Bu ekran kartını almalımıyım?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR

LΛWLER

Siz ağır takılan hafif insanlarsınız.
bekle bekle 2 yıldır agac oldum teknolojının sonu yok beklemıcem nasıl kart sence
Gerçi sen de haklısın, hem yeni yeni RTX teknolojisi cıkan bır kart bu kart ıcın ne soylesem yalan olur hıc bılmıyorum ınan

sawyer_syler

Torrent-Oyun.com
selamun aleyküm... bende 2 hafta oldu rx 5700 aldım... trendyoldan 3000 liraya aldım 2 gün önce de incehesap gaming gecesi yaptı her cuma yapıyo önümüzdeki haftada yapar orda 2900 tl idi... kart kötü değil elbette ama youtube da istersen rx 5700 ve senin bu önerdiğin kartı incele arasındaki farkları gör hangisi mantıklı gelirse onu al derim... arasındaki fiyat farkıyla özelliklere bak ona göre sen karar ver

Zikkeci

Eski Bir Üye
selamun aleyküm... bende 2 hafta oldu rx 5700 aldım... trendyoldan 3000 liraya aldım 2 gün önce de incehesap gaming gecesi yaptı her cuma yapıyo önümüzdeki haftada yapar orda 2900 tl idi... kart kötü değil elbette ama youtube da istersen rx 5700 ve senin bu önerdiğin kartı incele arasındaki farkları gör hangisi mantıklı gelirse onu al derim... arasındaki fiyat farkıyla özelliklere bak ona göre sen karar ver
aleyküm selam 5700 1080p ıcın fazla bır kart ve o kadar para vermek ıstemıyorum

sawyer_syler

Torrent-Oyun.com
aleyküm selam 5700 1080p ıcın fazla bır kart ve o kadar para vermek ıstemıyorum
tabiki de herşey para sonuçta... hangisi sana mantıklı gelirse onu al... ekran kartları kendi içinde de çok değişiyo benim aldığım msi olanı... msi ın soğutması çok iyi diyolar o yüzden onu tercih ettim... kendi arasında bile fiyat farkı var bu ekran kartlarının... bi işlemci gibi değil... bende yeniden topluyorum bi sistem işlemci de amd ryzen 5 3600x aldım... 5600 xt için seçeceğin işlemciye de dikkat et derim

yerinde olsam kaçırmam özellikleri falan mükemmel bir kart performans hakkınd aşüphen varsa yada bunu mu alsam yoksa şunu mu diye arada kaldığın her hangi bir kart varsa youtubeden performans testlerini izleyebilirsin hemen hemen her kartın performans testi var youtubede ama fiyatına göre özellikkleri gayet iyi bu kart segmentinde buna eş değer bi gtx 1660 Tİ var oda 3000 tl den uzun değil bilgin olsun

Zikkeci

Eski Bir Üye
yerinde olsam kaçırmam özellikleri falan mükemmel bir kart performans hakkınd aşüphen varsa yada bunu mu alsam yoksa şunu mu diye arada kaldığın her hangi bir kart varsa youtubeden performans testlerini izleyebilirsin hemen hemen her kartın performans testi var youtubede ama fiyatına göre özellikkleri gayet iyi bu kart segmentinde buna eş değer bi gtx 1660 Tİ var oda 3000 tl den uzun değil bilgin olsun
2060 esdeger bunlarda bu xfx modeli tercih edilirmi ona takildim ben

RTX 2060 10 basar hiç gerek yok bu karta.
10 Basar demek bahsedilen rakibinin 10 kat önünde demek anlamına gelir ki tam tersi söz konusu. 5600 2060 ı yakalayan hatta yer yer geçen bir kart. Son uptadeler ile birlikte çok güçlü oldu. Fiyat olarakta daha uyguna alınabiliyor. Ayrıca rtx teknolojisinden tam anlamıyla yararlanmak için 2060 değil en az 2070 tavsiye ediliyor, bu yüzden 2060 ın hiç bir artısı kalmıyor. 2070 alacak bütçe yok ise 5600xt her zaman daha iyi bir seçimdir.

Marka seçimi konusunda ise Metaldaqqerın attığı MSi 5600 çok güzel bir fiyata denk gelmiş , eğer yeni sistem topluyor olsam hiç düşünmeden alırdım, msi soğutma konusunda çok başarılı.

Sonat Doğu

Torrent-Oyun.com
5600xt 1080p için ideal bir kart nvidia nın aynı fiyat aralığındaki 1660ti kartından net daha önde hemen hemen 2060 ile aynı performansa sahip yıllarca kullanabilirsin marka olarak alabiliyorsan gigabyte ya da msi ı öneririm

10 Basar demek bahsedilen rakibinin 10 kat önünde demek anlamına gelir ki tam tersi söz konusu. 5600 2060 ı yakalayan hatta yer yer geçen bir kart. Son uptadeler ile birlikte çok güçlü oldu. Fiyat olarakta daha uyguna alınabiliyor. Ayrıca rtx teknolojisinden tam anlamıyla yararlanmak için 2060 değil en az 2070 tavsiye ediliyor, bu yüzden 2060 ın hiç bir artısı kalmıyor. 2070 alacak bütçe yok ise 5600xt her zaman daha iyi bir seçimdir.

Marka seçimi konusunda ise Metaldaqqerın attığı MSi 5600 çok güzel bir fiyata denk gelmiş , eğer yeni sistem topluyor olsam hiç düşünmeden alırdım, msi soğutma konusunda çok başarılı.
Kardeşim bence elinde olmayan teknoloji hakkında yorum yapmak saçma. Kardeşimde 2070 var bende 2060 var ve arkadaşımda 5700 var aralarında en iyisi 2070 özellikle DLSS 2.0 ile birlikte çok çok öne geçiyor. RTX 2060 ile 2070 arasında neredeyse hiç fark yok biz kendimiz kullanıyoruz biliyoruz yani 2060 yetersiz diyen net hiçbir şeyden anlamıyordur. Kullanmadığım bir şey olsa tamam diyeceğim haklı olma payın var ama kullandığım için iki kartı da hala da kullanıyorum o yüzden haklılık payın 0 maalesef.

Kardeşim bence elinde olmayan teknoloji hakkında yorum yapmak saçma. Kardeşimde 2070 var bende 2060 var ve arkadaşımda 5700 var aralarında en iyisi 2070 özellikle DLSS 2.0 ile birlikte çok çok öne geçiyor. RTX 2060 ile 2070 arasında neredeyse hiç fark yok biz kendimiz kullanıyoruz biliyoruz yani 2060 yetersiz diyen net hiçbir şeyden anlamıyordur. Kullanmadığım bir şey olsa tamam diyeceğim haklı olma payın var ama kullandığım için iki kartı da hala da kullanıyorum o yüzden haklılık payın 0 maalesef.

Malesef elinde olan kartı savunman çok daha olası olacak tabiki :)

Haklı olmaya çalışmıyorum düşüncemi belirtiyorum, rtx karta geçiş yapılacaksa 2070 le başlamak daha mantıklı, 2060 almaktansa 5600xt almak daha da mantıklı. 2060 3.000 tl civarlarındayken 5600xt 2600 tlye alınabiliyor. 400 tl yi çöpe atmaya gerek yok.

Malesef elinde olan kartı savunman çok daha olası olacak tabiki :)

Haklı olmaya çalışmıyorum düşüncemi belirtiyorum, rtx karta geçiş yapılacaksa 2070 le başlamak daha mantıklı, 2060 almaktansa 5600xt almak daha da mantıklı. 2060 3.000 tl civarlarındayken 5600xt 2600 tlye alınabiliyor. 400 tl yi çöpe atmaya gerek yok.
Bak ben diyorum ki ikisi de var elimde aralarında 7FPS ya var ya yok onu da küçücük bir overclock ile (OC Scanner biliyorsundur belki NVIDIA'nın en sağlıklı şekilde test edip otomatik değerler yaptığı sistem) o fark kapanıyor. DLSS 2.0 gelmediğinde bile RTX 2060 ile birlikte her oyunu Ultra ayarda Ray Tracing açık şekilde oynadım. Üstüne DLSS 2.0 geldiğinde ölüsü 25FPS artışı sağlıyor. Şimdi soruyorum Aynı FPS değerleri ile hem DLSS 2.0'ın verdiği daha iyi grafik + Ray Tracing mi tercih edersin yoksa hiçbir özelliği olmayan kartı mı?

sawyer_syler

Torrent-Oyun.com
Bak ben diyorum ki ikisi de var elimde aralarında 7FPS ya var ya yok onu da küçücük bir overclock ile (OC Scanner biliyorsundur belki NVIDIA'nın en sağlıklı şekilde test edip otomatik değerler yaptığı sistem) o fark kapanıyor. DLSS 2.0 gelmediğinde bile RTX 2060 ile birlikte her oyunu Ultra ayarda Ray Tracing açık şekilde oynadım. Üstüne DLSS 2.0 geldiğinde ölüsü 25FPS artışı sağlıyor. Şimdi soruyorum Aynı FPS değerleri ile hem DLSS 2.0'ın verdiği daha iyi grafik + Ray Tracing mi tercih edersin yoksa hiçbir özelliği olmayan kartı mı?
neden hep bi benimki daha iyi derdine düşüyoruz ki acaba :) bende amd rx 5700 aldım ama biliyorum ki nvidia ekran kartı konusunda daha iyi... ama paran varsa her zaman daha iyisini alırsın bu bir gerçek... sadece geriye kalan youtube dan verilen fps değerlerini karşılaştırıp ona göre yorum yapmak lazım... bende sorduğumda rx5700 için duruma göre 2060 superi geçen fps değerlerini geçer dediler... izledim baktım evet geçtiği var yarıda kaldığı ama evet katılıyorum sana dlss olayı gelince aynen dediğin gibi 2060 kartı her türlü fark atacaktır benim karta bile atacaktır... ancak şu var bi oyun ortalama kaç fps oynanır onun da hesabını yapmak lazım... atıyorum rx 5700 ile oynadığım bi oyun bana 90 fps veriyosa ve 2060 100 veriyosa verdiğim para farkına bakarım hangisi mantıklıysa onu seçerim... benim fikrim de bu... ama yine diyorum her zaman nvidia kartları gördüğüm kadarıyla her zaman bi adım önde... bu aynı neye benziyo biliyomusun :) ios ve android olayına... şu an telefonum one plus 5t... apple in her telefonunda yaptığı herşeyi yaparım hız konusunda da gayet iyi... aradaki para farkı da aşırı derecede fazla... ama dersen ki apple kullanmazmıyım ver bedava tabikide kullanırım olaya biraz da böle bakılmalı bence

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt