşler. Siz bu hallere düşecek adamlar mıydınız?
Aynen öyle. Adamlar bu şekilde anılmak istiyor. Sanki çok marifetmiş gibi. Gerçekten inanılmaz bir firma..

Oyunda 8K kaplamalar ve dokular kullanılmış. Ayrıca CryEngine 5 ile yapıldığı söyleniyor. Ray Tracing de eklenince kasması normal gibi geliyor. 1080p için 8 GB VRAM istiyor. Kaldı ki 4K için de 16 GB veya 24 GB VRAM isteyebilir. Doğal olarak oyunun direk RTX 3090 odaklı olarak ortaya çıktığını düşünüyorum. Optimizasyon sorunu da olabilir ama oyunda grafik anlamında her türlü özelliğin eklendiği söyleniyor. Bana kasmasındaki sebebin bu olduğunu düşündürüyor.

ZireaeL_

г๏lคภtเאє ๔єשค๓..
Oyunda 8K kaplamalar ve dokular kullanılmış. Ayrıca CryEngine 5 ile yapıldığı söyleniyor. Ray Tracing de eklenince kasması normal gibi geliyor. 1080p için 8 GB VRAM istiyor. Kaldı ki 4K için de 16 GB veya 24 GB VRAM isteyebilir. Doğal olarak oyunun direk RTX 3090 odaklı olarak ortaya çıktığını düşünüyorum. Optimizasyon sorunu da olabilir ama oyunda grafik anlamında her türlü özelliğin eklendiği söyleniyor. Bana kasmasındaki sebebin bu olduğunu düşündürüyor.
Knka dokuların kaç K olduğu önemli değil. Zira ekran kartının boyutunu anormal şekilde geçmediğin sürece texture ayarı neredeyse performansı hiç etkilemez. İstedikleri özelliği falan kullansınlar yani göz var nizam var.. Crysis 3 bile daha güzel gözüküyor..

GREY

[TechGuy]
yok hocam sorun kaplamalarda değil en baba texture detayını kullansa gene bu olmaz örnek olarak Skyrim SE'yi söyleyebilirim dağ taş böcek demeden 4K texture kaplamaları kullansan bile GTX 1060 ile oyunu 60fps altına düşmeden oynatır. Ben artık Cryengine oyun motorunun fonksiyonel çalışmadığını ve optimize edilemediğini düşünüyorum tüm crysis oyunları sniper ghost warrior 3, son of rome, kingdom come deliverance bunların hepsi performans olarak ve optimize sorunlu oyunlar.

SHYΛH

El. Psy. Congroo.
Emektar
güzel gözüküp gözükmemesi hakkında konuşulan yorumlara ithafen, şu an yapılan remastered oyunlar crysis 1'in 2008 haline denk bile değil. bana kalırsa bu oyunun remastered'ının yapılmasına gerek bile yoktu. vuruş hissi vesaire içinse bu oyun bir remake değil arkadaşlar remastered.

Laf atmadım ama söylediğin şey çok saçma dostum. O zaman bütün oyunlar 2080 Ti istese sen çıkıp tek kelime etmezsin sanırım.
konumuz Crysis di ama neyse, sesi mi çıkarsam ne işe yarayacak örneği var mı ? türkiye pazarında olmamızda çabası, sonuçta adamlar oyunlara seviye atlatıyor bununla birlikte sistem ihtiyacı artıyor ( crysis i denemedim umrumda da değil ben geneli baz alıyorum ) bu normal bir şey belki sistemim kaldırmayacak ama kaybeden firma olacak ( kaybettiği pek bir şey yok aslında ama hayat işte ) benim durumum var diye 10 000 TL bir PS yada PC ye vermek zorunda değilim ( sadece vermekle de bitmiyor oyunu vs ) zorunda olduğumu da söyleyen yok ama durum bu işte. Crytek e saydırıp forumlarda söylenmek bize hiç bir kar getirmez ki gereksiz bir linç.

Alone_Boy1453

Torrent-Oyun.com
Dediğim gibi arkadaşlar oyunu bizzat oynayıp denedim ve beğenmeyip iade ettim. Ortada hiç te öyle 8K kaplama vs. yok. Hayran yapımı modlarla eklenen 2K kaplamalar bile daha keskin duruyor. Vuruş hissi gibi konular içinse; oyunu Cryengine 5'e taşımışlar, gayette bu konular düzeltilebilirdi. Yapacakları çok basit, vurulan düşmandan çıkan kan miktarını artırsalar, gözle görülür hale getirseler bu bile yeterli olabilirdi. Hepsini geçtim 2007 yılındaki oyunda olan ve çok eleştirilen işlemcinin tek çekirdeğinin kullanılması sorununu bile nasıl düzeltmezler? Maalesef Crytek bu kez kendi ayağına sıktı. Zaten çok zor dönemlerden geçiyorlar. Kendilerini yeniden oyunculara kabul ettirmeleri gereken bir dönemde piyasanın diğer remaster oyunlarından sıyrılmaları gerekiyordu. Yazık oldu.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt