Bir kaç güne satın almayı düşündüğüm sistem ne düşünüyorsunuz ?

GO TO ADMIN PANEL > ADD-ONS AND INSTALL VERTIFORO SIDEBAR TO SEE FORUMS AND SIDEBAR
Ekran kartı RTX alman güzel değiştirme, PSU da güzel ben de çok araştırmıştım yabancı, Türk kaynaklarda gayet kaliteli kendim de aldım zaten. İşlemci bilemiyorum gayet güzel işlemci fakat alternatifi olan i5 10400F çok daha iyi hem fiyat bakımından hem de performans bakımından daha doğrusu i5 9400F mudaili o işlemcinin ama 10. nesilden daha pahalı nedense R5 3600 o yüzden o işlemci ve anakartı değiştirebilirsin. Gerisi ne olursa olsun zaten hem zevk hem de ucuz alman bir şeyi değiştirmeyecek o yüzden sana kalmış.

BÖ > EASY <

easy peasy lemon squeezy
fiyat nedir ben olsam beklerdim rtx 3000 serisi geliyor vatan bilgisayara gelmiş bile bence rtx 3070'li birşey toplasan daha mantıklı rtx 2080 ti gücünde olduğu söyleniyor.

nik

Torrent-Oyun.com
benim bir sene önce topladığım ve halen kullandığım sistemin aynısı sayılır,
ryzen 5 3600 kullanıcısı olarak bence intel i5 ya da paran varsa i7 lere yönelmeni tavsiye ederim, ryzen 3600 işlemciden memnun kalmadım; sıcaklık artışı 9 derece farkla inip çıkıyo döngü halinde sabit değil, sabitlenemiyor, bu sıcaklık farkından dolayı nadir de olsa anlık takılma oluyo, ayrıca ramı her sekilde overclocklu kullanman gerekecek yoksa tam verim alamazsın, ben anakartı ve işlemciyi değiştirecem bir kaç yıl içinde

ayrıca yine paran varsa ve sistemi sürekli değiştiren biriysen yeni nesil anakartlara yönelmeni tavsiye ederim, sanırım pcı ex 4.0 bant genişliği olan kartlardı yenileri b500 serileri galiba

m2 ssd ler iyi fakat aşırı ısınıyor, ben normal ssd yi tercih ederdim, zaten aralarında bir fark görmedim

rtx 3000 serisini bekle bence, uygun fiyata çıkacağı söyleniyor, psu da bu yeni kartların watt gücü yüksek olacağından en az 700 wattlık olursa iyi olur bence, face de volkan oyun kuvvetleri grubu var ben ordan destek almıştım, ayrıca tecnopat da var

16 gb cl 18 ram iyi değil cl 16 olsun en kötü ve tek kanal alma rami 2 adet 8 gb yap dual chanel diye bisey var sadece bunu yaparak +10 a kadar fps alırsın

Ramin cl18 olması kötü hocam, cl18 4000mhz değeridir cl16 olsun en az. Psu iyi yalnız kasa da hoş değil, önü kapalı ve ısınma sorunu gerçekleşebilir Mesh kasa tercih etmeni tavsiye ederim https://www.vatanbilgisayar.com/coo...1-mesh-3x120mm-fanli-midt-atx-siyah-kasa.html bu kasayı önerebilirim. İlla thermaltake olacaksa j25 yerine j24 modeline bak o Mesh kasası.Onun dışında güzel sistem Normal ssd tercihi de yapabilirsin.

ArnoVDorian

Sic Parvis Magna
Emektar
30 serisini beklemen daha mantıklı olur bence. 3070 almasan bile, 20 serisinin fiyatlarında belki bir düşüş olabilir.

Ayrıca ülkede indirim konusunda geri kalsak da Black Friday'de gerçekten bilgisayarlarda iyi indirimler olabiliyor. Kasıma kadar beklersen hem 30 serisinin piyasa üstündeki etkisini görürsün, hem de indirimde daha ucuza toplayabilirsin.

Sonat Doğu

Torrent-Oyun.com
arkadaşlar da uyarmış ama bende söylemiş olayım hazırladığın kasadan görüldüğü üzere önemli bir miktarı gözden çıkarmışsın benim de tavsiyem rtx 3070 i beklemen 2070 supere oranla devasa bir güç farkıyla geliyor şu anda acelen yoksa ekran kartı hariç sistemini al 3070 çıktığında da sistemini tamamlamış olursun bu saatten sonra rtx 2000 serisi almak hiç mantıklı değil bir de son olarak imkanın varsa işlemcini ryzen5 3600xt olarak değiştirebilirsen gpu ile tam uyumlu çalışacaktır

Veysigz

"Hoşçakal sevgili hoşçakal sevgili"
10. nesilden daha pahalı nedense R5 3600 o yüzden o işlemci ve anakartı değiştirebilirsin. .
Sana neden pahalı olduğunu bahsedeyim ;
i5 10400F Temel Frekansı 2.9-Ön Bellek L3 : 12MB - 14 NM
5 3600 Temel Frekansı 3,6 -Ön Bellek L3: 32MB 7NM

Sana neden pahalı olduğunu bahsedeyim ;
i5 10400F Temel Frekansı 2.9-Ön Bellek L3 : 12MB - 14 NM
5 3600 Temel Frekansı 3,6 -Ön Bellek L3: 32MB 7NM
Aralarındaki farkı biliyorum tabi ki de. Sonuçta önemli olan vereceğimiz paranın karşılığını almak. Birine veriyorsun 1750-1800 arası diğerine veriyorsun 1400-1500 arası fakat az verdiğin daha performanslı ve sonuçta yepyeni bir işlemci üstüne aradaki fark ile istediğin bir şeyi yükseltebilirsin.

Torrent-Oyun Discord

Oyunlar

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.

Yasal Uyarı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.
Üst Alt