Bu sistem beni kaç sene idare eder ?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

silic

Torrent-Oyun.com

FakeDamage

Torrent-Oyun.com
İşlemciyi 3600 yap öyle al onun dışında 2060 1-2 sene sonra cortlar performansı dibe düşer planlı eskitme yapıyor nvidia yeni ürün alınsın diye yani alırsan ekran kartı alırsın değişecek başka birşeyin olmaz olursada işlemci olarak anakartın zaten bios update ile ryzen 4000 serisini destekleyecek

silic

Torrent-Oyun.com
İşlemciyi 3600 yap öyle al onun dışında 2060 1-2 sene sonra cortlar performansı dibe düşer planlı eskitme yapıyor nvidia yeni ürün alınsın diye yani alırsan ekran kartı alırsın değişecek başka birşeyin olmaz olursada işlemci olarak anakartın zaten bios update ile ryzen 4000 serisini destekleyecek
sence 3-4 ay daha beklemelimiyim fiyat düşerse diye.

Arkadaşlar verdigim linkteki sistemi almayı düşünüyorum sizce 5 yıl götürürmü ? ilerde hangi parçaları degistirmek zorunda kalırım ? ileriye dönük sistem tavsiyeleri söylerseniz sevinirim. Sizce ileride bilgisayar parçalarında indirim olabilirmi ? cevaplarınız için şimdiden teşkkürler!

https://www.itopya.com/teknoking-am...6gb-dd4-240gb-ssd-1tb-disk-gaming-bilgisayar/
Arkadaş rtx 2060 1 2 sene sonra cortlar diyor da anlamadım nasıl olduğunu sistem seni 4 5 sene rahat götürür ondan sonra yavaş yavaş alt segment kasalara doğru kayar

GREY

[Get Schwifty]
Arkadaşlar verdigim linkteki sistemi almayı düşünüyorum sizce 5 yıl götürürmü ? ilerde hangi parçaları degistirmek zorunda kalırım ? ileriye dönük sistem tavsiyeleri söylerseniz sevinirim. Sizce ileride bilgisayar parçalarında indirim olabilirmi ? cevaplarınız için şimdiden teşkkürler!

https://www.itopya.com/teknoking-am...6gb-dd4-240gb-ssd-1tb-disk-gaming-bilgisayar/
hocam siz maks bütçe belirtin bir sistem toplayalım beraber bakalım ne çıkacak

GTX kartlar bile hala cortlamamışken hala RTX kartlara laf edenler var anlamıyorum arkadaş. Adamlar, millet RTX kart alsın diye çıkarmadıkları şey kalmadı hala çamur atılıyor AMD kullanıcısı tarafından herkeste yutuyor.

Web sitesi
www.facebook.com
GTX kartlar bile hala cortlamamışken hala RTX kartlara laf edenler var anlamıyorum arkadaş. Adamlar, millet RTX kart alsın diye çıkarmadıkları şey kalmadı hala çamur atılıyor AMD kullanıcısı tarafından herkeste yutuyor.
Hocam öyle geçen forumlarda 2080ti 2 yıl bile götürmez diyen vardı.

Abicim ben sana söyleyeyim kimsenin kafasına uyma seni 10 yıl götürür diyen de var 10 ay götürür diyende o yüzden bu tür soruların cevabı biraz sana bağlı Eğer ben oyunların hepsini ultrada oynayacam dersen 2 senesi var rahat.

silic

Torrent-Oyun.com
Cevap veren herkese teşekkürler :) Evet arkadaş 2 sene sonra performansı baya düşer dedi aslında bende pek inanamadım çünkü 2014 yada 2015 senesine zotac gtx 760 amp edition almıştım şuan kullanmaktayım beni halen idare ediyor yani bendeki kartta 2013 çıkışlı 7 yıllık kart ama gerçekten beni yarı yolda bırakmadı . Diyeceğim şu RTX 2060 nasıl oluyorda 2 sene götürüyor bide performansı dibe düşüyor :D Yinede sagolsun cevap vermiş ama bende katılmıyorum kendisine. Eylül yada ekim ayına kadar beklicem çünkü fiyatlar düşecek gibi. Fiyatlar düşünce sizlerden yine yardım isteyeceğim,durum böyle iken toplamak biraz sıkıntılı. Tekrardan teşekkürler ! İyi forumlar...

Konu kilitlenebilir.

GREY

[Get Schwifty]
Cevap veren herkese teşekkürler :) Evet arkadaş 2 sene sonra performansı baya düşer dedi aslında bende pek inanamadım çünkü 2014 yada 2015 senesine zotac gtx 760 amp edition almıştım şuan kullanmaktayım beni halen idare ediyor yani bendeki kartta 2013 çıkışlı 7 yıllık kart ama gerçekten beni yarı yolda bırakmadı . Diyeceğim şu RTX 2060 nasıl oluyorda 2 sene götürüyor bide performansı dibe düşüyor :D Yinede sagolsun cevap vermiş ama bende katılmıyorum kendisine. Eylül yada ekim ayına kadar beklicem çünkü fiyatlar düşecek gibi. Fiyatlar düşünce sizlerden yine yardım isteyeceğim,durum böyle iken toplamak biraz sıkıntılı. Tekrardan teşekkürler ! İyi forumlar...

Konu kilitlenebilir.
Türkiye'de fiyatlar düşmez sadece daha kötü olur hocam fırsat bulunca indirim yakalayınca alınmalı aksi taktire siz her ayın üzerine 100 lira koyup hesaplayın

silic

Torrent-Oyun.com
Doğru söylüyorsun ama ben yinede bekleyeyim zaten acelesi yok. Ya olduğundan az verip alacağız yada fazlasını verip alacağız. Yapacak bişey yok alıştık zaten :)

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Forum Yetkilisi
Nasıl bir planlı eskitme ki bu şuanda fiyatı bir konsola eşdeğer olan GTX 1080'i hala eskitemiyorlar?

Tamam planlı eskitme diye bir şey var ama tutup da yeni çıkmış bir karta 1-2 yıl ömür biçersen çok komik olur.Hadi performans düşer dersen anlarım da cortlar diyorsun bir de.Ki performans da çoğu zaman oyunların optimizesine bağlı oluyor (çözünürlük arttırmalarını saymazsak).Çıkıp da konsolda olduğu gibi bu oyunun optimizesi neden bu kadar kötü diyemiyorsun.Konsolda böyle bir hakkın var ama pc'de yok gibi bir şey.Tabi arada bir geç de olsa düzeltildiği de oluyor.Örneğin Dishonored 2 ve Batman Arkham Knight gibi oyunlar.

Morningstar

LIGHTBRINGER
Alınabilir fakat seçeneklerini değerlendir. Farklı kombinasyonlar denenebilir. Bütçen ne kadar öncelikle onu belirtmelisin.

FakeDamage

Torrent-Oyun.com
Nasıl bir planlı eskitme ki bu şuanda fiyatı bir konsola eşdeğer olan GTX 1080'i hala eskitemiyorlar?

Tamam planlı eskitme diye bir şey var ama tutup da yeni çıkmış bir karta 1-2 yıl ömür biçersen çok komik olur.Hadi performans düşer dersen anlarım da cortlar diyorsun bir de.Ki performans da çoğu zaman oyunların optimizesine bağlı oluyor (çözünürlük arttırmalarını saymazsak).Çıkıp da konsolda olduğu gibi bu oyunun optimizesi neden bu kadar kötü diyemiyorsun.Konsolda böyle bir hakkın var ama pc'de yok gibi bir şey.Tabi arada bir geç de olsa düzeltildiği de oluyor.Örneğin Dishonored 2 ve Batman Arkham Knight gibi oyunlar.
Kardeşim 1080 ti var arkadaşımda adam 10 15 fps düştü burda bişey diyoruz boş konuşmuyoruz

Yıllardır kullandığım GTX 950M ile yeni çıkan oyunları normal ayarlarda oynuyorum, adam RTX 2060 için 1-2 seneye cortlar diyor :D Olm bilerek mi yazıyorsunuz bunları gülelim diye

Transient Ghost

Sehmus Talay __| Ghøst ΛssassiÑ |
Forum Yetkilisi
Kardeşim 1080 ti var arkadaşımda adam 10 15 fps düştü burda bişey diyoruz boş konuşmuyoruz
Bak şimdi kendinle çelişiyorsun.Birincisi GTX 1080 2016 çıkışlı bir kart, yani 4 senelik (Ti bile değil).Bu kartta 4 senede 10-15 fps düşmesi gayet normal olur ki bu oyundan oyuna, kullanıcıdan kullanıcıya göre de değişen bir şey.Misal kullanıcı vardır, pc'yi temiz tutmaz, sürekli overclock yapar, pc'ye virüs bulaştırır (özellikle bitcoin miner virüsü), havalandırmayı iyi ayarlayamaz ısınmasına sebep olur vs vs.Bu arada bunların hepsi yapılmamış olup yine düşüşe sebep olan bir konu daha var ki o da oyunların optimizeleri.Kişi çıkıp ben Batman Arkham Knight'ta çok fps düşüşü yaşadım diyebilir ama örneğin Wolfenstein oyunlarında, Gta V'te veya Witcher 3'te bunu söylemesi pek olası değil, çünkü optimizeleri iyi.

Hadi bunları bir kenara bırakalım da yeni çıkmış bir karta 1-2 senede cortlar diyorsun ama 4 senelik karta 10-15 fps düşüşü yüzünden bitik muamelesi yapıyorsun.Nerde 1-2 sene, nerde 4 sene.Arada dağlar kadar fark var (eskitmeyi unutmuşlar galiba :) ).Bir de 10-15 fps düşüşüne cortlamak diyorsan, kelimenin anlamını bilmiyorsun demektir.

HowNisCupe

Ashley Greene
mx150 beni 3 sene götürdüyse bu sistem 5 sene rahat götürür.Ama durumumuz ne kadar acı değil mi önceden oyunlarda optimizasyon falan konuşulurduk.Şimdi direk donanım diyoruz.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt